forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Floriana Simona (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-floriana-simona-11368.html)

Floriana Simona 12 apr 2012 21:47:09

Re: Jurnal Floriana Simona
 
30 min tae bo as putea sa termin,dar imi este foarte somn mai am si ceva rufe de impachetata:)Oricum nu ma asteptam sa fac nici atat>:D<

Floriana Simona 13 apr 2012 14:01:45

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Am terminat cremele:,dar pana le-am terminat am mai gustat la creme de mi-a venit rau:(Am gustat si din eclere si siropul de la savarine:((Imi vine sa mor:((Am rezistat pana la 2 dar dupa nu am mai putu.O sa fac 50 min tae bo si diseara dupa ce vin de la slujba poate mai fac 30 dar nu cred pt ca o sa fiu obosita,toata ziua am stat in picioare
:((:((

anqutz 13 apr 2012 14:14:56

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1013299)
Am terminat cremele:,dar pana le-am terminat am mai gustat la creme de mi-a venit rau:(Am gustat si din eclere si siropul de la savarine:((Imi vine sa mor:((Am rezistat pana la 2 dar dupa nu am mai putu.O sa fac 50 min tae bo si diseara dupa ce vin de la slujba poate mai fac 30 dar nu cred pt ca o sa fiu obosita,toata ziua am stat in picioare
:((:((

Hai mai, cat puteai sa fi gustat? :P Nu o sa patesti nimic daca ai gustat niste crema pt prajituri. :P

Floriana Simona 13 apr 2012 14:19:29

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1013301)


Hai mai, cat puteai sa fi gustat? :P Nu o sa patesti nimic daca ai gustat niste crema pt prajituri. :P

Putin de la fiecare tot se aduna(zic eu),dar ideea e ca imi propusesem sa nu mai mananc niciodata dulciuri, ca si cu sucul:((((bine de paste am zis ca o sa mananc o prajiturica, doua:(((:((()

Floriana Simona 13 apr 2012 15:20:10

Re: Jurnal Floriana Simona
 
45 min tae bo,sper sa mai pot diseara sa fac 30:)Ma simt mult mai bine dupa tae bo(ca si cum mi s-ar sterge pacatele:)):)))

anqutz 13 apr 2012 15:41:08

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1013303)
Putin de la fiecare tot se aduna(zic eu),dar ideea e ca imi propusesem sa nu mai mananc niciodata dulciuri, ca si cu sucul:((((bine de paste am zis ca o sa mananc o prajiturica, doua:(((:((()

Imposibil sa nu mai mananci niciodata dulciuri. Nu vreau sa-ti tai elanul, la sucuri poti renunta, dar dulce vei mai gusta din cand in cand. Depinde mult de cum ti-l prepari.

Floriana Simona 13 apr 2012 16:26:24

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1013317)


Imposibil sa nu mai mananci niciodata dulciuri. Nu vreau sa-ti tai elanul, la sucuri poti renunta, dar dulce vei mai gusta din cand in cand. Depinde mult de cum ti-l prepari.

:))nu-mi tai elenul, si eu ma gandeam la chestia asta, dar vreau sa gust cat mai rar.

Floriana Simona 13 apr 2012 20:39:43

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Hey girls!Am ajuns de la slujba si vreau sa mai fac 30 min tae bo,dar nu mai pot de mijloc.Oricum tot o sa fac fie ce o fi,la cate creme am mancat astazi:(

anqutz 13 apr 2012 20:48:31

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1013421)
Hey girls!Am ajuns de la slujba si vreau sa mai fac 30 min tae bo,dar nu mai pot de mijloc.Oricum tot o sa fac fie ce o fi,la cate creme am mancat astazi:(

O sa-ti faca mai mult rau decat bine.

nicoleta100 14 apr 2012 00:23:32

Re: Jurnal Floriana Simona
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=301

Floriana Simona 14 apr 2012 09:44:31

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1013516)

Multumesc frumos.Paste fericit!

Floriana Simona 14 apr 2012 09:45:07

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1013426)


O sa-ti faca mai mult rau decat bine.

Nu am putut sa fac,ma durea prea tare spatele:(

happygirldiana 15 apr 2012 07:29:08

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Hristos a inviat, SImo!Paste fericit!

Floriana Simona 15 apr 2012 08:53:35

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1013900)
Hristos a inviat, SImo!Paste fericit!

Adevarat a inviat!Multumesc frumos.Paste fericit si tie.Iti doresc ca Sfanta sarbatoare a Invierii Domnului sa iti aduca multa sanatate,fericire,noroc si indeplinirea tuturor dorintelor:)>:D<

Floriana Simona 17 apr 2012 08:07:04

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Neatza fetelor.Intru si eu dupa un paste foarte nefericit:(Nu stiu dece dar am capatat o indigestie ingrozitoare,nu am mancat mult chiar deloc(in alti ani mancam kg de prajituri si nu aveam nimic:(()Am avut niste dureri ingrozitoare de stomac,cum nu am avutr in viata mea(cei drept nu m-a prea durut stomacul la viata mea) pana la urma au incetat durerile si eu desteapta m-am pregatit sa ma duc la discorteca si acolo mi s-a facut rau:( am vomitat:(((Am venit acasa cica sa ma linistesc si pe la 2 iar am vomitat.A doua zi a fost un calvar pana la 2 nu am putut sa mananc nimic.Acum sunt ceva mai bine,dar nu foarte.De mancat am mancat ieri vreo 2 savarine mai mici(verisorul meu a zis ca sunt anemice:((:(((erau formele mai mici nu erau ca de cofetarie)si in prima zi de paste 5 bomboane rafaelo facute in casa,cred ca de la ele mi s-a facut rau pt ca mi-au placut foarte mult.Chiar nu am abuzat de mancare ziic eu.Oricum tae bo nu cred ca pot sa fac nici astazi pt ca mi se pare ca stomacelul meu iar vrea sa ma incerca:(:::(si nu mai spun de durerile de cap:(.La voi cum a fost pastele?Sper sa fii fost mai bine ca la mine!>:D<>:d<

Floriana Simona 17 apr 2012 18:46:05

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Am spus ca o sa fac taebo dar nu pot sunt foarte balonata si ma doare stomacul.am mancat mult astazi vreo 150g seminte savarine eclere.Vreau sa ma certati:(:(:(merit batuta nu altceva:(:(:(:

anqutz 17 apr 2012 20:40:27

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Hello! Poate stomacul tau n-a mai tolerat mancarea grea. Si eu, pe vremuri, mancam KFC aproape zilnic, daca nu zilnic, si acum daca imi dai 2 crispy strips mor de stomac, ma balonez, imi e greata. Eu una am slabit de Pasti, nu mi-a plaut mai nimic din mancare. :(

Hai, capul sus. Ai mancat niste prajituri. Tine minte, sportul nu este o pedeapsa, nu faci Tae-bo pt ca ai mancat mai multe prajituri, ci faci sport pt beneficiile lui, pt senzatia de la final, il faci de placere. ;) Data viitoare sa tii minte senzatia pe care o ai daca mananci prost.

Floriana Simona 17 apr 2012 20:47:00

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1015225)
Hello! Poate stomacul tau n-a mai tolerat mancarea grea. Si eu, pe vremuri, mancam KFC aproape zilnic, daca nu zilnic, si acum daca imi dai 2 crispy strips mor de stomac, ma balonez, imi e greata. Eu una am slabit de Pasti, nu mi-a plaut mai nimic din mancare. :(

Hai, capul sus. Ai mancat niste prajituri. Tine minte, sportul nu este o pedeapsa, nu faci Tae-bo pt ca ai mancat mai multe prajituri, ci faci sport pt beneficiile lui, pt senzatia de la final, il faci de placere. ;) Data viitoare sa tii minte senzatia pe care o ai daca mananci prost.

Nu o sa uit sub nici o forma:)Multumesc frumod:)Eu nu am slabit ca a facut mami numai prajituri care imi plac:(

happygirldiana 17 apr 2012 20:47:08

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1015092)
Am spus ca o sa fac taebo dar nu pot sunt foarte balonata si ma doare stomacul.am mancat mult astazi vreo 150g seminte savarine eclere.Vreau sa ma certati:(:(:(merit batuta nu altceva:(:(:(:

Noi degeaba te certam.Important e sa vezi tu greseala, sa vezi ca te simti rau si ca ai abuzat prea rau,daca pot spune asa:)Si eu am mancat dar nu ma simt chiar atat de rau.Gafai cand fac un pic de efort dar atat:D Tu sa fii constienta!Si de maine reia obiceiurile bune!

Floriana Simona 17 apr 2012 21:08:28

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1015241)


Noi degeaba te certam.Important e sa vezi tu greseala, sa vezi ca te simti rau si ca ai abuzat prea rau,daca pot spune asa:)Si eu am mancat dar nu ma simt chiar atat de rau.Gafai cand fac un pic de efort dar atat:D Tu sa fii constienta!Si de maine reia obiceiurile bune!

Cu siguranta de maine revin,nu am mancta mult(mai mult am mancat astazi decat in ziua de paste,presupun ca am mancat ceva ce cu pofta.Nu stiu exacta.Multumesc frumos>:D<

Floriana Simona 18 apr 2012 12:02:11

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Astazi am probat rochita mea de la revelion este pe corp offf imi venea sa plang cand am vazut cum mi se vede burta,si atunci se vedea putin,dar nu chiar asa,aveam veo 56,6 kg atunci:((:(((Imi vine sa m,or pt cat am mancat astazi o sa fac teA bo pt ca nu ma mai doare stomacul: )

happygirldiana 19 apr 2012 06:45:07

Re: Jurnal Floriana Simona
 
http://2.bp.blogspot.com/_PAxXjKkTDy...+de+fructe.jpg

Floriana Simona 19 apr 2012 08:22:44

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1016689)

Multumesc frumos>:D<De astzi gata,s-a dus cu"vacanta",fara pacate>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 08:49:33

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Gata md-ul:))un ou fiert cu ceva rosii din salata +putin branza+putina foarte putina paine(nici o feliuta:) )>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 08:53:45

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Sa va intreb ceva.Eu sunt eleva si am ore dimineatza,miercurea dupa ore de la 2 am meditatie la chimie ce as putea sa mananc(ca inlocuitor al mesei de pranz)sa imi fie bine pana la 4:30 -5?La scoala sunt numai cornuri,covrigi,eugenii.Eu ma gandeam la un covrig(adica e numai paine,dar zic si eu ca nu are asa multi aditivi ca si eugenia de ex)

Twisty 19 apr 2012 10:35:35

Re: Jurnal Floriana Simona
 
http://farm4.staticflickr.com/3397/3...e8511201e7.jpg

Floriana Simona 19 apr 2012 10:52:39

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1017014)

Multuemsc frumos>:D<

Twisty 19 apr 2012 10:54:50

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1016843)
Sa va intreb ceva.Eu sunt eleva si am ore dimineatza,miercurea dupa ore de la 2 am meditatie la chimie ce as putea sa mananc(ca inlocuitor al mesei de pranz)sa imi fie bine pana la 4:30 -5?La scoala sunt numai cornuri,covrigi,eugenii.Eu ma gandeam la un covrig(adica e numai paine,dar zic si eu ca nu are asa multi aditivi ca si eugenia de ex)

Iti poti face pachetel de acasa de exemplu un sanwich cu paine integrala +sunca +branzica+ardei,rosii castraveti etc.
Eu zic ca e mult mai satios decat un covrig si mai sanatos:).


Floriana Simona 19 apr 2012 10:56:02

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1017034)
Iti poti face pachetel de acasa de exemplu un sanwich cu paine integrala +sunca +branzica+ardei,rosii castraveti etc.
Eu zic ca e mult mai satios decat un covrig si mai sanatos:).


Pt asta m-am cam decis si eu:)Multumesc frumos>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 11:49:12

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Maine seara am un majorat.Nu o sa mananc nu ma prea omor eu cu mancatul pe la majorate,revelione si toate cele:)).Sopunea cineva nu mai stiu pe unde de Montigniac cum era el la petreceri(gusta din fiecare si in cazul bauturilor doar ducea paharul la gura si isi inmuia buzele),,cam asa o sa fac si eu:)):))

Floriana Simona 19 apr 2012 13:14:14

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Gata pranzul.Carne fiarta de pui cu o salata de varza mare si putine icre cu paine>:D<

Floriana Simona 19 apr 2012 16:21:40

Re: Jurnal Floriana Simona
 
La cina am mancat un mar si 2 portocale nu pot mai mult,pt ca am mai furat eu putin intre mese.M-am pus la 14:20 sa fac un somnic mic si m-am trezit la 5:D.Si am o multime de dreaba,de invatat nu mai spun ca nu m-am apropiat:)):))Rad eu acum ,cam timp sa plang:)):)))

Floriana Simona 19 apr 2012 19:01:15

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Gata rochita,mi-a iesit exact cum ma asteptam.Maine o sa mananc mai putin sa nu am byrtoiul mare:))

Floriana Simona 19 apr 2012 20:22:57

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Nu prea pot sa fac tae bo,am amncat cam multicel si sunt plina imi este foarte grau chiar nu pot parca as avea 100 kg in maini si picioare.Offf nu stiu unde est4e toata buna dispozitie de saptamanan trecuta:((Unde sunt eu cea de atunci?

Twisty 20 apr 2012 00:33:25

Re: Jurnal Floriana Simona
 
http://fs66.trilulilu.ro/imgs/andree...186b211c51.jpg

Floriana Simona 20 apr 2012 08:23:08

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1017618)

Multuemsc frumos,doar ca eu vad mesajul dimineatza :)):))

Twisty 20 apr 2012 23:41:18

Re: Jurnal Floriana Simona
 
http://www.pictures88.com/p/weekend/weekend_039.jpg

Floriana Simona 21 apr 2012 11:49:38

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1019047)

Multumesc frumos.Un week-end frumos si tie>:D<>:D<

Floriana Simona 03 iun 2012 18:34:48

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Revin si eu:)Poate cu ami multa ambitie acum:(Dupa o perioada lunga in care am mancat numai si numai prostii am incercat si eu acum sa mai fac tae bo dupa 15 min sunt moarte iau o mica pauza si o sa reiau.:)

Floriana Simona 03 iun 2012 18:50:47

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Am facut 30 min tae bo.Imi vine sa plang cand ma gandesc cat trebuie sa muncesc sa dau jos pt o placere de moment sper sa ma ambitionez acest lucru:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:37:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO