forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal diagio (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diagio-4463.html)

diagio 13 iul 2010 10:48:55

Jurnal diagio
 
ma gandeam sa imi postez si eu activitatile mele zilnice pe aici :). Sper sa ma tin de acest jurnal. Va astept.;;)>:D<;)

andra_aly 13 iul 2010 10:52:08

Re: Jurnal diagio
 
O, ce bine ca ti-ai facut jutìrnal. asa stim unde sa te gasim:D
ti-am adus niste foricele de casuta noua:)
http://www.oflorarieonline.info/imag...oferit-dat.jpg
Te asteptam aici cu raportul zilnic;;)
mult succes!!!

diagio 13 iul 2010 10:58:31

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 251489)
O, ce bine ca ti-ai facut jutìrnal. asa stim unde sa te gasim:D
ti-am adus niste foricele de casuta noua:)
http://www.oflorarieonline.info/imag...oferit-dat.jpg
Te asteptam aici cu raportul zilnic;;)
mult succes!!!


ooo, ce fain. Sunt Superbi!!!

Multumesc mult >:D<.

Flori V. 13 iul 2010 10:59:50

Re: Jurnal diagio
 
Hei Dia! AI reusit pana la urma! Sa-ti fie intr-un ceas bun casuta si sa te ajute cat mai mult sa-ti atingi scopul!
Pupicei!!>:D<

diagio 13 iul 2010 11:11:58

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251509)
Hei Dia! AI reusit pana la urma! Sa-ti fie intr-un ceas bun casuta si sa te ajute cat mai mult sa-ti atingi scopul!
Pupicei!!>:D<

cred ca mi s-a rupt filmul undeva, ca la jurnal imi apare linkul si nu doar denumirea :((

diagio 13 iul 2010 11:17:45

Re: Jurnal diagio
 
gata, m-am desteptat si eu :))

diagio 13 iul 2010 11:23:00

Re: Jurnal diagio
 
deci azi am papalit: un sandwich dimi cu paine d aia integrala si 2 feliutze de salam uscat, uscat si o butelca de activia de baut. Ora 10-10.30 un mar, 12.00 - 2 crewursti + 180 g de piept de pui afumat cu 2 feliutze de paine integrala ( d'aia de zici ca e pesmet )

andra_aly 13 iul 2010 11:25:44

Re: Jurnal diagio
 
Cam multa painica:-/ chiar daca e integrala incearca sa reduci cat mai mult consumul de paine.

Flori V. 13 iul 2010 11:28:06

Re: Jurnal diagio
 
Si eu zic ca si Andra... cam multa paine. Mananca numai dimineata daca nu te poti lipsi de ea. Iar daca ai putea sa o si prajesti ar fi si mai bine. Ce papi la gustarea 2 si la cina? :-*

diagio 13 iul 2010 11:28:16

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 251567)
Cam multa painica:-/ chiar daca e integrala incearca sa reduci cat mai mult consumul de paine.


inteles. Cat imi recomanzi sa papalesc pe zi? ( paine , ma refer). E paine d'aia ca intr-un pachet de biscuiti ( stiu ca are fff putine calorii - nu imi aduc aminte numele firmei ).
Multumesc mult ca vii sa vezi ce si cum >:D<

diagio 13 iul 2010 11:30:35

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251581)
Si eu zic ca si Andra... cam multa paine. Mananca numai dimineata daca nu te poti lipsi de ea. Iar daca ai putea sa o si prajesti ar fi si mai bine. Ce papi la gustarea 2 si la cina? :-*


gustarea 2 - un fresh de porto as vrea si diseara un castorn de ciorbita de pui.
La painica asta care am papalit-o n-am ce sa prajesc. E deja " batz", e crocant. Ma uit diseara la denumirea ei, si o sa va zic ce si cum.

Flori V. 13 iul 2010 11:32:43

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251590)
gustarea 2 - un fresh de porto as vrea si diseara un castorn de ciorbita de pui.
La painica asta care am papalit-o n-am ce sa prajesc. E deja " batz", e crocant. Ma uit diseara la denumirea ei, si o sa va zic ce si cum.

Am inteles. Eu zic sa te rezumi la a o consuma doar dimineata.... are destule calorii sa stii.... fie prajita fie neprajita.
Ciorbita de pui presupun ca este fara cartofi, paste.... :D

andra_aly 13 iul 2010 11:37:43

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251583)
inteles. Cat imi recomanzi sa papalesc pe zi? ( paine , ma refer). E paine d'aia ca intr-un pachet de biscuiti ( stiu ca are fff putine calorii - nu imi aduc aminte numele firmei ).
Multumesc mult ca vii sa vezi ce si cum >:D<

Pai si eu mancam foarte multa paine. incet incet am redus-o- am ajung la o felie la pranz si una seara. asta cam 60 gr. acum mananc maxim 40. dar e de aia prajita. vezi ca am pus o poza aici: http://forum.slabute.ro/concursuri/l...tml#post251535
Incearca si tu incet incet sa papi tot mai putina. daca ai renunta de tot ar fi si mai bine:P dar na... nu toate putem. eu cel putin as vrea:D

diagio 13 iul 2010 11:37:54

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251598)
Am inteles. Eu zic sa te rezumi la a o consuma doar dimineata.... are destule calorii sa stii.... fie prajita fie neprajita.
Ciorbita de pui presupun ca este fara cartofi, paste.... :D


promit ca o sa le elimin. O sa raman doar la faza de legume si pui. E bine???

VentoFreddo 13 iul 2010 11:38:16

Re: Jurnal diagio
 
Buna, Diagio, bine te-am gasit in casuta noua[*55*][*1*][*24*][*102*]
iti calculezi caloriile cu calculatorul de aici?:-/daca nu uite, intra aici, e foarte util:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Painica pe care o papi tu o gasesti aici:
Calorii Paine, Paine biscotata, feliata, integrala - Calculator calorii - Slabute.ro
iti urez bafta multa cu dieta ta si o zi buna!>:D<

diagio 13 iul 2010 11:39:18

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 251612)
Pai si eu mancam foarte multa paine. incet incet am redus-o- am ajung la o felie la pranz si una seara. asta cam 60 gr. acum mananc maxim 40. dar e de aia prajita. vezi ca am pus o poza aici: http://forum.slabute.ro/concursuri/l...tml#post251535
Incearca si tu incet incet sa papi tot mai putina. daca ai renunta de tot ar fi si mai bine:P dar na... nu toate putem. eu cel putin as vrea:D



saru'mana pentru sfaturi. O sa incerc sa ma tin de ele :)

diagio 13 iul 2010 11:40:09

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 251615)
Buna, Diagio, bine te-am gasit in casuta noua[*55*][*1*][*24*][*102*]
iti calculezi caloriile cu calculatorul de aici?:-/daca nu uite, intra aici, e foarte util:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
Painica pe care o papi tu o gasesti aici:
Calorii Paine, Paine biscotata, feliata, integrala - Calculator calorii - Slabute.ro
iti urez bafta multa cu dieta ta si o zi buna!>:D<


ooo, ce de vizitatori am . Multumesc mult dragele mele. >:D<

Flori V. 13 iul 2010 11:42:18

Re: Jurnal diagio
 
Ai vazut ce saritoare sunt slabutele? Nu ai cum sa nu slabesti cu asa "indrumatoare". E bine cu ciorbita, stai linistita. Ideea e sa nu combini proteinele cu carbohidratii... dar cred ca ai aflat deja asta :P

diagio 13 iul 2010 12:07:18

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 251629)
Ai vazut ce saritoare sunt slabutele? Nu ai cum sa nu slabesti cu asa "indrumatoare". E bine cu ciorbita, stai linistita. Ideea e sa nu combini proteinele cu carbohidratii... dar cred ca ai aflat deja asta :P


eee, nu le-am aflat pe toate, dar am tot timpul din lume , nu??? :P >:D<

VentoFreddo 13 iul 2010 12:14:59

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251622)
ooo, ce de vizitatori am . Multumesc mult dragele mele. >:D<

>:D<Nu ai de ce sa ne multumesti, si noi am fost ca tine, la inceput de drum, si cam nesigure pe noi, neincrezatoare in fortele proprii.Aici vei reusi sigur si vei gasi si muulte prietene de drum lung;;)
Pup, o zi frumoasa in continuare>:D<

DrIulia2010 13 iul 2010 12:40:13

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251561)
deci azi am papalit: un sandwich dimi cu paine d aia integrala si 2 feliutze de salam uscat, uscat si o butelca de activia de baut. Ora 10-10.30 un mar, 12.00 - 2 crewursti + 180 g de piept de pui afumat cu 2 feliutze de paine integrala ( d'aia de zici ca e pesmet )


Prea multe mezeluri(salam,cremwursti,piept de pui afumat)sunt procesate,pline de E-uri,grasimi si deloc sanatoase.

Paine poti consuma integrala sau de secara,2-3 felii/zi.

diagio 13 iul 2010 12:43:01

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 251724)
Prea multe mezeluri(salam,cremwursti,piept de pui afumat)sunt procesate,pline de E-uri,grasimi si deloc sanatoase.

Paine poti consuma integrala sau de secara,2-3 felii/zi.


si asta e adevarat. Sunt inca la inceput, si sper ca in timp sa reusesc sa imi fac meniuri mai sanatoase. Multumesc pentru sfat. Pup.

karemina 13 iul 2010 12:44:22

Re: Jurnal diagio
 
Dia ai incurcat-o s-a pus lumea cu altileriape tine :))

diagio 13 iul 2010 12:45:49

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 251728)
Dia ai incurcat-o s-a pus lumea cu altileriape tine :))


No problem. Asa invata omul....mai da un cap de pragul de sus, il mai ia cineva de motz ..... de asta sunt aici, sa invat. >:D<

karemina 13 iul 2010 12:47:25

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251730)
No problem. Asa invata omul....mai da un cap de pragul de sus, il mai ia cineva de motz ..... de asta sunt aici, sa invat. >:D<

Asa este ca noi pe grup stam de barfa in loc sa vb de dieta :)) tare zanga suntem

diagio 13 iul 2010 12:52:16

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 251731)
Asa este ca noi pe grup stam de barfa in loc sa vb de dieta :)) tare zanga suntem

pai ete, stam de vb aici >:D<....trebuie si variatie in discutie, nu doar la meniu,ca altfel o sa ne plictisim :)

Flori V. 13 iul 2010 13:06:17

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 251737)
pai ete, stam de vb aici >:D<....trebuie si variatie in discutie, nu doar la meniu,ca altfel o sa ne plictisim :)

Corect! Intreaba-ne tu ce mai vrei sa stii. Cu painica am lamurit-o. Cu proteinele si carbohidratii la fel. Mezelurile... mai rar si alea. Mai bine iti faci tu carnita de acasa, pulpite, piept, ficatei de pui, peste.... fierte, fripte, la cuptor. Cum vrei tu. Cu salate merg foarte bine... nu cu paine.... sa nu uiti :-*.
Altceva. Pe langa cafeaua aia de dimineata ce mai bagi?

Fulguta 13 iul 2010 15:03:19

Re: Jurnal diagio
 
Buna Dia si la tine in casuta ! :-*>:D<Vad ca fetele deja te ajuta si Emy isi face datoria ! ;;) Bafta si mai treci pe la noi !
http://msp306.photobucket.com/albums...g_25/hello.jpghttp://mirceaeliade.wikispaces.com/f...i-hello-31.jpg

diagio 13 iul 2010 15:11:58

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 251950)
Buna Dia si la tine in casuta ! :-*>:D<Vad ca fetele deja te ajuta si Emy isi face datoria ! ;;) Bafta si mai treci pe la noi !
http://msp306.photobucket.com/albums...g_25/hello.jpghttp://mirceaeliade.wikispaces.com/f...i-hello-31.jpg


cu siguranta o sa trec...ca imi place :)

diagio 14 iul 2010 07:46:57

Re: Jurnal diagio
 
Neata.

aseara am facut 15 min de stteper, dupa ce mi-am facut de cap la mac.
dimi papalit iaurt cu fulgi.
la 10.30 pregatit un fruct, la pranz o salata :).

Pup mareeee.

karemina 14 iul 2010 09:04:24

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 252935)
Neata.

aseara am facut 15 min de stteper, dupa ce mi-am facut de cap la mac.
dimi papalit iaurt cu fulgi.
la 10.30 pregatit un fruct, la pranz o salata :).

Pup mareeee.

Bravo dia vezi ca se poate :*

diagio 14 iul 2010 09:21:05

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 253060)
Bravo dia vezi ca se poate :*


stiu ca se poate :P.....>:D<

karemina 14 iul 2010 10:00:31

Re: Jurnal diagio
 
Ok sa te vedem diseara.

diagio 14 iul 2010 11:26:21

Re: Jurnal diagio
 
sper sa ma tin pe pozitii.....aseara cand papalea al meu, am plecat in dormitor, ca sa nu mai infulec vreo balarie :))

Flori V. 14 iul 2010 11:35:20

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 253453)
sper sa ma tin pe pozitii.....aseara cand papalea al meu, am plecat in dormitor, ca sa nu mai infulec vreo balarie :))

Pai deja infulecasei balarii de la mac. Bine ca ai plecat!:)):)):))

diagio 14 iul 2010 12:28:27

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de Flori V. (Post 253470)
Pai deja infulecasei balarii de la mac. Bine ca ai plecat!:)):)):))


yamiii, yamiii...bune balariile alea :P >:D<

VentoFreddo 14 iul 2010 12:37:24

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 252935)
Neata.

aseara am facut 15 min de stteper, dupa ce mi-am facut de cap la mac.
dimi papalit iaurt cu fulgi.
la 10.30 pregatit un fruct, la pranz o salata :).

Pup mareeee.

BUna, Dia, bravo pt stepper:-*
Sa stii ca ai foarte putine calorii pana acum:-sLa pranz mai baga langa salata ceva carne de pui fripta sau ceva branzica;)Poti la a 2 gustare s amamanci un pumn de nuci, sunt minunate pentru par, piele, unghii:D
Te pup, astept sa vad 1000 de calorii azi la tine:)
O zi buna, Dia draga!>:D<

diagio 14 iul 2010 13:51:30

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 253597)
BUna, Dia, bravo pt stepper:-*
Sa stii ca ai foarte putine calorii pana acum:-sLa pranz mai baga langa salata ceva carne de pui fripta sau ceva branzica;)Poti la a 2 gustare s amamanci un pumn de nuci, sunt minunate pentru par, piele, unghii:D
Te pup, astept sa vad 1000 de calorii azi la tine:)
O zi buna, Dia draga!>:D<


multumesc mult.

am postat pe forumul de la " slabutze 60-70kg" niste intrebari catre un moderator si am scris si catre adm site-ului. Crezi ca ma poti ajuta???
as vrea sa trmit un mesaj privat, si nu reusesc :((.

Multumesc. >:D<

VentoFreddo 14 iul 2010 14:06:45

Re: Jurnal diagio
 
Citat:

Anterior postat de diagio (Post 253730)
multumesc mult.

am postat pe forumul de la " slabutze 60-70kg" niste intrebari catre un moderator si am scris si catre adm site-ului. Crezi ca ma poti ajuta???
as vrea sa trmit un mesaj privat, si nu reusesc :((.

Multumesc. >:D<

Fug sa vad:)

VentoFreddo 14 iul 2010 14:11:37

Re: Jurnal diagio
 
M-am lamurit care e problema, intra aici si citeste cu atentie, vei gasi raspunsul la intrebarile tale si iti va fi si util pe viitor;)>:D<>:D<
http://forum.slabute.ro/regulament/t...v1-6-a-87.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:12:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO