forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-degetica-vreau-slabesc-mod-sanatos-4677.html)

VentoFreddo 14 iul 2010 14:33:44

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253793)
Sper din tot sufletul sa reusesc,stiu ca trebuie sa am mare ambitie..o sa incerc sa fac si sport.prietenul meu este antrenor de fitness...a incercat de multe ori sa ma ajute dar ambitia mea a fost 0 si incapatanarea maxima......
mULTUMESC CA IMI DATI ATATA INCREDERE IN MINE,Mulumesc !
Nu pot sa adaug acum toate datele,dar promit k o voi face!:*

:-o:-oprietenul tau e antrenor de fitness??:DWow, pentru multe fete ar fi un vis sa aiba acces free la sala:Pda uite ca eu si cam fara sport am reusit primele kilograme sa le dau jos..Desi recomand sportul, pt ca acum fac si imi dau seama ca e necesar pentru sanatate si pt aspectul pielii si al corpului:)Nu e musai sa faci in fiecare zi, fetele au slabit cu 10-15 minute de zumba de ex, de 3 ori pe saptamana;;)Important e sa faci miscare, plimbari dese, urcat de scari in loc de lift...Te astept si cu alte date despre tine si scrie-ne ce ai de gand sa papi pentru ziua urmatoare.Ai reusit sa folosesti calculatorul?E de foarte mare ajutor, crede-ma si e usor de folosit;)
Pup, o zi buna!

mvthebest 14 iul 2010 14:34:31

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253793)
Sper din tot sufletul sa reusesc,stiu ca trebuie sa am mare ambitie..o sa incerc sa fac si sport.prietenul meu este antrenor de fitness...a incercat de multe ori sa ma ajute dar ambitia mea a fost 0 si incapatanarea maxima......
mULTUMESC CA IMI DATI ATATA INCREDERE IN MINE,Mulumesc !
Nu pot sa adaug acum toate datele,dar promit k o voi face!:*

Ai un avantaj ca prietenul tau este antrenor. Lasa-l sa te ajute.
Sportul este cel mai important. El accelereaza si slabirea si ve-i avea si o piele faina dupa sport.
Eu dupa ce fac sport ma simt asa de bine:x

Daca tu ai incredere in ce faci si ve-i fi constincioasa ve-i reusi.
Bafta!!!:-*>:D<>:D<

Degetica 14 iul 2010 14:41:29

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Da..este antrenor fetelor..:(
dar fiind foarte incapatanta de fiecare data cand a vrut sa ma ajute am facut tot de capu` meu..aqm mi`am dat seama ca nu e bine,si chiar nu ma mai suport,,:|
pai maine o sa pap dimineata un iaurt :X la pranz piept de pui cu salatica si seara niste fructe ;;)
VentoFreddo inca nu am incercat un regim bazat pe nt.de calorii dar cred ca ar fi super .
Chiar o sa incerc!
dar am citit pe undeva ca nu trebuie sa amestecam unele alimente,este adevarat ?
:*:*:*

justbelieve 14 iul 2010 15:08:29

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253815)
Da..este antrenor fetelor..:(
dar fiind foarte incapatanta de fiecare data cand a vrut sa ma ajute am facut tot de capu` meu..aqm mi`am dat seama ca nu e bine,si chiar nu ma mai suport,,:|
pai maine o sa pap dimineata un iaurt :X la pranz piept de pui cu salatica si seara niste fructe ;;)
VentoFreddo inca nu am incercat un regim bazat pe nt.de calorii dar cred ca ar fi super .
Chiar o sa incerc!
dar am citit pe undeva ca nu trebuie sa amestecam unele alimente,este adevarat ?
:*:*:*

Dimineata trebuie sa mananci mai mult.Un iaurt nu este suficient.Pe langa iaurt poti manca cereale(musli) sau poti manca o felie-doua de paine neagra prajita cu branza slaba de vaci sau cu muschi file.
Fructele nu sunt recomandate seara,ele se mananca intre mese ca gustari.

Degetica 14 iul 2010 15:38:02

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Ms :*
Dar o idee ,cam ce `as putea papa seara?
:*

justbelieve 14 iul 2010 16:25:13

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253901)
Ms :*
Dar o idee ,cam ce `as putea papa seara?
:*

Peste,carne la gratar.Mancarica de legume.Tocana de legume.Ciorba.
Sunt mai multe optiuni:)

Degetica 14 iul 2010 16:45:57

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
fetele voi cum stati cu sportul?
eu am sarit 3 min.coarda si nu mai pot.:((

justbelieve 14 iul 2010 17:01:46

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 254032)
fetele voi cum stati cu sportul?
eu am sarit 3 min.coarda si nu mai pot.:((

La inceput e mai greu.Sari azi 5 min,maine 7 min si tot asa pana ajungi la 20 sau 30 de minute:)

VentoFreddo 14 iul 2010 17:09:02

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 253815)
Da..este antrenor fetelor..:(
dar fiind foarte incapatanta de fiecare data cand a vrut sa ma ajute am facut tot de capu` meu..aqm mi`am dat seama ca nu e bine,si chiar nu ma mai suport,,:|
pai maine o sa pap dimineata un iaurt :X la pranz piept de pui cu salatica si seara niste fructe ;;)
VentoFreddo inca nu am incercat un regim bazat pe nt.de calorii dar cred ca ar fi super .
Chiar o sa incerc!
dar am citit pe undeva ca nu trebuie sa amestecam unele alimente,este adevarat ?
:*:*:*

Orice dieta e bine sa o monitorizezi cu calculatorul, te ajuta mult..De ex eu tin Monty, nu e necesar sa numar nimic pt ca pot sa mananc pe saturate, dar eu continui sa calculez si sa-mi postez meniurile:)
Eu continui sa-ti zic ca mananci forte putin, asa nu vei avea rezultate de durata:incepe ziua cu 2 fructe, dupa o juma de ora o ora ia Md-iaurt plus cereale, doar iaurtul nu e suficient pana la pranz, intre md si pranz iti trebuie o alta gustare, ex 2-3 nuci, sau iar un fruct, migdale, pranzul pui si salata e ok, cina-fructe nu prea e bine sa le papi seara, cel mai bine drept gustari, la cina ti-a dat mai sus un raspuns bun justbelieve.Te rog sa folosesti calculatorul si sa incepi sa postezi aici meniurile tale, mie mi se pare ca te cam infometezi..:-s
Cu combinatiile de alimente poti gasi aici raspuns
http://forum.slabute.ro/alimentatia/...ente-4223.html
O seara buna!

Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 254032)
fetele voi cum stati cu sportul?
eu am sarit 3 min.coarda si nu mai pot.:((

Eu stau rau:">:">in sensul ca e prea cald s afac ceva as aca acum compensez prin plimbari lugi pe malul marii, de 2 ore cca:DPeste vreo juma de ora plecam..;;)>:D<

ianna 14 iul 2010 17:47:42

Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)
 
Bine ai venit printre noi scumpa

ce nu vad la tine in jurnal este MENIUL TAU de dim pana seara cu gramaj macar orientativ. Cum vrei sa te ajutam daca nu stim clar ce consumi si in cata masura? Posteaza te rog meniul ca sa vedem daca e cazul de sfaturi:D Din cate am citi papi foooarte putin...asa ca ajuta-ma un pic si scrie clar MC- asta cca 50g...gustare - asta o bucata etc

succes la slabit


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:50:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO