forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-despi-vreau-ma-simt-bine-pielea-mea-3693.html)

Sibel H 01 mai 2010 09:28:25

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
...:) ..Bine ai venit!printre noi ..sa-ti traiasca fetita si sa-ti creasca mare si sanatoasa...Denisa, ce pot eu, sa-ti zic pe langa ce ti-au scris ,fetele...?......poti,intra pe forum la diete sa vezi in ce consta majoritatea dietelor si ce etape au ...asa poate iti alege sa mananci dupa un program si anumite alimente s-au combinati de alimente ..sa consulti tabelul cu calori sa-ti faci si un mini program sportiv...tot pe forum la rubrica sport gasesti tot felul de filmulete cu diverse programe sportive si antrenament zilnic....si asa incet incet poate vei reusi sa-ti stapanesti poftele sa gusti s-au sa mananci din orice...si vei, scapa treptat si de kg.care te deranjeaza....:-*

Despi 01 mai 2010 09:32:58

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Multumesc Sibel H .Nu stiu daca as putea tine o dieta ,chiar n-am incercat niciodata ..nu stiu daca as putea sa mananc ceva ,impus.Eu mi-am propus pentru inceput sa mananc incet,incet..mai light ,sa renunt la zahar,la ulei ,la prajeli si fainoase albe ,macar atat ..incet ..incet..te pup si sa auzim numai de vise-ndeplinite:P

Despi 01 mai 2010 11:04:17

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Fete dragi si frumoase...o vecina de-a mea mi-a spus ca a slabit 9 kilograme in 2 luni..cu dieta de la nutritionista Ligya Alexandrescu .Am auzit o groaza de pareri despre acest doctor ..si nu stiu ce sa mai cred.M-am programat si eu pt 26 mai ,la o sedinta ..dar unii zic ,ca te tine 10 min,da acelasi regim la toata lumea.si iti mi ia si degeaba 60 de lei.Voi ce parere aveti ??Apropos ,am mancat azi ..1 ou fiert ,o jumatate de rosie ,un castravete micut ,2 ridichii ,putina paine de tarate ..si un bol de cereale fara zahhar cu lapte semidegresat .E prea mult?:D

andra_aly 01 mai 2010 11:18:32

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Buna:)Eu sunt de parere ca poti si tu sa slabesti;) doar sti si tu ce este sanatos si ce nu. ca mesele trebuie sa fie alcatuite din carbo, proteine si lipide. nu numai de un fel. adica, sa nu papi paine, paste si mai stiu eu ce numai la o masa. seara sa papi ceva usor. sa papi multe legume ... etc.
cam asta iti spun toti. de tine depinde daca slabesti sau nu. fiecare om slabeste in stilul lui;) asa ca nu poti sa sti daca acea dieta v-a functina si la tine la fel ca la prietena ta.
eu zic ca cea mai buna dieta este dieta care nu te face sa "suferi". o dieta sanatoasa trebuie sa fie pe care o poti urma toata viata:)
spune nu dulciurilor, prajelilor, sucurilor, si mancarii interzise, fa putin sport, bea macar 1.5 l-2 pe zi si ai sa vezi ca si la tine se v-a misca acul cantarului;)
e mai simpul si mai economic asa:) mult succes>:D<

Despi 01 mai 2010 11:22:23

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Andra ,asa am zis si eu ...sa incerc sa invat sa mananc sanatos ..oricum nutritionistul iti da niste diete costisitoare..iar eu nu-s asa avuta incat sa le tin .Sa speram ca am sa reusesc sa ma educ singura ...iar de baut apa ,de cateva saptamani bunemi-am impus sa beau 2 l pe zi ,fie ca mi-e sete ,fie ca nu..inainte erau zile cand nu beam 1 pahar de apa ..pentru ca pur si simplu nu-mi cerea oraganismul,dar in schimb pepsi era la putere..eram dependenta:(...Acum am mai inceput sa beau si ceai verde,indulcit cu miere ,ca altfel imi vine sa-l vomit..Si ma gandeam si la ceai de urzica?Precizez ca am si probleme cu,constipatia :(.

andra_aly 01 mai 2010 11:32:42

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Foare bine ca bei apa. si eu la fel ca tine inainte daca beam un pahar pe zi. si cola la putere.dar am reusit.
o sa mai vorbim ca acum trebuie sa plec si o sa iti povestesc mai multe:)
o zi buna>:D<

Despi 01 mai 2010 11:35:01

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Te pup Andra ,sa ai o zi minunatzica sa ai >:D< Multumesc mult pentru ajutor :x

Despi 01 mai 2010 11:52:37

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Fetelor ,ajutati-ma va rog.. 1)cum imi pun poza la avatar ?:D 2)Cum scriu in jurnalul meu fara sa adaug nota la ce am scris prima oara :-?? 3) Mierea ingrasa?! 4) Ceaiul de urzica e bun pentru slabit?:D! Va puuuuuup dulce

mvthebest 01 mai 2010 12:12:03

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Citat:

Anterior postat de Despi (Post 172132)
Fetelor ,ajutati-ma va rog.. 1)cum imi pun poza la avatar ?:D 2)Cum scriu in jurnalul meu fara sa adaug nota la ce am scris prima oara :-?? 3) Mierea ingrasa?! 4) Ceaiul de urzica e bun pentru slabit?:D! Va puuuuuup dulce

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...ginea-166.html
http://forum.slabute.ro/slabire-meto...ca-3448-3.html
Mierea in exces ingrasa. 1-2lingurite pe zi nu ingrasa. Ajuta la pofta de dulce.

mvthebest 01 mai 2010 12:13:11

Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!
 
Ca sa scri ceva dai direct la ,,raspunde'' E sus in stanga:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:20:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO