forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Gabriela-Hai la vorba (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gabriela-hai-vorba-4351.html)

gabriela09 03 iul 2010 10:41:15

Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Buna dragele mele...ma bucur sa fiu din nou printre voi si sa v`a impartasesc din ultimile mele experiente (legate de dieta normal):">...De 3 saptamani am reluat dieta disociata care ma ajutat sa slabesc un nr considerabil de kg si anul trecut...iar pana acum ma pot lauda ca am dat jos 4kg...eu cred ca e suficient pt intervalul asta de tim,voi ce credeti? Am 1.71 si 72 de kg, stiu e cam mult,imi doresc fff mult sa ajung pe la 65:x

LicuriciColorat 03 iul 2010 13:15:21

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Buna Gabriela si bine ai venit
da e oki,indicat e sa slabim 3-4kg pe luna
disociata da randament,dar mare grija la mentinere sa nu pui la loc
si eu tin o disociata si e oki deocamdata
sport faci?
mult succes

gabriela09 03 iul 2010 23:47:44

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Sincer nu ma pot lauda ca fac foarte mult sport,insa in cursul zilei sunt destul de activa si merg destul de mult + seara min 30 min de masaj la acel aparat.

gabriela09 05 iul 2010 00:09:19

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Feteeeee, datzi`mi si mie un sfat...ce sa fac sa numai pap nimik seara, nuj de ce dar dupa ora 22 in general ma apuca asa un chef nebun de a papa ceva,orice,fie dulce,covrigi,orice dar tre sa pap ceva...ce sa ma fac?

Slabuta 05 iul 2010 00:14:29

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 240669)
Feteeeee, datzi`mi si mie un sfat...ce sa fac sa numai pap nimik seara, nuj de ce dar dupa ora 22 in general ma apuca asa un chef nebun de a papa ceva,orice,fie dulce,covrigi,orice dar tre sa pap ceva...ce sa ma fac?

Buna Gabriela :)
Tu cum mananci pe parcursul zilei?
Cam cate mese ai si cantitativ cat mananci?

De obicei seara vine pofta pentru ca ai mancat putin peste zi. ;)

gabriela09 06 iul 2010 12:05:14

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Sincera sa fiu nu pot sa zic ca mananc foarte mult, eu tin dieta disociata 3-3-3...si uite de exemplu la ziua de legume si fructe mananc in principal o salata maricica formata din rosii,castraveti si ardei + alte fructe (de ex. merge,pepene,prune si acum ca tot e perioada-caise)...astazi sunt la ziua de lactate si chiar acum ma duk sa pap lapte dulce cu putine cereale,si nuj ce o sa mai pap mai pe seara....

Adella 09 iul 2010 15:08:46

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Buna Gabriela:)
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=316

Iti doresc mult succes cu disociata ..insa sper usor usor sa te obisnuiesti sa mananci sanatos..e bine dupa sa mananci disociat pe mese si abia apoi usor usor incepi sa combini:)

Slabuta 09 iul 2010 15:43:29

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 242579)
Sincera sa fiu nu pot sa zic ca mananc foarte mult, eu tin dieta disociata 3-3-3...si uite de exemplu la ziua de legume si fructe mananc in principal o salata maricica formata din rosii,castraveti si ardei + alte fructe (de ex. merge,pepene,prune si acum ca tot e perioada-caise)...astazi sunt la ziua de lactate si chiar acum ma duk sa pap lapte dulce cu putine cereale,si nuj ce o sa mai pap mai pe seara....

Pai la ziua de lactate ai voie sa mananci si cereale?
Este foarte important de stiut ce aport caloric ai din mancarea ta zilnica.

Daca este unul foarte mic, atunci toate cele de mai sus se explica, pofta seara, si mai ales pofta de dulciuri, snackuri ;)

Incearca intr-o zi sa iti faci calcul Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro si pune aici sa vedem cate calorii ai. ;)

Daca este vorba de "prea putina mancare" atunci nu-i deloc bine si trebuie urgent de schimbat dieta.

gabriela09 10 iul 2010 10:53:30

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
multumesc fetele:* poi eu incerc sa calcuzez cam in fiecare zi si de obicei am cam in jur de 1000-1300 calorii,inafara de zilele cand mai pacatuiesc fie cu ceva dulce fie cu ceva ce e nespecific zilei de dieta...astazi sunt la carne,diseara o sa incer ca postez ce am papat toata ziua,va pwp:-*

ianna 10 iul 2010 15:25:09

Re: Jurnal Gabriela-Hai la vorba
 
Citat:

Anterior postat de gabriela09 (Post 248619)
multumesc fetele:* poi eu incerc sa calcuzez cam in fiecare zi si de obicei am cam in jur de 1000-1300 calorii,inafara de zilele cand mai pacatuiesc fie cu ceva dulce fie cu ceva ce e nespecific zilei de dieta...astazi sunt la carne,diseara o sa incer ca postez ce am papat toata ziua,va pwp:-*


chiar te rog sa pui meniul... sunt tare curioasa sa vad daca treci de 1000kcal...ca la dieta disociata e capcana infometarii fara sa realizezi;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:55:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO