forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gcm-fapte-nu-cuvinte-10637.html)

GCM 04 mai 2015 08:57:35

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Morning..a trecut si weekendul, am ajuns acasa. Sa fiu sincera sa nu imi fur caciula...asadar vineri m am comportat exemplar...
Sambata am fost in parametri pana pe la 8 seara cand am iesit cu niste amici si am baut 2 beri, ulterior am bagat o inghetata :(
Duminica eram in stare sa bag orice carbs in mine...parca eram in sevraj....:))) m am abtinut cu chiu cu vai...am mancat 2 oua dimineata, un bol de ciorba si apoi niste pui la cuptor....
Iar aseara iar am chix uit. ....cu niscavai chipsuri!

M am trezit dimineata destul de hotarata. Am bagat un ness si acu juma de ora am facut un suc din 4 kiwi mici un pumn capsuni congelate si ghimbir. L am impartit cu bubu. in rest mq axez pe proteine cu legume...fara zahar faina ....si of course cu sport!

GCM 04 mai 2015 18:26:17

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Am avut o zi ok!
Mic dejun suc de fructe cca 350 ml
Pranz 2 oua, o bucata carne de curcan 2 linguri salata de varza
Gustare o napolitana fara zahar
Cina salata de varza cu piept de pui...am facut un bol marisor dar nu l am putut dovedi :))))
Mai stau un pic si fug la bicicleta.

GCM 07 mai 2015 16:44:36

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Am mutat tickerul in dreapta. De ieri suntem la Sibiu...mers si cumpatare..as vrea eu.

Ieri am mancat dim o buc de pizza dukan, pe drum un iaurt si cativa covrigei cu tarate( lumea a mancat placinte si rulouri cu sunca) la cina am clacat ca imi era foame...carne de pui porc si cartofi cu ardei la cuptor, o inghetata si in camera cativa biscuiti tuk :(

Astazi am omis sandwichurile de dimineata si am mancat iaurt cu covrigei cu tarate....
Ulterior la pranz am intrat intrun hypermarchet...lumea a luat rontaieli..eu curmale.
Cina o luam in oras...o sa sar peste rontaielile din camera.
Am mers cca 4 ore astazi!

Maine revenim acasa...stomacul mi e varza...nu am reusit sa merg la toaleta!

GCM 10 mai 2015 07:59:24

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
morning...am intrat la program obisnuit.
Digestia si-a revenit...am reinceput cursurile asadar astazi pana la 16 sunt tintuita la pc.
Ieri am gatit all day long, mancare cat mai diet!
Saptamana ce vine va fi una plina si sa speram ca si cu rezultate.
In doua luni am o nunta si eu arat precum un carnat!

GCM 10 mai 2015 10:11:17

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Nu inteleg variatiile cantarului cu peste 1 kg..astazi arata fix 1kg in plus. M au lasat masca si pozele din concediu. Sunt huge :(
Doamne cata delasare....
M am ambitionat si am urcat pe bicicleta. Maine vreau la sala...gresit!!! De maine merg la sala.

Am facut ieri o prajitura interesanta.
Blat din 3 oua, 3 lg tarate de ovaz macinata cacao si indulcitor.
Crema din 400 g branza light 3 oua 1 praf budinca si indulcitor
Si la final o ciocolata cu 70% cacao topita peste.
Am mancat 2 bucatele ( fix un sfert) pana astazi...


Am inceput dimineata cu o astfel de bucata...nu o pot cantari ca am scapat cantarul dupa dulap si nu il pot scoate.
La 12 am sa mananc ciorba de vacuta....si imi propun inca 2 mese pentru ca din ciorba si prajitura nu am nici 4-500 calorii!

GCM 10 mai 2015 20:56:34

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Astazi am rupt stilul...am mancat all day long.
Putin si des. Ma gandeam ca am carbo prea mari...dar au fost ok. Am compensat cu sport si plimbare..
Sunt curioasa dupa cele aproape 1600 cal de azi..ce arata maine cantarul!

O seara frumoasa!

GCM 11 mai 2015 19:52:38

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Another great day....mancat ok, facut sport...
Asteptam ziua de maine!
Am reusit sa urc la 1400 calorii....sper sa fie ok si sa nu pun :)))

Kclaudyia 12 mai 2015 08:35:52

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1381842)
Another great day....mancat ok, facut sport...
Asteptam ziua de maine!
Am reusit sa urc la 1400 calorii....sper sa fie ok si sa nu pun :)))

Pai de ce sa pui la 1400 de calorii? Ai consumat cam 350 la sala, daca nu si mai bine :D

Ma bucur tare mult ca te-ai decis sa vii Codris si sper ca ti-a placut :">>:D<>:D<

De acuma am ce sta cu gura pe tine :)) I'm watching you!! >:)>:)

GCM 12 mai 2015 12:08:13

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Stai sa imi revin :)))) am o febra...stiu ca, cui pe cui se scoate...deci, see you today !

Nush cum ma misc pana acolo...dar tot vin!

GCM 12 mai 2015 20:12:31

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
E o bestieeee!!! Da, de Kclaudia e vb...la corpul ei super lucrat isi permite sa sara sa se zdruncine...pai transpir doar cand o vad...

Abiaastept sa treaca febra....adica in vreo 10 zile sa urc si pe cantar.
Am inceput sa mananc mai multe. Sper sa fie ok...
Mai am de lucrat la grasimi. .
Azi tot spre 1400 bat...stomacul e happy!!! Partea buna e ca nu poftesc la sugar...
Mai sqd o ora apoi ma intrept spre pat...sunt curioasa cum dorm :)))) ma dor toate.

Sabine_28 12 mai 2015 21:01:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Bravo pt sport si meniuri mai bogate! O sa vezi ce bine iti va fi la anul cand vei proba rochii de mireasa si iti vor veni super:)
Pupici

GCM 13 mai 2015 05:45:57

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Morning...ma gandeam in sinea mea...sa jonglez cu caloriile. Cand fac sport sa le tin la 1400 momentan, cand nu..sa stau pe la 1200-1300

Pana una alta am luat micul dejun
O felie de placinta cu branza(dukan) si o banana....am sa mai incerv sa bag 2-3 curmale desi nu prea mai intra...le iau in buzunar.
Zi frumoasa la toata lumea!

GCM 13 mai 2015 05:47:44

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Mersi de apreciere Sabi..pana vine randul meu, trebuie sa defilez la 3 astfel de evenimente...si e greu cu costumatul daca nr kg-melor e mare.

Cred ca esti plina de emotii! Mai e putin!

GCM 13 mai 2015 19:31:12

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Hello hello!
Azi am tras cu greu sa trec de 1200 calorii. Sport nema...febra garla..

Maine o lalai la fel....pana vineri sper sa treaca febra!

GCM 15 mai 2015 20:42:17

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Inca o zi ok....la cina am mancat biscuiti fara zahar.
M am i cadrat la calorii carbo, am facut sport...dar rusii si probl. De la munca m au dat peste cap.
Bine a zis cine a zis ca sportul te ajuta sa te detasezi...

GCM 18 mai 2015 06:59:26

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Morning!!! Day off!!!

Ma mancat limbricul sa ma urc pe cantar, dupa un weekend cu pizza, inghetata, mancat tarziu, chiar si un pahar de bere. Dupa o noapte in care m am trezit de 3 ori sa beau apa, fara mers la baie, imbracata in pijamale si umflata( cel putin la maini ca nu reuseam sa scot inelele desi niciodata nu au stat fixe)

Mda rezultatul a fost fantastic 70.0! :)))) noroc ca mi am zis ca nu imi voi strica starea de spirit daca dusmanul din podea isi scoate coltii!!!
Surprize!!!! I feel ok!

Ieri chiar m am simtit bine in pielea mea. A fost o zi superba, am iesit cu fetele mele dragi ( nu am eu asa multe ca deh... Asa e cand te muti), after am dormit cca 1 ora, apoi o plimbare cu my mister...sfarsit printr o cina tarzie si neconforma.

Astazi am dormit ceva mai mult...dar tot nu suficient.

Cu siguranta mancand ok astazi, consumand suficienta apa....maine voi fi la ticker. Imi cunosc organismul
Mai bine de 2 kg...sunt de la digestie si apa....
Mi am propus sa am 67 duminica!!!!


O zi frumoasa si o saptamana pe masura!

GCM 18 mai 2015 10:13:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Ma uut cu oarece regret ca slabute nu mai e ce a fost.
Synt constienta ca majoritatea suntem ocupate...satule de griji si probleme, si totodata de esecuri. Ultima oara cand am reusit a intram zi de zi...stateam de vb ne laudam certam...acu e pustiu. Inafara de fetele de la Monty si 30+ nimic interesant.
In concurs pe cate au intrat...asa cum era de asteptat au ramas nici jumatate nu au ramas.


Mai nou am ajuns si eu sa ma scuz ca nu am timp...ce sala ce sport. Dar usor usor mi am gasit.
Si am realizat mai nou ca fetele intra la 2-3 zile si doar sa usu verse naduful.

Bad choice!
Asadar o sa fac azi ceva poze cu rochita in care vreau sa arat bine la inceputul lui iulie!!!
Daca ma ascund in carapace nu inseamna ca am scapat de probleme.!

Prapadeala 18 mai 2015 10:31:16

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382335)
Ma uut cu oarece regret ca slabute nu mai e ce a fost.
Synt constienta ca majoritatea suntem ocupate...satule de griji si probleme, si totodata de esecuri. Ultima oara cand am reusit a intram zi de zi...stateam de vb ne laudam certam...acu e pustiu. Inafara de fetele de la Monty si 30+ nimic interesant.
In concurs pe cate au intrat...asa cum era de asteptat au ramas nici jumatate nu au ramas.


Mai nou am ajuns si eu sa ma scuz ca nu am timp...ce sala ce sport. Dar usor usor mi am gasit.
Si am realizat mai nou ca fetele intra la 2-3 zile si doar sa usu verse naduful.

Bad choice!
Asadar o sa fac azi ceva poze cu rochita in care vreau sa arat bine la inceputul lui iulie!!!
Daca ma ascund in carapace nu inseamna ca am scapat de probleme.!


Bravo, Codris.

Si eu am realizat asta, sa stii. Eu mai intru, mai citesc, dar am inceput sa scriu din ce in ce mai rar.

Unde sunt zilele cand ne serveam cu cafelute si vorbeam?

GCM 18 mai 2015 11:44:17

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Au apus Mihaela din pacate...

Michelina 18 mai 2015 12:08:54

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382335)
Ma uut cu oarece regret ca slabute nu mai e ce a fost.
Synt constienta ca majoritatea suntem ocupate...satule de griji si probleme, si totodata de esecuri. Ultima oara cand am reusit a intram zi de zi...stateam de vb ne laudam certam...acu e pustiu. Inafara de fetele de la Monty si 30+ nimic interesant.
In concurs pe cate au intrat...asa cum era de asteptat au ramas nici jumatate nu au ramas.


Mai nou am ajuns si eu sa ma scuz ca nu am timp...ce sala ce sport. Dar usor usor mi am gasit.
Si am realizat mai nou ca fetele intra la 2-3 zile si doar sa usu verse naduful.

Bad choice!
Asadar o sa fac azi ceva poze cu rochita in care vreau sa arat bine la inceputul lui iulie!!!
Daca ma ascund in carapace nu inseamna ca am scapat de probleme.!



Mie mi se pare ca lipseste un moderator, lipsesc persoane avizate...

GCM 18 mai 2015 14:26:30

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Asa e Michelina...si un moderator lipseste, de asta spun ca nu mai e ce a fost.

Astazi am cautat sa ”termin” din dulciurile fara zahar din casa. Vreau sa le exclud si pe ele. Am postat pozele cu rochita pe care as vrea sa o port la vara. Am nevoie de macar 5 kg minus. Poate nu reusesc eu chiar atatea, dar in minus vreau sa fie ceva!

Azi am in plan sport...daca ma ajuta programul am sa incerc sa merg mai mult de 3 zile la sala...daca nu doar aerobic macar ceva banda, eliptica in plus. Sunt constienta ca la volumul meu cardio e indicat(Kclau nu da cu rosii, stiu ce vei spune de greutati :P )
Desi cantarul nu a fost happy azi, m-a durut in pix...stiu ca e apa, digestie proasta....plus ca inafara de o pizza mica si ceva inghetata (pizza consumata in 2 mese, nu toata odata) nu am sarit calul cu mai nimic. A da, aseara am mancat pe la 10 ....bad choice! Cu siguranta cantarul real, dimineata pe stomacul gol si fara prea multe haine pe mine e la ticker ;) si pana la finalul saptamanii va fi la 67. Merg sa calculez caloriile sa vad cum stau!

GCM 18 mai 2015 16:07:24

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Pentru tipul endomorf (plinut)
Indreapta-ti atentia spre antrenamentele aerobice: gimnastica aerobica (programe cu pasi), dans, jogging, bicicleta, urcari pe munte in ritm sustinut, intr-un cuvant, ceea ce te face sa transpiri. Parerea cum ca la sala de forta "te umfli" e gresita. Prin antrenarea masei musculare se va accelera metabolismul si arderea caloriilor.

Antrenamentele aerobice (cardio) sunt recomandate de 4 - 5 ori pe saptamana, minimum 30 - 40 minute. Pentru a evita rutina, poti incerca diverse activitati: joggingul in aer liber, alergare pe banda, stepper, crosstrainer, gimnastica aerobica etc.

Antrenamentul de forta e recomandat minim de 2 - 3 ori pe saptamana, concentrandu-te pe zonele care te intereseaza. Seriile de exercitii sa aiba 12 - 15 repetari si greutati medii, cu pauze scurte. Nu te intereseaza cresterea masei musculare, ci efectul de tonifiere musculara.

În rândurile de mai jos vom face o recapitulare a alimentelor “permise” și “interzise” pentru grupa sangvină A.

Carne de vită, pasăre și vânat – sunt permise puiul, cocoșul sălbatic, bibilica, struțul, porumbelul, curcanul. Sunt interzise vita, bizonul, rața, gâsca, mielul, calul, vițelul, oaia, potârnichea, porcul, prepelița, iepurele, vițelul și vânatul.

Pește, fructe de mare, melci – sunt permise aproape toate varietățile de pește, moluștele și melcii. Sunt interzise sardelele, baracuda, lupul de mare, delfinul, pisica de mare, caviarul, morunul, merluciul, heringul, somonul afumat, caracatița, calmarul, scrumbia. Cele mai bune alegeri în materie de pește sunt morunul, scrumbia, somonul, sardinele, merlanul și păstrăvul.

Produsele lactate – sunt permise feta, untul purificat, brânza de capră, chefirul, laptele de capră, mozarella, ricotta, brânza de oaie, smântâna degrsată, iaurtul. Sunt interzise untul, zerul, laptele de vacă. Deșă puteți consuma anumite produse lactate, niciunul nu vă face cu adevărat bine, așa că încercați să cănsumați moderat. Anumite persoane cu grupa sangvină A au intoleranță.

Ouă – sunt permise cele de rață, găină, gâscă, prepeliță, dar nu mai mult de trei pe săptămână.

Uleiurile – sunt permise cele de in, măsline, nuci, rapiță, susan, floarea-soarelui. Sunt interzise cele de nucă de cocos, deporumb, de arahide și de bumbac. Este recomandat să folosiți uleiul de măsline, iar oțetul să fie înlocuit cu zeama de lămâie.

Oleaginoasele – sunt permise aproape toate. Sunt interzise nucile braziliene, caju și fisticul.

Fasole, linte și soia – sunt permise aproape toate tipurile de fasole și soia. Sunt interzise năutul, fasolea roșie, fasolea albă pitică.

Cereale și alte produse cerealiere – sunt permise aproape toate. Sunt interzise tărâțele de grâu și germenii de grâu. Trebuie să consumați o varietate cât mai mare de cereale, dar pe cât posibil să evitați grâul.

Legumele – sunt permise aproape toate. Sunt interzise vinetele, varza, ciupercile, măslinele, ardeiul iute, ardeiul gras, cartofii și roșiile.

Fructele – sunt permise aproape toate. Sunt interzise cele tropicale.

Condimentele – sunt permise aproape toate. Sunt interzise piperul și ardeiul iute.

Ierburile aromatice – sunt permise toate. Pătrunjelul este indicat.

Băuturi – sunt permise cidrul, cafeaua, ceaiul verde, vinul. Sunt interzise berea, alcoolul, apa minerală, bauturile carbogazoase, ceaiul negru.

GCM 18 mai 2015 16:09:40

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Ciudat...sau nu. Intradevar, graul sub orice forma ma ingrasa....si cred ca si varza, desi imi place. O sa incerc sa o reduc!
Mai nou reduc ouale ca imi provoaca alergie....Si aleg ceva mai multe fructe desi am fost certata cu ele in ultima vreme. Am ramas uimita sa vad astazi ca un mar cantarea 250 g. Ma gandeam ca e max 150...e drept ca e maricel ...dar nah,,,sa imi fie de bine!

GCM 18 mai 2015 20:24:31

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Am rupt stilul azi la sport...doua ore, me proud :))) Am mancat ok dar cam putin...mai am de lucrat la cantitate!

GCM 19 mai 2015 21:04:26

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Another great day!!! Cca 1500 cal si 50 min de sport...Abia astept sa vad 65 la cantar"

GCM 20 mai 2015 12:07:22

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Ce parere aveti ca dupa sport nu merge mancare...
Pana ajung dus..una alta...mananc cat sa adun calorii. Ma gandesc ca as slabi bine sa sar peste cina, dar apoi tot eu trag.

Michelina 20 mai 2015 12:45:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382501)
Ce parere aveti ca dupa sport nu merge mancare...
Pana ajung dus..una alta...mananc cat sa adun calorii. Ma gandesc ca as slabi bine sa sar peste cina, dar apoi tot eu trag.

Cine zice ca dupa sport nu merge mancarea??

Adevarul e ca uneori nu simt nevoia sa mananc dupa sport - alteori... de exemplu ieri...simteam ca lesin daca nu mananc ceva.
Poate ar trebui sa ne ascultam corpul - daca cere - dam daca nu... pauza.

GCM 20 mai 2015 20:12:43

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Michelina, in principiu noi ascultam capul si nu organismul.

Astazi am exagerat cu carbii...desi culmea, in ultimile zile ma incadrez perfect in parametrii.
Am ciugulit niste covrigei cu tarate, curmale..plus la cina iaurt cu capsuni si cateva "ace" de ciocolata fara zahar.
Adaug 50 min sport....maine relax...multe proteine, avem invitatie la socri, fac gratar, la micul dejun mi e pofta de omleta...la pranz e mai greu...pur si simplu nu stiu ce sa mai mananc...
Am o perioada aiurea la munca, iar mai nou sportul ma ajuta sa ma detasez...ajung prea obosita acasa sa ma stresez sau sa ma arunc in mancare..iar noaptea dorm dusa!
Maine testez cantarul!

Sabine_28 20 mai 2015 20:19:53

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Eu mereu mananc dupa sport...nu sari peste cina, pt ca apoi vei obisnui organismul asa si nu cred ca poti sa stai toata viata fara cina. Ceva mai usor, dar tot trebuie sa mananci ceva.Oricum tu mananci destul de putin ziua.
Pupici :*

GCM 21 mai 2015 07:06:26

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Neata!!! Urasc cantarul. Azi arata 68.5 ...cu inca febra la fund si brate. Simt ca s a mai intarit carnea pe mine, ca s a ingustat stratul de sunca de pe burta...am crescut nr de mase/ calorii si sunt mult mai echilibrata in alegeri.
Si totusi cantarul e nebun. Mi a stricat putin stare de dimineata dar ii dam inainte. Sambata ma masor si vin cu valori concrete.

Nu renuntam...ii dam inainte!!!

Kclaudyia 21 mai 2015 13:44:12

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382448)
Another great day!!! Cca 1500 cal si 50 min de sport...Abia astept sa vad 65 la cantar"

doar 50 de min se sport facem? eu zic ca fac mai mult.. cam o ora :D

Kclaudyia 21 mai 2015 13:45:23

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382501)
Ce parere aveti ca dupa sport nu merge mancare...
Pana ajung dus..una alta...mananc cat sa adun calorii. Ma gandesc ca as slabi bine sa sar peste cina, dar apoi tot eu trag.

pune mana si mananca!! nu iti da peste cap metabolismul si mai tare.. si-asa mananci putin.. :D

GCM 21 mai 2015 19:37:57

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Nici aici nu scap de tine :))))

Mananc pisi...dar parca e mai bn in zilele de sala.
Spre exemplu...dim am bagat o omleta cu pastrama si o lg tarate...
La pranz o pulpa si 2 varfuri de furculita cu salata de varza...era nadoala.
Un cub ciocolata...acu incepe show ul!
O inghetata sorbet de fructe
Cateva felii pastrama 2 castravetib3 mici o pulpa superioara, o bucatica mica tarta cu visine. Toate in decurs de 2 ore ca deh sarbatoream.


Ma simt obosita...dimineata ma trezesc greu. As putea sa dorm lejer juma de ora in plus dar ma chinui sa mananc in fiecare dimineata...si e nevoie de timp in plus. De asta cred ca am clacat cu dulcele. Maine imi revin. Urmeaza un weekend cu scoala si cursuri dar incerc sa dorm mai mult.

GCM 22 mai 2015 12:44:10

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Am scria un mesaj lung dim si mi a dat eroare.
Povesteam de cei 4 bisc sub forma de vacuta mancati aseara si de ceva glucoza. Ma simteam super obosita. Azi noapte la 26 grade m am foit mereu. Am visat niste cretinatati legate de munca...cert e ca dupa sala nu am chef de prostii. Ieri am tras chiulu si am mancat aiurea. So Kclau astept sa ma scuturi bn diseara.

Kclaudyia 22 mai 2015 14:48:45

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1382563)
Nici aici nu scap de tine :))))

Mananc pisi...dar parca e mai bn in zilele de sala.
Spre exemplu...dim am bagat o omleta cu pastrama si o lg tarate...
La pranz o pulpa si 2 varfuri de furculita cu salata de varza...era nadoala.
Un cub ciocolata...acu incepe show ul!
O inghetata sorbet de fructe
Cateva felii pastrama 2 castravetib3 mici o pulpa superioara, o bucatica mica tarta cu visine. Toate in decurs de 2 ore ca deh sarbatoream.


Ma simt obosita...dimineata ma trezesc greu. As putea sa dorm lejer juma de ora in plus dar ma chinui sa mananc in fiecare dimineata...si e nevoie de timp in plus. De asta cred ca am clacat cu dulcele. Maine imi revin. Urmeaza un weekend cu scoala si cursuri dar incerc sa dorm mai mult.

o inghetata si o bucatica de tarta si se pare "show"???
Hai mai.. Nu exagera ca nu e cazul.. sorbetul are putin calorii oricum

GCM 22 mai 2015 19:44:52

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Klaudel simpatic...si totodata antipatic cand urli hai hai hai!!! Te visez noaptea!
La show a intrat si o buc de glucoza si 4 biscuiti. Caloric am fost ok, problema o reprezinta rontaiala de seara.

Dupa cum ziceam, dupa sala e mai greu cu masa. In seara asta am balotat iaurt cu capsuni proaspete, 3 cubulete cioco sugar free, seminte de floarea soarelui crude si de in...toate amestecate. Divin!
Din nou am urcact grasimile, dar nu au fost din cele rele.
Ma simt obosita, dar o oboseala placuta!
Urmeaza o saptamana full, cu 6 zile de munca!!!asadar trebuie sa ma pregatesc psihic.
Maine vin cu masuratorile actuale. Fie ce o fi!!!
O seara frumoasa!

GCM 23 mai 2015 07:34:29

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Morning!!!
Cred ca al meu cantar e defect...da-l n...ii!!!Azi l-am luat ca si greutate de staer. Mai urc pe el cand voi incapea intro pereche de jeansi care ii am etalon.
Ca si cm stam asa :
umeri : 103
bust : 93
talie : 73
burta : 83
fund : 103
copasa : 58
brat : 28
antebrat : 24
incheietura : 15
genunghi : 38
gamba : 37
gat : 33
kilograme : 68.5

GCM 26 mai 2015 20:27:56

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Bad day!!! Am mancat putin azi...nu cred sa fi strans 1000 calirii dar nici nu mi s a parut firesc Sa ma imbuib cu calorii proaste doar sa le cresc nr. Am evitat biscuitii bubului si am rontait niste seminte...
Sportul merge super...Kclau e la extreme...cand chill&sweet cand bad&evil...
Abia astept sa culeg roadele muncii!"

GCM 27 mai 2015 19:03:40

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Ne imbatam cu apa plata! Ma uimesc pe zi ce trece cate lucruri mai citesc si cate mai vad zi de zi.

Din pacate suntem prea ”stresate” de ideea de perfectiune, astfel incat tot ce bagam in gura devine o corvoada.
Nu e greu sa mancam sanatos, ci e mai comod sa mancam junk! Nu inteleg ideea de obsesie a ceea ce mancam.

M-am amuzat cand am vazut cate s-au aventurat in concurs si mai carcatoasa cum sunt chiar vroiam sa intru si sa intreb, cate se vad si ajunse la final?!
Daca am mancat aiurea sau nu am facut sport nu trebuie sa sa ma traga inapoi.
Intr-o competitie sunt si invingatori dar si invinsi....si binenteles mai sunt cei ce nu vor sa isi asume unele slabiciuni!Treaba lor!!!!



Revenind la turma mea....azi am avut relaxare....cum lipseste sportul cum apare zaharul. Pe langa meniul salvat am scapa si niste ciocolata, biscuiti, napolitane...acu sa nu ne imaginam o tableta/pachet/punga...cate putin :)))) fain mod de a gandi.
Recuperez maine prin doua ore de sport.

GCM 29 mai 2015 05:44:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Abia astept ziua de duminica sa dorm mai mult. M am saturat de stresul cu ceasul dimineata plus ca pt a mancat trb sa ma trezesc si mai devreme.... Mai dau eu chix la alimentati, dar nu mi fac mustari de constiinta. Vor urma 4 zile de pauza la sport....cu activitati casnice...munca pt inca 2 zile..
Sper sa fie ok si cu mancarea.! In rest ....viata e mai frumoasa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:29:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO