forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ElyRoz (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elyroz-12055.html)

ElyRoz 13 oct 2012 21:57:33

Jurnal ElyRoz
 
Buna,
am ales dupa 2 ani in care ma chinui sa slabesc dieta Rina.Si dupa ce le-am incercat aproape pe toate se pare ca asta mi se potriveste foarte bine.
Am inceput dieta pe 9 Octombrie ----> cu 62 kg la o inaltime de 1,60
Azi 13 octombrie am avut carbohidrati si am papat cam fara limita.Am papat fructe pana la 12,pe la 3 am papat paste cu sos de rosii,si de atunci am tot gustat din una alta.Am papat cativa cartofi prajiti,o gura de carnat,am gustat fasole ca am asta am gatit si nah trebuia sa o gust si am papat si prajitura .Ciocolata neagra abia am reusit sa pap 2 patratele.e oribila dupa ceva dulce.

ziua 4,maine,vitamine ,am in plan banane,mieji de seminte crude,nuci si sa vad ce fructe imi iau iau.

ElyRoz 13 oct 2012 22:17:10

re: Jurnal ElyRoz
 
O sa imi notez aici meniul zilnic,si astept pareri ,idei,intrebari de ce nu :P

Rallara 13 oct 2012 22:26:11

re: Jurnal ElyRoz
 
Buna ElyRoz, bine ai venit! :)
Iti doresc mult succes chiar daca eu nu sustin dietele ba chiar sunt impotriva lor... Sper sa ai rezultate bune care sa te multumeasca si sa ajungi la greutatea dorita!
Te pup! :-*

RoXyM 14 oct 2012 06:33:14

re: Jurnal ElyRoz
 
Bine ai venit ElyRoz, te salut si aici >:D<. Mult succes cu Rina, o sa iti fie mult mai usor cu acest jurnal in care sa scri ce papi zilnic.
Ti-am pregatit o cafeluza si ceva pentru MD :)
http://fs70.trilulilu.ro/imgs/encicl...dee1ad509a.jpg

marinuta 14 oct 2012 09:37:19

re: Jurnal ElyRoz
 
neata elyRoz...si eu azi mavitaminizez...am baut un ceai de macese si am mincat niste nuci....toata ziua o sa pap rosii...mere...babane...si mai vad eu ce...azi ciminte o sa fiu...:>

mutulica 14 oct 2012 10:14:26

re: Jurnal ElyRoz
 
Buna si bine ai venit>:D<>:D<
Bafta cu dieta, e o dieta foarte buna si destul de permisiva, doar trebuie s-o tii cum trebuie si sint sigura ca o sa ai si rezulatatele mult asteptate.
Cu sportul cum stai?
Iti doresc o duminica frumoasa si conforma...

ElyRoz 14 oct 2012 10:47:24

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1151487)
Bine ai venit ElyRoz, te salut si aici >:D<. Mult succes cu Rina, o sa iti fie mult mai usor cu acest jurnal in care sa scri ce papi zilnic.
Ti-am pregatit o cafeluza si ceva pentru MD :)
http://fs70.trilulilu.ro/imgs/encicl...dee1ad509a.jpg

Ms,arata minunat :x>:D<

Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1151465)
Buna ElyRoz, bine ai venit! :)
Iti doresc mult succes chiar daca eu nu sustin dietele ba chiar sunt impotriva lor... Sper sa ai rezultate bune care sa te multumeasca si sa ajungi la greutatea dorita!
Te pup! :-*

Aceasta dieta imi place foarte mult si ma simt foarte bine cu ea.Vreau sa iti spun ca parca in fiecare zi as manca prajituri,cu atata nerabdare astept urmatoarea zi,oricare ar fi ea.
Ms >:D<>:D<>:D<

Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1151621)
neata elyRoz...si eu azi mavitaminizez...am baut un ceai de macese si am mincat niste nuci....toata ziua o sa pap rosii...mere...babane...si mai vad eu ce...azi ciminte o sa fiu...:>

Si eu vreau si o sa fiu cumintica,pana acum am papat o banana si cateva bucatele minuscule de nuci,ca am tot ales din ele pe alea mai mari :)) ,si sa vedem,la mine strugurii sunt baza dar trebuie sa ies sa imi cumpar.
Nu mi se mai pare asa grea ziua de vitamine :x:x:x

Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1151684)
Buna si bine ai venit>:D<>:D<
Bafta cu dieta, e o dieta foarte buna si destul de permisiva, doar trebuie s-o tii cum trebuie si sint sigura ca o sa ai si rezulatatele mult asteptate.
Cu sportul cum stai?
Iti doresc o duminica frumoasa si conforma...

Multumesc, eu simt ca o sa am rezultate frumoase cu aceasta dieta.Imi place foarte mult,ce altceva mi-as mai putea dori daca am o dieta in care se papa dulce si slabesti? E absolut minunat,sunt foarte incantata de ea.
Maine am zis de cantareala,abia astept.
Va pup,spor si voua daca tineti vreun fel de dieta
o duminica frumoasa,asa cum va doriti si sa fiti mereu frumoase si slabute :>:>:>

mutulica 14 oct 2012 10:59:32

re: Jurnal ElyRoz
 
vad ca esti incintata de dieta, asta e bine...
vitaminizare placuta si bafta pe maine la cintar...sper sa fie bun cu tine:)

ElyRoz 14 oct 2012 11:36:09

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1151727)
vad ca esti incintata de dieta, asta e bine...
vitaminizare placuta si bafta pe maine la cintar...sper sa fie bun cu tine:)

Poi daca nu e bun cu mine ma cert cu el :)) Nu mai vorbesc cu el 4 zile :))
Tu ai slabit toate acele kg de la ticker mancand sanatos?
Felicitari,ai slabit foarte mult >:D<
Te-am citit gata.Hipocalorica si ai tinut si tu rina :) bravo :*:*:*:*

marinuta 14 oct 2012 11:39:14

re: Jurnal ElyRoz
 
da ziua de vitamine e cam lunga si grea..eu am baut 2 cani mari cu ceai de maces..1 mina de nuci...si 1 mar...:D

ElyRoz 14 oct 2012 11:49:25

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1151751)
da ziua de vitamine e cam lunga si grea..eu am baut 2 cani mari cu ceai de maces..1 mina de nuci...si 1 mar...:D

Cred ca e mai lunga ca a picat duminica si stau acasa :)) Si ma gandesc doar la mancare. Dar lasa ca trece ea,uite e ora 1 deja.Inca 5 ore si gata gandul de la papa. o sa pap si niscai ardei copti mai tarziu cand mi s-o face foame :x:x:x
La mine au venit rusii si ma cam doare capul,imi e sa nu ma ia ameteala,o sa iau si ceva vitamine,si am o lipsa de calciu mama-mama.Ultimele doua zile de proteine am ales carnea,maine o sa pap lactate. Abia asteptttttttttt[*23*][*20*][*66*]

marinuta 14 oct 2012 12:05:50

re: Jurnal ElyRoz
 
acum o sa bag ardei copti in mine...:D

ElyRoz 14 oct 2012 13:22:10

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1151759)
acum o sa bag ardei copti in mine...:D

hmmm bun bun :x:x:x

ElyRoz 14 oct 2012 18:36:45

re: Jurnal ElyRoz
 
Marinuta ai fost cuminte?S-a dus si ziua de azi.Abia astept sa ma cantaresc maine,sper sa am ce modifica la ticker :))
Eu am racit,am febra,ma simt groaznic. [*99*]

mutulica 14 oct 2012 18:54:34

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de ElyRoz (Post 1151915)
Marinuta ai fost cuminte?S-a dus si ziua de azi.Abia astept sa ma cantaresc maine,sper sa am ce modifica la ticker :))
Eu am racit,am febra,ma simt groaznic. [*99*]

sarmanica de tine...ai grija de tine, ia ceva medicamente si sper sa te faci repede bine>:D<>:D<>:D<
bravo ca ai fost cumintica azi..astept cu nerabdare cintarul de maine, sint sigura ca o sa te bucure...

ElyRoz 14 oct 2012 19:05:18

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1151932)
sarmanica de tine...ai grija de tine, ia ceva medicamente si sper sa te faci repede bine>:D<>:D<>:D<
bravo ca ai fost cumintica azi..astept cu nerabdare cintarul de maine, sint sigura ca o sa te bucure...

Si eu sper sa ma fac bine repede ca urmeaza o saptamana grea,nicidecum sa stau acasa :((
Am inghitit si cateva pastile si vitamine si de toate numai sa imi treaca mai repede.Nu ma asteptam sa racesc,chiar am avut grija :( dar n-am scapat :))
Ma pun in pat ca asa de rau ma simt,se invarte casa :))
Dau raportul maine la cantar :-*

Te pup, ai grija de tine >:D<>:D<>:D<

Rallara 14 oct 2012 19:52:54

re: Jurnal ElyRoz
 
http://img839.imageshack.us/img839/7...iend%20418x256
Si insanatosire grabnica Ely!>:D<

ElyRoz 15 oct 2012 06:14:18

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1151987)

Ms Rallara >:D<>:D<>:D<
Am intrat dis de dimineata sa ma laud cu kg mele in minus
Am slabit 2 kg fix :x:x:x Sunt tare fericita :x:x:x
Va pup,treuie sa fug la facultate


Marinuta,tu te-ai cantarit azi? Ca stiu ca ai avut vitamine ieri :-*

[*117*][*76*][*2*][*32*][*128*]

mutulica 15 oct 2012 06:29:40

re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de ElyRoz (Post 1152151)
Ms Rallara >:D<>:D<>:D<
Am intrat dis de dimineata sa ma laud cu kg mele in minus
Am slabit 2 kg fix :x:x:x Sunt tare fericita :x:x:x
Va pup,treuie sa fug la facultate


Marinuta,tu te-ai cantarit azi? Ca stiu ca ai avut vitamine ieri :-*

[*117*][*76*][*2*][*32*][*128*]

Buna dimineata draga mea>:D<>:D<
Felicitari pentru minus[*76*][*76*][*76*][*76*][*76*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*]
iti doresc o zi frumoasa si spor la invatat...
am fugit si eu sa ma aranjez si la servici...:-*

mutulica 15 oct 2012 07:23:19

re: Jurnal ElyRoz
 
http://fs71.trilulilu.ro/imgs/iohanw...b27e304597.jpg

marinuta 15 oct 2012 07:28:58

re: Jurnal ElyRoz
 
salutare scumpa...ieri am fost cuminte...:P...a fost hramul capitalei si mama ne-a invitat la ea...ne astepta desigur cu bunatati....eu am bagat doar ardei copti...salata de varza multaaaaaaaaaaaaaaaa si niste rosii...si desigur vin de la tara.....in resc toate bine si frumoase...azi o sa pap salata de rosii+1 felie de piine si niste carne de gaina coapta.....:D....Bravo pentru csadere...in cit timp ai scazut aceste 2 kg?[*65*][*65*][*65*][*65*][*65*][*65*][*65*]

ElyRoz 15 oct 2012 11:41:48

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1152185)
salutare scumpa...ieri am fost cuminte...:P...a fost hramul capitalei si mama ne-a invitat la ea...ne astepta desigur cu bunatati....eu am bagat doar ardei copti...salata de varza multaaaaaaaaaaaaaaaa si niste rosii...si desigur vin de la tara.....in resc toate bine si frumoase...azi o sa pap salata de rosii+1 felie de piine si niste carne de gaina coapta.....:D....Bravo pentru csadere...in cit timp ai scazut aceste 2 kg?[*65*][*65*][*65*][*65*][*65*][*65*][*65*]

Bravo ca ai fost cuminte!!>:D<>:D<>:D<
Astea 2 kg le-am slabit in 5 zile.am inceput cu vitamine si apoi un ciclu normal de dieta de 4 zile ,Sunt tare happyyyyyyyy:x:x:x

ElyRoz 15 oct 2012 11:42:31

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1152154)
Buna dimineata draga mea>:D<>:D<
Felicitari pentru minus[*76*][*76*][*76*][*76*][*76*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*][*mainilesus*]
iti doresc o zi frumoasa si spor la invatat...
am fugit si eu sa ma aranjez si la servici...:-*

ms ms ms sunt cea mai fericitaaaaaaaaa >:D<>:D<>:D<

marinuta 15 oct 2012 12:10:00

Re: Jurnal ElyRoz
 
si eu peste 7 zile ma voi cintari...:D

ElyRoz 15 oct 2012 14:30:52

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1152492)
si eu peste 7 zile ma voi cintari...:D

Eu nu rezist sa ma cantaresc atat de rar :-s
La 4 zile mi se pare ok :>:>:>
Tu o sa vezi si mai multe kilograme slabiteeee :x:x:x
Eu ma mai cantaresc o data pana vine la tine ziua de cantareala :))
Azi am avut proteine,am mancat un strugure dimineata si niste miez de seminte de floarea soarelui si la pranz 2 iaurturi unu simplu si unu cred ca am gresit tare ,era cu miere si nuci,mi-a facut cu ochiu,nu m-am putut abtine.
Si am baut si un iaurt de baut,nu mai intra dar am zis sa il pap,ca sa adun calorii.
Ca diseara mai pap doua 2 iaurturi si gata.
Acum fug la munca.
Pup dulce toate fetele si spor la treaba :>:>:>

Apropo,ce eram racita ieri azi sunt moarta,terminata,nu mai pot,am nasul rosu de cat am tras de el :)) si stranut intr-una si ma doare capul de mor,cu toate medicamentele nu ma lasa deloc,cum il misc putin simt ca se rupe :-s

[*hug*][*hug*][*hug*]

marinuta 15 oct 2012 16:27:04

Re: Jurnal ElyRoz
 
Pina atunci cumintica voi fi....:x

ElyRoz 15 oct 2012 19:54:26

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1152681)
Pina atunci cumintica voi fi....:x

Foarte bine asa te vreau.Maine ma gandesc serios sa nu ma duc la facultate,sa stau acasa sa ma fac bine si sa si gatesc ,imi e gandul la niste ardei umpluti,ca maine e zi de amidon. Tu ce ai papat azi?

marinuta 16 oct 2012 07:02:10

Re: Jurnal ElyRoz
 
Neata scumpa...ieri am papat salata de rosii cu 1 felie de piine si carne coapta de gaina...atit la prinz cit si la cina...azi sincer nici nustiu ce voi papa...:)):)):))

mutulica 16 oct 2012 07:57:05

Re: Jurnal ElyRoz
 
http://www.seiza.ro/image/watermark/id/1323/version/0

ElyRoz 16 oct 2012 08:26:21

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1153001)

Sa fie o zi calduroasa de toamna [*ingrijorat*]

mutulica 16 oct 2012 08:54:21

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de ElyRoz (Post 1153042)
Sa fie o zi calduroasa de toamna [*ingrijorat*]

la noi e caldut dar urit, ceata...nu prea mi-a iesi din casa pe asa timp, bine ca azi nu lucrez, deci stau in casuta:D

ElyRoz 16 oct 2012 09:25:16

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1153081)
la noi e caldut dar urit, ceata...nu prea mi-a iesi din casa pe asa timp, bine ca azi nu lucrez, deci stau in casuta:D

La noi a plouat azi noapte,acum vad ca a iesit soarele,dar cum sunt racita si putin vant ma sperie :-s As vrea sa fie cald cald :x:x:x
Trebuie sa ma duc sa imi cumpar cele necesare pentru ardei umpluti,si ma apuc de treaba,Ca acum vine ora pranzului :x:x:x Abia astept

marinuta 16 oct 2012 10:52:33

Re: Jurnal ElyRoz
 
eu imi fac azi orez...si cu salata de rosii+ardei grasi...am facut un bol mareeeeeeeeeee de salata ...:))

ElyRoz 16 oct 2012 12:22:08

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1153164)
eu imi fac azi orez...si cu salata de rosii+ardei grasi...am facut un bol mareeeeeeeeeee de salata ...:))

Suna bine :X:X:X
Eu mi-am facut ardei umpluti,foarte buni au iesit,mai mult ca sigur imi fac si data viitoare
Deliciosiiiiiiiii
[*hug*]

marinuta 16 oct 2012 12:55:01

Re: Jurnal ElyRoz
 
Vreau sa ma apuc de bici acusica...tu?;)

ElyRoz 16 oct 2012 13:51:32

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1153235)
Vreau sa ma apuc de bici acusica...tu?;)

Eu zac in pat bolnava :( Nu fac nici un fel de sport spre rusinea mea :(
Cand o sa fiu mai bine o sa ies la plimbari lungi si o sa fac si gimnastica asa in casa,aerobic ceva,ca stiu cam ce ar trebui sa fac de cand mergeam la aerobic cu profesor.

marinuta 16 oct 2012 13:52:50

Re: Jurnal ElyRoz
 
mam urcat pe bici si scoate un sunet ciudat...mi sa stricat iarasi bicicleta..daca deseara nu ploua...o sa merg la pas rapid un pic macar 6 km....daca va ploua atunci in casa cardio 30 min o sa fac..:)

ElyRoz 16 oct 2012 13:56:32

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1153264)
mam urcat pe bici si scoate un sunet ciudat...mi sa stricat iarasi bicicleta..daca deseara nu ploua...o sa merg la pas rapid un pic macar 6 km....daca va ploua atunci in casa cardio 30 min o sa fac..:)

mi-ar placea si mie o bicicleta :x pacat ca s-a stricat :-s
lasa ca antrenezi mai multi muschi mergand :> plimbarica e cea mai buna :x:x:x

maine ma gandeam sa fac eclere ,am vazut aici reteta si aratau delicios :X::X:X

marinuta 16 oct 2012 13:58:31

Re: Jurnal ElyRoz
 
eu o sa fac o torta...:D...adica poate si nu...cumnata mea miine face 35 de ani si suntem invitati la ea...sincer eu simt ca stagnez nustiu de ce...:-s:-s:-s

ElyRoz 16 oct 2012 14:06:29

Re: Jurnal ElyRoz
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1153270)
eu o sa fac o torta...:D...adica poate si nu...cumnata mea miine face 35 de ani si suntem invitati la ea...sincer eu simt ca stagnez nustiu de ce...:-s:-s:-s

Ti se pare doar,Stai linistita eu sunt sigura ca slabesti :-*:-*:-*
E bine ca s-a nimerit chiar maine,cand ai voie sa papi prostioare,distractie placuta si sa nu papi multe multe prajituriii si tort :x:x:x
Cantareste-te dupa ziua asta de vitamine,sa vezi daca s-a dus vreun gram :>


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:01:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO