forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ioana Dobre (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ioana-dobre-7699.html)

pasiune 07 mar 2011 15:23:58

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Cum ziceai tu scumpa mea Ioana, viata e ca un carusel! Profita la maxim!
Te puuuuuppppp :x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

allanah 08 mar 2011 10:25:54

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
La mulți ani, Ioana! 8 martie fericit.
http://www.canadaroses.com/flowers/C...lowers%208.jpg

VAmedeea 18 mar 2011 16:41:31

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Ioana, cum a fost vacanta?
Toate bune?
Hainutele sunt faine, ce-ai mai facut?
Hai vino sa vb, banuiesc ca esti deja acasa!>:D<>:D<>:D<

Ioana Dobre 20 mar 2011 16:56:29

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Buna Ame!!!

Imi pare rau ca nu prea am avut timp sa scriu pe net. Chiar vineri am vrut sa scriu de la servici dar ca exact atunci a aparut sefu...mi-a dat de lucru...si nu am mai apucat :(

Am avut foarte multa treaba la servici si de acasa nu prea intru pe internet pentru ca merge foarte greu. O sa incarc si ceva poze de la bruxelles cat de curand sper!

La cumparaturi a fost ok. Mi-am luat o pereche de pantaloni nr 36 (erau supra elastici) si o pereche 38. Dar avand in vedere ca in octombrie anul trecut imi cumparam numarul 44...diferenta e considerabila!

Si dansurile imi ocupa mult timp.... deja 2 zile din 5 in timpul saptamanii sunt full complet. Dar e bine si asa. Pe 1 aprilie am deja examenul sa trec la intermediari. Am reusit sa prind destul de bine din urma, dar sper sa trec si mai departe :D

Ma bucur ca am reusit cat de cat sa ma tin de meniuri si sa nu ramans in urma cu ele. Chiar acum as vrea sa reusesc sa le completez pentru ieri si azi.

Apoi ma pregatesc sa plec la dansuri.... Deci, din scurt apuc si acum sa scriu!

In vacanta a fost dragut, dar nu pot sa zic ca am fost prea impresionata de oras. Din pacate am ost surprinsa neplacut de mizeria de accolo... Nu ca in Bucuresti ar fi mai bine....dar aici se vede ca e mizerie adunata...ca nu se face curat cum trebuie... La Brx mi se parea ca se facea curatenie foarte des, dar in schimb toata mizeria era "proaspata"... aruncata in mod constant.

In fine... la Stuttgart sper sa fie mai dragut :D

Voi ce ati mai facut? Nu am apucat sa mai citesc jurnalele...recunosc :(

Sper sa imi reintru in normal.... dar nu stiu pe cand :-S La munca e mult de lucru si acasa ori am dansuri ori trebuie sa fac curat ori pic de oboseala....

Va pup si sper ori sa imi spuneti voi aici cum si ce ati mai facut....ori sa imi fac timp cat de curand sa va citesc jurnalele. Pe gasca nu cred ca mai am vreo sansa sa reiau toate mesajele...


Ma duc sa completez repede meniurile si apoi sa fug la dansuri.
Va puup!

pasiune 21 mar 2011 13:07:17

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Buna Ioana :),

Ma bucur mult pentru talia la pantaloni, s-o stapanesti sanatoasa! Dansurile te vor ajuta mult!
Nici eu nu stau prea bine cu timpul in momentul de fata dar 10 min sa-mi trec meniurile tot incerc sa gasesc.
Sunt foarte socata de ceea ce ai scris si ai vazut la Bruxelles. Eu nu stiu pe unde ai fost tu, dar chiar e un oras superb!
Curatenie se face zilnic insa este un oras foarte vizitat de turisti de toate natiile in fiecare zi si asta poate explica "mizeria proaspata".
Cu toate ca.... nu stiu.... Ai vizitat Grand-Place? Atomiul? Mini-Europe? Palatul Regal? Bursa etc?
Daca ai fost pe langa Gare du Nord e sigur ca la cati tigani romani sunt numai curatenie nu putea sa fie... Si e clar ca daca ai nimerit un timp ploios totul pare mai mohorat....
Poate avem gusturi diferite dar eu ador Bruxelle-ul si detesc Bucurestiul care nu-i vine nici la degetul de la piciorul mic....
Voilà!

O saptamana superba! :-*:x

Ioana Dobre 22 mar 2011 09:54:20

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Citat:

Anterior postat de pasiune (Post 581451)
Buna Ioana :),

Ma bucur mult pentru talia la pantaloni, s-o stapanesti sanatoasa! Dansurile te vor ajuta mult!
Nici eu nu stau prea bine cu timpul in momentul de fata dar 10 min sa-mi trec meniurile tot incerc sa gasesc.
Sunt foarte socata de ceea ce ai scris si ai vazut la Bruxelles. Eu nu stiu pe unde ai fost tu, dar chiar e un oras superb!
Curatenie se face zilnic insa este un oras foarte vizitat de turisti de toate natiile in fiecare zi si asta poate explica "mizeria proaspata".
Cu toate ca.... nu stiu.... Ai vizitat Grand-Place? Atomiul? Mini-Europe? Palatul Regal? Bursa etc?
Daca ai fost pe langa Gare du Nord e sigur ca la cati tigani romani sunt numai curatenie nu putea sa fie... Si e clar ca daca ai nimerit un timp ploios totul pare mai mohorat....
Poate avem gusturi diferite dar eu ador Bruxelle-ul si detesc Bucurestiul care nu-i vine nici la degetul de la piciorul mic....
Voilà!

O saptamana superba! :-*:x

Buna Pasiunea si multumesc de vizita!!!

Da, in grad place am fost si mi-a placut mult, am vazut si atomiul si cred ca si bursa. Din pacate nu am avut la indemana cel mai iscusit ghid si totul a fost pe fuga. Mai ales ca o zi din 3 am fost in bruges (cel mai frumos oras pe care l-am vazut pana acum).

Nu ma intelege gresit, nici mie nu imi place bucurestiul.... nu asta vroiam sa spun, si despre Bruxelles am zis ca ar putea sa fie un oras frumos, tocmai din prisma locurilor frumoase pe care le-am vazut. Din pacate nu am mai patit sa am asa un sentiment de teama cand am fost sa vizitez un oras. Si asta cu precadere la metrou sau noaptea (asta face parte din viata cotidiana a celor care locuiesc acolo, nu doar cei care viziteaza).

Si la Londra am observat foarte multi imigranti, dar pareau pasnici. Nu stiu cat de romani erau cei care ii vedeam pe strazi urland, grupuri mari de barbati care se uitau incruntat la tine, fete la 16 ani bete si urland cu sticla desfacuta de vin in mana (cred ca era exact la bursa din bruxelles pe la ora 11-12 noaptea).

Nu zic, si aici e mizerie, dar parca oamenii mi se par mai putin agresivi (a nu se intelege/confunda cu nesimtiti :P ).

Nu stiu exact de ce am ramas cu sentimentul asta.... Intr-adevar, daca am scoate oamenii din bruxelles cladirile sunt remarcabile si parcurile superbe! Eu am stat in cele 3 zile la Schumman, vis-a-vis de intrarea la consiliul europei (deci una din cele mai bune zone, nu?)... si totusi am fost agresata la metrou la ora 14 de un "latino-american" beat care s-a legat mai mult de mine ca sa gaseasca motiv de cearta cu doi belgieni care au indraznit sa se uite la el. Am iesit tremurand din metrou, la propriu. Poate ca si asta si-a lasat o amprenta serioasa pe imaginea vacantei mele :)

In alta ordine de idei, la mine se anunta vremuri foarte aglomerate. Vreau sa ma apuc, pe langa job sa incep si stagiu de practica in domeniul evaluarii interprinderilor. Daca totul merge conform planului cred ca nu voi mai avea timp nici sa dorm, si nici financiar nu o sa fie prea roz, dar o sa merite efortul.

Sper sa apuc sa trec prin jurnalul tau in urmatoarea perioada. Si pe Ame si pe Anorien trebuie sa le vizitez. Sa imi fie rusine ca nu am mai dat nici un semn de atata vreme!

Va pup fetelor!

P.S. Si poze sper sa pun cat de curand! :D

amd1809 28 mar 2011 09:29:52

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Buna Ioana!

Ce mai faci? Nu ne-ai mai vizitat in gasca, asa ca am venit in vizita (neanuntata :P). CUm merge cu iubitul? Cu tigarile cum o duci?

Pupici!

Ioana Dobre 28 mar 2011 13:30:10

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Buna Amd!

Iti multumesc mult de vizita si ma bucura sa vad ca sunt fete din gasca care se gandesc la mine!

Din pacate am fost foarte aglomerata cu munca si nu am avut timp nici sa trec pe la jurnalele slabutelor, ce sa mai vorbesc de tinut pasul cu mesajele de pe grup?! :)))) Stiu ca fetele acolo sunt foarte active si povestesc destul de mult, asa ca daca nu apuc sa citesc toate mesajele imi e teama ca ma bag in "conversatie" ca musca in lapte.

Din fericire toate lucrurile s-au asezat si am intrat si eu pe un fagas mai normal. Parca de cand a dat soarele sunt mai bine-dispusa si nu mai sabotez nici relatia nici povestea cu fumatul :)))))

Sper sa reusesc cat de curand se reintru in "hora" slabutelor care tin Monti si sa povestim mai des!

Pe e-mail cand vad ca primesc mesaje la jurnalul meu intru si citesc pentru ca mesajele sunt putine, din pacate la celelalte "abonamente" nu apuc sa citesc :(((

Tu ce mai faci? Cum merge cu dieta? Mai "urmaresc" activitatea fetelor (inclusiv a ta) din gasca fetelor lui monti :D.

Incerc sa nu raman in urma macar acolo, ca sa imi "spal" pacatele ca inca nu reusesc sa ajung pe grup.

Te pup si iti multumesc inca o data pentru surpriza frumoasa! :D

Ioana Dobre 31 mar 2011 10:22:24

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Fetelor... azi dimineata cantarul imi arata 56 kg!!! Am zis sa las totusi la 57 tickerul ca poate visez :)))) Totusi la 57 a stat de marti (inclusiv).

Am zis sa impartasesc cu voi aceasta surprinzatoare slabire la care incerc sa ii gasesc o explicatie, avand in vedere ca am avut o perioada de aproximativ o luna in care nu am dat jos nici un kg!

In ultima vreme, fara a forta acest lucru...ci din diverse motive, nu am mai mancat atat de multe fructe, am mancat mai putin si mai rar ciocolata neagra...si cel putin in ultimele zile am mancat destul de des mancare de fasole, varza calita si ciorbita de pui.

Probabil ca mai putina ciocolata neagra nu strica :D

Va puuup!

pasiune 31 mar 2011 10:37:38

Re: Jurnal Ioana Dobre
 
Hello Ioana, :)


C'est magnifique! Génial! Super! [*2*]
Bravo!

O zi superba! :x>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:30:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO