forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Craiasa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-craiasa-4361.html)

craiasa 27 aug 2010 15:37:30

Re: Jurnal Craiasa
 
Buna Slabuta, aseara dupa 1 luna de zile am revenit in tara, perioada in care -in concediu fiind-am reusit sa slabesc 1,5 kg, chiar daca am sarit multe zile pe langa dieta,insa forfota vizitelor,a iesirilor zilnice in orase si a alergaturii dupa copii m-au facut sa ma simt fff bine,si sa fiu multumita ca in concediu am slabit totusi,fara sa fac mare efort culinar
In orice caz de luni incep sa revin la dieta mea,adica la modul meu de alimentatie lipsit de tot ce este daunator pentru a-mi atinge targetul...Scuze si tie si tuturor slabutelor ca nu am tinut legatura,insa nu am avut cand si cum.Pupici si pe curand !!!!SPOR LA SLABIT
[*94*][*45*][*ciclism*]

Slabuta 01 sep 2010 16:27:29

Re: Jurnal Craiasa
 
Citat:

Anterior postat de craiasa (Post 304643)
Buna Slabuta, aseara dupa 1 luna de zile am revenit in tara, perioada in care -in concediu fiind-am reusit sa slabesc 1,5 kg, chiar daca am sarit multe zile pe langa dieta,insa forfota vizitelor,a iesirilor zilnice in orase si a alergaturii dupa copii m-au facut sa ma simt fff bine,si sa fiu multumita ca in concediu am slabit totusi,fara sa fac mare efort culinar
In orice caz de luni incep sa revin la dieta mea,adica la modul meu de alimentatie lipsit de tot ce este daunator pentru a-mi atinge targetul...Scuze si tie si tuturor slabutelor ca nu am tinut legatura,insa nu am avut cand si cum.Pupici si pe curand !!!!SPOR LA SLABIT
[*94*][*45*][*ciclism*]

Bine ai revenit printre noi :)

Yuuuhuuu, in concediu ai slabit :) mai rar reusim acest lucru :) Felicitari pentru "minus". :)

Te asteptam cu drag inapoi. :)

craiasa 02 sep 2010 12:19:18

Re: Jurnal Craiasa
 
Multumesc frumos de urari si de primire, e greu sa o iau de la capat,adica sa imi reorganizez alimentatia, insa nu atat de greu cat sa ma faca sa dau inapoi...eu merg incet si sigur,chiar daca probabil ca voi slabi intr-un ritm mai andantte ...Insa am rabdare deoarece in Germania mi-am cumparat hainute care ma strang in ideea ca imi vor veni turnate pe mine cand voi atinge telul propus.Pe curand ![*cereale-lapte*]

Slabuta 12 sep 2010 15:43:35

Re: Jurnal Craiasa
 
Citat:

Anterior postat de craiasa (Post 311987)
Multumesc frumos de urari si de primire, e greu sa o iau de la capat,adica sa imi reorganizez alimentatia, insa nu atat de greu cat sa ma faca sa dau inapoi...eu merg incet si sigur,chiar daca probabil ca voi slabi intr-un ritm mai andantte ...Insa am rabdare deoarece in Germania mi-am cumparat hainute care ma strang in ideea ca imi vor veni turnate pe mine cand voi atinge telul propus.Pe curand ![*cereale-lapte*]

Stii vorba aia, mai bine tarziu decat niciodata, eu sunt de aceeasi parere, mai bine slabesc incet dar sigur. :)

Pana la urma, unde atata graba? !:D

Si eu mai am obiceiul sa imi iau haine care inca stau strans pe mine, dar sunt o motivatie in plus pentru a slabi. :)

craiasa 13 sep 2010 12:16:56

Re: Jurnal Craiasa
 
Buna Slabuta, sunt un pic necajita ca stau pe loc,adica acul cantarului nu se mai duce in jos,probabil am o perioada de stagnare...recunosc ca de ceva vreme consum stuguri care sunt f dulci dar atat de buni,.si probabil ca este si acesta un motiv, si de la 3 cani de ceai mari mari,am ajuns la 2 pe zi,ca tot a fost frig si nu-mi era asa sete:-o, o prostie nu-i asa? Ma gandesc ca tot e bine si asa rau.adica sa ma mentin sa nu urc cu kg. da,dar pana cand ?pupici si pe curand>:D<

VentoFreddo 13 sep 2010 13:11:47

Re: Jurnal Craiasa
 
Buna, Craiasa, ce mai mananci tu zilele astea?vad ca in vacanta ti-a mers bine..eu m-am ingrasat:">da recuperez, cu >Monty:D

VentoFreddo 13 sep 2010 13:13:37

Re: Jurnal Craiasa
 
da, strugurii pot fi o cauza , sunt indicati in curele de..ingrasat, au f mult zahar, indeamna organismul sa ceara dulce..ai si pofte de dulciuri in perioada asta, nu?da lasa, ca nu or sa mai fie mult timp..au si multe beneficii, ce-i drept:x

craiasa 16 sep 2010 22:59:33

Re: Jurnal Craiasa
 
buna Vento Fredo ! asa e in concediu cateodata,mai slabesti,te mai ingrasi...eu ce sa spun,sunt multumita ca am dat jos,de mancat mananc cam putin din fiecare,insa fara dulciuri,grasimi,paine,doar cativa biscuiti...mananc mulkte salate,cereale cu lapte, peste,carne slaba adica, ceaiuri peste ceaiuri, mannc strugurii despre care m-am lamurit ca ma ingrasa, imi beau cele 2 cafele zilnice in care pun zahar brun-un picut doar- si mananc cate o ciorba d leguyme sau dep ui,insa rept evit ce dauneaza,ma mai rasfat singura cu cate o nebunie cuklinara,dar ma pedepsesc repede...mananc iaurturi,insa succesul se datoreaza fiicei mele care la 1 an si 8 luni ma alearga non stop

Slabuta 28 sep 2010 12:21:00

Re: Jurnal Craiasa
 
Citat:

Anterior postat de craiasa (Post 326419)
Buna Slabuta, sunt un pic necajita ca stau pe loc,adica acul cantarului nu se mai duce in jos,probabil am o perioada de stagnare...recunosc ca de ceva vreme consum stuguri care sunt f dulci dar atat de buni,.si probabil ca este si acesta un motiv, si de la 3 cani de ceai mari mari,am ajuns la 2 pe zi,ca tot a fost frig si nu-mi era asa sete:-o, o prostie nu-i asa? Ma gandesc ca tot e bine si asa rau.adica sa ma mentin sa nu urc cu kg. da,dar pana cand ?pupici si pe curand>:D<

Dap, stagnezi.
Si toamna acest lucru este foarte des intalnit, din cauza consumului mare de fructe care contin multa fructoza.

Ce ceai bei? daca verde, atunci nu exagera, 2 cani/zi sunt suficiente.

craiasa 30 sep 2010 13:55:51

Re: Jurnal Craiasa
 
Uffff,de ce-mi era teama nu am scapat,am stagnat si acum vad ca s-au dus 200 grame,putine dar s-au dus,insa am mai rarit-o cu strugurii ....Beau 2 cani de ceai verde pe zi,si de 2-3 zile am inceput sa beau seara a treia cana cu ceaiuri din diferite plante.Ma gandesc ca s-o fi obisnuit organismul cu aceleasi alimente si ii este de ajuns ceea ce ii ofer...In fine,cam asa stau treburiole cu mine,inrest sa fim sanatosi,ca tot voi slabi asa cum mi-am propus.Pupici si la mai putine kg tuturor !!!!!!:);;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:27:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO