forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal diana87 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diana87-11806.html)

Rallara 05 iun 2013 20:16:51

Re: Jurnal diana87
 
Ceau Dienut cuminte, am venit sa te pup si sa iti urez zile cat mai conforme scumpa:-*:-*:-*
http://media-cache-ec4.pinimg.com/60...65ca015b04.jpg

diana87 05 iun 2013 20:55:13

Re: Jurnal diana87
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1267649)
Ceau Dienut cuminte, am venit sa te pup si sa iti urez zile cat mai conforme scumpa:-*:-*:-*
http://media-cache-ec4.pinimg.com/60...65ca015b04.jpg

multumesc mult scumpa si eu iti doresc sa treaca cat mai repede norii gri si sa rasara soarele si pe strada ta ,sa te vad zambind si glumind asa cum erai tu mereu..te pupacesc si iti trimit multe imbratisari:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

diana87 06 iun 2013 19:41:34

Re: Jurnal diana87
 
hi my dear>:D<>:D<am trecut sa las meniul pe ziua de azi
Md:500g capsuni+1 banana+cateva cirese
Pranz:150g terci de grau+piept cu legume
g:banana+cateva capsuni
cina:100g terci de grau+pastai verzi cu usturoi
apa 2 l si sport 120 min (cycling+circuit feminin,workout-uri pt brate,adductori)

diana87 07 iun 2013 22:24:48

Re: Jurnal diana87
 
seara buna>:D<>:D<
nu stiu cum se face ca deja e a 2-a vinere la rand cand am o zi proasta dpdv alimentar..pe deasupra sunt suer mega obosita#:-s#:-s#:-sdeja ast sa fac un dusulet si sa ma bag in pat ca nu-mi mai simt picioarele..am gatit azi si am facut si o prajitura ca ieri a fost ziua verisorului sotului meu si cum sta cu noi nu puteam sa nu-i fac macar o prajitura..deci azi am facut pt prima data prajitura Kinder =P~=P~=P~=P~=P~arata asa bine..
astazi am facut 140 d min sport..de toate si cardio si cu greutati si abdominale +adductori..deci am avut o zi plina..deja maine si duminica liber:>:>:>:>ma odihnesc ..ce bineb-)b-)vremea s-a stricat asa ca nu o sa merg la plaja nici week-end-ul asta,dar asta e..abia incepe vara asa ca am timp
gata ma duc ,maine o sa scriu meniul..pupici multi:-*:-*>:D<

diana87 09 iun 2013 21:06:58

Re: Jurnal diana87
 
hola hola
am ajuns si pe aici trebuie sa-mi scriu meniurile:D:Dpff numa meniuri nu-s astea dar sper de satamana asta sa-mi revin..dar din pacate asa au fost circumstantele
vineri nu am avut nici mic dejun nici pranz numai cina ,deci la cina am mancat sos alb din piept de pui..am facut 140 min sport si am baut 2 l apa

sambata
mic dejun:1 banana,3 felii de pepene rosu si vreo 40g fistic
g:cateva capsuni+un pumn de cirese
pranz: 150g linte cu ardei rosu si verde
g:2 felii pepene rosu +1 banana
cina :sos alb cu piept de pui
g:capsuni
si am mai mancat si 4 felii d pizza deci e cheat meal pe ziua de ieri
apa 2 l sport-pauza

duminica(alta zi dezastruoasa)
md:cateva capsuni+20g fistic+2 paraguayos
pranz:2 sandwich-uri din pacate cu paine alba ca unde eram nu era altceva
g:1 felie pepene rosu+o magdalena+capsuni+30g fistic
cina:100g carne miel +1 castravete+1 rosie
apa 2 l si la sport pauza

astazi am fost cu scumpul la munca sa-l ajut si am crezut ca stam 1-2 ore,dar am stat 6 ore deci nici prin cap nu-mi trecea ca voi avea o zi atat de proasta dpdv alimentar..in fine imi revin eu..merg sa ma odihnesc ca sunt franta de oboseala..pupici:-*:-*>:D<>:D<


diana87 24 iun 2013 21:36:09

Re: Jurnal diana87
 
Nu am mai trecut pe aici si s-a cam asternut praful..am venit sa scriu meniurile
deci asa
Luni 17 iunie:
md:biscuiti integrali
200g pastrav la cuptor
2 rosii
g:biscuiti integrali de casa
pranz:100 g ficatei
cina:300g pepene galben
apa 2 l sport 0

Marti 18
md:capsuni+cirese
pranz:200g terci de grau+50 g pate de sardina
g:capsuni +cireses
cina:150 g terci grau+sos alb cu carne de pui
sport:120 min(cycling+tonificare cu greutati)
apa 2 l

Miercuri 19
md:400g cirese
pranz :sos alb cu carne de pui
g:400g capsuni
cina:150 g piure de cartofi
1 rosie
20g cas de oaie
sport:tonificare+greutati+aerobic intens=120 min
apa:2 l

Joi 20
md:150g terci din fulgi de ovaz
50g pateu de sardina
cina:30g tortellini cu cascaval
sport 130 min (banda+tonificare cu greutati+abdominale)
apa 2 l

Vineri
md:cirese+capsuni
pranz:1 pahar de suc de portocale proaspat stors
1 portie de lasagna cu legume si carne de pui
cina:platou kebab(carne mixta de pui si vita+salata+salsa de iaurt)
sport:70 min (circuit workout cu greutati pe grupe de muschi)
apa 2 l

Sambata
md:cirese+capsuni
pranz:4 felii pepene verde
cina:4 felii pepene verde
2 bucatele de mamaliga cu 20 g cas d oaie
2 l apa

Duminica
md:cirese+40 g fistic
pranz:pui cu legume +mamaliga
g:3 felii pepene verde
g:pepene galben+fistic
cina:salata de rosii cu castraveti,ceapa si ulei de masline
apa 2 l



diana87 24 iun 2013 22:03:40

Re: Jurnal diana87
 
si acum sa las meniul pe ziua de azi
24 iunie
Md:3 felii pepene galben
Pranz:2 oua fierte tari
50g ton scurs de ulei
1 rosie
1 castravete
20g cas oaie
g:2 felii pepene verde
2 felii pepene galben
cina:200g linte gatita
sport:120 min( 40 min banda de alergat +50 min cycling+10 min workout cu greutati pt picioare+20 min abdominale)
apa 2 l

Cam atat pe ziua de azi,am o stare de moleseala cu caldura asta..dar ce sa facem e vara..la plaja nu am fost 1 saptamana ca ultima data m-am fript ca puiul la rotisor..acuma mai las sa mi se refaca pielea..ca arata jalnic,dar o sa-mi fie invatatura de minte..la sala deja din ce in ce mai putine femei vin,cum au iesit copii in vacanta deja nu dispun de timp si e tare urat..na cam atat..am fost zilele astea tare demoralizata ,dar o sa-mi revin eu..te-am pupat jurnale:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<


diana87 01 iul 2013 20:08:05

Re: Jurnal diana87
 
meniul pe duminica
md:2 piersici
pranz:200g terci din fulgi de ovaz+50 g ton scurs de ulei
g:2 piersici
cina:150 g pui cu legume+mamaliga+cas de oaie
apa 2 l

sport pe saptamana asta am 400 d min





diana87 23 iul 2013 14:26:08

Re: Jurnal diana87
 
Hey hey hey..in sfarsit am dat si eu pe aici:D:D:D:D sa sterg prafu ca s-a pus destul...na asta e..nu prea aveam chef de scris..intre timp m-am apucat de CHLX si pot spune ca ma incanta..zilele mai trecute aveam febra musculara la picioare si astazi am la fund..oooo daaaaa ,asta imi place..
Astazi termin 1 saptamana de chlx si pot spune ca se vad deja rezultate,in schimb e foamea mai mare..parca inainte nu aveam asa foame..:-/:-/
Ce sa-ti mai zic jurnale..mai merg si la plaja ,e super bine..de fapt e minunat :>:>:>:>nisip ,soare,ocean...si ajung super obosita ..cu mancarea nu prea am stat bine,in sensul ca nu prea am mancat ,mai mult fructe, legume si prea putin mancare gatita..in schimb mi s-a pus pata pe inghetata:D:Dsaptamana asta nu da saptamana trecuta vai mama,am facut prapad..am descoperit la Lidl inghetata Uracan si imi place la nebunie..
Luna asta nu am mers la sala..e prea cald,deci e insuportabila caldura..abia adorm,acuma de vre-o saptamana e racoare noapte,dar in general e sufocant,ma trezesc de 10 ori p noapte,ma duc la dus si ma racoresc si iar in pat..dimineata ma trezesc mai naucita decat m-am culcat..
Deci cam atat ,ma duc acusica sa fac sportul..ieri a trebuit sa ma opresc de cateva ori ca mi se facea greata:-/:-/:-/nu stiu de la ce,sper ca astazi sa fac fara intreruperi..ne mai auzim..pupicei:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<
>:D<

Rallara 29 iul 2013 21:30:44

Re: Jurnal diana87
 
Ceau Dienut, uff, caldura mare si aici, ne topim.
De sport nu poate fi vorba la mine, asa ca bravo tie ca ai putut face exercitii... :)
Te pup, zile frumoase iti doresc!>:D<>:D<:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:32:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO