forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-degetica-vreau-slabesc-mod-sanatos-4677.html)

Degetica 14 iul 2010 12:16:07

Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Numele meu este Roxana ,am 17 ani ,67 de kg si 1.64 inaltime :|
Povestea mea incepe acum cativa ani....:-s
Intosdeauna am fost plinuta(seman cu mama ce`i drept.) si am incercat sa slabesc prin diferite diete,dupa net/din auzite x(
Mi-am chinuit organismul cu infometare si tot felul de prostii..tineam un regim un timp ,ajungeam la o anumita greutate si apoi uitam de regim de tot ,navaleam pe frigider.
Acum m-am ingrasat ....problema mea este ca am soldurile foarte mari,de aceea,m am gandiit sa postez aici, sa incerc sa am un stil de viata sanato, Tin sa spun ca inaite beam cel putin 2 litri de pepsi pe zi si mancam foarte multe dulciuri,Cu toate ca am renuntat la ele ,acum mananc foarte mult.Imi doresc sa slabesc ,dar nu stiu cum sa incep.Am nevoie de sustienere morala,si gasind acest site m-am gandit ca poate aici o sa gasesc. Deci ,ce slabute sunt disponibile si dornice sa incepem o lupta impotriva kilogramelor?
P.S: Niste sfaturi`! Pls :*
>:D<

justbelieve 14 iul 2010 12:21:40

Re: Vreau sa slabesc in mod sanatoa :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253549)
Numele meu este Roxana ,am 17 ani ,67 de kg si 1.64 inaltime :|
Povestea mea incepe acum cativa ani....:-s
Intosdeauna am fost plinuta(seman cu mama ce`i drept.) si am incercat sa slabesc prin diferite diete,dupa net/din auzite x(
Mi-am chinuit organismul cu infometare si tot felul de prostii..tineam un regim un timp ,ajungeam la o anumita greutate si apoi uitam de regim de tot ,navaleam pe frigider.
Acum m-am ingrasat ....problema mea este ca am soldurile foarte mari,de aceea,m am gandiit sa postez aici, sa incerc sa am un stil de viata sanato, Tin sa spun ca inaite beam cel putin 2 litri de pepsi pe zi si mancam foarte multe dulciuri,Cu toate ca am renuntat la ele ,acum mananc foarte mult.Imi doresc sa slabesc ,dar nu stiu cum sa incep.Am nevoie de sustienere morala,si gasind acest site m-am gandit ca poate aici o sa gasesc. Deci ,ce slabute sunt disponibile si dornice sa incepem o lupta impotriva kilogramelor?
P.S: Niste sfaturi`! Pls :*
>:D<

Buna si bine ai venit>:D<
Primul pas l-ai facut.Ai renuntat la dulciuri si suc.
Vrei sa tii vreo dieta sau doar sa mananci sanatos?
Sport faci?:)

1Diana 14 iul 2010 12:24:47

Re: Vreau sa slabesc in mod sanatoa :)
 
Ahh..am scris o gramada si nu s-a salvat :)) :(

1Diana 14 iul 2010 12:35:17

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Incerc iar....
In primul rand ciao !
Inceputul ar fi sa-ti faci un plan:cate kg vrei sa slabesti,in cat timp,cate calorii sa mananci pe zi,trebuie sa faci si sport in fiecare zi cate putin la inceput si ceea ce iti place.
Sa nu te infometezi!Si eu am trecut prin asta,cand incepeam un regim incepeam cu o zi de nemancate si rezistam max 3 zile dupa care mancam mult si fara limita si m-am ingrasat f tare.Atunci cand o sa ajungi la greutatea pe care ti-o propui gandeste-te ce greu ai obtinut-o si ca nu merita sa dai cu piciorul la tot.
Gandeste-te si la motivele pt care mananci mult,poate nu e doar pt ca mancarea e buna,analizeaza-te si impaca-te cu tine:-*
Cere-i si ajutorul mamei tale,spune-i sa te sustina si sa gateasca sanatos.Daca nu te poti abtine sa mananci mai putin atunci poti manca multe salate,legume..sau sa bei apa;)
Si eu sunt mai lata in solduri ,asa e constitutia corpului.Poti face exercitii cardio si apoi exercitii doar pt solduri(gasesti pe site) dar in primul rand ai grija ce mananci.Sa stii ca si mancarea sanatoasa e delicioasa:x
Te:-* si multa bafta..mai vorbim>:D< Eu stiu ca vei reusi;)

Stephanie 14 iul 2010 12:37:52

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Buna...succes in noua dieta..Faci sport?

VentoFreddo 14 iul 2010 12:57:18

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Buna, Degetica, si bine ai venit, aici vei gasi tot ajutorul de care ai nevoie pentru a slabi sanatos si fara infometare>:D<
pentru inceput te-as sfatui sa folosesti calculatorul de calorii pentru a tine sub control ce si cat papi, cate proteine, grasimi si carbohidrati contine alimentatia ta..
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Pentru a slabi sanatos trebuie sa urmezi cateva reguli simple:
3 mese /zi 2 gustari
alimente interzise(si nesanatoare) fast-fooduri,bauturi acidulate,sucuri naturale(din comert),pastile de slabit,zahar,cartofi prajiti..etc painea inlocuita cu paine graham/neagra/integrala si max 2 felii (numai dimineata)
se mananca mai multe fructe ,legume si carne slaba curcan,pui si peste
si muult sport:)
ce sport iti place?Uite aici poti gasi ceva care sa-ti placa:http://forum.slabute.ro/sport/
mult succes::)
te asteptam cu meniurile>:D<

Degetica 14 iul 2010 13:11:22

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Ms mult fetele...problema este ca mama mea este plecata in afara, stau doar cu tatal meu,va dati seama ce mancaruri gatim noi.....mancam mai mult mezeluri si tot asa..asta e cea mai mare problema a mea ,ma infometez..::|
Imi doresc un stil de viata sanatos, m`am saturat ,sa tot zic "de maine incep.." ,dar nici un rezultat,se intampla la fel! Sper sa reusesc..ms mult fetele :*

Degetica 14 iul 2010 13:12:28

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
P.S : am avut o perioada in care am incercat si ceva pilatess,alergat ,dar iarasi am abandonat.:|

VentoFreddo 14 iul 2010 13:17:43

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253665)
Ms mult fetele...problema este ca mama mea este plecata in afara, stau doar cu tatal meu,va dati seama ce mancaruri gatim noi.....mancam mai mult mezeluri si tot asa..asta e cea mai mare problema a mea ,ma infometez..::|
Imi doresc un stil de viata sanatos, m`am saturat ,sa tot zic "de maine incep.." ,dar nici un rezultat,se intampla la fel! Sper sa reusesc..ms mult fetele :*

Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253671)
P.S : am avut o perioada in care am incercat si ceva pilatess,alergat ,dar iarasi am abandonat.:|

:)):))Parca ma vad pe mine cand am gasit Slabutele:)draga mea, vei reusi, sunt sigura, totul e sa incepi incet incet si sa schimbi modul de viata..o sa inveti un nou mod de a privi alimentele, o sa le alegi din instinct pe cele sanatoase pentru sanatatea si frumusetea ta, totul se incepe cu un mic pas , nu-i asa?
Completeaza-ti datele aici, ca sa vedem si noi detaliile si sa-ti apara la ticker:)http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...eput-3920.html
Curaj, in cateva luni vei vedea deja schimbari majore>:D<

Degetica 14 iul 2010 14:26:54

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Sper din tot sufletul sa reusesc,stiu ca trebuie sa am mare ambitie..o sa incerc sa fac si sport.prietenul meu este antrenor de fitness...a incercat de multe ori sa ma ajute dar ambitia mea a fost 0 si incapatanarea maxima......
mULTUMESC CA IMI DATI ATATA INCREDERE IN MINE,Mulumesc !
Nu pot sa adaug acum toate datele,dar promit k o voi face!:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:06:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO