forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Gabitzaaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gabitzaaa-11336.html)

Gabitzaaa 27 mar 2012 20:40:24

Jurnal Gabitzaaa
 
Buna tuturor !!Sunt Gaby sau Gabitza cum va este mai usor,am 19 de ani si momentan sunt casnica.Am picat bacalaureatul anul trecut dar anul asta planuiesc sa dau la facultate.
Problemele mele de greutate au aparut atunci cand medicii m-au diagnosticat cu anemie si am urmat un tratament cu vitamine care mi-au lasat in jur de 20 de kg in 3 ani.Nu am realizat ca ma ingrasasem si atunci cand am realizat era putin cam tarziu.Am incercat tot felul de diete in ultimul an dar nu reuseam decat sa slabesc si sa ma intorc la greutatea initiala.

Astazi se implinesc 10 zile de cand am inceput dieta rina 90,sunt multumita deoarece nu ma infometez si chiar ma simt mai usoara chiar daca acul cantarului nu se misca:)

Sportul a lipsit oarecum din viata mea,dar in ultimile 2 luni am inceput sa fac ceva in privinta asta.De doua luni ma joc cu o bicicleta statica dimineata,urc si cobor scari,fac putina gimnastica si de o saptamana si jumatate fac si tae bo.Nu mi-am pierdut speranta si cred cu tarie ca pot sa fiu o slabuta,am nevoie de vointa si de sprijinul slabutelor:x:x:x

WhiteAngel 27 mar 2012 21:57:16

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
bine ai venit Gaby ! >:D<
ma bucur ca ai renuntat la dietele de infometare si ca esti pe drumul cel bun !
vad ca ai ambitie, continua tot asa si sigur vei ajunge la kg dorite ! :-* iar slabutele te vor sustine ori de cate ori ai nevoie

poate ne postezi si niste meniuri, sa iti dam sfaturi si in acelasi timp sa ne inspiram si noi :D

si nu uita: nu numarul pe care il arata cantarul conteaza! conteaza sa ne simtim bine in pielea noastra indiferent de numarul de kg :)

miranda75 27 mar 2012 22:07:53

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 997531)
bine ai venit Gaby ! >:D<
ma bucur ca ai renuntat la dietele de infometare si ca esti pe drumul cel bun !
vad ca ai ambitie, continua tot asa si sigur vei ajunge la kg dorite ! :-* iar slabutele te vor sustine ori de cate ori ai nevoie

poate ne postezi si niste meniuri, sa iti dam sfaturi si in acelasi timp sa ne inspiram si noi :D

si nu uita: nu numarul pe care il arata cantarul conteaza! conteaza sa ne simtim bine in pielea noastra indiferent de numarul de kg :)

Ce sfat bun WA!
Nici nu ma gandeam ca as putea sa ma simt bine in pielea mea si sa ignor numarul de kg!
Eu chiar doream sa slabesc! Dar sfatul tau vad ca este contrar dorintelor mele!
Sa dau jos niste kg care imi sunt de prisos si, pe care cu ajutorul slabutelor, credeam ca voi scapa de ele!
Esti singura de pe acest site la care am vz recomandarea ca ne putem simti bine in pielea noastra indiferent de umarul de kg!
Multumesc , White Angel!
Dar eu cred ca voi urma in continuare dieta mea!
Poopici...si spor la slabit iti doresc!:-*:-*:-*:-*

happygirldiana 28 mar 2012 08:22:31

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Gabitzaaa (Post 997414)
Buna tuturor !!Sunt Gaby sau Gabitza cum va este mai usor,am 19 de ani si momentan sunt casnica.Am picat bacalaureatul anul trecut dar anul asta planuiesc sa dau la facultate.
Problemele mele de greutate au aparut atunci cand medicii m-au diagnosticat cu anemie si am urmat un tratament cu vitamine care mi-au lasat in jur de 20 de kg in 3 ani.Nu am realizat ca ma ingrasasem si atunci cand am realizat era putin cam tarziu.Am incercat tot felul de diete in ultimul an dar nu reuseam decat sa slabesc si sa ma intorc la greutatea initiala.

Astazi se implinesc 10 zile de cand am inceput dieta rina 90,sunt multumita deoarece nu ma infometez si chiar ma simt mai usoara chiar daca acul cantarului nu se misca:)

Sportul a lipsit oarecum din viata mea,dar in ultimile 2 luni am inceput sa fac ceva in privinta asta.De doua luni ma joc cu o bicicleta statica dimineata,urc si cobor scari,fac putina gimnastica si de o saptamana si jumatate fac si tae bo.Nu mi-am pierdut speranta si cred cu tarie ca pot sa fiu o slabuta,am nevoie de vointa si de sprijinul slabutelor:x:x:x

Buna, Gabitza!Bine ai venit pe SLabute si felicitari pentru noul jurnal:)
Ma bucur sa aud ca iti prieste Rina, sa ai bafta si slabesti sanatos cu ea.
Daca faci si putin miscare e si mai bine, vei grabi arderile si nu risti sa ai o piele lasata si netonifiata dupa ce vei slabi.
Daca nu ai gasit inca fetele care tin Rina, desi ma indoiesc de acest lucru, avand in vedere ca ai ceva timp de cand esti printre noi, iti las un link care te va conduce direct la ele http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...11140-706.html

Te pup si iti urez multa bafta in drumul ales.Fii sigura ca vei reusi si ai incredere in tine!

roxy04 28 mar 2012 08:44:25

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
buna gaby ma bucur ca ai gasio o dieta care sa iti placa si sa te simti bine ca o ti nu sa o ti ca pe o pedeapsa,nu prea stiu multe despre dieta care o urmezi dar sunt aici sa te sustin.mult succes![*6*]

Gabitzaaa 28 mar 2012 10:33:31

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Multumesc mult pentru primire fetelor:-*:-*:-*

am decis sa ma cantaresc o data pe saptamana si sa ascund cantarul pana atunci ca saracul se simte abuzat.In legatura cu meniul ieri am mancat asa:

Mic dejun:fructe din 2 in 2 ore pana la pranz
Pranz: paste cu sos de rosii si legume
Cina:am avut de ales intre 3 cupe de inghetata o felie de tort si un produs de patiserie:D:D am dat fuga la patiserie si m-am desfatat cu un pateu cu ciuperci:x:x:x

Astazi este zi de vitamine in care voi manca fructe cat cuprinde,chiar si o supa de legume asta in cazul in care nu voi rezista.dar ma descurc:x o sa fac cateva mere coapte la cuptor cu putina scortisoara deasupra,deja imi lasa gura apa:)):))

Gabitzaaa 28 mar 2012 10:35:26

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 997893)
buna gaby ma bucur ca ai gasio o dieta care sa iti placa si sa te simti bine ca o ti nu sa o ti ca pe o pedeapsa,nu prea stiu multe despre dieta care o urmezi dar sunt aici sa te sustin.mult succes![*6*]


Apreciez foarte mult ca ma sustii.Dieta pe care o tin e pe placul meu si vorba ta nu o simt ca pe o pedeapsa[*6*][*6*][*6*]

Gabitzaaa 28 mar 2012 10:46:49

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 997837)


Buna, Gabitza!Bine ai venit pe SLabute si felicitari pentru noul jurnal:)
Ma bucur sa aud ca iti prieste Rina, sa ai bafta si slabesti sanatos cu ea.
Daca faci si putin miscare e si mai bine, vei grabi arderile si nu risti sa ai o piele lasata si netonifiata dupa ce vei slabi.
Daca nu ai gasit inca fetele care tin Rina, desi ma indoiesc de acest lucru, avand in vedere ca ai ceva timp de cand esti printre noi, iti las un link care te va conduce direct la ele http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...11140-706.html

Te pup si iti urez multa bafta in drumul ales.Fii sigura ca vei reusi si ai incredere in tine!


Multumesc pentru sfaturi si sigur ca vorbesc si cu fetele riniste:x:x:x mai fur si de la ele cate una alta:Diti doresc la fel si tie si sper sa ajungi la greutatea dorita de tine:-*:-*:-*

Alexik 28 mar 2012 19:30:01

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Gabitzaaa (Post 998110)


Mic dejun:fructe din 2 in 2 ore pana la pranz
Pranz: paste cu sos de rosii si legume
Cina:am avut de ales intre 3 cupe de inghetata o felie de tort si un produs de patiserie:D:D am dat fuga la patiserie si m-am desfatat cu un pateu cu ciuperci:x:x:x



Ai avut carbo ?

Gabitzaaa 28 mar 2012 20:02:20

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 998813)

Ai avut carbo ?


ieri da carbo am avut,astazi vitamine:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:43:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO