forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Jessik - inceputul e greu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jessik-inceputul-e-greu-7615.html)

jessik 04 ian 2011 08:57:06

Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
nu stiu sigur cum se scrie un jurnal, dar am sa incerc sa scriu,
azi am mancat normal pt o grasuta ca sa zic asa.incet dar sigur sper eu ma voi lasa de aceste obiceiuri. e f greu mai ales ca am chestii de mancat interzise in casa, maine voi incerca sa mananc mai sanatos. vreau sa merg si la sala ca mi s-a terminat abonamentul,
deobicei mergeam ca de 5 ori pe sapt o ora: cardio eleptica si banda si putin fitness la aparate cu greutati medii. nu vreau sa mis e ingroase muschii ca la picioare sunt cam tari.
nu vreau sa va spun ce am mancat azi, sa nu ma certati.. haha dar de maine o sa va zic

lucia ely 04 ian 2011 09:39:47

re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
buna:*:*:*>:D< bine ai venit printre slabute>:D<
cred ca nu te asteptai sa fiu eu prima care te intampina>:D<
eu si bobo te pupacim si pe tine si pe porcusorii tai>:D<
iti uram succes>:D<:*:*:* si venim sa vedem raportu in fiecare zi:)

jessik 05 ian 2011 00:19:02

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
mersi de mesaj. si pupicei la porcut. sincera sa fiu parca a dat foamea in noi,.. eu si porcii ca suntem grasi, cred ca m-am molipsit de la ei. asa ca tre sa mancam mai sanatos, :D
azi am mancat putina budinca cu fructe, un cremvusrti, un suc de la o portocala stoarsa, o bucatica miica de cioko de casa care mi-a ramas..incerc sa mananc numai cate o bucatica... apoi cando termin gata cu dulcele.
sincera sa fiu iar mi-e foameee si nu stiu ce sa pap sa am energie la sala ca de azi incep iar si am sa merg aproape zilnic cate o ora jumate( inainte mergeam o ora)

oricum nu fac f intens ca sa nu mi se faca rau.. deci chiar daca e mult o ora jumate, fac moderat, niste cardio. eleptica si am sa incep niste abdomene pe minge ca is mai usurele, pot face si 50. diseara cred ca am sa mananc o supa

jessik 05 ian 2011 06:27:34

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
acum ma uit la emisiunea the biggest loser, si poate ma abitionez mai atre.. este o emisune extraordinara, poate o puteti gasi pe net. despre slabit

Slabuta 05 ian 2011 23:21:26

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Jessik hai sa iti vedem un meniu inchegat pentru o zi :)
De exemplu, azi...
De dimineata pana seara ce ai mancat.
Ce activitate fizica ai avut. :)

Ca sa putem discuta mai aproape de subiect si sa te putem ajuta cu sfaturi. :)

jessik 06 ian 2011 01:41:39

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
din nefericire,, greu ma las de dulce, pt ca am in casa.. serios ca imi vine sa le arunc, dar nu ma lasa sotul.. sa le manance el..dar promit ca nici nu mai trec pe la raionul cu dulce. eu lucrez putine ore pe sapt deci am timp berechet incat sa stau acasa sa ma plictisesc si sa bag in mine.
ieri nu am mai facut supa, dar am mancat niste mazare cu putin sos ( de rosii) si o bucatica de peste( cu pesmet semi preparat) ci 2 crochete de pui. presupun ca si astea au calorii multe.

activitate fac doar la sala, o ora si ceva de cardio usor, acasa, prea putin, mai fac curat
chiar azi am zis ca trebuie sa mai fac niste treburi casnice
la mine e dim cand la voi e seara, deci pana acuma am mancat lapte cu niste prajiturele( ooof)
la amiaza am mancat niste somon afumat o bucatica cu 3 felii de rosii
la gustare am sa mananc niste fructe, si seara niste ardei copti.
mentionez ca mananc paine neagra cam 2 felii pe zi
apa incerc sa beau, deocamdata beau cam 3 sau 4 pahare. sper sa le cresc

jessik 06 ian 2011 20:46:02

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
chiar daca nu am mancat exact cum am scris mai sus, tot am slabit. deci cred ca era prea putin ce as fi mancat, dar tot mi-a fost foame, partea buna e ca azi dim cantarul imi arata 71,5. acum poate ca am dormit cam flamanda.cum am mai citit e bine ca spre seara sa mancam putin.
deci probabil merg pe dieta hipocalorica. inca nu stiu sa socotesc prea multe calorii dar incerc sa evit chestiile rele, prajeli nu mananc, paine f putin, dulce si mai putin, iar restul in cantitati mici, si des, sa am energie la sala.
ieri am facut 70 min cardio, mers cu alergat 30 min, 10 min eleptica, si restul putin fitness cu greutati medii,si 100 ambd pe minge umflata.o sa imi notez pe hartie ce mananc, si apoi am sa trec aici ca sa scriu exact, ca degeaba scriu inainte ce presupun ca as manca.

happygirldiana 10 ian 2011 00:09:45

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
uite-ma la tine in vizita:*:*ce faci?cum merge treaba?felicitari pentru casuta ta cea noua:)

happygirldiana 10 ian 2011 00:13:13

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
deci pana la vara vrei sa slabesti cam 10 kg?sigur o sa slabesti.daca ai ambitie,daca faci sport,mananci sanatos sigur o sa slabesti sanatos dar nu mai mult de 4 kg pe luna!:)

happygirldiana 10 ian 2011 00:21:36

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 461708)
chiar daca nu am mancat exact cum am scris mai sus, tot am slabit. deci cred ca era prea putin ce as fi mancat, dar tot mi-a fost foame, partea buna e ca azi dim cantarul imi arata 71,5. acum poate ca am dormit cam flamanda.cum am mai citit e bine ca spre seara sa mancam putin.
deci probabil merg pe dieta hipocalorica. inca nu stiu sa socotesc prea multe calorii dar incerc sa evit chestiile rele, prajeli nu mananc, paine f putin, dulce si mai putin, iar restul in cantitati mici, si des, sa am energie la sala.
ieri am facut 70 min cardio, mers cu alergat 30 min, 10 min eleptica, si restul putin fitness cu greutati medii,si 100 ambd pe minge umflata.o sa imi notez pe hartie ce mananc, si apoi am sa trec aici ca sa scriu exact, ca degeaba scriu inainte ce presupun ca as manca.

sub nicio forma nu trebuie sa ne infometam.si eu am zile cand simt ca nu mai pot manca desi nu am atins 1200 de cal dar ma fortez,sincer spun:)))nu e buna infometarea,nu trebuie sa simti foame,trebuie sa iti potolesti stomacul dar la orele potrivite si cu alimentele potrivite...de socotit calorii e simplu,cu calculatorul nostru de aici,de pe forum.simplu,cauti alimentul,introduci cantitatea consumata si asta e!!!hai,de maine postam meniurile,cu tot ce am mancat.nu dureaza mult sa facem asta.asa o sa ne mobiliziam mai usor.eu postam mereu meniu dar in decembrie...in vacanta cu treaba si pregatiri nu am mai pstat nimic:D


iar cu sportul....ai grija,nu te solicita prea tare.mai bine faci un 40-50 de minute sport,corect decat sa faci ore in sir si sa faci ceva gresit.plus ca nici organismului tau nu ii place sa fie chair atat de solicitat.poti decarca programele de sport,cardio daca vrei sa arzi grasimi,faci zi de zi si 1 sau 2 de odihna,sau faci o zi da o zi nu.sau poti face doua zile sport,una sa te odihnesti.trebuie sa se refaca fibrele:)

jessik 10 ian 2011 02:09:39

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
pai sincera sa fiu nu prea imi era foame poate putin seara.ieri am mancat cam nedietetic si seara nu prea im era foame, credeam ca gata iar ma ingras, dar am mai slabit vreo 300 grame,
ieri am mancat lapte cu o felie paine si f putin nuttela, apoi la pranz si seara am mancat avocado, orez cu legume si ciuperci, si o bucatica pui la gratar plus salata. seara am mancat la fel doar putin , ce mi-am oprit le la pranz plus putina branza cottage. stiu ca nu o fi buna combinatia.
azi am mancat: o felie paine neagra cu putina margarina, o nectarina, un ou fiert , suc de fructe,un cub mic de cascaval, o budinca, si la pranz lapte cu mamaliga si branza cottage, dupa calculele mele nu cred ca am sarit de 800 calorii, cantitatile fiind mici. si diseara am sa mananc niste legume.
la sport am facut o plimbare lunga prin zapada cu papuci care cam alunecau, presupun ca am ars ceva calorii intr-o ora jumate. mersii ca ai venit in jurnalul meu.
cu sportul nu ma obosesc f tare, ca fac din noiembrie( si am facut si asta primavara)
si is obishnuita, fac cam o ora si ceva, banda mai mult mers si eleptica ieri am facut o ora si am consumat 600 calorii. alt sport nu fac.. am sa mai incerc sa fac pe acasa..
deocamdata tot mai gust din dulce...
si paine neagra,, apa trebuie sa ma mai chinui.
carne, pui, peste, cateodata vita si porc slab
am citit putin si unele fete mananca f putin,, si nu cred ca e sanatos.. eu as lesina sa mananc numai vegetale sau salate.

happygirldiana 11 ian 2011 21:02:37

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
hei!ce mai spui?

jessik 11 ian 2011 22:22:47

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
salut.. ma bucur ca nu ai uitat d emine.. faza e ca aici sunt in urma cu 10 ore cu fusul orar, si eu sunt online dim si seara.dar poate ca la ora asta dormi.. ce sa zic.. ma lupt cu greu sa slabesc.. partea buna cantarul mi-a aratat 71 fix.. mai astept sa vad daca tot asa ramane sau mai scade.. incerc sa renunt la chestii ingrasatoare, doar sa gust,, si sport zilnic vcate o ora nu f greu nu te speria.. trebuie facut miscare, pt ca eu acasa mai mutl stau degeaba, daca lucrez la servici 3 zile pe sapt.:-s tie cum iti merge? vad ca mananci bine slabesti frumos..

jessik 11 ian 2011 22:30:41

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
ieri am mancat:
salata de vinete cu o lingurita ulei si ceapa
un jeleu cu fructe si unu jeleu mousse
la pranz 5 felii dovlecel putin calit in tigaie cu 2 bucatele file de peste si 3 felii cartof dulce la cuptor, 2 felii de paine neagra, o feliuta salam si 5 masline
seara putin piept de pui si cateva linguri de iaurt..
extra.. o bomboana de ciokolata, 3 guri de suc:-s

jessik 13 ian 2011 00:14:35

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
se pare ca am mai slabit.. am 70 kg azi am mancat mai putin, ca m-am grabit sa merg la dentist si am papat o felie paine neagra cu o felie subtire de sunca, si cand am venti doar un pahar cu lapte, pt ca aveam amortita buza. am sa mananc mai indata ceva, dar sincera sa fiu nu am pofta de mancare deloc...am si niste probleme de tristete

jessik 13 ian 2011 09:12:20

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
azi am mancat, dim o felie paine cu sunca
o cana cu lapte
pranz pui, avocado, masline, paine, iaurt
seara mancarica de dovlecel si ciuperci ceapa si usturoi, putina mozzarela,, super bun,o felie paine
si ups seara un fel de placintica de la mec( mi-a adus sotul)
nu cred ca am depasit caloriile.
din nefericire nu am facut sport de 2 zile.. e cam zapada pe aici, si sotul a ajuns f tarziu, nu m-a putut duce. recuperez maine 2 ore.. ma duc asa prin zapada.. mai ard calorii

jessik 16 ian 2011 01:41:24

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
ieri am mancat
md: lapte cu cereale, o felie paine neagra cu f putina nuttela
la pranz un wrap cu salata si pui
seara salata cu ton 2 felii paine neagra
ups cateva guri de bere si o patratica cioco
sport: 7 ore jumate de servici inteens
azi dim lapte, o budinca mousse, o felie paine cu o bucatica mica cremvursti porc
gustare iaurt,
pranz mancarica de legume, ciuperci, si 2 bucatele file peste la cuptor

seara supa de legume, iaurt:( intentionez sa mananc asta)
si sport o ora jumate la sala


sapt care vine trebuie sa mai scot din chestiile rele, si sa fac sport.
si poaate trec si eu de pragul de 70. sa fiu la 69
ca de 14 februarie vreau sa imi iau ceva sexy( de ziua indragostitilor)

Slabuta 21 ian 2011 22:04:51

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...orii-1126.html

Sa citesti aici Jessik :)

jessik 21 ian 2011 23:15:35

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Cereale cu miere, Honey, 40g - 161 calorii
Lapte de vaca integral, 100ml - 65 calorii
Paine neagra obisnuita, 50g - 109 calorii
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
Gustare 1, ora 11:10
Mere, 100g - 52 calorii
Prânz, ora 13:30
Cartofi fierti, 100g - 87 calorii
Paine neagra obisnuita, 50g - 109 calorii
Pui, 200g - 238 calorii
Gustare 2, ora 19:11
Lapte batut, OKE, 100ml - 46 calorii
Cina, ora 18:00
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
Orez fiert, 100g - 130 calorii
Gustare 3, ora 09:13
Coca Cola, Coca Cola, 200ml - 84 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1081 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 109 calorii
Banda alergat, inclinatie 0%, 6km/h, 20min - 78 calorii
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 6-10), 15min - 141 calorii
Gimnastica, 10min - 50 calorii
Mers, 10min/km, 20min - 78 calorii
Metabolism bazal - 1439 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1895 calorii

lucia ely 21 ian 2011 23:20:28

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
un inceput bun draga mea>:D<
bravo:*:*ai reusit sa postezi meniu

jessik 21 ian 2011 23:33:40

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
multumesc.. am reusit... de la lucia.. dar e bine sa am si aici in caz de ceva,,

jessik 29 ian 2011 21:48:22

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
nu prea scriu eu pe aici. dar ma gandesc sa tin o dieta mai ca lumea ca nu mai reusesc sa slabesc.

ras_cristalin 03 feb 2011 14:26:05

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 499733)
nu prea scriu eu pe aici. dar ma gandesc sa tin o dieta mai ca lumea ca nu mai reusesc sa slabesc.

Daca tot ai descoperit cum se face meniul pe site, eu zic sa te tii de treaba si sa mananci in limitele indicate de calculator si vei vedea rezultate.
Avem o multiiiime de diete, macar una ti se va potrivi si tie :)
Iti tin pumnii ;;)

jessik 05 feb 2011 22:29:21

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
nu stiu daca as putea tine o dieta cu reguli.. imi place sa fiu libera.. oricum incep sa mananc sanatos, si vad ca se duc gramele..simt ca voi fi o slabuta, sexy..
indata vine primavara,deci trebuieee. ma mai uit si eu la fete frumoase din videoclipuri, si vreau si eu sa arat asa.. poate ma ambitonez.

ras_cristalin 08 feb 2011 12:55:45

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 511523)
nu stiu daca as putea tine o dieta cu reguli.. imi place sa fiu libera.. oricum incep sa mananc sanatos, si vad ca se duc gramele..simt ca voi fi o slabuta, sexy..
indata vine primavara,deci trebuieee. ma mai uit si eu la fete frumoase din videoclipuri, si vreau si eu sa arat asa.. poate ma ambitonez.

Daca ai nevoie de sugestii sau sfaturi, daca ai intrebari, sunt multe slabute aici care se pricep de minune la nutritie sau la sport. Sa nu eziti sa intrebi.
Ma bucur ca incepi sa scapi de grame, asa e... primavara e dupa colt si trebuie sa redevenim subtirele ;;)

Alina82 25 feb 2011 22:48:39

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Hello Jessik!!!
Am venit la tine in jurnal sa iti raspund la intrebari pt k sunt multe k sa raspund la poze:D
In fustite si rochite probabil la vara o sa ma vezi....lucrand intr-o sala de jocuri si fiind si iarna pe deasupra nu prea umblu in rochitze...in rest cam stau prin casa...sunt mai antisociala din fire:D
Cum de sunt asa slabutza??Pai au trecut 9luni si ceva de cand am inceput sa imi schimb modul de a manca si sportul...deci nu e tocmai un miracol k am ajuns slaba....am citit mult despre nutritie...am facut ceva experimente pe mine sa vad ce ma ingrasa si ce nu...m-am apucat si de sport si uite asa s-au dus unul cate unul kg:)Sport nu as zice k fac putin...sau ma rog akm fac mai putin pt k nu mai am nevoie de asa mult cardio...dar pana akm vreo luna de zile faceam si cate 2h de sport zilnic...nu merg la sala tot datorita faptului k sunt antisociala...dar am o mik sala aks...bicicleta,minge,gantere,stepper(dar nu il folosesc:)))nush cate programe de aerobic in calc....deci si fac sport 6 zile din 7:Dcu vointza,rabdare,perseverentza si un pic de informatie oricine poate scapa de kg in plus:)
ps-am si poze la buricul gol:D

Alina82 27 feb 2011 11:44:38

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
:)):)):))
Nu prea sunt eu adepta flower power...si sincer in afara de 2-3 rochite dak pot fi numite rochite...pulovere din alea lungi de se poarta cu colanti si o fusta mai eleganta nu detin astfel de obiecte vestimentare...de aia am si zis k probabil la vara ai sa vezi poze cu mine in fustite rochite...akm 9luni de zile aveam minunata greutate de 105.8kg...crezi tu k se fac rochite si pt balene??:))garderoba mea abia a inceput sa se schimbe si intial imi iau chestiile care imi sunt absolut necesare:D
Akm sa vb si despre slabit:DSa stii k depinde foarte mult cat si ce anume mananci....adik poti manca la fel de putin k x si sa slabesti mult mai putin...pt k o mare importanta in procesul slabirii o au si carbo,proteinele,grasimile,zaharul....trebuie sa studiezi un pic problema si sa vezi la ce anume reactioneaza organismul tau...eu spre ex pot manca grasimi mai multe(luate din carne in gral pt k metabolizez f bn carnea)proteine in limite normale sau chiar un pic peste...si carbo musai sa ii am in limite sau sub...pt a slabi....sportul eu zic k rau nu face...bineinteles nu sa faci pana la epuizare...dar dak te simti bine si nu ai nici o problema cand faci sport...5-6zile pe sapt din punctul meu de vedere e f ok...ai grija insa sa cresti treptat timpul de sport si intensitatea...pt k altfel dak vei stagna nu prea o sa ai cum sa iesi de akolo...ehhh cui ii spui de tari straine:Dsunt satula de straini si da si eu as vrea sa am prietene...dar prietene pe placul meu nu doar asa de umplutura...pana cand va fi posibila o asemenea minune ma multumesc cu lumea virtuala...si cu saptamana de vacantza pe care mi-o petrec aks cu prieteni mei de-o viata:)

aussie_girl 15 mar 2011 07:00:01

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
jess?? nu prea vii la tine in casuta??

ce mai papi?? ne scrii? hai ca vreau sa citesc!

te pupi

jessik 18 mar 2011 23:37:25

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
oo.. pai nu prea intram.. ca nimeni nu intra. de aia..
zilele astea is cam demoralizata ca ma simt rau, nici sport nu am mai afctu.. si cu mancatul stau nashpa.. si m-am si ingrasat, umflat retinut apa nu stiu..sper sa trec repede de perioada asta.. si sa ma simt din nou energica. ma bucur ca mi-ai scris..

jessik 21 mar 2011 22:11:41

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
in sf ma dezumflu si eu dupa cm.. sper sa slebsc in continuare, ca sa arat din ce in ce mai bine, mai ales ca de pasti o sa imi cumpar haineee. si tre s aarat mai bineee.. oricum e dif fatza de pozele de asta vara.. ce umflata am putut sa fiu..

andra_aly 24 mar 2011 20:48:09

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Buna draga mea;;) Am intrat si pe la tine ca este cam singur jurnalul:P
Ce mai faci?:) Cum mai merge treaba? care sunt noutatile;;)?
O seara frumoasa iti doresc... de fapt o zi frumoasa ca e numai 11 fara, asai? Merge mai bine un neata;)

jessik 18 apr 2011 20:34:24

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
da sunt cam singurica.. pe aici.. nu prea scriu, eu vb mai mult la grupa, ca aici am impresia ca vb singura..
parca mi-e nu stiu cum sa scriu, draga jurnalule,. is varza.. habar nu am sa imi cumpar haine frumoase.. desi am slabit.
am o forma de corp tare aiurea sa imi stea ceva bine
sunt optimista si sper sa mi se mai modeleze.. ca doar fac sport..

Monica17 22 apr 2011 15:04:44

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Hey! Ce mai faci Jess? :x
Uite ca am descoperit in sfarsit si jurnalul tau :>:>!

Vad ca ai o problema cu hainutele. Eu cred ca acum arati super si nu ai motive sa te simti aiurea. Toate avem probleme, eu am fundul mare :)) si picioarele groase, iar la tine burtica e problema. Dar sa iti spun ceva: burtica ta s-a cam dus si mai ai foarte putin de dat jos, deci te poti imbraca exact asa cum iti place! pupici :-*
Si un weekend minunat! >:D<

Monica17 23 apr 2011 07:37:09

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Paste Fericit! :-*

http://www.kidz.ro/images/article_pi...%20fericit.jpg

jessik 24 apr 2011 02:23:37

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
mersi moni,, da e greu cu hainele..dar la vara o sa ne imbracam cum dorim.

jessik 25 apr 2011 23:41:39

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
am ajuns in sfarsit sa slabesc 8 kg.. nu m-am strofocat eu prea tare, dar ma bucur ca nu vreau sa fie o chinuiala..
sper sa ajung cat de curand la 10 kg slabite atunci chiar si fi fericita.
oricum ma simt mai bine, si chiar daca ma pus un kg de pasti stiu ca o sa se duca.
hainele stau mai bine pe mine, si mi se modeleaza corpul mai frumos.
as vrea sa ajut multe fete sa slabeasca, fara diete drastice, sau sa fie slabitul o povara grea,
sapt asta sper sa fac mai mult sport, in special cardio.. totusi vine vara si vreau sa merg la plaja , piscina, si toate cele..
azi e nashpa, ploua, si am o lene, dar diseara tot o sa merg eu la sport..daca ma mai obs careva sa vina in jurnalu meu..

lucia ely 25 apr 2011 23:47:39

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
cum sa nu te observe nimeni?:D
eee stii sunt foarte mandra de tine ca ai reusit sa slabesti atat de mult:X
abea astept sa te vad la mentinere:X stiu ca tu vei ajunge mai repede decat mine:X

jessik 10 mai 2011 08:25:16

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
hei, m-am gandit s amai scriu si eu cateceva la jurnalul meu.
am inceput iar slabitul, ,pt ca m-am inscris si al concurs, sper s aslabesc 5 kg, sau mai mult, de ce nu?
azi am mancat mai la dieta, si parca simt ca o sa mai scad, desi sper s anu ma cantaresc macar cateva zile.
la sport am rezistat cam 80 de min, e f bine, incerc sa fac mult cardio, poate se schimba ceva la burta mea. oricum am efort fizic si de la servici
in rest iar am o stare nashpa, plus vremea asta nashpa cu nori si ploi.
oare nu mai vine vara?

anqutz 10 mai 2011 11:43:55

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
Hello! Am trecut si eu sa-ti vizitez jurnalul. Felicitari pr sport. Nu stiu daca ai citit la mine, insa incearca sa tai cat mai mult carbo si o sa vezi cum se duce si burta. Eu am aceeasi conformatie ca tine, nu prea pun pe fund, insa pun mult pe burta si pe brate. Cat tineam hipo scapdeam de pe tot caprul, cat am tinut low-carb am scazut cel mai mult de pe burta si ft putin din partea de jos. Tu ai picioarele subtiri si nu mai trebuie sa scazi de acolo.

jessik 18 mai 2011 02:00:09

Re: Jurnal Jessik - inceputul e greu
 
a trecut o sapt de concurs.. si am slabit si eu ceva, sigur ca nu prea am mancat seara, si ca am muncit mult la servici.. cu dieta stau cam prost, ca iar mananc prostii..mai mutl din graba..
ce bine ca a aparut harbuzul..pepene rosu. e delicatesa mea de vara, diseara salata, si o felie pepene, trebuie sa mai scad cateva sute de grame pana dum..


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:31:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO