forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Michelina 10 dec 2014 14:39:56

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368330)
da, de la cap e buba! de asta vreau sa ma relaxez, ca am ajuns sa ma cantaresc in fiecare zi si asta e semn clar ca o iau razna! sportul e esential pt sanatate, la el nu renunt, chiar daca fac 5-10 minute odata, chiar la intensitate mica, cum pot si cand pot, intre nevoile copiilor. :) nici nu stii ce bucuroasa sunt cand o vad pe fiica-mea ca se intinde pe jos si ridica fundul sa faca 'port' cum ii spune ea.:)) daca o sa creasca cu ideea ca sportul e o distractie si alimentatia naturala si sanatoasa e ceva firesc, atunci pot sa ma declar o invingatoare oricum as arata eu.:)

Eu ma cantaresc de cate ori intru in baie. Asta pentru ca acolo e cantarul. Daca ar fi pe hol ar fi si mai des.

Asa e - important e sa-ti inveti copiii sa manance corect si sa faca miscare.

butterfly30 11 dec 2014 09:31:00

Re: jurnal de fluturas
 
ieri a fost o i cam razna, am mancat iar dezordonat:
-4 banane
-4curmale
-2lingurite de miere
-un cub rahat
-2ciocolatele cu menta (royal mint, exact ca efter eight, dar de post)
-bors de peste
-peste marinat
-fulgi de porumb simpli
cred ca dupa 5 nu am mai mancat, imiera greata si m-am trezit azi cu o foame maximma! mi-am facut un varf de lingurita de cafea, ca am muuuulta treaba azi si sunt rupta de somn.:D

ma bucur ca burta arata tot mai bine, mi-a prins bine swportul in sarcina, abia astept sa ma apuc iar in mod serios. ieri am facut un soi de cardio-am dansaqt cu fiica-mea vreo juma de ora, m-a rupt! la sfarsit abia mai respiram!

corinnef 11 dec 2014 09:50:56

Re: jurnal de fluturas
 
Neatza , incep sa sune altfel mesajele tale , ura ! Ma gandeam ca poti face unele exercitii cu pitic pe post de greutate , am vazut pe undeva ceva de genul da' nu mai stiu unde . Te pup si te citesc cu drag .
>:D<:-*>:D<

butterfly30 11 dec 2014 12:57:05

Re: jurnal de fluturas
 
tocmai am venit de la plimbare cu prichindeii, am stat cam 45 min, bine ca s-a oprit un pic ploaia!!!! mi-am luat si doi dovlecei sa fac o mancarica si un kg de pere pt compot, desi mi se par tare scumpe!!! :( daca maine o sa fie la fel de cald o sa facem o plimbare ceva mai lunga, ca trebuie neaparat sa o duc pe fiica-mea la biblioteca sa-si schimbe cartile ca am depasit deja termenul cu 2 zile!

lidiuta 11 dec 2014 13:56:38

Re: jurnal de fluturas
 
Vezi sa nu platesti penalizare la biblioteca! Cu siguranta insa ca vei gasi intelegere.:)
Si tu imprumuti carti, sau doar fetita ta? Oricum, e frumos ca o obisnuiesti de mica cu universul cartilor.
:):)

butterfly30 11 dec 2014 14:00:21

Re: jurnal de fluturas
 
de obicei luam fiecare cate 2 carti, odata la doua saptamkani, dar acum ii voi lua doar ei ca sa aiba ocupatie. ii place la nebunie sa mearga sa-si aleaga ea, se aseaza jos si le rasfoieste si-si alege, doamnele de acolo o iubesc f mult.:)

costina89 11 dec 2014 14:09:08

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368418)
de obicei luam fiecare cate 2 carti, odata la doua saptamkani, dar acum ii voi lua doar ei ca sa aiba ocupatie. ii place la nebunie sa mearga sa-si aleaga ea, se aseaza jos si le rasfoieste si-si alege, doamnele de acolo o iubesc f mult.:)

ce frumos:)...daca esti abonata veche sigur gasesti intelegere

Diana D 11 dec 2014 14:15:13

Re: jurnal de fluturas
 
Si Carla e innebuniat dupa carti, acum a inceput sa povesteasca din ele...stie la fiecare pagina ce spun personajele :)
Si Mos Nicolae si Craciun ii aduc carticele :)

Ma bucur mult ca e asa incantata de ele :)

butterfly30 11 dec 2014 14:24:31

Re: jurnal de fluturas
 
a mea a fost dintotdeauna incantata, sunt jucariile ei preferate. poate si pentru ca ne jucam impreuna cu ele, nu stiu. :)

Diana D 11 dec 2014 14:41:22

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368422)
a mea a fost dintotdeauna incantata, sunt jucariile ei preferate. poate si pentru ca ne jucam impreuna cu ele, nu stiu. :)


Asa e Fluturas...pt ca noi le-am insuflat dragostea de carti de aceea si ele le indragesc...la noi 80 % din activitatile zilnice implica cititul si comentatul carticelelor..de ele nu se plictiseste.;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:40:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO