forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal didienutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-didienutza-3533.html)

didienutza 20 apr 2010 06:42:47

Re: Jurnal didienutza
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 157486)
Bine ai venit printre noi didienutza>:D<

esti cumva mamica? sau alaptezi?

mare griija cu dieta asta...mai ales dupa ce te lasi de ea;)

Bine ai venit la jurnalul meu! Sunt mamica unei fetite de 1 an si 11 luni, nu mai alaptez de muuuult, insa in curand voi incepe serviciul si nvreau sa incap in hainelel de dinaintea sarcinii. Nici atunci nu eram slabuta, aveam in jur de 70 kg, dar cu rabdare si dieta si motivatie si sustinere din partea voastra vreau sa ajung "slabuta". Te pup!

didienutza 20 apr 2010 07:46:43

Re: Jurnal didienutza
 
Aseara parca imi era un picut foame, dar n-am cedat. Mi-am facut un ceai fierbinte si a trecut senzatia de foame. Sper sa trec cu bine si de ziua de azi....deocamdata ma simt bine si parca mai usurica....nu vreau insa sa ma cantaresc pana joi....adica sa treaca 3 zile sa pot vedea ceva rezultate.....
O zi buna va doresc!

maryg 20 apr 2010 08:32:55

Re: Jurnal didienutza
 
Citat:

Anterior postat de didienutza (Post 157072)
Am calculat...949 calorii, eu zic ca e putin sub 1000 deci cred ca acceptabil. Ce zici?

Eu cred ca ai putea sa consumi pe langa cele doua oua si branzica si cate o salata ,linistit.In felul acesta consumi si legume si nici nu depasesti 1000 kcal .Chit ca ai putea sa ajungi pana la 1200 fara probleme.Faci cum crezi tu,dar mentinerea iti va da bataie de cap si nu cred ca iti doresti acest lucru.>:D<>:D<>:D<

didienutza 20 apr 2010 08:45:24

Re: Jurnal didienutza
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 157802)
Eu cred ca ai putea sa consumi pe langa cele doua oua si branzica si cate o salata ,linistit.In felul acesta consumi si legume si nici nu depasesti 1000 kcal .Chit ca ai putea sa ajungi pana la 1200 fara probleme.Faci cum crezi tu,dar mentinerea iti va da bataie de cap si nu cred ca iti doresti acest lucru.>:D<>:D<>:D<

M-ai convins....chiar acum fierb 2 oua, dar alatur lor si o rosie cu niste piper, rozmarin si patrunjel. Important e sa slabesc incet si sigur!>:D<>:D<>:D<

ianna 21 apr 2010 14:18:02

Re: Jurnal didienutza
 
Sa-ti traiasca fetita vesela si sanatoasa si norocoasa !>:D< Ma bucur ca avem in gasca inca o mamica sexy in devenire:D>:D<

Daca nu ti o dieta anume...mare atentie la calorii...si mai ales ca acele 1000-1200 kcal sa fie calorii sanatoase...nu din dulciuri sau sucuri;)

Nu neglija sportul...oricare ar fi el...chiar si doar mers sau abdomene de inceput;)Dieta ajuta la slabire dar sportul arde grasimea efectiva;)

Succes>:D<

didienutza 21 apr 2010 14:55:06

Re: Jurnal didienutza
 
[QUOTE=ianna;159742]Sa-ti traiasca fetita vesela si sanatoasa si norocoasa !>:D< Ma bucur ca avem in gasca inca o mamica sexy in devenire:D>:D<

Daca nu ti o dieta anume...mare atentie la calorii...si mai ales ca acele 1000-1200 kcal sa fie calorii sanatoase...nu din dulciuri sau sucuri;)

Nu neglija sportul...oricare ar fi el...chiar si doar mers sau abdomene de inceput;)Dieta ajuta la slabire dar sportul arde grasimea efectiva;)

Succes>:D<[/QUOTE

Deocamdata sunt cu dieta balerina, am scris-o la inceputul jurnalului, pe prima pagina. Desi calorii sunt cam putine, aproape 1000, imi este foarte bine. Aseara am fost in vizita la niste prieteni si s-a lasat cu prajituri, mici, cartofi prajiti, pateuri.....nu m-am atins de nimic....ba da, de un pahar cu apa minerala.....cand am ajuns acasa eram tare mandra de mine. Sper sa ma abtin si pe viitor. Cu sportul e cam nasol, dar lucrez si la asta. Deocamdata cateva abdomene si mers in parc cu puiul meu. Tu cum ai reusit sa slabesti? Astept sfaturi de al tine. O zi buna!
>:D<

ianna 21 apr 2010 16:39:26

Re: Jurnal didienutza
 
Citat:

Anterior postat de didienutza (Post 159795)
Deocamdata sunt cu dieta balerina, am scris-o la inceputul jurnalului, pe prima pagina. Desi calorii sunt cam putine, aproape 1000, imi este foarte bine. Aseara am fost in vizita la niste prieteni si s-a lasat cu prajituri, mici, cartofi prajiti, pateuri.....nu m-am atins de nimic....ba da, de un pahar cu apa minerala.....cand am ajuns acasa eram tare mandra de mine. Sper sa ma abtin si pe viitor. Cu sportul e cam nasol, dar lucrez si la asta. Deocamdata cateva abdomene si mers in parc cu puiul meu. Tu cum ai reusit sa slabesti? Astept sfaturi de al tine. O zi buna!
>:D<


Ce sa zic...eu la inceputurile dietei speram sa slabesc in cateva luni... acu a trecut deja anul si tot nu am ajuns unde mi-am propus:))insa am ajuns la stadiul e "arat normal"..."arat ok"... nu inca sexy ca in tinerete:))

Am reusit sa scap de atatea kilo cu rabdare... am testat diete si diete.... unele cu rezultate mai bune decat altele... sau deloc. D`aia iti si atrag atentia asupra dietei tale... ca nu e tocmai una dintre cele ideale. Tre sa ai mare grija cand o intrerupi ... tre sa reintroduci mancarea ... ca la bebelus... cate un produs nou la 2-3 zile...si cate putin. Urmarind cantarul.:)

Dimineata la plimbare in parc... incearca ceva alergare ...sau tentativa de alergare cu intervale...cand fugi cand mergi lent....

didienutza 29 apr 2010 06:51:43

Re: Jurnal didienutza
 
Am avut probleme cu calculatorul si nu am mai putut intra pe aici. Dar sunt foarte fericita ca m-am cantarit astazi si surpriza: am 81,5kg. Deocamdata sunt pe dieta balerina in continuare, nu simt senzatia de foame si nici pofte prea mari nu am. In week-end mi-am cam facut de cap, am papat si pizza, si paine si sucuri.....sper insa sa ma abtin de-acum incolo. Oricum, sunt mandra de rezultat. Pana la ziua fetitei mele, pe 20 mai, sper sa ajung la 77-78 kg.

elenutza20 29 apr 2010 07:35:40

Re: Jurnal didienutza
 
sal,
subsriu ce sustin fetele, dieta asta nu mi se pare o solutie pe termen lung,
mie imi suna a "dieta ideala pt yo-yo", ba chiar numele ei "dieta balerina" ca balerinele se oropsesc toata viata ("apa plata cu lamaie"),

din ce am studiat pana acum dieta South Beach suna a "mod de viata" adica pe termen lung, lucreaza la reglarea insulinei, adica pofta de dulce, de cocaturi (stiti voi "as manca ceva bun"),

O ZI MINUNATA !:x

didienutza 29 apr 2010 07:57:01

Re: Jurnal didienutza
 
Elenuta20, deocamdata ma simt bine cu aceasta dieta, e clar ca n-o s-o tin toata viata, dar acum m-am obisnuit, pot controla foamea si pofta de dulce. Nu o tin chiar asa strict, adica dimineata in loc de 2 oua fierte mai pap ori o salata vedre, ori rosii....la pranz am papat si friptura de porc degresata la tava, seara pe langa branza mai adaug si o salatica...ideea e ca nu mor de foame si am recurs la acesta dieta doar pentru inceput, treptat voi adauga si alte alimente....important e ca am luat start la pierderea kilogramelor, mai ales ca eu am muuuuuulte de pierdut. Succes la slabit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:07:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO