forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena19 - La revedere neincredere! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena19-revedere-neincredere-10523.html)

Alexik 21 nov 2011 21:29:42

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 851853)
Sunt cea mai fericitaaaaaaaa :x! Am slabit,am slabit!! 600 de grame,ceea ce mie imi da un imens impuls de a continua lupta cu mine insami! Am 57,9 iar la greutatea asta frumoasa n-am reusit sa ajung de mult timp,de 1 an si ceva cu toate ca m-am chinuit. Sunt atat de bine-dispusa 8-> si acum hotarata mai mult ca niciodata sa nu renunt. Ma bucur ca am putut lasa binge-uitul cu paine si dulceata si rezultatele n-au intarziat sa apara.In sfarsit e si munca mea rasplatita :x! Si cand ma gandesc ca mai am putin pana la jumatateeeea ticker-ului!!!O zi frumoasa tuturor,a mea cu siguranta va fi splendida!

Feeelicitaari;;)

Mai 21 nov 2011 21:32:29

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 851852)
Cum sa nu,cu cea mai mare placere! Te astept cu mai multe informatii in jurnalul meu,te rog :-*!

##
Intra la concurs slabit sanatos si adera la grupul craciunite sexy!
regulamentul incearca sa il ceri de la slabuta ca mie tot ea mi la trimis!! te asteptam cu drag! nu pre pot intra ca am toata ziua cursuri dar maine seara mai intru si iti mai dau detalii! te pup felicitari!!!!!!!!!!!!
>:D<>:D<

Elena19 25 nov 2011 18:56:03

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Home sweet home :x am lipsit o perioada ca am fost ocupata cu scoala asta amarata.Vreau sa spun ca am facut sport comsi-comsa saptamana asta ca nu prea am avut timp si mi-a fost somn mai tot timpul .. dar in weekend vreau sa recuperez minutele pe care le-am pierdut in timpul saptamanii. Fara binge de cand am inceput sportul :D. Doar intr-o zi am papat mai mult,cred ca din cauza oboselii.. oricum vreau sa incep sa imi calculez caloriile iar .. :P
Azi colega isi luase pizza si croissant cu chocolate dar am refuzat politicos desi imi era o foame si-mi pica apa in gura. Mi-a facut mamaia compot fara zahar :x!!

Elena19 25 nov 2011 18:57:59

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 852981)

Feeelicitaari;;)

>:D< Multumesc! La tine cum merge ? :-* Am vazut ca faci turbo fire. Faci dupa program sau cand ai timp ? Se vad rezultate ?

Elena19 16 dec 2011 06:44:21

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
De azi revin cu forte proaspete ;;)! Incep SB1,si da,am de gand sa tin dieta in perioada sarbatorilor de Craciun! :)) Pentru ca de revelion vreau si eu sa fiu mai slim ;;)! Am cam tras chiulul de la sport zilele astea,am avut o saptamana foarte proasta si .. n-am facut sport mai deloc,sa nu mai spun ca marti m-am indopat cu placinta cu mere :-o! Si tareeeeee vinovata ma mai simt dar ... ce sa fac,asta e! Merg mai departe! Dumnezeule,sa nu uit sa specific..am o CELULITA :-o nu cred ca mai exista la nimeni ce exista pe picioarele mele! Nu o suport :(( nu stiu ce as putea sa fac sa o mai ameliorez putin macar... :|

Polux 18 dec 2011 10:53:37

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 878594)
De azi revin cu forte proaspete ;;)! Incep SB1,si da,am de gand sa tin dieta in perioada sarbatorilor de Craciun! :)) Pentru ca de revelion vreau si eu sa fiu mai slim ;;)! Am cam tras chiulul de la sport zilele astea,am avut o saptamana foarte proasta si .. n-am facut sport mai deloc,sa nu mai spun ca marti m-am indopat cu placinta cu mere :-o! Si tareeeeee vinovata ma mai simt dar ... ce sa fac,asta e! Merg mai departe! Dumnezeule,sa nu uit sa specific..am o CELULITA :-o nu cred ca mai exista la nimeni ce exista pe picioarele mele! Nu o suport :(( nu stiu ce as putea sa fac sa o mai ameliorez putin macar... :|

Buna Elena!>:D<
Ti-am citit jurnalul si imi place de tine ca esti ambitioasa.
Mai ai putin si o sa iti arati asa cum iti doresti. Trebuie sa fii atenta cu SB, daca nu respecti toate etapele asa cum trebuie, se depune repede tot inapoi!

Cu celulita trebuie sa lupti pe toate planurile: dieta (multa apa, fructe si legume proaspete, cat mai putina sare, cat mai putine alimente procesate, sucuri, alcool), sport (cardio si tonifiere), antioxidanti (vitaminele A< C, E. Seleniu), masaj anticelulitic (pe care ti-l poti face tu in fiecare seara) si o crema anticelulitica (care sa contina cafeina, alge, iedera, centella, scortisoara, piper, etc).

Bafta multa!

Elena19 21 dec 2011 18:59:11

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 879904)
Buna Elena!>:D<
Ti-am citit jurnalul si imi place de tine ca esti ambitioasa.
Mai ai putin si o sa iti arati asa cum iti doresti. Trebuie sa fii atenta cu SB, daca nu respecti toate etapele asa cum trebuie, se depune repede tot inapoi!

Cu celulita trebuie sa lupti pe toate planurile: dieta (multa apa, fructe si legume proaspete, cat mai putina sare, cat mai putine alimente procesate, sucuri, alcool), sport (cardio si tonifiere), antioxidanti (vitaminele A< C, E. Seleniu), masaj anticelulitic (pe care ti-l poti face tu in fiecare seara) si o crema anticelulitica (care sa contina cafeina, alge, iedera, centella, scortisoara, piper, etc).

Bafta multa!

Multumesc mult! Am inceput eu cu forte proastete dar m-am lasat pagubasa ca dupa 4 zile de SB1 m-am trezit cu capul in paine si dulciuri .. asa ca am lasat-o balta cu sb1 .. si m-am decis sa mananc 3 mese pe zi si 2 gustari si gata...vad eu ... plus sport ..

Iar cu celulita sa inteleg ca voi avea razboi .. apa beau,fructe si legume proaspete pot spune ca mananc,sare nu mananc multa ca mami mereu a gatit cu putina sare si nu am problele de genul iar la alimente procesate mai am probleme .. mai mananc prostii cateodata gen ketchup,crenwusti si alte porcarii ... cardio si tonifiere fac,turbo fire,tae-bo si mi-am descarcat si pilates.. nu pot spune ca stau prost la capitolul asta ... in schimb cu masajul .. stau un pic prea prost,mi-am mai facut dar mi-e lene rau .. ma masez cu crema de imi inebunesc picioarele,ma dor intr-un hal. O mica intrebare .. vitaminele de care mi-ai spus mai sus trebuie sa le iau dintr-o anumita categorie de alimente sau trebuie sa-mi cumpar vitamine ?
Multumesc inca odata pentru cele scrise,te pup si te mai astept :-*

Polux 22 dec 2011 10:36:39

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 881905)
Multumesc mult! Am inceput eu cu forte proastete dar m-am lasat pagubasa ca dupa 4 zile de SB1 m-am trezit cu capul in paine si dulciuri .. asa ca am lasat-o balta cu sb1 .. si m-am decis sa mananc 3 mese pe zi si 2 gustari si gata...vad eu ... plus sport ..

Iar cu celulita sa inteleg ca voi avea razboi .. apa beau,fructe si legume proaspete pot spune ca mananc,sare nu mananc multa ca mami mereu a gatit cu putina sare si nu am problele de genul iar la alimente procesate mai am probleme .. mai mananc prostii cateodata gen ketchup,crenwusti si alte porcarii ... cardio si tonifiere fac,turbo fire,tae-bo si mi-am descarcat si pilates.. nu pot spune ca stau prost la capitolul asta ... in schimb cu masajul .. stau un pic prea prost,mi-am mai facut dar mi-e lene rau .. ma masez cu crema de imi inebunesc picioarele,ma dor intr-un hal. O mica intrebare .. vitaminele de care mi-ai spus mai sus trebuie sa le iau dintr-o anumita categorie de alimente sau trebuie sa-mi cumpar vitamine ?
Multumesc inca odata pentru cele scrise,te pup si te mai astept :-*


Buna, Elena!>:D<

E bine ca ai renuntat la SB, inainte de Craciun e foarte greu sa o tii!

Cu vitaminele: eu iau foarte multa vitamina C (sunt fumatoare), ocazional complez din A, E si seleniu pentru unghii, ten, piele. Ideea e sa le iei de la o firma de calitate, ca sa se asimileze bine si sa respecti doza zilnica recomandata.
E bun masajul anticelulitic, sa ti-l faci si tu singura. Cand o sa am bani, poate la vara, o sa mai merg la un cabinet de masaj, la mine s-a cunoscut diferenta.

Te pup si un Craciun fericit!

Alexik 22 dec 2011 12:32:37

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Buna..nu cred ca ma mai stii ..dar am mai vorbit.
Am vazut acum ceva zile ca vrei sa incepi sb, asa ca cel mai bun sfat pe care ti-l dau e sa RENUNTI LA DIETA ASTA! pt totdeauna.Tin minte ca ai avut momente de binge..asa ca nu mai incerca dieta asta ca tot aici ajungi..am vrut sa-ti zic asta cand ai zis ca tii dieta in preajma sarbatorilor..dar am zis sa fiu sigura sigura de cred..asa ca ..incearca sa te eliberezi de dieta ..stiu ca de la ea iti scade burta dar iti reaparare dat binge-ului in 2 zile dubla:P..stiu ce vb ca am aceleasi probleme ca si tine..

Elena19 22 dec 2011 17:34:47

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 882293)
Buna, Elena!>:D<

E bine ca ai renuntat la SB, inainte de Craciun e foarte greu sa o tii!

Cu vitaminele: eu iau foarte multa vitamina C (sunt fumatoare), ocazional complez din A, E si seleniu pentru unghii, ten, piele. Ideea e sa le iei de la o firma de calitate, ca sa se asimileze bine si sa respecti doza zilnica recomandata.
E bun masajul anticelulitic, sa ti-l faci si tu singura. Cand o sa am bani, poate la vara, o sa mai merg la un cabinet de masaj, la mine s-a cunoscut diferenta.

Te pup si un Craciun fericit!

Da.. pai ... nu vreau sa mananc dulciuri si prostii in perioada asta dar o sa mananc fructe cat pot.. cand ii vad cu dulciurile in mana iau si eu un mar,o portocala,o mana de stafide si poc...trece pofta .. oricum nu cred ca voi avea pofta de prea multe bunatati de sarbatori ca ma vad ingrozitor de grasa si am mustrari de constiinta cand mananc. Multumesc mult pentru sfaturi,esti o draguta :-*!

Pupici,Craciun fericit si tie!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:00:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO