forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lavlav-nevoie-ajutor-9300.html)

lavlav 14 iun 2011 15:30:39

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
hello din nou!
am avut o mica vacanta de 3 zile, iar peste we am fost plecata de acasa, deci scoasa din ritmul meu normal...asa ca m-am cam abatut de la reguli :)
insa azi am revenit pe metereze.
voi reveni diseara cu ceea ce am mancat azi.
la cina planuiesc niste dovlecei pe gratar cu usturoi ....

grasuta88 14 iun 2011 15:33:48

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de lavlav (Post 688594)
hello din nou!
am avut o mica vacanta de 3 zile, iar peste we am fost plecata de acasa, deci scoasa din ritmul meu normal...asa ca m-am cam abatut de la reguli :)
insa azi am revenit pe metereze.
voi reveni diseara cu ceea ce am mancat azi.
la cina planuiesc niste dovlecei pe gratar cu usturoi ....

Buna Lavinia si bine te-am gasit:-*:-*:-*:-*

lavlav 14 iun 2011 15:41:22

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 688599)
Buna Lavinia si bine te-am gasit:-*:-*:-*:-*

Multumesc, asemenea!

lavlav 14 iun 2011 15:44:26

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 684448)
presupun ca pentru tine cura de slabire e un kin :( adica daca in primele zile nu esti motivata, atunci cand?cura de slabire se intampla mai intai in cap. necesita o pregatire indelungata, nu e un impuls de pe azi pe maine. cand vei accepta asta,te vei putea abtine de la ciocolata. tentatia ramane, bineinteles, doar puterea de a zice " nu" e mai mare.in alta ordine de idei, ia-o ca pe o experienta, data viitoare vei spune nu . imi place ca nu te dai batuta. cura de slabire e ca si graviditatea ( un pic gravida nu se poate, nu?) .fi perseverenta, vei reusi[*floare-tie*]

Mai, chin nu e....insa sunt unele momente destul de dificile...ca daca aveam in cap implantat de la inceput ca unele alimente nu fac bine consumate in exces si la ore anormale nu ajungeam la kilogramele pe care le am acum! La fel daca avea suficienta forta si vointa nu as fi ajuns aici...asa ca...nu stiu ce sa mai zic, ma straduiesc, nu ma chinui b-)

Michelina 14 iun 2011 17:54:27

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
Cel mai rau este ca la inceput esti presata de rezultate - vrei sa vezi pe cantar sacrificiile pe care le-ai facut. In general nu se intampla asa - exista o perioada de rezistenta a organismului la cura de slabire ( mai ales daca ai mai si tinut diverse diete). Si atunci dezamagita - cedezi. Totul e sa ai rabdare si sa realizezi ca pentru a te mentine la greutatea ideala ( dupa ce ai ajuns acolo) ai nevoie de un anumit stil de viata. Exact asta e ceea ce inveti in timpul curei de slabire. Nu trebuie sa te gandesti ca tii cura 2-3 luni ajungi la greutatea ideala dupa care - liber.
In timpul curei inveti ca de fapt nu te omori dupa fast food ( mananci din comoditate), dulciuri - mananci pentru ca ii vezi pe altii ca o fac sau pentru reclame. Evident ca uneori vei manca o prajitura sau o inghetata sau un capucino cu frisca si zahar - dar ele nu sunt alimentatia ta de baza.
Nu te infometa - e perioada cea mai buna de slabit - e cald afara, apetitul e redus - piata e plina de verdeturi. Cand ti-e foame analizeaza bine ce poti manca si manaca ce e cel mai putin gresit.
Si - bineinteles - activitate fizica.

lavlav 14 iun 2011 18:53:33

Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 688728)
Cel mai rau este ca la inceput esti presata de rezultate - vrei sa vezi pe cantar sacrificiile pe care le-ai facut. In general nu se intampla asa - exista o perioada de rezistenta a organismului la cura de slabire ( mai ales daca ai mai si tinut diverse diete). Si atunci dezamagita - cedezi. Totul e sa ai rabdare si sa realizezi ca pentru a te mentine la greutatea ideala ( dupa ce ai ajuns acolo) ai nevoie de un anumit stil de viata. Exact asta e ceea ce inveti in timpul curei de slabire. Nu trebuie sa te gandesti ca tii cura 2-3 luni ajungi la greutatea ideala dupa care - liber.
In timpul curei inveti ca de fapt nu te omori dupa fast food ( mananci din comoditate), dulciuri - mananci pentru ca ii vezi pe altii ca o fac sau pentru reclame. Evident ca uneori vei manca o prajitura sau o inghetata sau un capucino cu frisca si zahar - dar ele nu sunt alimentatia ta de baza.
Nu te infometa - e perioada cea mai buna de slabit - e cald afara, apetitul e redus - piata e plina de verdeturi. Cand ti-e foame analizeaza bine ce poti manca si manaca ce e cel mai putin gresit.
Si - bineinteles - activitate fizica.

Ai mare dreptate! Acum ma bag la 30 de min de bicicleta :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:08:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO