forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Floriana Simona (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-floriana-simona-11368.html)

Floriana Simona 05 apr 2012 21:47:13

Jurnal Floriana Simona
 
Buna fetelor!Bine ati venit in jurnalul meu.Povestea mea a inceput in iunie anul trecut canda am descoperit slabute.ro(e genial site-ul acesta)Am reuşit să slăbesc vreo 5 kg de la 61 ajunsesem la 55,5,dar uşor,uşor cand a inceput şcoala am renunţat.Eu sunt de la tara si lucuiesc in gazda cu o fata si ea manca mereu cu fratele ei,iar eu nu puteam sa ma abtin.Am facut Tae bo insane abs vreo 3 saptamani si aratam destul de bine adica eram multumita,dar am lasat-o moale si cu sportul acum fac foarte rar o data pe saptamana cam asa ceva.Nu mai am ambitie nu stiu ce sa mai fac.Pe vara eram sprijinita de doua prietene(cunoscute pe slabute bineinteles).Stiu ca daca se tine cineva de capul meu si-mi spune mereu sa am grija o sa reusesc din nou.In vara eram atenta sa nu mananc pt ca imi era rusine sa le spun fetelor ca am mancat tot felul de prostii.Multumesc frumos ca ati citit mesajul meu si va astept sa ma sustineti.

happygirldiana 05 apr 2012 22:11:52

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007590)
Buna fetelor!Bine ati venit in jurnalul meu.Povestea mea a inceput in iunie anul trecut canda am descoperit slabute.ro(e genial site-ul acesta)Am reuşit să slăbesc vreo 5 kg de la 61 ajunsesem la 55,5,dar uşor,uşor cand a inceput şcoala am renunţat.Eu sunt de la tara si lucuiesc in gazda cu o fata si ea manca mereu cu fratele ei,iar eu nu puteam sa ma abtin.Am facut Tae bo insane abs vreo 3 saptamani si aratam destul de bine adica eram multumita,dar am lasat-o moale si cu sportul acum fac foarte rar o data pe saptamana cam asa ceva.Nu mai am ambitie nu stiu ce sa mai fac.Pe vara eram sprijinita de doua prietene(cunoscute pe slabute bineinteles).Stiu ca daca se tine cineva de capul meu si-mi spune mereu sa am grija o sa reusesc din nou.In vara eram atenta sa nu mananc pt ca imi era rusine sa le spun fetelor ca am mancat tot felul de prostii.Multumesc frumos ca ati citit mesajul meu si va astept sa ma sustineti.

Buna, Simona!Sau Floriana?
Bine ai venit, oficial, desi vad ca ai cont de ceva vreme:)
Pai spune,draga mea, ca vrei sa se tina cineva de tine!Sa vezi,nu mai scapi de mine!Stiu sa si urechez, sa trag si de maneca, sa dau bobarnace dar sa si sustin:)
Presupun ca vrei o alimentatie sanatoasa,nu?Sa ai grija ce sic at mananci si sa fii sanatoasa in acelasi timp.Tae bo, bun pentru slabit, daca il reiei vei avea din nou rezultate.Si de asemenea, daca reusesti sa te mentii la un aport caloric de 1200 de calorii macar, vei reusi sa slabesti destul de frumos.
Stii si tu povestea, renunta la prajeli, faina, patiserii, sucuri din comert(recomand sucurile naturale, eu am inceput iar sa beau si imi dau o energie nemaipomenita), mananca cat mai multe legume si carnita slaba,gatite la cuptor sau la gratar sau chiar la aburi.
Si nu uita:cand ai nevoie de ajutor, sustinere, suturi in fund, just call my name, aici sunt,la datorie:))

Te pup,draga mea!Succes!

Floriana Simona 05 apr 2012 22:18:27

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007609)

Buna, Simona!Sau Floriana?
Bine ai venit, oficial, desi vad ca ai cont de ceva vreme:)
Pai spune,draga mea, ca vrei sa se tina cineva de tine!Sa vezi,nu mai scapi de mine!Stiu sa si urechez, sa trag si de maneca, sa dau bobarnace dar sa si sustin:)
Presupun ca vrei o alimentatie sanatoasa,nu?Sa ai grija ce sic at mananci si sa fii sanatoasa in acelasi timp.Tae bo, bun pentru slabit, daca il reiei vei avea din nou rezultate.Si de asemenea, daca reusesti sa te mentii la un aport caloric de 1200 de calorii macar, vei reusi sa slabesti destul de frumos.
Stii si tu povestea, renunta la prajeli, faina, patiserii, sucuri din comert(recomand sucurile naturale, eu am inceput iar sa beau si imi dau o energie nemaipomenita), mananca cat mai multe legume si carnita slaba,gatite la cuptor sau la gratar sau chiar la aburi.
Si nu uita:cand ai nevoie de ajutor, sustinere, suturi in fund, just call my name, aici sunt,la datorie:))

Te pup,draga mea!Succes!

Multumesc frumos>:D<Suc nu mai beau de pe 8 iulie am aproape 9 luni chiar daca nu ma crede nimeni,plajeli nici atat cu paine o mai dau in bara,dar oricum mananc o paine de 300 g in 5 zile.Am ramas cu multe "sechele":)) de la acest site mereu am incercat sa nu depasesc chiar daca nu mi-a reusit.De ceva vreme imi tot propun sa-mi fac jurnal si iata...Multumesc frumos pt sprijin am mare nevoi.De maine gata imi propusesm sa fac astazi tae bo,dar sunt cu curatenia de paste si sunt putin cam terminata.Simona,apropo daR e bine si Floriana>:d<

Floriana Simona 05 apr 2012 22:20:49

Re: Juranal Simonna:)
 
Ma gandesc sa tin dieta rina.Ceva rezulatate,cineva?

happygirldiana 05 apr 2012 22:24:03

Re: Juranal Simonna:)
 
Ti-am raspuns eu la RIna:d;))M-am gandit ca nu maie nimeni pe acolo:d Sper sa nu ma bata fetele sau sa fi gresit cu ceva:))Daca imi mai amintesc ceva,te anunt.Stiu ca sunt rezultate foarte bune cu RIna, daca o tii ca la carte.

happygirldiana 05 apr 2012 22:25:13

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007616)
Multumesc frumos>:D<Suc nu mai beau de pe 8 iulie am aproape 9 luni chiar daca nu ma crede nimeni,plajeli nici atat cu paine o mai dau in bara,dar oricum mananc o paine de 300 g in 5 zile.Am ramas cu multe "sechele":)) de la acest site mereu am incercat sa nu depasesc chiar daca nu mi-a reusit.De ceva vreme imi tot propun sa-mi fac jurnal si iata...Multumesc frumos pt sprijin am mare nevoi.De maine gata imi propusesm sa fac astazi tae bo,dar sunt cu curatenia de paste si sunt putin cam terminata.Simona,apropo daR e bine si Floriana>:d<

Uite asa patesc eu, am inceput curatenia de Pasti si nu mai am timp deloc de sport...Stii cum e cu curatenia,te lasa si fara vlaga...Dar sper ca maine sa termin si sa reiau si eu sporul,ca e cazul:)
Bine,Simona, enchantee!;))

Floriana Simona 05 apr 2012 22:27:03

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007622)
Ti-am raspuns eu la RIna:d;))M-am gandit ca nu maie nimeni pe acolo:d Sper sa nu ma bata fetele sau sa fi gresit cu ceva:))Daca imi mai amintesc ceva,te anunt.Stiu ca sunt rezultate foarte bune cu RIna, daca o tii ca la carte.

Ca la carte vreau sa fie,gata ori sunt slabuta ori nu ma sunt:))Multumesc frumos.Imi este teama de cele 90 de zile:|,acum ma interesam de alte diete,pe vara am tinut hipocalorica as putea spune,mai mult alimentatie sanatoasa si sport.Tu cu ce dieta ai slabit?

happygirldiana 05 apr 2012 22:33:17

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007627)
Ca la carte vreau sa fie,gata ori sunt slabuta ori nu ma sunt:))Multumesc frumos.Imi este teama de cele 90 de zile:|,acum ma interesam de alte diete,pe vara am tinut hipocalorica as putea spune,mai mult alimentatie sanatoasa si sport.Tu cu ce dieta ai slabit?

Eu cu Sfanta Hipocalorica:))Trag de ea de aproape 2 ani.Nu ca nu ar avea eficienta, ci pentru ca sunt eu cap sec!Slabeam frumusel cu ea, dar m-am ingrasat cu diverse ocazii gen sarbatori, angajare si program haotic, depresii,lacomie.SI asa mi-am bulversat oganismul si acum face pe al naiba, s-a blocat.Dar dieta o consider foarte buna si sanatoasa.Cumpatat sa fii, ca drastica nu e:)

A, si eu consider ca sportul m-a ajutat cel mai mult.In perioada in care am inceput sa fac Turbo Fire am slabit miraculos, vazand cu ochii:))Dar...no time, no Turbo fire:))

De ce ti-e teama de cele 90 de zile?

jess 05 apr 2012 22:37:01

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007609)
Buna, Simona!Sau Floriana?
Bine ai venit, oficial, desi vad ca ai cont de ceva vreme:)
Pai spune,draga mea, ca vrei sa se tina cineva de tine!Sa vezi,nu mai scapi de mine!Stiu sa si urechez, sa trag si de maneca, sa dau bobarnace dar sa si sustin:)
Presupun ca vrei o alimentatie sanatoasa,nu?Sa ai grija ce sic at mananci si sa fii sanatoasa in acelasi timp.Tae bo, bun pentru slabit, daca il reiei vei avea din nou rezultate.Si de asemenea, daca reusesti sa te mentii la un aport caloric de 1200 de calorii macar, vei reusi sa slabesti destul de frumos.
Stii si tu povestea, renunta la prajeli, faina, patiserii, sucuri din comert(recomand sucurile naturale, eu am inceput iar sa beau si imi dau o energie nemaipomenita), mananca cat mai multe legume si carnita slaba,gatite la cuptor sau la gratar sau chiar la aburi.
Si nu uita:cand ai nevoie de ajutor, sustinere, suturi in fund, just call my name, aici sunt,la datorie:))

Te pup,draga mea!Succes!

:">Daca tot esti asa dispusa sa ajuti slabutele, ajuta te rog si slabuta din mine sa prinda viata. As vrea sa incep o dieta caci de o saptamana m-am pus cu burta pe miere. Daca ma bag la SB sau oricare alta, ma simt limitata si se termina cu dureri de cap:-sMa asteapta examenele, trebuie sa evit asta. Poate ma tragi de urechi in legatura cu sportul:">N-am topait de mult.
p.s. nu stiu la cine am dat buzna, imi cer scuze ca intru neinvitata. Am mare nevoie de ajutor:(

jess 05 apr 2012 22:40:26

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007590)
Buna fetelor!Bine ati venit in jurnalul meu.Povestea mea a inceput in iunie anul trecut canda am descoperit slabute.ro(e genial site-ul acesta)Am reuşit să slăbesc vreo 5 kg de la 61 ajunsesem la 55,5,dar uşor,uşor cand a inceput şcoala am renunţat.Eu sunt de la tara si lucuiesc in gazda cu o fata si ea manca mereu cu fratele ei,iar eu nu puteam sa ma abtin.Am facut Tae bo insane abs vreo 3 saptamani si aratam destul de bine adica eram multumita,dar am lasat-o moale si cu sportul acum fac foarte rar o data pe saptamana cam asa ceva.Nu mai am ambitie nu stiu ce sa mai fac.Pe vara eram sprijinita de doua prietene(cunoscute pe slabute bineinteles).Stiu ca daca se tine cineva de capul meu si-mi spune mereu sa am grija o sa reusesc din nou.In vara eram atenta sa nu mananc pt ca imi era rusine sa le spun fetelor ca am mancat tot felul de prostii.Multumesc frumos ca ati citit mesajul meu si va astept sa ma sustineti.

:">Inca o lenesa. Din ce am observat eu, cand nu fac sport am tendinta sa ma indop mai mult si mai prost.:-sSo...ne apucam de pilates macar?

happygirldiana 05 apr 2012 22:44:53

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007639)
:">Inca o lenesa. Din ce am observat eu, cand nu fac sport am tendinta sa ma indop mai mult si mai prost.:-sSo...ne apucam de pilates macar?

Pe bune?La mine e invers.Daca fac sport sunt ambitionata sa mananc sanatos si sa imi vad de dieta.Dar daca am zile fara sport, calc stramb rau de tot la mancare.Asa sunt in ultimele zile....Mi-oi reveni naiba si eu, o data si odata....

Floriana Simona 05 apr 2012 22:46:13

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007639)
:">Inca o lenesa. Din ce am observat eu, cand nu fac sport am tendinta sa ma indop mai mult si mai prost.:-sSo...ne apucam de pilates macar?

Bine ai venit.:)))nu pot sa cred si eu de cateva saptamani mananc miere in prosta fara limita:)))Eu o sa fac tot tae bo insane abs,pilates-ul nu-l suprt se misca in reluare mie imi trebuie ceva sa trag tare"cum ar zice paula".Sper sa pastram legatura eu o sa te bat la cap.Stiu cum e cand vrei sa te ajute cineva>:D<Asa ca..multa bafta nou:))

Floriana Simona 05 apr 2012 22:47:07

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007643)


Pe bune?La mine e invers.Daca fac sport sunt ambitionata sa mananc sanatos si sa imi vad de dieta.Dar daca am zile fara sport, calc stramb rau de tot la mancare.Asa sunt in ultimele zile....Mi-oi reveni naiba si eu, o data si odata....

L fel si eu,cand fac sport ma ambitionez:))

Floriana Simona 05 apr 2012 22:48:15

Re: Juranal Simonna:)
 
Cred ca o sa tin tot hipocalorica nu ma vad in stare sa-mi pregtesc tot felul de retete.A dat rezultate odata de ce nu ar da si a doua oara:))

Floriana Simona 05 apr 2012 22:53:32

Re: Juranal Simonna:)
 
Fetelor multumesc frumos.Mai vorbim maine eu ma pun la nani.Multume frumos pt sprijin>:D<

jess 05 apr 2012 22:55:52

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007643)

Pe bune?La mine e invers.Daca fac sport sunt ambitionata sa mananc sanatos si sa imi vad de dieta.Dar daca am zile fara sport, calc stramb rau de tot la mancare.Asa sunt in ultimele zile....Mi-oi reveni naiba si eu, o data si odata....

:))Asta spuneam si eu.

jess 05 apr 2012 23:00:38

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007647)
Cred ca o sa tin tot hipocalorica nu ma vad in stare sa-mi pregtesc tot felul de retete.A dat rezultate odata de ce nu ar da si a doua oara:))

Deci hipocalorica, dar fara miere, da?:>Te astept pe la mine prin jurnal sau macar aici. Cred ca ma apuc acum de aerobic:">poate imi vine gustul odata pentru sportul ala.

jess 05 apr 2012 23:02:47

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007651)
Fetelor multumesc frumos.Mai vorbim maine eu ma pun la nani.Multume frumos pt sprijin>:D<

Noapte buna:-*Sper sa nu visezi pizza:))sau alte porcarii.

happygirldiana 05 apr 2012 23:15:53

Re: Juranal Simonna:)
 
Fetelor, imi cer scuze pentru disparitie, imi venisera niste clienti si a trrebuit sa ii cazez.Ati fugit la somn?
Daca da, noapte buna!Somn usor!

jess 05 apr 2012 23:18:44

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007661)
Fetelor, imi cer scuze pentru disparitie, imi venisera niste clienti si a trrebuit sa ii cazez.Ati fugit la somn?
Daca da, noapte buna!Somn usor!

I´m here:DMai stau pana la 23. Am facut aerobic pru un picior,acus fac si pentru stangul:))M-ati pus la munca grea fetelor.

happygirldiana 05 apr 2012 23:21:00

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007662)
I´m here:DMai stau pana la 23. Am facut aerobic pru un picior,acus fac si pentru stangul:))M-ati pus la munca grea fetelor.

La mine e deja 24 ora:))
Asa, munca grea, scumpa, numai asa reusesti!E spre binele tau:))Chiar daca faci intai pentru stangul si apoi pentru dreptul:))

jess 05 apr 2012 23:35:02

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007666)

La mine e deja 24 ora:))
Asa, munca grea, scumpa, numai asa reusesti!E spre binele tau:))Chiar daca faci intai pentru stangul si apoi pentru dreptul:))

:DAm finisat si pe stangul. Am facut asa ... ca sa nu am remuscari in timpul somnului. Pentru inceput as fi fericita daca as dedica macar 30 min de pilates zilnic, ar fi un pas inainte.

happygirldiana 05 apr 2012 23:36:26

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007672)
:DAm finisat si pe stangul. Am facut asa ... ca sa nu am remuscari in timpul somnului. Pentru inceput as fi fericita daca as dedica macar 30 min de pilates zilnic, ar fi un pas inainte.

POti face asta, e un inceput bun.Mai ales ca Pilates e bun pentru tonifiere si e nevoie si de asta:)Plus ca eu te vad slabuta deja;))

jess 05 apr 2012 23:38:43

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007674)

POti face asta, e un inceput bun.Mai ales ca Pilates e bun pentru tonifiere si e nevoie si de asta:)Plus ca eu te vad slabuta deja;))

:))Crede-ma, nu sunt deloc slabuta. Sunt mica de inaltime si am coapsele durdulii. Aaaa.. era sa uit de burtica de graviduta.:))

happygirldiana 05 apr 2012 23:41:18

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007677)
:))Crede-ma, nu sunt deloc slabuta. Sunt mica de inaltime si am coapsele durdulii. Aaaa.. era sa uit de burtica de graviduta.:))

ooo,burtica de graviduta o cunosc si eu, e hidoasa:(( si ma lupt cu ea de atata timp...se duce grasimea de oriunde numai de acolo nu.cateodata ma si intreb d eunde am slabit atat:))

jess 05 apr 2012 23:45:03

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007681)

ooo,burtica de graviduta o cunosc si eu, e hidoasa:(( si ma lupt cu ea de atata timp...se duce grasimea de oriunde numai de acolo nu.cateodata ma si intreb d eunde am slabit atat:))

Pentru burtica de graviduta recomand cu incredere tracy anderson post pregnancy:>rupe abdomenul!!!!

happygirldiana 05 apr 2012 23:47:17

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007683)
Pentru burtica de graviduta recomand cu incredere tracy anderson post pregnancy:>rupe abdomenul!!!!

Am auzit,dom'le de ele dar nu am incercat.Ar fi o idee sa studiez noaptea asta,iar de maine sa imi pun fundul la treaba.Merci pt pont!

jess 06 apr 2012 00:01:29

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1007685)

Am auzit,dom'le de ele dar nu am incercat.Ar fi o idee sa studiez noaptea asta,iar de maine sa imi pun fundul la treaba.Merci pt pont!

Asa asa, la sport toata lumea!!!:))
Plec la nani. Vreau sa-mi organizez orele de somn, lipsa somnului ingrasa:P
Noapte buna!:-*Ma bucur ca apartin acestei comunitati. Ma bucur sa va am aici.:-*:x

happygirldiana 06 apr 2012 00:02:44

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007690)
Asa asa, la sport toata lumea!!!:))
Plec la nani. Vreau sa-mi organizez orele de somn, lipsa somnului ingrasa:P

Somn usor!Stiu si eu asta,dar.....sa dorm la serviciu?:(:(
Ne auzim maine!Seara probabil, cand intru iar la munca:)

Floriana Simona 06 apr 2012 07:56:19

Re: Juranal Simonna:)
 
Neatza fetelor.Gata a sosit ziua ce mare,gata cu prostiile si ii dau cu tae bo insane abs(la mine a dat rezultate dupa primele 3-4 zile si atentie la alimentatie)La md o sa mananc un ou prajit(fara ulei)si probil o feliuta de paine sa am energie sa pot sa pot sa smotruiesc.Multumesc frumos!O zi buna>:d<

jess 06 apr 2012 10:16:58

Re: Juranal Simonna:)
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1007807)
Neatza fetelor.Gata a sosit ziua ce mare,gata cu prostiile si ii dau cu tae bo insane abs(la mine a dat rezultate dupa primele 3-4 zile si atentie la alimentatie)La md o sa mananc un ou prajit(fara ulei)si probil o feliuta de paine sa am energie sa pot sa pot sa smotruiesc.Multumesc frumos!O zi buna>:d<

Neata*** Aveam si eu in comp tae bo, dar l-am sters. Ma irita miscarile alea :))
Cat despre masa ta, stiam ca nu e indicat sa combini proteine cu carbohidrati, dar la cate reguli s-au inventat...:))

Floriana Simona 06 apr 2012 19:59:38

Re: Jurnal Floriana Simona
 
In seara asta o sa fac doar 30 min tae bo pt ca nu mi-am mai gazit cd-ul si atrebuit sa-l descarc di nou:(

happygirldiana 06 apr 2012 20:03:09

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1007966)
Neata*** Aveam si eu in comp tae bo, dar l-am sters. Ma irita miscarile alea :))
Cat despre masa ta, stiam ca nu e indicat sa combini proteine cu carbohidrati, dar la cate reguli s-au inventat...:))

Salutare Jess!Eu am sters Tae bo pentru ca ma enervau fetele alea cum tipau, in special Shelly!Parca ma impiedica sa imi vad de treburi:))Asa ca am renuntat, prefer TJ si TF de 100000000 de ori:)Ce ai facut azi?
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1008367)
In seara asta o sa fac doar 30 min tae bo pt ca nu mi-am mai gazit cd-ul si atrebuit sa-l descarc di nou:(

Buna,Simo, si aici:)
E bine si o jum de ora, cresti treptat:)Sau poti face filmulete mai multe de youtube.;))Sa ai Spor!
Tu ce ai facut azi?>

Floriana Simona 06 apr 2012 20:07:12

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1008371)

Salutare Jess!Eu am sters Tae bo pentru ca ma enervau fetele alea cum tipau, in special Shelly!Parca ma impiedica sa imi vad de treburi:))Asa ca am renuntat, prefer TJ si TF de 100000000 de ori:)Ce ai facut azi?


Buna,Simo, si aici:)
E bine si o jum de ora, cresti treptat:)Sau poti face filmulete mai multe de youtube.;))Sa ai Spor!
Tu ce ai facut azi?>

Am fost cumintica toata ziua sunt farte hotarat stiu ca am sa reusesc pt ca am reusit odatSi nu vreau sa fiu rautacioasa dar vreau sa vad din nou privirile invidoase ale celor din jur cand am sa slabesc.Cand am slabit nu mi-a spus nimeni(doar parintii)ca ma slabit invidia asat,dar cand am inceput sa ma ingras toata lumea:vai dar te-ai cam ingrasat.Hmmm sa vedem cine invinge pana la urma:))Tu ce ai mai facut?Oricum tu esti o invingatoare si un bun exemplu pt noi toate>:D<Multumesc frumos>:D<

Floriana Simona 06 apr 2012 20:37:04

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Firar sa fie cred ca ma mancat cam putin astazi,am cam lesina tae bo dar trebuie sa fac cel puitn 30 de minute ma doare si foarte tare capul presupun ca am mancat prea putin.(

happygirldiana 06 apr 2012 20:39:47

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1008421)
Firar sa fie cred ca ma mancat cam putin astazi,am cam lesina tae bo dar trebuie sa fac cel puitn 30 de minute ma doare si foarte tare capul presupun ca am mancat prea putin.(

Pai vrei sa te urechez?Ai numarat caloriile?Stii cate ai mancat?Vrei sa te infom,etezi si sa nu mai slabesti neam,orice ai face?Nu cred...[-x
De maine pune manuta si mananca cat trebuie pentru a ava energie pentru sport, ne-am inteles?

happygirldiana 06 apr 2012 20:49:17

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1008377)
Am fost cumintica toata ziua sunt farte hotarat stiu ca am sa reusesc pt ca am reusit odatSi nu vreau sa fiu rautacioasa dar vreau sa vad din nou privirile invidoase ale celor din jur cand am sa slabesc.Cand am slabit nu mi-a spus nimeni(doar parintii)ca ma slabit invidia asat,dar cand am inceput sa ma ingras toata lumea:vai dar te-ai cam ingrasat.Hmmm sa vedem cine invinge pana la urma:))Tu ce ai mai facut?Oricum tu esti o invingatoare si un bun exemplu pt noi toate>:D<Multumesc frumos>:D<

Tu o sa invingi, dar o sa invingi in lupta cu tine, iti vei demonstra ca poti si vei slabi!
Eu am fost acasa pe zi, am facut curatenie, am facut sport, m-am si odihnit dupa tura de azinoapte iar acum sunt iar la serviciu.In weekend o sa fiu libera, merg la parinti, in sfarsit!
Multumesc pentru complimente,dar invingatoare nu sunt nici eu.Nu inca!Munca adevarata de azi a inceput!

jess 06 apr 2012 20:52:32

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1008371)
Salutare Jess!Eu am sters Tae bo pentru ca ma enervau fetele alea cum tipau, in special Shelly!Parca ma impiedica sa imi vad de treburi:))Asa ca am renuntat, prefer TJ si TF de 100000000 de ori:)Ce ai facut azi?


Buna,Simo, si aici:)
E bine si o jum de ora, cresti treptat:)Sau poti face filmulete mai multe de youtube.;))Sa ai Spor!
Tu ce ai facut azi?>

Hey..am poposit si eu. Azi am mancat papa gatita de mama, dar era conform dietei. Am avut 5 mese echilibrate, fara excese si fara miere. Sport fac mai tarziu. Sa finisez curatenia:D

Floriana Simona 06 apr 2012 20:54:33

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Asa am patit si in vara in prima zi nu am prea mancta dupa mi-am dat seama ce trebuie sa fac asa o sa fie si acum promit,nu am mancat putin chiar deloc am mancat la md un ou prajit cu o felie de paine la pranz am mancat vreo 4 cartofi (mai mici)cu o rosie si vreo 80 g branza de oaie si seara tot vreo cartofi cu branza,un iaurt si 2 morcovi.Am mancat asa pt ca am fost singura acasa si mi-a fost lene sa-mi fac alt ceva.Dra cred ca ma doare capul si de la detetrantul cu care am curatat baie este foarte toxic:|.Multumesc frumos

happygirldiana 06 apr 2012 20:55:20

Re: Jurnal Floriana Simona
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 1008448)
Hey..am poposit si eu. Azi am mancat papa gatita de mama, dar era conform dietei. Am avut 5 mese echilibrate, fara excese si fara miere. Sport fac mai tarziu. Sa finisez curatenia:D

Asa, important e exhilibrul (vorbesc eu,dezechilibrata din ultima vreme:))) si cumpatarea!Termina curatenia si fa macar 20 de min de sport.Nu te las asa:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:00:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO