forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Laura 12 aug 2016 08:37:42

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas La multi ani sanatosi si binecuvantati pt fetita! Nu mai stiu exact cand e ziua ei, dar e pe-aprope:D
Cum e acasa dupa atata concediu? La noi nicicum nu searanjeaza lucrurile sa ajung si eu in concediu....cand eram programati sa mergem s.au imbolnavit fetele, apoi nu am gasit cazare, in weekendul asta e urata vremea....sper la inceputul lui septembrie sa ajung si eu sa inot!

butterfly30 12 aug 2016 09:22:31

Re: jurnal de fluturas
 
Mulțumesc >:D< a fost la începutul săptămânii, dar am sarbatorit în familie, petrecerea mare va fi la gradi. Acasă ca la nebuni, spăl intr-una de când am venit și rufe și casa și vase și de la capăt. Când termin de aranjat lucrurile plecam iar, de asta încerc sa le fac mai repede sa mai prindă cei mici niște aer curat, ca din toamna pana la vara ne saturam de oraș. ;) când m-am întors din concedin am găsit in fata blocului surpriza de la soț, mi-a schimbat mașină, tot SH dar mai noua și muuuuuuuuuuuuult mai buna, numa ca stau o ora la parcare ca nu am mai condus automata.:)):)):))

butterfly30 12 aug 2016 09:25:41

Re: jurnal de fluturas
 
Fetele sunt bine acum? Cea mare e și ea în perioada asta, nu, ca e cred cu vreo doua săptămâni mai mica decât a mea...sau mai mare? Offffff ff am un creier varza, toate uit!!!!!

Laura 12 aug 2016 10:03:52

Re: jurnal de fluturas
 
Acum sunt bine, doar pitica e agitata si nu doarme, acum i.au iesit 3 masele si mai iese una plis canini de jos. Wow, ce surpriza faina!!!!!! Superb!
Alisa e la sfarsitul lui august, acum caut idei cum sa.i organizez petrecerea, si ma gandeam sa.i cumpar cadou role si echipament, dar nu stiu daca nu e prea mica:-/..ea isi doreste dar eu sunt nehotarata.

butterfly30 12 aug 2016 10:54:31

Re: jurnal de fluturas
 
Eu role nici nu ma gândesc ca a mea e împiedicată ca ma-sa, și acum e numa pe jos cu role nici nu vreau sa-mi imaginez.:)) i-am luat bicicleta ca pt tricicleta era deja prea mare. ;)
La noi la gradi se fac petreceri mari, cu animatori, muzica, exact ca în oraș de asta nu i-am mai făcut una acum, mai ales ca toți copiii sunt plecați. Anul asta cred ca va fi cu ana și elsa.

butterfly30 14 aug 2016 16:27:09

Re: jurnal de fluturas
 
De o ora am ajuns iar la ai mei la tara, c3i 250 de km au fost mai ușori ca oricând, dar tot obosita sunt. Maine e sărbătoare iar și ne hodinim...:D

butterfly30 15 aug 2016 12:41:42

Re: jurnal de fluturas
 
Nu știu ce am avut azi-noapte, un fel de mama a tuturor insomniilor și ma doare capul de mor. Dupa somnul de amiaza iar în mașină mergem în vizita la bunica mea, ma ia și groaza cred ca o sa fie drumul ticsit de mașini azi, ca e cel spre o cvasi stațiune turistica din zona și e f aglomerat..

butterfly30 24 aug 2016 06:22:39

Re: jurnal de fluturas
 
Azi plecam la praid aștept sa se trezească cei mici. Am ceva emoții ca e drumul luuuuuuuung. Asta e ultima etapa în vacanta noastră, sper sa fie ok. De acolo plecam acasă sa ne pregătim de gradi..alte emoții și acolo. :)):)):))

butterfly30 24 aug 2016 17:50:55

Re: jurnal de fluturas
 
Drum lung dar am ajuns cu bine. Am fost și la salina pe azi cele 3 ore...sunt rupta. :)) am mai ingurgitat și o cantitate record de langosi :">

lidiuta 24 aug 2016 19:13:37

Re: jurnal de fluturas
 
Hmmnm...langosi. Asa mi-e pofta de un dulce nesanatos...azi am vazut intr-o vitrina o negresa...la ea ma gandesc.

butterfly30 31 aug 2016 19:40:16

Re: jurnal de fluturas
 
Iaca am ajuns și Acasă! Dupa un drum de 5 ore plus vreo juma de ora de plâns ca vroia un nene sa-mi ia carnetul, după o amenda de 11 mil, după 2 luni de concediu sunt acasaaaaaaaaa!

niculina04 31 aug 2016 19:47:10

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1422290)
Iaca am ajuns și Acasă! Dupa un drum de 5 ore plus vreo juma de ora de plâns ca vroia un nene sa-mi ia carnetul, după o amenda de 11 mil, după 2 luni de concediu sunt acasaaaaaaaaa!

Sa va fie de bine vacanta >:D<11 MIL?ce greseala ai facut intrafic?ai mers prea repede?sau........si carnetul:-/

rozica1965 31 aug 2016 22:21:44

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1422290)
Iaca am ajuns și Acasă! Dupa un drum de 5 ore plus vreo juma de ora de plâns ca vroia un nene sa-mi ia carnetul, după o amenda de 11 mil, după 2 luni de concediu sunt acasaaaaaaaaa!

Wow!!!!!!!:-o:-o
Bine ai venit!>:D<

butterfly30 01 sep 2016 07:35:11

Re: jurnal de fluturas
 
Bine v.am găsit. >:D< nu am oprit la o cale ferata. Am încetinit, m-am asigurat dar nu am chiar oprit propriuzis masina. Evident m-au oprit doar pe mine care aveam numere de Franța, cu restul nu au avut treaba.... asta e.....:(

lidiuta 01 sep 2016 10:26:02

Re: jurnal de fluturas
 
Bine ai revenit, bine ca sunteti cu totii sanatosi...e cel mai important.
Cam pustiu pe forum, nu mai stim nimic de Cris, poate invata, mi-e dor de atmosfera de altadata.
O zi buna!>:D<

butterfly30 01 sep 2016 11:27:30

Re: jurnal de fluturas
 
Da, Cris e în focuri, sunt sigura ca o sa re vina în forma. Și Michelina cred ca e ocupata, bănuiesc ca toată prostia asta de brexit i-a afectat și ei activitatea....
Vad ca a apărut și nico, ca nici de ea nu mai știam nimic.. vine toamna și ne adunam pe la casele noastre, inclusiv cele virtuale. ;)

niculina04 01 sep 2016 11:44:26

Re: jurnal de fluturas
 
Eu, sunt bine ;) am avut o vacanta frumoasa si sunt zen:)) acum 2 zile aveam 1,800 g pe plus dar au venit si rusiix-(x-( ......de azi la sc :-s acum gatesc lasagna (pofta bubu²)pt prima data,sper ca iese buna :-/....imi e somn,m-am trezit numai dupa ora 9 ,2 luni iar acum la 7 #:-s
Pitica ta cand incepe gradi?ce fericita v-a fi :x la tine incep grijile:daca e bine acolo,oare plange,etc :)
Noi avem emotii mariiiiiiii,cea mare termina a 4-a anul asta si are examen la sf de an,azi in drum spre sc isi facea griji ca da lucrare si a repetat doar doua seri:)) iar piticel e a 1-a :-s este f zen ,nu are treaba........deci :x:x am fete mari,aseara faceam moate sa avem parul buclat,30 min statura in oglinda.......sunt emotionata,fericita si abia astept sa fug dupa ele in 10 min pt pranz:x


Imi pare rau pt amenda :(

Stiu ca cititi toate aici,va >:D< cu drag!!!!

butterfly30 01 sep 2016 12:58:57

Re: jurnal de fluturas
 
Pentru fetita nu am emoții, ea abia așteaptă grupa mijlocie și i tâlcuirea cu prietenii, dar cu cel mic care merge la grupa bb chiar e greu, nici nu vorbeste e și f mic abia în nova împlinește 2 ani.... o luam încetișor și cu răbdare. :)

Zoe 01 sep 2016 13:24:22

Re: jurnal de fluturas
 
te-au taxat cu amenda aia, nu glumă! :(
eh, bine c-aţi revenit cu bine, asta-i important >:D<

butterfly30 01 sep 2016 13:39:09

Re: jurnal de fluturas
 
Da, Zoe. Am decis sa adopte pct de vedere al soțului meu, ca e bine ca s-a întâmplat asa. Adică nu trebuie decât o secunda de neatenție, cand ești supraobosit, nervos, cu gândul la alte probleme, ca trenul e suficient o singura data sa nu-l vezi. :( asa sigur-sigur niciodată în viata mea nu voi mai trece fara sa opresc la o cale ferata. Pana la urma, și legile astea tot în folosul nostru sunt făcute dacă stai sa te gândești. Bine, eu cred ca ar trebui sa fie bariera la toate căile ferate dar asta e alta problema.

Zoe 02 sep 2016 06:18:02

Re: jurnal de fluturas
 
subscriu la aia cu bariera. ba, mai mult, mi-aş dori (tupeu!) ca toate trecerile la nivel cu calea ferată să fie semnalizate în avans, conform legii. doar că, ce să vezi, unele nu-s :-s

Michelina 02 sep 2016 08:07:12

Re: jurnal de fluturas
 
Sau si mai bine ne-am dori autostrazi fara intersectii cu trenurile si fara sa trecem din sat in sat!!
Mi-am luat si eu amenda in februarie cand am plecat la ski. N-am observat ca urmeaza intrarea in sat - complet bezna pe drum si circulam cu marea viteza de 91 km/ ora. Am franat dar deja ma luase radarul ( psu fix la intrarea in sat). Aproape 10 mil amenda - am dat 480 lei pe loc. Culmea e ca eu cam sunt vitezomana dar eram destul de obosita asa ca nu mergeam tare.

Zoe 02 sep 2016 11:58:11

Re: jurnal de fluturas
 
:(:(
drumurile noastre sunt o mizerie. şi un risc constant. nici nu mai vorbesc de şoferi.

LOREDANA99 04 sep 2016 18:08:57

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1422342)
Da, Zoe. Am decis sa adopte pct de vedere al soțului meu, ca e bine ca s-a întâmplat asa. Adică nu trebuie decât o secunda de neatenție, cand ești supraobosit, nervos, cu gândul la alte probleme, ca trenul e suficient o singura data sa nu-l vezi. :( asa sigur-sigur niciodată în viata mea nu voi mai trece fara sa opresc la o cale ferata. Pana la urma, și legile astea tot în folosul nostru sunt făcute dacă stai sa te gândești. Bine, eu cred ca ar trebui sa fie bariera la toate căile ferate dar asta e alta problema.

Pffff...:(

butterfly30 05 sep 2016 14:26:17

Re: jurnal de fluturas
 
Prima zi de gradi grupa bb a fost cam cum m-am așteptat. Cred ca era mai b8nevsa-i las pe ceilalți copii sa se adapteze și sa-l înscriu de la 1 oct, atunci l-ar fi avut educatoarea doar pe el plangacIos, azi era acolo ca la nebuni:)):)):)) am stat cu el o ora și jumătate, mâine nu știu ce o mai fi....

butterfly30 07 sep 2016 18:02:46

Re: jurnal de fluturas
 
Woooooooow. Am băiat Maaaaaaare! Stam cuminți la gradi. Ce-I drept doar de la 9.30 la 12, dar abia a lfost a treia zi, ce sa mai cerem?! De săptămâna viitoare mergem de la 8 și luam și micul dejun la gradi, alta încercare, dar speram sa fie bine! Sunt tare mandra de el! Are deja și o prietena cu care se joaca, se țin de mana, etc. :x

butterfly30 08 sep 2016 09:53:33

Re: jurnal de fluturas
 
Am avut senzația ca sunt ceva mai ficși pantalonii și m-am cântărit, am aproape 58kg, deci jumătate de kg în plus. Sincer nu înțeleg, la halul în care am mâncat de când am abandonat cantarul credeam ca ajung la 70 de kg, și de fapt am mai puțin decât toamna trecuta. :-o ma uitam în oglinda și constat ca am îmbătrânit. La atitudine zic. Adică nu ma mai deranjează începutul de burtica, formele, celulita, nimic. Da, celulita imi doresc sa o reduc, îmi doresc sa îmi tonifierea puțin fundul, picioarele, bratele, dar sincer îmi place taaaaaare mult de mine fix asa cum sunt azi. Nu știu ce formula găsesc pentru următorul concurs anual, ca deja la kg vad ca m-am stabilizat...nici ca cm nu vreau sa scad, vreau doar sa mai tonifierea un pic. Azi merg în oraș, avem o Marie. La multi ani tuturor Mariilor!

lidiuta 08 sep 2016 10:00:37

Re: jurnal de fluturas
 
E bine ca esti multumita de tine, e bine ca te mentii, chiar daca mananci mult, cum spui tu, ai arderile intense, cu doi copii mici nu e usor. Pana la urma in concursul anual iti poti propune sa te mentii.:)

Q88 08 sep 2016 13:45:58

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas ma bucur ca ai ajuns la o forma care sa te multumeasca!
Sunt pe cale sa te urmez.
Chiar daca am 59 de kg (nu stiu cum am reusit avand in vedere ca pot manca o cutie de inghetata de 500g pe post de cina), incep sa ma vad frumoasa.
Dar trebuie sa fim si tonifiate, asa ca hai la sport!!!
Hai ca a venit toamna si tb sa slabim, ca sa facem loc la cozonaci :D

butterfly30 08 sep 2016 14:46:22

Re: jurnal de fluturas
 
Da, Cris, sportul e prioritatea mea. Nu atât tonifiere vreau, ci sa fiu în forma, de acum și pana la sfârșit...:D

Zoe 09 sep 2016 06:06:33

Re: jurnal de fluturas
 
:)) aşa-i, cris, acuş vin cozonacii. eu mai am un hop de trecut în toamna asta: găluştile cu prune sau pere. pe care o să le mănânc dimineaţa, ca să am mai puţine remuşcări ;)
ia, ia, mai ziceţi cu sportul, poate reuşesc şi eu să mă urnesc.

LOREDANA99 11 sep 2016 18:21:43

Re: jurnal de fluturas
 
Mie mi se pare ca imbatranesc...aspectul pielii, tonusul...am nevoie de sport ca de aer. Macar sa ma programez la masaj, ca acolo daca am programare, trebuie sa merg. Si ma mai ajuta si sa ma relaxez macar :)

butterfly30 11 sep 2016 20:24:40

Re: jurnal de fluturas
 
Eu am depășit faza, nu mi se mai pare ca imbatranesc. Dimpotrivă, ma vad în maximul de înflorire, persoana care sunt azi nu am mai fost vreodată, și de aici sper sa fie doar mai bine... nu știu, e în sfârșit după atâta timp o armonie intre ce vreau și ce pot , intre ceea ce am și ceea ce îmi doresc, încât cred sincer ca sunt în apogeul vieții mele. Și în loc sa ma gândesc ca după urcuș urmează coborasul ma bucur de moment. :D

butterfly30 27 sep 2016 10:11:14

Re: jurnal de fluturas
 
S-au activat nico, lore, Michelina, toate fiicele rătăcitoare și eu sa rămân în Urma?! Pe Cris o mai iertam câteva zile, dar unde e Laura??? Laaaaaaauuuuuuuuuraaaaaaaaaaa! [*fluiera*]

Eu am 58 kg, un mic plus, dar toooot pe Burta! Urat lucru sa ai Burta! Cum pe 29 merg la o nunta în republica Moldova, și acolo se cere antrenament, îmi propun o luna de cardio, ca sa-mi intru în forma, plus sa reîncep ex pt coloana. Atât. Azi sunt varza, dar e mâine gata, începem antrenamentul. Dupa luna asta de încălzire sper sa imi fac un program frumos de remodelare corporala, ca asta e marea mea dorința, tonifierea. :D

Laura 27 sep 2016 12:57:43

Re: jurnal de fluturas
 
Sunt aici si eu:))
Am terminat aseara de citit seria inceputa, asa ca acum o sa intru mai des, pana gasesc alta sa ma captiveze.
Eu de ieri am inceput sa fiu mai serioasa cu Rina mentinere, am si eu ceva in plus fata de cum am fost, si pana incep cu Rozi in octombrie iar Rina 1, vreau sa le dau jos. La miscare am minus...doar cei 10000 pasi zilnici... asa ar trebui sa ma apuc de CLX, dar inca nu am ambitie destula....poate ma motivezi tu cand o sa.ti vad consescventa!
ce fac copii?
La mine la asta mica acum ii ies caninii de sus si e tare sucita, Alisa e superincantata de gradi, si iesirile in parc:))

butterfly30 27 sep 2016 18:10:06

Re: jurnal de fluturas
 
Fac bine copiii, azi am bifat 2 ședințe cu părinții. :)) Eu la chestii grele gen clx nici nu ma gândesc după Atât pauza de sport, ca știu ca după zile ma las, o iau usor cu o luna a de start walking, bicicleta, aerobic, și după asta mai vedem cum evoluam.

Michelina 27 sep 2016 18:20:40

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1423491)
Fac bine copiii, azi am bifat 2 ședințe cu părinții. :)) Eu la chestii grele gen clx nici nu ma gândesc după Atât pauza de sport, ca știu ca după zile ma las, o iau usor cu o luna a de start walking, bicicleta, aerobic, și după asta mai vedem cum evoluam.

Te astept la sport - am nevoie de partenera sa nu ma simt singura pe aici!!

butterfly30 27 sep 2016 18:23:14

Re: jurnal de fluturas
 
PAi și eu am nevoie de tine ca sa-mi mențin Ambiția!! Și vad ca și nicoane a revenit pe baricade cu sportul. Hai, nico, Hai!!!!

Michelina 27 sep 2016 18:46:27

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1423494)
PAi și eu am nevoie de tine ca sa-mi mențin Ambiția!! Și vad ca și nicoane a revenit pe baricade cu sportul. Hai, nico, Hai!!!!

Pentru prima data - dupa 15 ani de cand am deschis afacerea - am mers pe jos la munca in timpul saptamanii. Toata lumea se uita la mine sa vada unde imi sunt tocurile :)):))

Dar nu vreau nici macar o zi in care sa nu mai fac cei 10000 pasi.

butterfly30 28 sep 2016 08:41:34

Re: jurnal de fluturas
 
DeșI nu am dormit prea bine, mi-am început i-a cu o ora de bicicleta. În ritm mediu, nu am forțat, ca pt prima zi. Maine start walking! :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:54:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO