forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Criss (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-criss-7811.html)

mary94 07 feb 2011 22:20:52

Re: Jurnal Criss
 
Nu e un capat de tara daca mananci tiam spus, dar daca nu poti sa t abtii ia o bucatica de pofta si incearca sa o mananci mai in timpul zilei, sau la masa de dimineata, in orice caz nu seara.
Eu aveam o perioada cand chiar aveam pofta sa mananc si eu dulciuri, mai ales ca am un frate mai mare care nu are probleme de greutate si care mananca dulciuri intruna, de multe ori ma mai punea pe mine sai ii fac ceva dulce, dar nu mancam seara, ma abtineam si imi pastram portia mea si o mancam a doua zi dimineata, mai ales daca stiam ca in ziua respectiva mai am si vreo ora de sport sau antrenamente.
Nu trebuie ca regimul sa devina o obligatie, sau o chestie imposibila, trebuie sa il faci cat mai placut si eficiet si sati faca placere ceea ce mananci ca daca t abtii de la multe lucruri in momentul cand cedezi cu greu te vei mai opri. Fi optimista, gandeste pozitiv si totul va si bine
Mult noroc in continuare;)>:D<

Cristina5991 19 feb 2011 20:27:30

Re: Jurnal Criss
 
mersiii mult :)

mvthebest 03 mar 2011 20:40:32

Re: Jurnal Criss
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 514532)
ms mult sfaturi :)

Dar chiar mi-e teama sa incerc chestia cu mancatul putin ca nu am control asupra cantitatii daca mananc asa ca mai bine renunt :)


Azi am cedat x-( si am mancat foietaje la masa de seara (saratele si pateuri cu branza )....nu stiu ce sa fac :)) sunt slabiciunea mea si nu am putut nicicand sa le rezist ,,,,,Deobicei nu cumparam si totul e ok dar dak a fost ziua lui tati am luat si ne-au ramas si :((:((:((:((:((


dar maine o iau de la capat si nu o sa mai intrerup pt nimic in lume


Si ce nervi mi-am facut :)) acum pare totul atat de banal si simplu :(:((x-(=((

Buna Criss>:D<>:D<
Totul vine mintal,doar tu te poti controla.

Cum mai merge slabitul?

Cristina5991 20 mar 2011 00:34:25

Re: Jurnal Criss
 
pai din 2 februarie lucrez la schimbarea stilului de viata :D

problema e ca saptamana asta am cam pierdut din vedere alimentatia pentru ca am fost foarte stresata cu olimpiada la biologie .Acum am terminat (azi) si de maine ma apuc din nou de treaba :) ;;)

mvthebest 02 apr 2011 10:23:30

Re: Jurnal Criss
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 579406)
pai din 2 februarie lucrez la schimbarea stilului de viata :D

problema e ca saptamana asta am cam pierdut din vedere alimentatia pentru ca am fost foarte stresata cu olimpiada la biologie .Acum am terminat (azi) si de maine ma apuc din nou de treaba :) ;;)

>:D<Cum a fost la olimpiada?
Cam pe ce se bazeaza dieta/schimbarea?
Weekend frumos!>:D<

Cristina5991 08 apr 2011 22:05:37

Re: Jurnal Criss
 
Olimpiada a fost o ....dezamagire...:(( am ratat nationala la 1 pct.Eu am luat 90 si cel care a mers a luat 91 :D....


Schimbarea ... (pe care nici sapt asta nu am mai prea aplicat-o * ) consta in renuntarea la dulciuri , foietaje , prajeli si (schimbarea de care ma tin cu tarie !! ) am renuntat la bauturile acidulate.



* Acum tin si post si automat mananc mai multa paine....paine cu pateu , paine cu zacusca...etc.etc. .Imi fac legume fierte (amestec mexican bla bla bla cumparat ) dar dimineata nu am tim p :|....


De cantarit nu m-am mai cantarit.Vreau sa imi regasesc directia si mai tarziu il primesc si pe cantar :)). Din acest motiv am zis sa va fac si o vizita, slabutelor , ca sa gasesc iar drumul :X :)

justbelieve 09 apr 2011 06:35:19

Re: Jurnal Criss
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 614288)
Olimpiada a fost o ....dezamagire...:(( am ratat nationala la 1 pct.Eu am luat 90 si cel care a mers a luat 91 :D....


Schimbarea ... (pe care nici sapt asta nu am mai prea aplicat-o * ) consta in renuntarea la dulciuri , foietaje , prajeli si (schimbarea de care ma tin cu tarie !! ) am renuntat la bauturile acidulate.



* Acum tin si post si automat mananc mai multa paine....paine cu pateu , paine cu zacusca...etc.etc. .Imi fac legume fierte (amestec mexican bla bla bla cumparat ) dar dimineata nu am tim p :|....


De cantarit nu m-am mai cantarit.Vreau sa imi regasesc directia si mai tarziu il primesc si pe cantar :)). Din acest motiv am zis sa va fac si o vizita, slabutelor , ca sa gasesc iar drumul :X :)

Buna!>:D<
E frustrant ca nu ai reusit sa intri la nationala,diferenta fiind de doar 1 punct.Dar e foarte bine ce ai reusit sa faci,90 de puncte nu sunt 40 sau 50.Asa ca felicitari.
E bine ca ai renuntat la bauturile acidulate,o sa vezi ca incet o sa renunti si la alte alimente,trebuie doar putina vointa.

Cristina5991 09 apr 2011 13:34:14

Re: Jurnal Criss
 
hm...


Azi de dimineata am mancat doua felii se paine neagra cu pateu vegetal.
si apoi am mers la cumparaturi .
si cand m-am intors imi era o pofta ....:(( si am mancat 2 polonezi micuti.
Ce prostesc...:|
Ma gandeam sa nu mai mananc nimic azi ca sa compensez ...ce ziceti ? :-s:-/

GiuliaD 09 apr 2011 17:15:20

Re: Jurnal Criss
 
cum sa nu mananci nimic? asta e..acum mergi mai departe, uita ca i-ai mancat
si eu am mancat azi cam multe seminte si am mai luat si cativa cartofi prajiti..dar asta e

mananci paine normala adica alba?

Cristina5991 09 apr 2011 23:07:51

Re: Jurnal Criss
 
nu , nu alba , aproape niciodata.
Neagra ...integrala...
Din pct asta de vedere nu am probleme pt ca familia mea nu cumpara decat paine neagra deci nu am de ales , ori mananc ce e ori nu mananc deloc :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:34:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO