forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eva-9-coltul-liric-ordine-disciplina-9630.html)

eva 9 28 iun 2012 23:40:04

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1079980)
Hai ca ma bag si eu ca musca in lapte :">

:-/Termogenice? Suna bine la clima de la noi, nu ma luminezi si pe mine cu ce se mananca? :))

sunt suplimente sportive, arzatoare de grasimi, care accelereaza metabolismul, transpiri, ti-e cald... d-astea. iti dau energie multa. in general sunt concentrate de coffeine, yohimbe, guggul.. efecte de tipul efedrinei... nu ti le recomand daca nu vrei sa slabesti... chiar iti topesc grasimea.. in combinatie cu sportul si mai mult. acum depinde cata grasime ai... la zeci de kg de grasime nu face minuni, dar daca ai vreo burtica nesimtita de care nu scapi cu mama cardio, un termogenic adaugat poate ajuta mult.

bine ai venit la mine, Contesa! esti oricand binevenita... oricine e binevenit!

eva 9 28 iun 2012 23:47:10

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 1079982)
Misto. Eu de cand am tinut SB-ul ala o zi, am pus vreo 2 Kg. pe mine dupa aia, da' nu inteleg de ce, sunt socata. :(

Pe mine ma intereseaza. :D

tu incercasesi cu putin timp inainte de SB si dieta aia detox cu multe legumixuri... ai mancat precis hipocaloric, si te-ai usurat, iar acum ti s-a reechilibrat compozitia corporala.. sau ai luat in ziua de SB multa sare (carnea e plina de sare, alunele etc) si ai retinut apa, sau putin din amandoua... te echilibrezi tu in cateva zile... vezi ce naspa e cand mananci aiurea O DATA si tragi ca boul la jug apoi zile intregi sa repari?
de asta incerc sa nu mai mananc nimic aiurea... orice imi zice oricine, ca sunt habotnica sau exagerata etc.. azi mi-a fost pofta de popcorn, 2 minute.. apoi m-am gandit la tot ce ar implica sa mananc niste pocorn si mi.a trecut :)) dar am mancat ciocolata neagra in prostie... 6 patratele.. nici de aia n am mai mancat de ceva vreme...

eva 9 28 iun 2012 23:47:55

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Fetelor va multumesc pentru comentariile la poze!! :-*:-*

deadcountess 28 iun 2012 23:53:37

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1079984)
sunt suplimente sportive, arzatoare de grasimi, care accelereaza metabolismul, transpiri, ti-e cald... d-astea. iti dau energie multa. in general sunt concentrate de coffeine, yohimbe, guggul.. efecte de tipul efedrinei... nu ti le recomand daca nu vrei sa slabesti... chiar iti topesc grasimea.. in combinatie cu sportul si mai mult. acum depinde cata grasime ai... la zeci de kg de grasime nu face minuni, dar daca ai vreo burtica nesimtita de care nu scapi cu mama cardio, un termogenic adaugat poate ajuta mult.

bine ai venit la mine, Contesa! esti oricand binevenita... oricine e binevenit!

Daca nu am multa grasime imi fac rau? Nu am burta, am doar ceva "colac" la spate, adica chiar unde se termina blugii parca ies ceva sunci din ei, plus obsesia mea, coapsele groase, dar acolo nu stiu ce sa zic, nu prea arata a grasime :-s

Pe mine cel mai tare ma incanta ca ti se face cald de la ele :)) si daca in plus arzi si grasime e super b-)

Sand 28 iun 2012 23:54:21

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1079986)
... vezi ce naspa e cand mananci aiurea O DATA si tragi ca boul la jug apoi zile intregi sa repari?

Mda, complet stupid. Plus ca mi-a fost rau nasol de tot, chiar si acum vreo doua zile, eram la pamant...am dat la bobo etc. D-aia am zis ca nu mai fac asa o prostie.

Primesti chiar pe oricine in jurnal?b-)

eva 9 29 iun 2012 00:01:43

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1079990)
Daca nu am multa grasime imi fac rau? Nu am burta, am doar ceva "colac" la spate, adica chiar unde se termina blugii parca ies ceva sunci din ei, plus obsesia mea, coapsele groase, dar acolo nu stiu ce sa zic, nu prea arata a grasime :-s

Pe mine cel mai tare ma incanta ca ti se face cald de la ele :)) si daca in plus arzi si grasime e super b-)

:)):)):))
iti pot face rau si daca ai multa grasime... depinde fiecare cum raspunde la ele... ti se face rau, ai palpitatii ameteli, prostii dinastea daca bei 2 cafele negre? pentru ca majoritatea contin cofeina.. pe langa altele. ce vezi tu acolo ca iese din pantaloni poate fi putina apa retinuta, sau sa nu fie pantalonii cu un numar mai mic ma Conteso :))#:-s:)) insa asa te ai termogeniza si fara termogenic nu?
incearca ceva mai usor... extract de ceai verde... e si mega sanatos (antioxidant) si are si efect termogenic... CLA mai poti incerca... mai mobilizeaza din grasimi nedorite..
eu am trecut la grupa grea, termogenice... dar eu iti beau si cafea fara numar... hell, pot sa mi-o bag si intravenos ca tot aia e...

eva 9 29 iun 2012 00:03:02

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 1079991)
Primesti chiar pe oricine in jurnal?b-)

=)) da... cred ca pot sa fac rost si de-un umar de jelit... :-s ce naiba! doar am facut un juramant woman! :)):D

deadcountess 29 iun 2012 00:10:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1079998)
:)):)):))
iti pot face rau si daca ai multa grasime... depinde fiecare cum raspunde la ele... ti se face rau, ai palpitatii ameteli, prostii dinastea daca bei 2 cafele negre? pentru ca majoritatea contin cofeina.. pe langa altele. ce vezi tu acolo ca iese din pantaloni poate fi putina apa retinuta, sau sa nu fie pantalonii cu un numar mai mic ma Conteso :))#:-s:)) insa asa te ai termogeniza si fara termogenic nu?
incearca ceva mai usor... extract de ceai verde... e si mega sanatos (antioxidant) si are si efect termogenic... CLA mai poti incerca... mai mobilizeaza din grasimi nedorite..
eu am trecut la grupa grea, termogenice... dar eu iti beau si cafea fara numar... hell, pot sa mi-o bag si intravenos ca tot aia e...

La cafea n-am nici o treaba, dupa 2 cafele pot sa si dorm daca-s dupa o garda grea :)) CLA am incercat dar imi da greata, n-am idee de ce.

Nu blugii nu-s mici, daca iau numar mai mare atarna, singura solutie ar fi din aia cu talie inalta ca atunci nu mai iese nici o sunca, dar nu gasesc, si in plus parca nu-mi vine sa ascund problema in loc sa fac ceva sa scap de ea. retentie de apa, n-am idee, se poate si localizat? Eu credeam ca se pune pe tot corpul.

eva 9 29 iun 2012 00:21:25

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1080000)
La cafea n-am nici o treaba, dupa 2 cafele pot sa si dorm daca-s dupa o garda grea :)) CLA am incercat dar imi da greata, n-am idee de ce.

Nu blugii nu-s mici, daca iau numar mai mare atarna, singura solutie ar fi din aia cu talie inalta ca atunci nu mai iese nici o sunca, dar nu gasesc, si in plus parca nu-mi vine sa ascund problema in loc sa fac ceva sa scap de ea. retentie de apa, n-am idee, se poate si localizat? Eu credeam ca se pune pe tot corpul.

nu retii peste tot la fel apa, in unele locuri sta mai bine apa... nu se umfla degetele cum se umfla burta de ex... cu sport, streching nu mere?
este adevarat ca oricat de slab esti, din anumite puncte cheie grasimea pleaca ultima... burta, love handles, putin de pe coapse, putin pe brate... locurile care nu se misca asa mult
am glumit cu blugii
incearca extractul de ceai verde prima data, daca te hotarasti la asa ceva. nu intra direct in termogenicele puternice. nasol ca nu tolerezi CLA, e o grasime f buna, care ar putea fi luata si de cei ce nu vor sa slabeasca.. are efecte frumoase..

deadcountess 29 iun 2012 00:26:33

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 1080002)
nu retii peste tot la fel apa, in unele locuri sta mai bine apa... nu se umfla degetele cum se umfla burta de ex... cu sport, streching nu mere?
este adevarat ca oricat de slab esti, din anumite puncte cheie grasimea pleaca ultima... burta, love handles, putin de pe coapse, putin pe brate... locurile care nu se misca asa mult
am glumit cu blugii
incearca extractul de ceai verde prima data, daca te hotarasti la asa ceva. nu intra direct in termogenicele puternice. nasol ca nu tolerezi CLA, e o grasime f buna, care ar putea fi luata si de cei ce nu vor sa slabeasca.. are efecte frumoase..

Nu merge cu nimic :-s la un moment dat ma si gandeam la liposuctie :-/ dar parca n-am chef de operatii si stat la pat :-s

O sa incerc extract de ceai verde daca gasesc. Aici este ceva fat burner cu chilli, oare e ceva de capul lui sau e prostie?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:16:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO