forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dieta-montignac-oannaoanny-11597.html)

marina19 15 mai 2012 10:06:18

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
buna :-*
tu ai slabit cele 8 kg cu monty >:D< ?

eva 9 15 mai 2012 10:21:19

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Oana cel mai bine scri in gasca... scri pur si simplu nu trebuie sa apesi vreun buton suplimentar!:))
sa-ti treci si meniuri in gasca... or sa te ajute fetele..te corecteaza daca e ceva gresit.
meniurile tale arata foarte bine, sunt foarte sanatoase.. trebuie sa ai grija la intervalul orar lasat intre mese.
eu am slabit 10 kg in 4 luni cu monti.. in 4 luni pline de abateri :)) ce amintiri!
succes

oannaoanny 15 mai 2012 10:23:54

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
As minti daca ti-as spune ca da .. Regimul meu a decurs dupa cum urmeaza .. in prima faza am apelat la un regim dat de nutritionist .. Acel regim era un regim disociat si suna dupa cum urmeaza:

1. LUNI: zi de legume (le poti manca cum vrei tu, singura conditie sa fie fara ulei .. deci .. ramane: fierte, fripte, la gratar, la cuptor, pe plita si cum iti mai vine tie in cap, dar nu cu ulei)
2. MARTI: zi de carne ... poti manca orice fel de carne si in toate modurile posibile, doar sa nu fie prajita
3. MIERCURI (ziua de miercuri a fost una dificila si am inlocuit-o mai incolo cu ziua de JOI .. adica am mancat miercuri ce trebuia sa mananc JOI): revenind .. in ziua de miercuri, trebuia sa mananci oua cu masline ... mie mi s-a parut un pic nesanatos sa mananc oua .. pentru ca nu ma saturam si ajungeam la 4 oua pe zi ceea ce nu era bine pentru ficat
4. zi de lactate (orice vrei tu, gatit cum am spus si mai sus, fara ulei)
5. zi de fructe, evident aici nu ai cum sa adaugi ulei :))
6. zi de peste (fara ulei)
7. zi in care poti sa mananci combinat

Regimul este foarte bun, nu suferi de foame, dar poti sa te plictisesti sa mananci acelasi lucru in fiecare zi ..
Si ca sa nu uit, nu ai voie sa adaugi condimente.. Ai voie doar sare ... + 2 l de apa pe zi ..
Rezultatele sunt cam de 1 kg pe saptamana daca il ti cu strictete ...

Eu am tinut acest regim vreo 2 luni, dar nu atat de strict .. am slabit vreo 5 kg cu el, dar iti dai seama ca nu poti sa mananci toata viata asa ... (m-am mai ingrasat intre timp, ca am mancat aiurea seara)
Am renuntat la regimul semi-disociat si am abordat Montignac cu care am slabit inca vreo 4 kg .. dar continui sa slabesc si nu ma plictisesc de ceea ce mananc :P
Sper ca am fost de ajutor >:D<

oannaoanny 15 mai 2012 10:24:52

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
:) merci, iubita de raspuns :) :*

oannaoanny 15 mai 2012 10:28:11

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1039484)
Oana cel mai bine scri in gasca... scri pur si simplu nu trebuie sa apesi vreun buton suplimentar!:))
sa-ti treci si meniuri in gasca... or sa te ajute fetele..te corecteaza daca e ceva gresit.
meniurile tale arata foarte bine, sunt foarte sanatoase.. trebuie sa ai grija la intervalul orar lasat intre mese.
eu am slabit 10 kg in 4 luni cu monti.. in 4 luni pline de abateri :)) ce amintiri!
succes

:)) e cam greu cu intervalul orar .. stii de ce? nu ma pot trezi dimineata devreme .. si de aia sunt un pic prea apropiate mesele .. dar voi incerca sa stii .. acum .. ma chinui sa ma trezesc mai devreme si totul e ca la carte :))) aaa.. si inca o chestie .. cei 2 l de apa pe zi ma omoara ... :))

oannaoanny 15 mai 2012 11:03:21

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Am plecat sa pap de pranz .. carnita de pui la gratar cu care ma laudam :)) .. in acelasi timp ma uit cu tristete la sticla mea cu apa aproape plina pe care trebuie sa o beau pana ma culc ...
Eh .. reusesc eu :) V-am pupat pe toate si orice ati avea nevoie, puteti sa ma intrebati! Stiu si eu cat de greu e sa te lupti cu kilogramele si cat de frustranta poate fi aceasta lupta cateodata :* kisses

oannaoanny 15 mai 2012 19:48:49

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
1 ataşament(e)
Tocmai am venit de la masa ... Am papat un pic mai tarziu masa de seara, dar e doar o abatere mica acolo .. au durat mai mult decat ma asteptam, spaghetele :))
Cam asa arata ce mi-a iesit ...

eva 9 15 mai 2012 19:54:34

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Citat:

Anterior postat de oannaoanny (Post 1040113)
Tocmai am venit de la masa ... Am papat un pic mai tarziu masa de seara, dar e doar o abatere mica acolo .. au durat mai mult decat ma asteptam, spaghetele :))
Cam asa arata ce mi-a iesit ...

foarte bine arata! sa-ti fie de bine! delicios!!;;)

acum am vazut ca DEJA ai jurnal!! ca ne au fost mutate posturile de pe ici si colo :))
bravo! bine ai venit si mult succes! te mai astept cu poze si meniuri!
merci de comment-ul de la poza... :-*
ai facut o alegere corecta cu monti!>:D<:-*

oannaoanny 15 mai 2012 20:07:29

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1040115)
foarte bine arata! sa-ti fie de bine! delicios!!;;)

acum am vazut ca DEJA ai jurnal!! ca ne au fost mutate posturile de pe ici si colo :))
bravo! bine ai venit si mult succes! te mai astept cu poze si meniuri!
merci de comment-ul de la poza... :-*
ai facut o alegere corecta cu monti!>:D<:-*

Da, scumpa, azi am facut jurnalul ... voi scrie zilnic in el ... :D pup :*

Rallara 16 mai 2012 08:20:31

Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny
 
Neata neata Onisor!!!:-*
Ia zi, cate grame de spaghete erau acolo?>:)
De aratat, arata bine.:-*>:D<
O zi frumoasa sa ai.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:02:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO