forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Jessik - inceputul e greu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jessik-inceputul-e-greu-7615.html)

anqutz 05 iun 2011 10:34:56

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Neata! Ce-ti mai face porcusorul de guineea?

jessik 05 iun 2011 20:34:43

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
f rau.. maine de abia il duc la vet.. am bocit ieri mult.. din fericire, am slabit mult..pt o zi.. sa vad daca se mentine,. la tristetea mea, o sa =((mai scad..

ella 78 06 iun 2011 10:21:06

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Ciao Jess,cum mai e la tine? porcusorul cum e? tu ? pupicei draguto

jessik 06 iun 2011 17:54:49

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
indata merg la vet.. am slabit in cateva zile cam un kg..sper sa ma mentin.. si sper sa fie bine porcusorul, e un luptator. si tot mai roade gratiile de la cusca de dimineata, si se chinuia sa mance ceva..

anqutz 06 iun 2011 18:06:47

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 679856)
indata merg la vet.. am slabit in cateva zile cam un kg..sper sa ma mentin.. si sper sa fie bine porcusorul, e un luptator. si tot mai roade gratiile de la cusca de dimineata, si se chinuia sa mance ceva..

Felicitari pt kg. Va tin pumnii sa fie bine porcusorul.

jessik 06 iun 2011 22:14:22

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
m-am cantarit si azi, si aveam doar cu 100 grame mai mult,,deci e bine, ..inseamna ca asa e greutatea, desi ieri am mancat pizza, de fapt am mancat de 3 zile incoace. ca nu stiu, am mancat si gata. ieri eram plecata deci nu am avtu ce face. azi sa ma osihnesc , si bag un sport mic diseara.
porcul parca e mai zdravan, ii dau medicamente de la vet. si a avut o energie ca a sarit de pe canapea, sa fuga la acsa lui haha, noroc ca e distanta mica pana la podea, s-a simtit stresat cu medicamentele. o sa fie bine, si sper sa mai slabesc cate putin, ,, sa am energie, ca si la servici eram sup, ca mi-a zis sefa ca is cam ametita si nu dau sunt la nivelul care trebuie, .. pai eu fiind cu suparerile mele, si cu cm, nu aveam deloc, concentrare.. sper sa imi vina energie si sa muncesc bine..sa imi dea ore.
azi am mancat peste cu dovlecel, si mozzarela, putin asa, si salatica.. diseara niste salata d evanata, si nu mai stiu, ca mi-e foame, dar tot nu prea am pofta de mancare

jessik 07 iun 2011 21:45:50

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Porcusorul e mai bine,, dar eu am o stare nashpaa.. Si iar imi vine sa mananc dulce..nici mancare nu imi trebuie.. Iar cateva guri si gata..nu am pofta.. Acum si ploua, indata merg la servici, si ma simt iar dezamagita, si fara chef de munca. Nu ma fac mai energica la munca, daca sefa imi zice ca nu sunt aa de buna cum trebuie, mai tare ma descurajeaza.

mishutza 07 iun 2011 22:19:31

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Salutare Jessik,felicitari pentru scadere.
Ce a patit animalutul tau?Acum e mai bine?
Cum stai cu dieta si cu sportul?Tu iti salvezi meniurile?Ca tare as fi curioasa sa vad unul,sa descoperim unde e baiul.
Servici usor astazi.>:D<>:D<>:D<

jessik 07 iun 2011 22:32:38

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Pai acum am slabit, dar nu te uita la meniuri, groaznice.. Cred ca de sup am slabit. E mai bine acuma, are diarie dar e sub tratament.. Isi revine.
Eu ma chinui sa mananc, ca nu as manca nimic.. A inceput sa imi placa senzatia de foame.. Haha.. Dar trebuie sa mananc si chestii dietetice nu aiurea..

blum 08 iun 2011 23:46:55

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 681362)
Pai acum am slabit, dar nu te uita la meniuri, groaznice.. Cred ca de sup am slabit. E mai bine acuma, are diarie dar e sub tratament.. Isi revine.
Eu ma chinui sa mananc, ca nu as manca nimic.. A inceput sa imi placa senzatia de foame.. Haha.. Dar trebuie sa mananc si chestii dietetice nu aiurea..

am venit, sa traiti, nu am fost la pc pana acum. adica am fost mai devreme , dar dupa aia m-a pus pacatul sa ma uit la un film....de pe bici.

jessik 09 iun 2011 08:48:31

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
lasa bine ca ai facut sport.. eu am pacatuit cu o inghetata la 12 noaptea.. mi-am luat de las ervici, si era cu toping de afine, si cu bucatid e capsuini si afine.. buuun.. eram mai fericita ca m-a laudat, dupa ce zilele rtecute a zis ca nu is la nivelu care trebuie,.. cine sa o mai iteleaga..lokoosx-(

anqutz 09 iun 2011 09:59:28

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 682875)
lasa bine ca ai facut sport.. eu am pacatuit cu o inghetata la 12 noaptea.. mi-am luat de las ervici, si era cu toping de afine, si cu bucatid e capsuini si afine.. buuun.. eram mai fericita ca m-a laudat, dupa ce zilele rtecute a zis ca nu is la nivelu care trebuie,.. cine sa o mai iteleaga..lokoosx-(

Ce-ti face porcusorul?

Bine ca a fost o inghetata, nu iti face procese de constiinta pt ea.

blum 09 iun 2011 14:57:23

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 682875)
lasa bine ca ai facut sport.. eu am pacatuit cu o inghetata la 12 noaptea.. mi-am luat de las ervici, si era cu toping de afine, si cu bucatid e capsuini si afine.. buuun.. eram mai fericita ca m-a laudat, dupa ce zilele rtecute a zis ca nu is la nivelu care trebuie,.. cine sa o mai iteleaga..lokoosx-(

eh, un mic "pacat" din cand in cand face parte din cura de slabire. atata timp cat se intampla rar, se accepta. nu uita ca si dupa cura de slabire ai o viata de trait si nu vei putea evita din cand in cand cate o inghetata sau prajiturica. trebuie sa le ekilibrezi cu sport, sau o masa mai slabuta. deci, zici ca a fost buna inghetata? :)):))) te cred........

jessik 09 iun 2011 19:21:17

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
haha. pai dupa cateva ore grele de munca, si unde am transpirat mai ceva ca pe banda... acum m-a laudat sefa, si am avut mai mult spor. era o inghetata mai semi lichida, cu crema de afine, nebunii, si cum am reducere de angajat 50%, am dat un dolar. pai eu nu am renuntat la nimic definitiv, numai ca mananc putin si nu f des. am si inghetata mereu in frigider, dar iau 2 linguri la cateva zile.
ciocolata am si tot asa manac 10 grame . sau bomboane skittles, 2 3, ..
deci cumva cantitativ mannc f putin.
porcul e mai bine mananca singur, si cred ca face caca mai tare, din ce am obs. inca ii dau tratament, si sper sa se mai ingrase.
am facut ieri sport o ora. si m-am chinuit putin si la banda.. cel mai greu mi se pare ca obosesc repede..
la eleptica as face si o ora.. dar parca imi amortesc talpile.
asa ca ramane dragostea mea fitnessul la aparate.... tre s afac ceva pt sunculitele de pe spate, si laterale.. ca sa zic asa mai inestetice..
ca poate merg intr-un parc cu topogane cu apa .. iee

blum 09 iun 2011 19:27:56

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 683666)
haha. pai dupa cateva ore grele de munca, si unde am transpirat mai ceva ca pe banda... acum m-a laudat sefa, si am avut mai mult spor. era o inghetata mai semi lichida, cu crema de afine, nebunii, si cum am reducere de angajat 50%, am dat un dolar. pai eu nu am renuntat la nimic definitiv, numai ca mananc putin si nu f des. am si inghetata mereu in frigider, dar iau 2 linguri la cateva zile.
ciocolata am si tot asa manac 10 grame . sau bomboane skittles, 2 3, ..
deci cumva cantitativ mannc f putin.
porcul e mai bine mananca singur, si cred ca face caca mai tare, din ce am obs. inca ii dau tratament, si sper sa se mai ingrase.
am facut ieri sport o ora. si m-am chinuit putin si la banda.. cel mai greu mi se pare ca obosesc repede..
la eleptica as face si o ora.. dar parca imi amortesc talpile.
asa ca ramane dragostea mea fitnessul la aparate.... tre s afac ceva pt sunculitele de pe spate, si laterale.. ca sa zic asa mai inestetice..
ca poate merg intr-un parc cu topogane cu apa .. iee

pup fata! si stepperul nu te ajuta?

blum 09 iun 2011 19:29:55

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
iubita, revin mai tarziu

jessik 10 iun 2011 19:23:11

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
mda, e inaourat, nu am chef de nimic, is obosita, si ma gandesc s aimki fac clatite, de fapt imi fac ca visez la ele de 2 luni.. cu niste branza.
in rest nu as mai manca altceva.
iar sport mai pe diseara sa am energie, ma gandesc sa mai schimb ceva.
sa incerc la stepper, la banda sa alerg mai multe minute,
si sa bag la saltea exercitii. ca alea nu am facut de mult. si exercitii laterale, poate mi se face si mie talie. a poate mai citesc la soferie, ca tot am zis ca dau vara asta examenul.

blum 10 iun 2011 19:34:52

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 684660)
mda, e inaourat, nu am chef de nimic, is obosita, si ma gandesc s aimki fac clatite, de fapt imi fac ca visez la ele de 2 luni.. cu niste branza.
in rest nu as mai manca altceva.
iar sport mai pe diseara sa am energie, ma gandesc sa mai schimb ceva.
sa incerc la stepper, la banda sa alerg mai multe minute,
si sa bag la saltea exercitii. ca alea nu am facut de mult. si exercitii laterale, poate mi se face si mie talie. a poate mai citesc la soferie, ca tot am zis ca dau vara asta examenul.

ti-am scris un roman la mine in jurnal :)) hey, carnetul e ok! dupa ce-l iei ti se deskid o mie de posibilitati .

jessik 11 iun 2011 21:41:16

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
mor de oboseala, si ma asteapta diseara acelasi program lung.. oh sper sa rezist.. zilele astea vreau sa mananc mai usurel.. ceva peste , saalte.. vad eu.. am duminica si luni, de relax.. si sper sa mai scad, la sport, am facut putin stepper.. si ex pt fund , si spate, mai intense.si multe abdomene.. sa ma concentrez pe partea de sus..

anqutz 11 iun 2011 21:42:49

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 685778)
mor de oboseala, si ma asteapta diseara acelasi program lung.. oh sper sa rezist.. zilele astea vreau sa mananc mai usurel.. ceva peste , saalte.. vad eu.. am duminica si luni, de relax.. si sper sa mai scad, la sport, am facut putin stepper.. si ex pt fund , si spate, mai intense.si multe abdomene.. sa ma concentrez pe partea de sus..

Nu poti sa tragi un pui de somn?

Felicitari pt sport! >:D< Sa nu neglijezi nici partea de jos, pt ca tot asa de multe grasimi arzi chiar daca te antrenezi uniform.

jessik 12 iun 2011 21:38:14

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
pai fac si la coapse interioare, exterioare.. si eleptica, si alergare, e pt picioare..
de sport oricum nu ma las.. si la mancare o dau iar pe salate, avocado, legume, si carne slaba..oh cand vad si eu 63..apoi 60 59.. si as fi fericita momentan,,

blum 12 iun 2011 23:09:31

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 686514)
pai fac si la coapse interioare, exterioare.. si eleptica, si alergare, e pt picioare..
de sport oricum nu ma las.. si la mancare o dau iar pe salate, avocado, legume, si carne slaba..oh cand vad si eu 63..apoi 60 59.. si as fi fericita momentan,,

for motivation, dear --------------------->YouTube - &#x202a;Turbo Fire Results - Kate's Shakeology Transformation - Workout from makers of P90X&#x202c;&rlm;

jessik 13 iun 2011 08:35:19

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
da, f interesant, dar eu la bloc nu pot sari, si cand merg se aud pasii, de se zguduie podeaua..:(
ooh. tot ce pot face sa fac la sala, doar daca invat cateva miscari sa le fac la sala.. de una singura...intr-un colt..hm...

aussie_girl 14 iun 2011 23:49:10

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
iti scrisei la mine in jurnal cateva randuri..nu mai reiau aici..

capul sus ca arati fain!! mai ai de lucru oleaca pe la burtica..pe ici pe colo..dar esti ok~!

madd 14 iun 2011 23:50:53

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
hello jessik cf?:)nu prea mai intru k sunt in stress...dar dupa bac promit k intru ka inainte adk non stop:))

jessik 15 iun 2011 19:48:28

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
salut.. cine maik intra..
eu is asa de obosita,, tre s adorm , ca sapt asta lucrez mult, ..d ar inainte de servici, tot o s amerg juma d eora la sala..ca nu am mai mers de mult..
deocamdata ma mentin, desi am mancat aiurea, sau am in plus cu 200 grame..
incerc macar s anu mananc seara, mai ales ca sapt asta o sa reusesc , ca vin tarziu de la servici, si chestia asta ma slabeste..
is fericita ca heinele imi stai mai bine, mai ales alea noi.. dar tot visez eu la 59 kg.. atunci chiar o sa arat bineeeee. ooh.. poate reusesc..si vara asta se anunta frumoasa.. mergem pe insula vancouver catevfa zile, dupa ziua mea.. cu cortul.. mistoooo

jessik 18 iun 2011 20:19:34

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
nu ma mai viziteaza nimeni?
eu is ok.. sper sa mai slabesc, ca vreau sa ajung la 60 cat de repede... daca as putea sa alerg mai mult de 10 min, poate mi se mai topesc grasimileee..

ancad26 18 iun 2011 22:02:43

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 693461)
nu ma mai viziteaza nimeni?
eu is ok.. sper sa mai slabesc, ca vreau sa ajung la 60 cat de repede... daca as putea sa alerg mai mult de 10 min, poate mi se mai topesc grasimileee..


Ba da te vizitez eu!:-*>:D<

ti-am raspuns la mine in jurnal. in londra si uk am emigrat practic:D.

si eu vreau si vreau repede sa slabesc dar nu merge asa usor. mai un sport mai putine abateri sti cum este:P am vazut in poze niste parcuri minunate chiar ia puea alerga. dar tu mergi si la sala nu? ce faci acolo?

eu fac eliptica si inot dar asta era in Ro aici in uk cred ca ma apuc de alergat in parc.

ancad26 18 iun 2011 22:03:59

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
o luna fara abateri si carbo mai putini si esti la 60. :D dar asa sunt si eu nu imi place sa fiu constransa prea tare pt ca ma frustrez si fac urat si sunt ciufuta.

celestina 18 iun 2011 23:36:14

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Buna Jesik! Intai felicitari pentru kilogramele pierdute :) Sper sa te ajung si eu din urma... ! Sa ai o duminca frumoasa!

celestina 19 iun 2011 20:07:30

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Buna Jessik! Vad ca si tu ai aceeasi problema ca si mine...Cand esti suparata si iti merg toate pe dos, iti gasesti alinarea cu ceva dulce. Si eu fac la fel. Mai ales daca vad ca tin dieta fac si sport, iar rezultatele intrazie sa apara. De asta am si renuntat de atatea ori la diete.. Sper ca de data asta sa fie altfel. Te imbratisez! Sa ai o saptamana frumoasa!

ancad26 22 iun 2011 00:31:34

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Servus jessika !

ce faci cum esti? merge >:D<:-* slabitul ? Imi plac pozele tale sunt deosebite !
eu mai am unele tare frumoase cu londra le pun maine. te pup !!

mishutza 22 iun 2011 07:42:05

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Neata Jessik,cum merge treaba?

jessik 22 iun 2011 09:52:55

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
eu ce am venit d ela servici, deci e 1 noaptea, ca am venit la 12, si am facut dus, si din pacate am mancat putin, niste strugurei, cateva boabe, si un copanel, ca a cump sotul pui din ala la rotisor.. si nu m-am putut abtine.. la cat am muncit, aveam o foame de lup.
dar bine ca nu am mancat mai mult.
azi am facut sport mai mult, am alergat la banda , numai ca incepuse sa ma doara intr-o parte, si mai mult am mers, apoi am facut fitness..deci am stat mai mult de o ora..
ohh.. sper sa mai slabesc..pe de o parte is trista ca lucrez seara si nu ma pot plimba cu sotul, ca el vine de la servici cand plc eu.. dar ma bucur ca asa o sa am bani in plus. si in iulie mergem in vacanta cateva zile, pe insula vancouver,, in orasul victoria.. e f frumos..si o s adormim in cort.;;)

jessik 23 iun 2011 19:06:37

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
mda, tot nu scad, am impresia, ca la fiecare prag de schimbare de kg, tot stagnez..desi nu am mancat seara, si am muncit la servici.. sper sa mai fac sport. ca m-am laudat o zi, si apoi iar am dormit, ca eu cu somnul meu..
la cm, aiurea de tot, fix la fund am slabit, am 93, la burta 94. talie 83, sani 103, la sani am scazut cu 3 cm.
evident fatza de ultima data, cred ca mai mult de o luna..
daca recapitulez eu bine, fata din ianuarie.. ohoho ce mult timp trecuse.. am scazut de la sani 11 cm, talie 10 cm, burta 12 cm, coapsa vreo 5... e ceva, dar mai vreau macar la talie si burta cate 10 cm..

celestina 24 iun 2011 10:52:27

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 698740)
mda, tot nu scad, am impresia, ca la fiecare prag de schimbare de kg, tot stagnez..desi nu am mancat seara, si am muncit la servici.. sper sa mai fac sport. ca m-am laudat o zi, si apoi iar am dormit, ca eu cu somnul meu..
la cm, aiurea de tot, fix la fund am slabit, am 93, la burta 94. talie 83, sani 103, la sani am scazut cu 3 cm.
evident fatza de ultima data, cred ca mai mult de o luna..
daca recapitulez eu bine, fata din ianuarie.. ohoho ce mult timp trecuse.. am scazut de la sani 11 cm, talie 10 cm, burta 12 cm, coapsa vreo 5... e ceva, dar mai vreau macar la talie si burta cate 10 cm..

Jessik, gandeste -te ca ai dat jos 9 kg!! Sunt sigura ca usor, usor o sa ajungi unde vrei tu. Ce n-as da sa fiu eu in locul tau si sa fi slabit atat de mult! Ma gandeam ca la sani tare as vrea sa mai dau si eu jos. Am peste 100 de cm :D si nu-s tocmai mandra...Te Imbratisez, si iti doresc o zi frumoasa!

jessik 24 iun 2011 19:05:41

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
vai ce fericita sunt, de mult nu am mai slabit, asa mai calumea.. am scazut de ieri pana azi 500 de grame.. cum nu stiu.. trebuia .. ca nu prea am mancat seara.. da am slabit aproape 10 kg, eh cat mai e 400 grame.. apoi.. sper ca mai dau macar 4. tot visez eu la 59 vara asta.

blum 25 iun 2011 12:58:58

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Bineinteles ca te vizitez, inima!>:D<>:D< doar ca tu, ori dormi, ori esti la lucru.....mama lui de fus orar. vazui ca faci treaba buna in ultima vreme! felicitari!
cat despre castraveti, daca sunt mici si fragezi sunt ca dovleceii in mancare. daca sunt mari pt. salata, lasa prea multa apa

jessik 29 iun 2011 19:43:11

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
am slabit iar.. tot de la tristete, ca a murit porcusorul pana la urma..si am suferit mult. acum am 63,1.. deci 9,9 kg. tot sper s amai dau ceva pana la ziua mea pe 14. poate mai scad si de la centimetri.
is f racita.. si nu am chef de nimic.. noroc ca mi-am luat alt porcusor, ca celalalt era singurel. si sa mai uit de tristete.. la mancare stau prost.. ba rabd de foame, ca nu mi-e pofta,m ba, ma apuca dulciurile iar.. si sport nu am mai facut.. poate fac ceva usor azi..

blum 01 iul 2011 20:46:45

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
pare rau pentru porcusor :( tu nu mai intri? mai spune cate una-alta :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:37:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO