forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

butterfly30 11 feb 2015 09:40:01

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc pt incurajari! azi sunt mai optimista, se cunoaste ca am dormit!:D

alina_neamt 11 feb 2015 10:39:58

Re: jurnal de fluturas
 
Vai! Ce bine de tine! Asa dormea si al meu! Insa acum nu stiu ce a patit! De 2 saptamani adoarme la 20:30 si se trezeste la 12:30, 3:30, 5, 6, 7 cu aproximatie. Doarme in patutul lui. Il gasesc pe diagonala sau invers de cum l-am pus. Se foieste mult si vrea des mancare. Habar nu am ce se intampla.:-/:-/:-/

In legatura cu slabitul ... :(:( greu merge si la mine...ce-i drept nici nu m-am mobilizat ca sa astept rezultate!

Bafta multa la slabit!

butterfly30 11 feb 2015 12:20:18

Re: jurnal de fluturas
 
m-am bucurat prea devreme! fiica-mea are febra si tuseste. ma asteapta iar cateva zile minunate..:((:((:((:((

CCristina D 11 feb 2015 12:54:30

Re: jurnal de fluturas
 
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Ooo draga de ea

butterfly30 11 feb 2015 16:50:26

Re: jurnal de fluturas
 
a facut febra peste 39, i-am dat nurofen. pt tuse ii dau plantusin forte, pt respiratie ulei de eucali pe piept, ceai e ghimbir si soc cu lamaie si miere, mere rase, capsuni decongelate, portocale, cam asta e planul e atac. maine imi aduce o prietena ap de aerosoli sa ii fac cu ser..bebe tuseste si el un pic, sper sa nu se agraveze. maine vine bona!#:-s

butterfly30 11 feb 2015 17:03:14

Re: jurnal de fluturas
 
apropo de rina...nu e pt mine. nu ca nu e o dieta buna, dimpotriva, doar ca nu pot eu manca asa, eu tre sa mananc ce am chef cand am chef, dar cateva chestii mi-au placut, sunt de acord cu ele si o sa le pastrez.
-pana in pranz se mananca fructe. eu am mancat si si migdale, nuci, spirulina pudra, seminte. e f fain pt ca toate fructele alea mancate zi de zi (se aduna cam 1 kg de fructe proaspete la mine) te fac sa nu le mai cauti in a doua parte a zilei.
-se respecta timpii digestiei: intre mesele cu proteine : carne, oua, branza si masa urmatoare se asteapta 4 ore, ceea ce e ok, in celelalte zile se asteapta 3 ore pana la masa urmatoare.
- se pot alcatui meniuri echilibrate fara probleme, in ziua de amidon se poate manca quinoa, hrisca, fasole, mazare, etc, deci surse vegetale de proteine, in ziua de carbo se pot manca paste cu ciuperci de ex, si orice loa cina, deci iar e ok.
-legumele se pot manca oricand, si pana in pranz si la fiecare masa in orice cantitate.
-sunt permise grasimile, dar serecomanda sa fie alese cele sanatoase.

se slabeste f repede si f usor, si dc as fi eu altfel construita as tine dieta aceasta, dar daca nu pot, ce sa fac? probabil daca nu as crede cu tarie ca mancand asa cum stiu eu pot slabi, as tine-o in continuare. :)

butterfly30 11 feb 2015 17:06:52

Re: jurnal de fluturas
 
in alta ordine de idei, azi am constatat ca viata cu doi copii mici e nici mai mult nici mai putin decat o lupta zilnica pt supravietuire. ma simt usurata seara cand ma asez in pat si imi vine sa plang dimineata cand ma trezesc!:)):)) stiu ca o sa treaca si o sa ma uit inapoi cu regret la zilele astea, dar acum cand le traiesc imi este ingrozitor de greu.

alina_neamt 11 feb 2015 17:08:48

Re: jurnal de fluturas
 
Sanattate multa copilasilor!
Ai sa slabesti tu cand nici nu te astepti'!

butterfly30 11 feb 2015 17:12:11

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc, alina. dar de labit asa cumspui tu-asta nu se va intampla. niciodata nu am scazut 100g fara munca multa si nu ma astept sa se intample acum..

butterfly30 11 feb 2015 17:13:20

Re: jurnal de fluturas
 
adevarul e ca pana acum tot ce am obtinut a fost cu multa munca, poate ca asa si trebuie sa fie ca sa le apreciem:)

niculina04 11 feb 2015 18:05:09

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1374390)
in alta ordine de idei, azi am constatat ca viata cu doi copii mici e nici mai mult nici mai putin decat o lupta zilnica pt supravietuire. ma simt usurata seara cand ma asez in pat si imi vine sa plang dimineata cand ma trezesc!:)):)) stiu ca o sa treaca si o sa ma uit inapoi cu regret la zilele astea, dar acum cand le traiesc imi este ingrozitor de greu.

:)):)):)):)):)) stiu cum e,stai sa creasca ca incep altele#:-s#:-s#:-s#:-seu le-am rupt azi pe piticute,am plecat pe jos pana la un teren de tenis la centrul sportiv si acolo pe rand o ora jumate am alergat,am lansat mingi si....am facut miscare de nu ne tin picioarele:)):))
Fluturas fiecare perioada ii f frumoasa :x:xmie imi e dor de ele micute,cresc prea repede:(:(

happygirldiana 11 feb 2015 18:07:20

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, cati anisori are fetita?
Ma speriiiiiii!!! Daca doar din citit ma sperii, dar cand oi trece prin ele? :-D

butterfly30 11 feb 2015 18:15:42

Re: jurnal de fluturas
 
fetita are doi ani si sase luni, flacaul face pe 20 febr 3 luni. nu trebuie sa te sperii, cu unul nu e nici pe departe la fel de greu, sau daca diferenta intre copii e mai mare. sunt convinsa ca nu la toata lumea e ca la mine-ajutor zero de la sot, mama o data la cateva luni 2-3 zile, noroc ca vine doamna asta 3 zile, ca altfel innebuneam.dar sa stii ca doar cu fiica-mea m-am descurcat fara probleme, desi a fost un copil f soclicitant. o sa te descurci:)

butterfly30 12 feb 2015 10:33:42

Re: jurnal de fluturas
 
fetita a facut febra azinboapte, s-a simtit rau, numa s-a foit..am adormit tarziu si am dormit iepureste de frica sa nu-i creasca prea mult febra. bebe in schimb a papat o data la 4 si s-a trezit la 7.30. sper sa nu raceasca si el..
ieri am mancat 6 mere, salata de rosii cu un macrou afumat, tochitura cu salata. si niste goji.

Prapadeala 12 feb 2015 10:53:49

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, multa sanatate fetitei!

butterfly30 12 feb 2015 15:49:03

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc, miha! >:D< azi e mai bine, din fericire, dar e mofturoasa si nu ne intelegem cu ea. si bebe e marait si nu vrea decat cu mine, uffff!

Prapadeala 12 feb 2015 15:52:01

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1374468)
multumesc, miha! >:D< azi e mai bine, din fericire, dar e mofturoasa si nu ne intelegem cu ea. si bebe e marait si nu vrea decat cu mine, uffff!

probabil ii e si rau si de la asta simte nevoia de a fi cu mama. Bona e? lasa-l pe bebe mai mult cu bona si stai cu fetita

butterfly30 12 feb 2015 16:52:52

Re: jurnal de fluturas
 
problema e ca si bebe e marait si la bona plange iar la mine se linisteste. oricum, doamna a plecat, vine si maine. sper sa ne descurcam pana maine.:-s

LOREDANA99 13 feb 2015 07:54:18

Re: jurnal de fluturas
 
Multa sănătate micutei, Fluturaș!

anqutz 13 feb 2015 08:42:00

Re: jurnal de fluturas
 
Multa sanatate fetitei si tie putere sa faci fata perioadei acesteia.

butterfly30 13 feb 2015 08:46:38

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc, fetelor. azi e mai bine deja, tuseste mai putin, dar nu a mai facut febra, nu-i mai curge nasul. in schimb bebe stranuta cat se poate, sa vedem...
azi burta mea arata ceva mai bine asa ca mi-am luat inima-n dinti si m-am urcat pe cantar! 55.9, ma apropii de ticker:D

Prapadeala 13 feb 2015 08:52:52

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1374535)
multumesc, fetelor. azi e mai bine deja, tuseste mai putin, dar nu a mai facut febra, nu-i mai curge nasul. in schimb bebe stranuta cat se poate, sa vedem...
azi burta mea arata ceva mai bine asa ca mi-am luat inima-n dinti si m-am urcat pe cantar! 55.9, ma apropii de ticker:D


fluturas, super! Distractie placuta la botez in weekend! (parca toate v-ati adunat weekendul asta sau m-am ametit eu de tot :">) si poate te incumeti sa pui o poza in rochita :)

butterfly30 13 feb 2015 09:04:21

Re: jurnal de fluturas
 
eu si lore avem pe 21. Pun poze sigur! Maine seara merg cu sotul si fetita la ziua unui baietel, dc fac poze le pun.:)

butterfly30 13 feb 2015 09:14:37

Re: jurnal de fluturas
 
ieri am mancat 1 kg mere, 30g cioco 75, o punga covrigei int, o lipie neagra, o mana pufuleti, o salata de telina cu ume si mult muschi de vita inabusit.

butterfly30 13 feb 2015 10:23:25

Re: jurnal de fluturas
 
sport fac aproape zilnic, dar nimic spectaculos, aceleasi 30-70 min bicicleta, in fct de cat doarme bb, si mai fac de pe fitnessblender un progr de 20 min brate cu greut de 0,5/sapt, cam 2 progr de 10 min pt abdomen/sapt si 1-2 progr de 1o min legs and butt/sapt. nu e mult, dar si pe astea f greu le strecor in program

CCristina D 13 feb 2015 12:18:25

Re: jurnal de fluturas
 
nu.l doare burtica dc mănânci mere?

butterfly30 13 feb 2015 12:52:31

Re: jurnal de fluturas
 
nu stiu, gaze are, dar nu pot fara fructe, ca mai am si eu nevoie de o vitamina, cate salate sa mai mananc?!nu am introdus inca cruciferele si leguminoasele, iar lactate mananc rar.

LOREDANA99 13 feb 2015 13:27:05

Re: jurnal de fluturas
 
Felicitări, Fluturaș! Ce frumos scazi ♡

butterfly30 13 feb 2015 13:38:58

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc! cred ca alaptarea ma ajuta, ca mananc mult. dar si pun repede la loc, in cateva zile de depresie/oboseala pun la loc cat am dat jos intr-o luna.:( de ziua mea a fost cel mai grav, si cu depresia si cu ingrasatul. vad ca acum m-am tinut pe pozitii zilele astea, desi cand urlau amandoi si nu stiam ce sa mai fac numa borcanul ala de nutella il vedeam in fata ochilor. offf, sper sa se mai rezolve problemele si sa fiu mai bine cu psihicul. sper ca pe 10 martie sa-mi intre si banii de indemnizatie, ca m-as mai relaxa un pic.

butterfly30 14 feb 2015 16:48:27

Re: jurnal de fluturas
 
azi am facut niste ciuperci la cuptor. am tocat coditele, le-am amestecat cu suc de rosii si de ardei si am umplut palariile, am framantat niste cas si branzica rezultata am pus-o deasupra si am dat putin la cuptor, pana s-a rumenit branza. au fost delicioase, aveau exact gust de pizza, dar mai buna ca orice pizza ever!! nu-mi mai trebuie in veci pizza clasica!

Prapadeala 16 feb 2015 17:01:59

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas de unde iei nuci de sapun? Cu cat? Scot petele bine? De pete ce folosesti?

butterfly30 17 feb 2015 22:03:57

Re: jurnal de fluturas
 
miha, te rog sa ma scuzi, de cateva ori am inceput sa-ti scriu si m-au intrerupt copiii. iau de la casuta naturii, dar sunt pe la toate naturistele, eu dau cred 22lei/500g. nu scot petele deloc. nu pun nimic in plus, am haine de afara si de stat in casa, pe cele de iesit afara cand se pateaza le spal clasic si apoi le mai spal odata cu nuci, pe cele de stat in casa le las asa patate. :)) sotului insa ii spal camasile cu det clasic, ca el e tare neatent.

butterfly30 17 feb 2015 22:06:34

Re: jurnal de fluturas
 
de cateva zile iar sunt cam aiurea, mananc mult si sb, luni si azi nici sport nu am facut, nu stiu ce am, ma simt ff slabita, daca nu as sti ca nu am cum as zice ca sunt iar gravida, numai in primele saptamani de sarcina mai eram asa de ametita. la kg ma mentin, dar am o foame de lup. o fi si o astenie...desi primavara nu a venit inca:-/

niculina04 17 feb 2015 23:07:20

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1374804)
de cateva zile iar sunt cam aiurea, mananc mult si sb, luni si azi nici sport nu am facut, nu stiu ce am, ma simt ff slabita, daca nu as sti ca nu am cum as zice ca sunt iar gravida, numai in primele saptamani de sarcina mai eram asa de ametita. la kg ma mentin, dar am o foame de lup. o fi si o astenie...desi primavara nu a venit inca:-/

La fel sunt si eu,am zis ca de la rusi care ma chinuie de o sapt si abia azi venira+ca nici nu dorm bine de o sapt iar oboseala acumulata peste zi imi da foame mare,mare si iar oscilez cu 1 kg:(....stresul isi spune cuv in cazul tau,nu-i usor cu 2 copii si bolnaviori:( ......ai grija de tine si iesi la aer cat mai mult daca nu-i frig pt cei mici:)

Prapadeala 18 feb 2015 08:41:35

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, si de unde le iei?

Sa te simti mai bine! E oboseala, cred. Ia niste magneziu, poate te ajuta>:D<

butterfly30 18 feb 2015 10:42:10

Re: jurnal de fluturas
 
miha,de la magazinele naturiste, toate au.

butterfly30 19 feb 2015 16:20:10

Re: jurnal de fluturas
 
sambata e botezul, maine sunt singura cu bbii, ca bona merge la o matusa bolnava, am avut iar o saptamana nebuna, cred ca ar trebui sa ma obisnuiesc de acum. totusi, intentionez o revenire la vechiul stil de viata, ne auzim de saptamana viitoare, sper sa-mi iasa.:D

butterfly30 19 feb 2015 16:46:01

Re: jurnal de fluturas
 
desi am multe pe cap, zilele astea sunt f fericita! botezul asta m-a facut sa realizez cat de multe lucruri absolut extraordinare se intampla in viata mea. sunt o mare norocoasa.:)

Prapadeala 19 feb 2015 16:51:27

Re: jurnal de fluturas
 
Petrecere frumoasa!

Q88 19 feb 2015 17:52:45

Re: jurnal de fluturas
 
Sa pui poze de la botez.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:49:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO