forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

butterfly30 22 dec 2014 08:30:54

Re: jurnal de fluturas
 
bebe a dormit binisor azinopte, sunt multumita, doar juma de ora a stat treaz. la culcare la fel, cam juma de ora a durat. nu mai face kk noaptea, deci incepe totusi sa faca niste diferente noapte/zi.
fiica-mea e f bolnavioara, tuseste rau, doarme f rau! de la 2 la 4 am stat cu ea in brate, i-am spus poezii, nu putea adormi de tuse. si acum e plangacioasa si nu mananca, nu stiu cum sa ma impart. sper sa stea mai mult in pat. o sa fierb un pui de tara cu niste legume sa-i dau sa bea supa, ca si de ceai s-a plictisit.

lidiuta 22 dec 2014 08:32:50

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, sanatate multa fetitei tale! >:D<

butterfly30 22 dec 2014 08:35:26

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc, lidi! sper sa nu ia cel mic, ca nu stiu ce fac. deocamdata beau ceai de echinacea cu miere, pt preventie.

corinnef 22 dec 2014 08:41:58

Re: jurnal de fluturas
 
Draga mea , incearca sa faci inhalatii cu ulei de menta , eucalipt si tea tree - asta poti face si tu si cea mica si daca faceti impreuna poate fi distractiv .
Eu asa ma tratam cand alaptam si pe fica mea de multe bronsite si laringite am tratat-o asa :)
Va pup si va citesc !
>:D<:-*>:D<

LOREDANA99 22 dec 2014 09:38:58

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, insanatosire grabnica fetitei!
Si al meu a adormit mai devreme, tot intr o criza de plans - criza de seara. L am trimis pe sot in celalalt dormitor, am inchis lumini, tv, am facut liniste si a mers, de regula statea cu noi sotul si se uita la tv.
A dormit binisor si al meu, doar ca a stat mai mult treaz peste noapte cand se trezea sa pape ca a adormit devreme si era odihnit.

Se pare ca la mine slabitul are legatura cu cantitatea...cum mananc mai putin, cum scad.

butterfly30 22 dec 2014 10:26:12

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc, corine, dar ai inarziat, facem asta de cativa ani deja. am si :)pe calorifer un prosop ud cu multa sare de mare, cimbru, menta si eucalipt

butterfly30 22 dec 2014 10:27:28

Re: jurnal de fluturas
 
lore, te felicit! eu ca de obicei, usor ma ingras, f greu slabesc, cu multa munca.;)

Q88 22 dec 2014 12:16:30

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, si eu ca tine: kg se pun repede si foarte greu scap de ele.
Cum e inventia cu prosopul? suna foarte interesant.

LOREDANA99 22 dec 2014 12:55:22

Re: jurnal de fluturas
 
Si eu ma ingras fooooarte repede, slabeam la fel de repede (de unde si atatea vergeturi) dar se pare ca odata cu trecerea timpului si slabitul merge mai greu...

butterfly30 22 dec 2014 13:50:46

Re: jurnal de fluturas
 
uitasem ca esti mai tinerica..asta te ajuta mult! alaptatul scade metab, ca sa se concentreze resursele pe bebe, dar lasa ca pe la 4-5-6 luni cand creste nevoia de lapte la bebe creste si consumul de calorii si sa vezi ce supla ma fac fix la timp pt sezonul estival!!:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:30:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO