forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena Claudia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena-claudia-12681.html)

elena20sverige 17 nov 2015 19:00:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
O noua zi, o noua incercare !

Azi a mers foarte bine dieta! A trecut si pofta de dulce.
Meniul pe ziua de azi :
Mic-dejun : iaurt natural cu cateva migdale , seminte de floarea soarelui , fulgi de cocos + 1 clementina
Pranz : piept de pui cu couscous si mazare fiarta , 2 rosii si putin ardei rosu
Gustare : 1 mar
Cina : 1 banana. Sa vad daca mai mananc ceva .
Orcum mearsa destul de bine dieta. Maine o sa ma duc la sala. Nu am m-ai fost de mult . Cu raceala asta care nu trecea deloc. Chiar mi-e dor sa ma antrenez. Nu credeam ca o sa zic niciodata asa ceva :D

elena20sverige 18 nov 2015 23:14:20

Re: Jurnal Elena Claudia
 
A 4 zi de dieta a mers bine :D. De duminica am slabit 2.1 kg :D. Nu imi vine sa cred ca am slabit atât de mult :x. Dar sunt foarte multumita! Acum sa vedem saptamana viitoare.
Meniu pe ziua de azi
Mic-dejun Clatite cu banane
Pranz: banana
Cina :pulpa de pui cu couscous + 1 clementina si 1 mar
Gustare: un iaurt cu fructe

Deci ziua a mers bine. Acum sunt hotarata sa slabesc cum nu am fost niciodata! Am m-ai fost dar nu asa de mult :D.

rozica1965 18 nov 2015 23:37:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1392323)
A 4 zi de dieta a mers bine :D. De duminica am slabit 2.1 kg :D. Nu imi vine sa cred ca am slabit atât de mult :x. Dar sunt foarte multumita! Acum sa vedem saptamana viitoare.
Meniu pe ziua de azi
Mic-dejun Clatite cu banane
Pranz: banana
Cina :pulpa de pui cu couscous + 1 clementina si 1 mar
Gustare: un iaurt cu fructe

Deci ziua a mers bine. Acum sunt hotarata sa slabesc cum nu am fost niciodata! Am m-ai fost dar nu asa de mult :D.

Felicitari!
Activeaza si al doilea ticker pt concurs!;)

elena20sverige 19 nov 2015 14:05:27

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1392326)


Felicitari!
Activeaza si al doilea ticker pt concurs!;)

O sa il fac astazi cand ajung acasa. Doar ca m-am ingrasat duminica. Am avut 87.1 kg si cand am inceput concursul am avut 86.3. Ce greutate imi pun :-/

rozica1965 19 nov 2015 16:39:12

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Citat:

Anterior postat de elena20sverige (Post 1392425)
O sa il fac astazi cand ajung acasa. Doar ca m-am ingrasat duminica. Am avut 87.1 kg si cand am inceput concursul am avut 86.3. Ce greutate imi pun :-/

86,3 aveai la inceputul concursului,atat pui.

elena20sverige 19 nov 2015 22:41:55

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Meniul meu pe ziua de azi

Mic-dejun : muffins de oua cu ciuperci si bacon
Pranz: piept de pui cu couscous
Gustare : banana
Cina : 1 felie paine cu sunca si cascaval

elena20sverige 02 dec 2015 13:40:50

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna jurnal drag !

Nu ne-am mai scris de mult! Din pacate cu practica care am avut-o la spital nu am avut timp mai de nimic! Nici macar de sport!:(( Mai ales ca o faceam in alt oras si trebuia sa ma scol d la 4 dimineata ca sa ajung la 6:30 acolo! A fost foarte greu dar bine ca am trecut de ea!

Vruiam sa slabesc si eu ceva intr-o luna dar nu s-a putut! Oboseala de la practica m-a facut sa mananc numai prostii! Dar asta e ! De ieri am inceput sa slabesc si eu ceva! Am slabit 500 g si am ajuns la 86,3 cat aveam cand am inceput concursul anual, adica pe 1 noiembrie. E bine! Acuma sa continuu din nou lupta cu kg.

Azi am fost la sala dupa 5 saptamani:D. Mi-a fost cam greu dar cel putin am reusit sa alerg cateva minute pe banda. :D.

Ne vedem mai pe seara jurnalule! O sa iti povestesc ce am mancat!

elena20sverige 02 dec 2015 22:17:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Meniul zilei de azi

Mic-dejun omleta cu rosii si branza feta
Gustare : 1 felie paine cu unt si cascaval
Pranz : piept de pui cu orez integral
Gustare :1 banana , 1 clementina
Cina : vanata umpluta cu carne tocata amestecata si servita cu rosii
1 felie paine cu unt si cascaval

Sport : 1 ora ( 30 minute cardio, 30 min exercitii abdomen )

elena20sverige 06 dec 2015 12:34:56

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

In sfarsit incepui si eu sa slabesc putin ! Mam m-ai ingrasat de joi dar nu mult! Vad ca azi cantarul imi arata 86,2 :D. Ce dragut e cu mine:x. Mai am doar 300 g si ajung la 85,9.:D. Abia astept. Poate o sa slabesc si eu ceva mai mult pana joi.

elena20sverige 06 dec 2015 16:42:14

Re: Jurnal Elena Claudia
 
Buna !

Astazi imi veni o pofta de dulce de numai puteam x-(. Dar zisai ca nu ma duc sa imi cumpar nimic. Si imi facui un suc natural din 2 morcovi, 1 sfecla rosie mica, 1 mar, castravete ,2 portocale. Foarte bun:x. Imi si trecu pofta de dulce. O sa il continuu sa il fac. Poate mai gasesc si alte retete. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:54:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO