forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cristina11 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cristina11-7931.html)

Cristina11 29 ian 2011 17:24:20

Jurnal Cristina11
 
Buna !
Numele meu este Cristina si sunt din Timisoara. Am 25 de ani iar in urma cu un an (2010) am terminat masteratul in Relatii internationale si Studii Europene.
Ca orice persoana care se confrunta cu kg (88 kg la inceputul dietei - 84 kg la momentul de fata) am decis ca a venit timpul sa fac o schimbare si de aceea am ales sa urmez Dieta Rina. Sper ca de data asta sa merg pana la capat si sa nu ma opresc pana nu ajung la greutatea ideala.(1.71cm, 62kg) Deocamdata targhetul meu este 70 kg.Pana atunci multi multi :-*:-*:-*:-*:-*:-*.

the dream lady 29 ian 2011 17:29:42

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Cristina11 (Post 499455)
Buna !
Numele meu este Cristina si sunt din Timisoara. Am 25 de ani iar in urma cu un an (2010) am terminat masteratul in Relatii internationale si Studii Europene.
Ca orice persoana care se confrunta cu kg (88 kg la inceputul dietei - 84 kg la momentul de fata) am decis ca a venit timpul sa fac o schimbare si de aceea am ales sa urmez Dieta Rina. Sper ca de data asta sa merg pana la capat si sa nu ma opresc pana nu ajung la greutatea ideala.(1.71cm, 62kg) Deocamdata targhetul meu este 70 kg.Pana atunci multi multi :-*:-*:-*:-*:-*:-*.



buna cristina:-* bine ai venit printre noi. si eu sunt acum in anul 1 la masterul de Studii Europene si Relatii Internationale:P

eu iti doresc multa bafta in ceea ce ti-ai propus si sunt sigura ca o sa reusesti din moment ce ti-ai propus:x

acum lucrezi?

pe langa dieta faci ceva sport?:-*

Cristina11 29 ian 2011 17:40:54

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de the dream lady (Post 499461)
buna cristina:-* bine ai venit printre noi. si eu sunt acum in anul 1 la masterul de Studii Europene si Relatii Internationale:P

eu iti doresc multa bafta in ceea ce ti-ai propus si sunt sigura ca o sa reusesti din moment ce ti-ai propus:x

acum lucrezi?

pe langa dieta faci ceva sport?:-*

Buna dream lady si merci mult pt incurajare
deocamdata nu lucrez, inca mai imi caut , sper sa reusesc ca deja m-am saturat de cat timp tot caut
sport nu fac , doar electrostimulare.
:-*:-*:-*

Cristina11 29 ian 2011 17:42:55

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de the dream lady (Post 499461)
buna cristina:-* bine ai venit printre noi. si eu sunt acum in anul 1 la masterul de Studii Europene si Relatii Internationale:P

eu iti doresc multa bafta in ceea ce ti-ai propus si sunt sigura ca o sa reusesti din moment ce ti-ai propus:x

acum lucrezi?

pe langa dieta faci ceva sport?:-*

la ce facultate esti?

alynacrystyna 29 ian 2011 17:51:13

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Cristina11 (Post 499477)
la ce facultate esti?

buna cris!!! am trecut si sa te salut si sa iti aduc [*53*], asa de casa noua :D
mie nu imi iasa nici cum...deci, dau acolo la modifica semnatura, scriu titlul jurnalului..ex jurnal alynacrystyna dau clik pe linku jurnaluli si dupa aceea il copiez acolo in globu ala si dau ok si dupa aceea salveaza semnatura si tot nu imi iasa nu stiu ce gresesc :((

Cristina11 29 ian 2011 17:55:50

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 499482)

buna cris!!! am trecut si sa te salut si sa iti aduc [*53*], asa de casa noua :D
mie nu imi iasa nici cum...deci, dau acolo la modifica semnatura, scriu titlul jurnalului..ex jurnal alynacrystyna dau clik pe linku jurnaluli si dupa aceea il copiez acolo in globu ala si dau ok si dupa aceea salveaza semnatura si tot nu imi iasa nu stiu ce gresesc :((

intai de toate iti copiezi linkul jurnalului
apoi mergi la modificare semnatura
scri numele jurnalului
dai pe globul ala si dai paste la likul jurnalului
dupa care salvezi

Cristina11 29 ian 2011 17:57:30

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 499482)

buna cris!!! am trecut si sa te salut si sa iti aduc [*53*], asa de casa noua :D
mie nu imi iasa nici cum...deci, dau acolo la modifica semnatura, scriu titlul jurnalului..ex jurnal alynacrystyna dau clik pe linku jurnaluli si dupa aceea il copiez acolo in globu ala si dau ok si dupa aceea salveaza semnatura si tot nu imi iasa nu stiu ce gresesc :((

am uitat sa-ti multumesc pt [*53*] :-*:-*:-*:-*:-*

Cristina11 29 ian 2011 18:14:31

Re: Jurnal Cristina11
 
:-/:-/:-/:-/:-/:-/

ayssa 30 ian 2011 10:53:48

Re: Jurnal Cristina11
 
[*128*][*122*][*56*][*86*] Saluti... Am venit si eu in vizita pe la tine... Iti doresc mult succes si cat mai multe kg in minus la sfarsitul dietei.... Te pupic dulce.

Cristina11 30 ian 2011 11:22:17

Re: Jurnal Cristina11
 
Azi se fac 3 saptamani de cand am inceput aceasta dieta (21 zile);;);;);;)
Tot incepand cu aceasta zi imi v-oi scrie meniul in fiecare zi ;)
Duminica : proteine (ziua 21)
micul dejun : 2 pere + o cafea
pranz : salata greceasca ( 2 rosii, 1/2castravete, 1/2ardei gras,1ceapa, 1 salata verde, 5-6 masline, 200g branza feta, sare, piper, otet balsamic sau zeama de lamaie dupa gust)
cina : la fel ca la pranz

Pofta Buna!:-*>:D<:-*

ade78 30 ian 2011 11:35:51

Re: Jurnal Cristina11
 
Buna, fetelor ! :-*

Cristina, sunt alaturi de tine in lupta cu kg in plus... >:D<

Pupici si multa bafta tuturor !

Cristina11 30 ian 2011 11:53:09

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de ade78 (Post 500226)
Buna, fetelor ! :-*

Cristina, sunt alaturi de tine in lupta cu kg in plus... >:D<

Pupici si multa bafta tuturor !

Merci mult ade esti o bombonica :-*:-*:-*:-*
Si noi iti dorim tot ce iti doresti tu >:D<>:D<>:D<

Cristina11 31 ian 2011 14:26:28

Re: Jurnal Cristina11
 
Luni : amidonuri (ziua 22)

micul dejun : o banana + o portocala
pranz : 2 cartofi fierti + 200g pastai fasole galbena cu mujdei de usturoi
cina : ca la pranz

pufik 31 ian 2011 15:23:40

Re: Jurnal Cristina11
 
BUna ! [*102*]. Mult succes in lupta ta si la cat mai multe kg pierdute.( pana la nivelul pe care vrei tu sa-l ajungi)[*10*]

Cristina11 31 ian 2011 15:25:53

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 502509)
BUna ! [*102*]. Mult succes in lupta ta si la cat mai multe kg pierdute.( pana la nivelul pe care vrei tu sa-l ajungi)[*10*]

merci mult!!! :-*:-*:-*:-*
bafta si tie !!!!>:D<

pufik 31 ian 2011 15:26:08

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Cristina11 (Post 502390)
Luni : amidonuri (ziua 22)

micul dejun : o banana + o portocala
pranz : 2 cartofi fierti + 200g pastai fasole galbena cu mujdei de usturoi
cina : ca la pranz

Dar tu ajungi la 110 de cal pe zi :-/. Folosesti calculatorul de pe site ? Si sport [*coarda*]?

Cristina11 31 ian 2011 15:32:53

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 502519)
Dar tu ajungi la 110 de cal pe zi :-/. Folosesti calculatorul de pe site ? Si sport [*coarda*]?

nu tot timpul acumulez necesarul de calorii,uneori poate chiar depasesc dar nu ma bazez pe asta!
fac doar abdomene!
dieta care o tin nu se bazeaza pe consumul de calorii ci pe respectarea celor 4 zile (proteine,amidonuri,carbohidrati vitamine)

pufik 31 ian 2011 15:51:02

Re: Jurnal Cristina11
 
Am inteles . Nu stiu prea bine la ce se refera dieta :). Eu numar calorii si fac sport aproape zilnic. Iti recomand cu caldura Hip Hop Abs cu Shaun T cele 4 dvd . Sunt super tari

pufik 31 ian 2011 16:03:38

Re: Jurnal Cristina11
 
Draguta eu tb sa ies , pec acasa si am de aspirat si de gatit si de facut gimnastica, uff cate mai am. Eu intru dimineata , daca esti maine mi-ar face placere sa mai vb. :-*>:D<

pufik 31 ian 2011 16:04:20

Re: Jurnal Cristina11
 
Am uitat sa te intreb : esti si tu la concursul slabute pana la Pasti

Cristina11 31 ian 2011 16:06:27

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 502576)
Am inteles . Nu stiu prea bine la ce se refera dieta :). Eu numar calorii si fac sport aproape zilnic. Iti recomand cu caldura Hip Hop Abs cu Shaun T cele 4 dvd . Sunt super tari

merci mult :-*:-*>:D<>:D<

Cristina11 31 ian 2011 16:07:27

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 502602)
Am uitat sa te intreb : esti si tu la concursul slabute pana la Pasti

nu sunt inscrisa la nici un concurs :)
sper sa ne mai auzim :-*>:D<:-*

Cristina11 31 ian 2011 16:46:51

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 502576)
Am inteles . Nu stiu prea bine la ce se refera dieta :). Eu numar calorii si fac sport aproape zilnic. Iti recomand cu caldura Hip Hop Abs cu Shaun T cele 4 dvd . Sunt super tari

Tu de unde ti-ai procurat toate cele 4 dvd-uri?

Bianca2011 31 ian 2011 17:22:54

Re: Jurnal Cristina11
 
Buna Cristina,
Eu am 37 de ani si acum multi, multi ani am terminat Facultatea de Relatii Economice Internationale din cadrul Academiei de Studii Economice, Bucuresti. Si mie imi place foarte mult dieta Rina, numai ca eu portiile le fac mai consistente deoarece alaptez si nu vreau sa pierd laptele. Din acest motiv nu voi tine ziua de apa. Probabil voi slabi mai lent din aceasta cauza.E bine ca notezi ceea ce mananci... asa mai am si eu o sursa de inspiratie, in lipsa cartilor cu retete.
Iti urez succes, ambitie si nu uita ca nu esti singura in lupta cu kilogramele.

Cristina11 31 ian 2011 18:57:11

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Bianca2011 (Post 502746)
Buna Cristina,
Eu am 37 de ani si acum multi, multi ani am terminat Facultatea de Relatii Economice Internationale din cadrul Academiei de Studii Economice, Bucuresti. Si mie imi place foarte mult dieta Rina, numai ca eu portiile le fac mai consistente deoarece alaptez si nu vreau sa pierd laptele. Din acest motiv nu voi tine ziua de apa. Probabil voi slabi mai lent din aceasta cauza.E bine ca notezi ceea ce mananci... asa mai am si eu o sursa de inspiratie, in lipsa cartilor cu retete.
Iti urez succes, ambitie si nu uita ca nu esti singura in lupta cu kilogramele.

Iti multumesc din tot sufletul si sa-ti traiasca bebele :)
Nu-ti face griji in privinta cantitatii, chiar si in carte scrie ca nu conteaza cantitatea ingerata cat sa respecti cele pt tipuri de zile si intervalul de ore dintre mese. E mai bine sa nu ti ziua de apa pt ca am auzit de la multe fete ca dupa ziua de apa se intaleaza o perioada de platou, unele au inlocuit ziua de apa cu inca una de vitamine altele au continuat normal si au slabit la fel asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Ma bucur ca pot sa-ti fiu de folos in anumite privinte.:-*>:D<:-*

Patrunjica 01 feb 2011 10:21:20

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Cristina11 (Post 502692)
Tu de unde ti-ai procurat toate cele 4 dvd-uri?

Cristina11, imi permit sa iti raspund eu, pana revine Andra (Pufik).
Filmulete le poti downloada de pe internet, de pe torrente. Eu de azi m-am bagat in concursul fara dulce o luna si voi face sport sustinut (cat pot de mult). Si eu iti recomand Hip Hop Abs (cu Shaun T) si de azi eu ma apuc si de exercitii cu Jillian Michaels - 30 days shred (10 zile level1, 10 zile level2, 10 zile level3) ... poti sa le descarci pe pe cele ale lui Jillian, sunt super...de azi ma apuc de HHA + JM (la pachet).Sunt foarte curioasa de rezultate la sfarsitul lunii :)

Fetelor, nu vreti sa incercati si voi o luna fara zahar? O zi superba sa aveti!

pufik 01 feb 2011 10:30:36

Re: Jurnal Cristina11
 
Patrunjica ti-a zis exact de nde sa le iei si cele cu JM cica sunt foarte buine, te simti tonifiata dupa ele. Eu nu le-am incercat inca , sunt la problemea lunar si fac doar stepper zilele astea. Hai sa vedem ce-ai mancat azi ;;)Cum este zi ta? Sper ca buna , a mea e a inceput asa si asa. Dar se anunta buna :P

pufik 01 feb 2011 10:31:31

Re: Jurnal Cristina11
 
Eu nu ma bag la o luna fara dulce , incepe postul in martie si ma mai rasfat pana atunci :D

Patrunjica 01 feb 2011 10:48:54

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 503934)
Eu nu ma bag la o luna fara dulce , incepe postul in martie si ma mai rasfat pana atunci :D

Andra, draga mea (:*) nu stiu exact cand incepe postul, dar si eu vreau sa il tin (ca si cel de la Craciun), dar si fara dulce o sa incerc ca numai prostii am facut saptamana trecuta...si ciudat e ca am si slabit ;;), dar nu vreau sa ma intind, ca n-o sa mai fie asa multa vreme...trebuie sa am grija :)

blondy 01 feb 2011 10:57:42

Re: Jurnal Cristina11
 
Am vazut ca discutati despre ceva filmulete? Despre ce este vorba?

pufik 01 feb 2011 10:57:49

Re: Jurnal Cristina11
 
Incepe pe 7 martie . Sper sa ne sustinem reciproc in Post , asa cum am facut la Craciun , unde m-am sustinut cu o foarte buna prietena Mada ;;). Asa ca te astept sa ne sustinem in post

pufik 01 feb 2011 10:58:44

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de blondy (Post 503986)
Am vazut ca discutati despre ceva filmulete? Despre ce este vorba?

Hip Hop Abs cu Shaun T e super tare , transpiri la greu si se intaresc muschii de pe burta

blondy 01 feb 2011 11:05:00

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 503993)
Hip Hop Abs cu Shaun T e super tare , transpiri la greu si se intaresc muschii de pe burta

O sa il caut si eu. Suna interesant ce zici tu acolo. As vrea sa mai dau si eu ceva jos din burta.
La tine a avut efect?

Patrunjica 01 feb 2011 11:06:46

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de blondy (Post 503986)
Am vazut ca discutati despre ceva filmulete? Despre ce este vorba?

este un antrenor, Shaun T care propune niste workout-uri specializate pe muschii abdomenului, dar nu folosind exercitii plictisitoare (crunch-uri, sit-ups, etc), ci prin dans, prin miscari de Hip Hop ...e foarte antrenant, asta daca iti place sa dansezi :)
Jillian Michaels propune sedinte de exercitii de tonifiere (cardio+ forta putin) in reprize de cate 25 minute - 30 days shred se numeste ce am descarcat eu si sunt incantata.

blondy 01 feb 2011 11:09:21

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Patrunjica (Post 504019)
este un antrenor, Shaun T care propune niste workout-uri specializate pe muschii abdomenului, dar nu folosind exercitii plictisitoare (crunch-uri, sit-ups, etc), ci prin dans, prin miscari de Hip Hop ...e foarte antrenant, asta daca iti place sa dansezi :)
Jillian Michaels propune sedinte de exercitii de tonifiere (cardio+ forta putin) in reprize de cate 25 minute - 30 days shred se numeste ce am descarcat eu si sunt incantata.

Eu as mai avea ceva drum pana la tonifiere.
O sa incerc ce ziceai tu mai sus, exercitiile lui Shaun T, sa vad cum functioneaza in cazul meu.

Patrunjica 01 feb 2011 11:14:04

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 503988)
Incepe pe 7 martie . Sper sa ne sustinem reciproc in Post , asa cum am facut la Craciun , unde m-am sustinut cu o foarte buna prietena Mada ;;). Asa ca te astept sa ne sustinem in post


Poate ne adunam mai multe si ne sustinem - important in post, cred, e sa reusim sa mancam cumva si proteine, si sa profitam de dezlegarile la peste (la postul asta vor fi cam putine, dar vom vedea cum ne descurcam ) :x

pufik 01 feb 2011 11:35:51

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de blondy (Post 504012)
O sa il caut si eu. Suna interesant ce zici tu acolo. As vrea sa mai dau si eu ceva jos din burta.
La tine a avut efect?

Pai eu nu prea am burta si primele patratele la mine se vad deja, la mine e problema la picioare si la fund si al 3 dvd a avut efect la greu , imi tremurau picioarele :)). Si s-au dus cm , de slabit merge mai greu

pufik 01 feb 2011 11:36:38

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Patrunjica (Post 504036)
Poate ne adunam mai multe si ne sustinem - important in post, cred, e sa reusim sa mancam cumva si proteine, si sa profitam de dezlegarile la peste (la postul asta vor fi cam putine, dar vom vedea cum ne descurcam ) :x

Asa e , e un post mai greu ca e mai trist dar sper sa ne adunam mai multe . Mai avem un pic

blondy 01 feb 2011 11:49:32

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de Cristina11 (Post 502390)
Luni : amidonuri (ziua 22)

micul dejun : o banana + o portocala
pranz : 2 cartofi fierti + 200g pastai fasole galbena cu mujdei de usturoi
cina : ca la pranz

Tu nu mananci cam putin?

blondy 01 feb 2011 11:52:06

Re: Jurnal Cristina11
 
Citat:

Anterior postat de pufik (Post 504086)
Pai eu nu prea am burta si primele patratele la mine se vad deja, la mine e problema la picioare si la fund si al 3 dvd a avut efect la greu , imi tremurau picioarele :)). Si s-au dus cm , de slabit merge mai greu

Waw, patratele :x
Deci inseamna ca o fi de efect.
Super.
Importanti sunt centimetri, nu kilogramele. Poti avea putine kilograme si un corp plin de celulita si netonifiat, ceea ce arata mai rau decat unul tonifiat chiar cu cateva kilograme mai mult.
Asa e parerea mea.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:26:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO