forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Gabitzaaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gabitzaaa-11336.html)

roxy04 29 mar 2012 07:58:00

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Gabitzaaa (Post 998116)
Apreciez foarte mult ca ma sustii.Dieta pe care o tin e pe placul meu si vorba ta nu o simt ca pe o pedeapsa[*6*][*6*][*6*]

ma bucur tare mult pt tine,asa si trebuie,cum spune slabuta trebuie sa ne schimbam stilul de viata asa ca daca iti place ceea ce faci este super.eu te sustin pana la capat si mai vin din cand in cand la tine in casuta sa vad cum merge treaba
pupiciii

Grosella 29 mar 2012 10:18:43

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de miranda75 (Post 997544)
Ce sfat bun WA!
Nici nu ma gandeam ca as putea sa ma simt bine in pielea mea si sa ignor numarul de kg!
Eu chiar doream sa slabesc! Dar sfatul tau vad ca este contrar dorintelor mele!
Sa dau jos niste kg care imi sunt de prisos si, pe care cu ajutorul slabutelor, credeam ca voi scapa de ele!
Esti singura de pe acest site la care am vz recomandarea ca ne putem simti bine in pielea noastra indiferent de umarul de kg!
Multumesc , White Angel!
Dar eu cred ca voi urma in continuare dieta mea!
Poopici...si spor la slabit iti doresc!:-*:-*:-*:-*

Bineinteles ca te poti simti bine in pielea ta la orice greutate te-ai afla. Daca ai oameni care te iubesc langa tine, reusesti.

Apoi, cand te apuci de "program" cum ii spun eu revenirii la traiul sanatos (alimentatie corecta), nu-ti trebuie numai ambitie, vointa, etc. E nevoie de mai mult: motivatie. Adica de ce vrei sa devii altfel decat te-ai obisnuit. Eu, spre ex., ma gandesc la reactia celor din jurul meu care nu cunosc o Mioara neobeza:P. Ma vad deja frumoasa si admirata. Apoi, ma gandesc la vecinul care era sanatos tun si a facut un infarct pe nepusa masa. Apoi, ma uit la Doctor G pe Discovery si vad cate probleme ascunse exista intr-un organism, probleme care secera pe cei in aparenta sanatosi.



Draga mea, de cate ori vei vedea o schimbare in minus a kilogramelor, da-te mare :D, ca sa atragi laude si incurajari. Sarbatoreste victoria. MERITI, este lupta ta! ;;)

Iti urez bafta. Orice este posibil, corpul nostru este casa noastra.:-*

roxy04 29 mar 2012 10:24:20

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Grosella (Post 999563)
Bineinteles ca te poti simti bine in pielea ta la orice greutate te-ai afla. Daca ai oameni care te iubesc langa tine, reusesti.

Apoi, cand te apuci de "program" cum ii spun eu revenirii la traiul sanatos (alimentatie corecta), nu-ti trebuie numai ambitie, vointa, etc. E nevoie de mai mult: motivatie. Adica de ce vrei sa devii altfel decat te-ai obisnuit. Eu, spre ex., ma gandesc la reactia celor din jurul meu care nu cunosc o Mioara neobeza:P. Ma vad deja frumoasa si admirata. Apoi, ma gandesc la vecinul care era sanatos tun si a facut un infarct pe nepusa masa. Apoi, ma uit la Doctor G pe Discovery si vad cate probleme ascunse exista intr-un organism, probleme care secera pe cei in aparenta sanatosi.



Draga mea, de cate ori vei vedea o schimbare in minus a kilogramelor, da-te mare :D, ca sa atragi laude si incurajari. Sarbatoreste victoria. MERITI, este lupta ta! ;;)

Iti urez bafta. Orice este posibil, corpul nostru este casa noastra.:-*

frumos spus>:D<

Gabitzaaa 29 mar 2012 14:50:25

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
meniul de azi e:
MD:fructe
Pranz:ceafa de porc cu sos de legume la cuptor si o salata si o felie de paine
Cina:chiftelute cu sos de legume:x:x

astazi m-am cantarit si a mai fugit un kilogram:x:x:x
am vrut sa fac notatia de la 80,cand am inceput rina aveam 83:D:D:D deci in jur de 4 kilograme am pierdut

Gabitzaaa 29 mar 2012 14:52:26

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Grosella (Post 999563)
Bineinteles ca te poti simti bine in pielea ta la orice greutate te-ai afla. Daca ai oameni care te iubesc langa tine, reusesti.

Apoi, cand te apuci de "program" cum ii spun eu revenirii la traiul sanatos (alimentatie corecta), nu-ti trebuie numai ambitie, vointa, etc. E nevoie de mai mult: motivatie. Adica de ce vrei sa devii altfel decat te-ai obisnuit. Eu, spre ex., ma gandesc la reactia celor din jurul meu care nu cunosc o Mioara neobeza:P. Ma vad deja frumoasa si admirata. Apoi, ma gandesc la vecinul care era sanatos tun si a facut un infarct pe nepusa masa. Apoi, ma uit la Doctor G pe Discovery si vad cate probleme ascunse exista intr-un organism, probleme care secera pe cei in aparenta sanatosi.



Draga mea, de cate ori vei vedea o schimbare in minus a kilogramelor, da-te mare :D, ca sa atragi laude si incurajari. Sarbatoreste victoria. MERITI, este lupta ta! ;;)

Iti urez bafta. Orice este posibil, corpul nostru este casa noastra.:-*



Bafta si tie si sper ca sa fim atat de slabe incat sa ne ia vantul pe sus:">

Grosella 30 mar 2012 12:17:11

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Gabitzaaa (Post 1000025)
Bafta si tie si sper ca sa fim atat de slabe incat sa ne ia vantul pe sus:">


hehe, nu am targetul asa fal-fal deocamdata:P sa ajungem la cote rezonabile mai intai:))

Grosella 30 mar 2012 12:18:40

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Gabitzaaa (Post 1000023)
meniul de azi e:
MD:fructe
Pranz:ceafa de porc cu sos de legume la cuptor si o salata si o felie de paine
Cina:chiftelute cu sos de legume:x:x

astazi m-am cantarit si a mai fugit un kilogram:x:x:x
am vrut sa fac notatia de la 80,cand am inceput rina aveam 83:D:D:D deci in jur de 4 kilograme am pierdut


nu mai bine inlocuiesti ceafa aia de porc cu care te stergi la gura la pranz?:P baga si tu niste pui sau peste.apoi, ai grija ce legume combini:D no cartofi, no morcovi fierti, da?>:D<

Gabitzaaa 31 mar 2012 09:02:43

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Citat:

Anterior postat de Grosella (Post 1000946)
nu mai bine inlocuiesti ceafa aia de porc cu care te stergi la gura la pranz?:P baga si tu niste pui sau peste.apoi, ai grija ce legume combini:D no cartofi, no morcovi fierti, da?>:D<

pai a fost zi de proteine:P ieri am avut amidon si am mancat asa:

Md: fructe
Pranz:cartofi cu 2 linguri de ulei scazuti cu apa in tigaie,fasole batuta
Cina:aceiasi cartofi de la pranz injumatatiti

Gabitzaaa 31 mar 2012 09:04:45

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
Astazi zi de carbo

Md:fructe
Pranz paste cu sos de legume
Cina:un pateu cu ciuperci sau o prajitura de la patiserie:x:x:x

Gabitzaaa 01 apr 2012 20:36:02

Re: Jurnal Gabitzaaa
 
astazi vitamine,trebuie sa elimin "bunul"de aseara

Md:banane
Pranz:dovlecei la gratar
CIna:compot de mere si o salata de rosii


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:22:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO