forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal eliza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eliza-3684.html)

eliza david 17 mai 2011 07:58:01

Re: Jurnal eliza
 
Buna Chriselle, acum am vazut mesajul tau pentru ca nu am mai intrat de mult pe aici. Din pacate, dupa 2 saptamani de faza 1, am scapat doar de 0,6kg. Dar, exista un dar :)), nu am tinut foarte strict, nu prea am fost cuminte asa ca nu pot sa ma plang. Acum m-am inscris in concurul de vara si asta ma motiveaza sa fiu atenta in primul rand pt mine si apoi pt grup. Nu-mi permit sa trag grupul in jos pt ca mi-e mie lene sa fac sport :)) asa ca munca in echipa ma face mai constiincioasa :D

Tie cum iti merge? Tre sa vin pe la tine prin jurnal sa vad care mai e treaba pe acolo!>:D<

eliza david 17 mai 2011 08:06:57

Re: Jurnal eliza
 
Trebuie sa vin cu graficul si aici sa vad care-i treaba :D

17.01.2011 --------->>02.03.2011-->>09.03.2011------>>16.03.2011------>>17.05.2011
Greutate: 62,5 ---->>58.4 (-0.8kg)-->>57.5(-0.9kg)--->
>57.4(-0.1kg)---->>56,4 (-1)
Dimensiuni:
colac: -----94------>>87 (-0.5cm)---->>86.5(-0.5cm)->>
85(-1.5cm)------->>84 (-1)
fund: -----100 ----->>97(-0.5cm)---->>95(-2cm)-------->>94.5(-0.5cm)--->>94 (-0,5)
coapsa: --57.5--->>52 (-0.5cm)---->>52(0cm)-------->>52(0cm)---------->>52,5 (+0,5)
genunchi:41- ---->>39.5 (-1.5cm)>>39.5(0cm)-------->>39(-0.5cm)----->>37 (-2)
brat sus: 28.5 -->>26 (0cm)------->>26 (0cm)---------->>25.5(-0.5cm)-->>25,5 (0)
antebrat: 23.5 -->23 (0cm)--------->>23.5(+0,5cm)--->>23.5(0cm)------>>23 (-0,5)
inc.mainii:15.5 ->>15(0cm)-------->>15(0cm)---------->>15(0cm)---------->>15 (0)
sub sani: --76----71(-0cm)----------->>69.5(-1.5cm)--->>69.5(0cm)------->>69,5 (0)
talie:---------------------------------------->>68------------------>>68(0cm)---------->>68 (0)


Putin cate putin :))

eliza david 20 iun 2011 22:17:17

Re: Jurnal eliza
 
Vai de cand nu am mai trecut pe aici... Am fost putin demoralizata cand am vazut ca nu mai reusesc sa dau jos nici un gram, incat n-am mai venit si pe aici. Incerc sa nu ma opresc din dieta, dar e atat de enervant ca nu se mai duce o data!!!! Acum am schimbat dieta, am trecut pe Rina, sa vedem. Am deja 12 zile, parca se intrevad ceva schimbari, o sa vad la o luna de dieta, ca sa, de la o zi la alta, oricum nu se pune :))
Mi-am scrintit gatul si nu pot face miscare, e cam enervant. O sa mai trec pe aci sa tin evidenta acestei noi diete :D

calexandra 04 iul 2011 13:10:11

Re: Jurnal eliza
 
salutare,

ce mai faci?cum merge noua dieta?

spor la treaba

Chriselle 05 iul 2011 12:50:45

Re: Jurnal eliza
 
Buna Eliza!

Ce mai faci? Vad ca ti-ai schimbat dieta. Noutati la cantar?
Eu am lasat-o balta cu dietele dar am trecut pe aici sa vad ce mai faceti? Asa poate imi gasesc resursele necesare sa ma remotivez.

Te pup.

eliza david 04 aug 2011 10:59:40

Re: Jurnal eliza
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 710242)
salutare,

ce mai faci?cum merge noua dieta?

spor la treaba

Buna alexandra, n-am mai intrat pe aci de ceva vreme. Intre timp am renuntat la dieta aia si am revenit la South Beach. Cred ca e mai potrivita pt mine. La tine care mai e treaba, cum merge??>:D<

eliza david 04 aug 2011 11:02:25

Re: Jurnal eliza
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 711659)
Buna Eliza!

Ce mai faci? Vad ca ti-ai schimbat dieta. Noutati la cantar?
Eu am lasat-o balta cu dietele dar am trecut pe aici sa vad ce mai faceti? Asa poate imi gasesc resursele necesare sa ma remotivez.

Te pup.

Buna Chriselle, intre timp am renuntat la acea dieta. Era foarte misto pt ca imi permitea sa mananc din alimentele mele preferate pizza, paste si orez, din cnad in cand ceva dulce, foarte bun :)) dar n-am slabit cu ea, adik am slabit un kil si l-am pus la loc. Am revenit la SB care chiar da rezultate. Am mai scapat de aprox. 1 kil, acum sunt in perioada rosie si nu ma cantares. O sa vad luni ce se intampla :D
Tu tre sa te mobilizezi si sa revii la dieta! >:D<:x

calexandra 04 aug 2011 11:31:59

Re: Jurnal eliza
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 747698)


Buna alexandra, n-am mai intrat pe aci de ceva vreme. Intre timp am renuntat la dieta aia si am revenit la South Beach. Cred ca e mai potrivita pt mine. La tine care mai e treaba, cum merge??>:D<

Deocamda merge cred...si eu am schimbat dieta ...M-am tot gandit intre rina si monti....am ales rina....dar nu o tin ca la carte ....trisez in fiecare zi.....asta ii foarte rau...
Eu am renuntat la SB in perioada asta deoarece mie imi plac fructele enorm si e cam greu fara ele.....desi cu SB am scapat de burta...iar acuma tot aicia sta....
A fost o perioada in care am slabit pana la 58 si ceva...dar am pus inapoi ca am mancat toate prostiile si paine, am avut ceva probleme personale...am foart foarte dezamajita de mine..am pun inapoi kg....
Iar acuma m-am apucat din nou, iar ca sa fi mai responsabila m-am inscris in concurs....asa sper sa reusesc
Am observat ca tu te descurci de minune cu datul jos de kg....felicitarii

eliza david 06 aug 2011 10:36:27

Re: Jurnal eliza
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 747727)
Deocamda merge cred...si eu am schimbat dieta ...M-am tot gandit intre rina si monti....am ales rina....dar nu o tin ca la carte ....trisez in fiecare zi.....asta ii foarte rau...
Eu am renuntat la SB in perioada asta deoarece mie imi plac fructele enorm si e cam greu fara ele.....desi cu SB am scapat de burta...iar acuma tot aicia sta....
A fost o perioada in care am slabit pana la 58 si ceva...dar am pus inapoi ca am mancat toate prostiile si paine, am avut ceva probleme personale...am foart foarte dezamajita de mine..am pun inapoi kg....
Iar acuma m-am apucat din nou, iar ca sa fi mai responsabila m-am inscris in concurs....asa sper sa reusesc
Am observat ca tu te descurci de minune cu datul jos de kg....felicitarii

Sper ca acum esti mai bine si ca ai mai depasit problemele :) Faptul ca te-ai inscris in concurs o sa te motiveze mai mult :D cel putin la mine functioneaza. Ma face sa fiu mai atenta. Eu nu pot sa spun ca m-am descurcat chiar de minune :)) dar macar ma mentin si nu mai pun pe mine. Mai am vreo 3 kg nenorocite care nu vor sa plece de nici o culoare. Se mai duce unu, vine inapoi si tot asa. Sper sa reusesc sa scap de ele ca nu le mai suport. :)) Acum m-am inscris si la sala si sper ca asta sa ma ajute cat de cat, ca alfel nu stiu ce sa mai fac. Incerc sa nu gresesc foarte des, dar nu prea imi iese.
Trebuie sa ne mobilizam si sa facem ceva, daca vrem sa fim odata si odata slabute :)) Te pup, sa ai un weekend minunat! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:37:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO