forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal diagio (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diagio-4463.html)

diagio 13 iul 2010 11:30:35

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251581)
Si eu zic ca si Andra... cam multa paine. Mananca numai dimineata daca nu te poti lipsi de ea. Iar daca ai putea sa o si prajesti ar fi si mai bine. Ce papi la gustarea 2 si la cina? :-*


gustarea 2 - un fresh de porto as vrea si diseara un castorn de ciorbita de pui.
La painica asta care am papalit-o n-am ce sa prajesc. E deja " batz", e crocant. Ma uit diseara la denumirea ei, si o sa va zic ce si cum.

Flori V. 13 iul 2010 11:32:43

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251590)
gustarea 2 - un fresh de porto as vrea si diseara un castorn de ciorbita de pui.
La painica asta care am papalit-o n-am ce sa prajesc. E deja " batz", e crocant. Ma uit diseara la denumirea ei, si o sa va zic ce si cum.

Am inteles. Eu zic sa te rezumi la a o consuma doar dimineata.... are destule calorii sa stii.... fie prajita fie neprajita.
Ciorbita de pui presupun ca este fara cartofi, paste.... :D

andra_aly 13 iul 2010 11:37:43

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251583)
inteles. Cat imi recomanzi sa papalesc pe zi? ( paine , ma refer). E paine d'aia ca intr-un pachet de biscuiti ( stiu ca are fff putine calorii - nu imi aduc aminte numele firmei ).
Multumesc mult ca vii sa vezi ce si cum >:D<

Pai si eu mancam foarte multa paine. incet incet am redus-o- am ajung la o felie la pranz si una seara. asta cam 60 gr. acum mananc maxim 40. dar e de aia prajita. vezi ca am pus o poza aici: http://forum.slabute.ro/concursuri/l...tml#post251535
Incearca si tu incet incet sa papi tot mai putina. daca ai renunta de tot ar fi si mai bine:P dar na... nu toate putem. eu cel putin as vrea:D

diagio 13 iul 2010 11:37:54

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251598)
Am inteles. Eu zic sa te rezumi la a o consuma doar dimineata.... are destule calorii sa stii.... fie prajita fie neprajita.
Ciorbita de pui presupun ca este fara cartofi, paste.... :D


promit ca o sa le elimin. O sa raman doar la faza de legume si pui. E bine???

VentoFreddo 13 iul 2010 11:38:16

Re: Jurnal diagio
 
Buna, Diagio, bine te-am gasit in casuta noua[*55*][*1*][*24*][*102*]
iti calculezi caloriile cu calculatorul de aici?:-/daca nu uite, intra aici, e foarte util:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Painica pe care o papi tu o gasesti aici:
Calorii Paine, Paine biscotata, feliata, integrala - Calculator calorii - Slabute.ro
iti urez bafta multa cu dieta ta si o zi buna!>:D<

diagio 13 iul 2010 11:39:18

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 251612)
Pai si eu mancam foarte multa paine. incet incet am redus-o- am ajung la o felie la pranz si una seara. asta cam 60 gr. acum mananc maxim 40. dar e de aia prajita. vezi ca am pus o poza aici: http://forum.slabute.ro/concursuri/l...tml#post251535
Incearca si tu incet incet sa papi tot mai putina. daca ai renunta de tot ar fi si mai bine:P dar na... nu toate putem. eu cel putin as vrea:D



saru'mana pentru sfaturi. O sa incerc sa ma tin de ele :)

diagio 13 iul 2010 11:40:09

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 251615)
Buna, Diagio, bine te-am gasit in casuta noua[*55*][*1*][*24*][*102*]
iti calculezi caloriile cu calculatorul de aici?:-/daca nu uite, intra aici, e foarte util:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Painica pe care o papi tu o gasesti aici:
Calorii Paine, Paine biscotata, feliata, integrala - Calculator calorii - Slabute.ro
iti urez bafta multa cu dieta ta si o zi buna!>:D<


ooo, ce de vizitatori am . Multumesc mult dragele mele. >:D<

Flori V. 13 iul 2010 11:42:18

Re: Jurnal diagio
 
Ai vazut ce saritoare sunt slabutele? Nu ai cum sa nu slabesti cu asa "indrumatoare". E bine cu ciorbita, stai linistita. Ideea e sa nu combini proteinele cu carbohidratii... dar cred ca ai aflat deja asta :P

diagio 13 iul 2010 12:07:18

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251629)
Ai vazut ce saritoare sunt slabutele? Nu ai cum sa nu slabesti cu asa "indrumatoare". E bine cu ciorbita, stai linistita. Ideea e sa nu combini proteinele cu carbohidratii... dar cred ca ai aflat deja asta :P


eee, nu le-am aflat pe toate, dar am tot timpul din lume , nu??? :P >:D<

VentoFreddo 13 iul 2010 12:14:59

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251622)
ooo, ce de vizitatori am . Multumesc mult dragele mele. >:D<

>:D<Nu ai de ce sa ne multumesti, si noi am fost ca tine, la inceput de drum, si cam nesigure pe noi, neincrezatoare in fortele proprii.Aici vei reusi sigur si vei gasi si muulte prietene de drum lung;;)
Pup, o zi frumoasa in continuare>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:01:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO