forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lolita-lara (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lolita-lara-3372.html)

buburuza18 08 apr 2010 19:45:00

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Sa va povestesc lupta mea cu kilogramele.La varsta de 14 ani deja aveam 72 kg,stiu ,suna ingrozitor si mai ales la o varsta asa de frageda ma simteam ingrozitor si mai ales la scoala.Nu ma mai incapeau nici o pereche de pantaloni care imi placeau mie si trebuia sa aleg modelul Clasic,din aceea care au talia pana la gat:D.Si daca va vine sa credeti ca aceste kilograme le-am acumulat intr-un singur an.Dupa ce m-am mutat de la casa la bloc asta si-a pus amprenta asupra mea deoarece nu mai aveam curtea ,unde puteam sa alerg unde ma jucam impreuna cu ,catelul meu (Bobita):D.Inainte chiar toata lumea ma admira pentru corpul meu si eu eram foarte mandra..
Bine ,bine dar sa revenim.Cand m-am urcat pe cantar si am vazut cele 72kg ale mele am spus ca trebuie sa fac ceva.Si am inceput cu impachetari,nu mai consumam paine ,faceam putin sport si foarte rar dar in decurs de cateva luni am reusit sa slabesc si am ajuns la 68.Dupa aceea nu am mai facut nimic pentru a slabi si 1 an de zile am ramas tot la 68kg.Iarasi m-a cuprins ciuda ca nu-mi puteam cumpara hainele care imi placea deoarece nu ma incapeau plus ca atunci cand ieseam in oras ma simteam prost si am decis sa ma apuc de sport.(tae bo, dans) .Am slabit si am ajuns la 62-63kg si acum incerc sa ajung la 52kg.
Succes slabutelor:x:x:x!!!!

buburuza18 08 apr 2010 20:30:41

Re: Jurnal Lolita-lara
 
BORKED

buburuza18 08 apr 2010 20:36:32

Re: Jurnal Lolita-lara
 
BORKED
o melodie veche da imi place

mvthebest 08 apr 2010 22:40:09

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Citat:

Anterior postat de buburuza18 (Post 141868)
Sa va povestesc lupta mea cu kilogramele.La varsta de 14 ani deja aveam 72 kg,stiu ,suna ingrozitor si mai ales la o varsta asa de frageda ma simteam ingrozitor si mai ales la scoala.Nu ma mai incapeau nici o pereche de pantaloni care imi placeau mie si trebuia sa aleg modelul Clasic,din aceea care au talia pana la gat:D.Si daca va vine sa credeti ca aceste kilograme le-am acumulat intr-un singur an.Dupa ce m-am mutat de la casa la bloc asta si-a pus amprenta asupra mea deoarece nu mai aveam curtea ,unde puteam sa alerg unde ma jucam impreuna cu ,catelul meu (Bobita):D.Inainte chiar toata lumea ma admira pentru corpul meu si eu eram foarte mandra..
Bine ,bine dar sa revenim.Cand m-am urcat pe cantar si am vazut cele 72kg ale mele am spus ca trebuie sa fac ceva.Si am inceput cu impachetari,nu mai consumam paine ,faceam putin sport si foarte rar dar in decurs de cateva luni am reusit sa slabesc si am ajuns la 68.Dupa aceea nu am mai facut nimic pentru a slabi si 1 an de zile am ramas tot la 68kg.Iarasi m-a cuprins ciuda ca nu-mi puteam cumpara hainele care imi placea deoarece nu ma incapeau plus ca atunci cand ieseam in oras ma simteam prost si am decis sa ma apuc de sport.(tae bo, dans) .Am slabit si am ajuns la 62-63kg si acum incerc sa ajung la 52kg.
Succes slabutelor:x:x:x!!!!

>:D<>:D<>:D<Felicitari ,se aseamana putin povestea ta cu a mea..
Si eu la 14-15ani cantaream foarte mult. Si parca kg ma imbatraneau cumva:-o si ma simteam eu rau in pielea mea(cred ca de atunci mi se trage si acum)

Felicitari pentru ca ai luat o decizie corecta si pentru ca ai slabit>:D<>:D<>:D<

buburuza18 09 apr 2010 12:49:17

Re: Jurnal Lolita-lara
 
[QUOTE=mvthebest;142052]

>:D<>:D<>:D<Felicitari ,se aseamana putin povestea ta cu a mea..
Da ti-am citit jurnalul.ai dreptate se aseamana:)

riky 09 apr 2010 12:52:25

Re: Jurnal Lolita-lara
 
http://www.avolites.org.uk/jokes/images/cyan.jpg

buburuza18 09 apr 2010 12:58:30

Re: Jurnal Lolita-lara
 
sa va mai zic ce am facut..Anul trecut am vrut sa fac o cura de detoxificare si mi-am cumparat 1 ceai de soc. Am baut o saptamana (pentru ca numai atat ai voie sa bei) 2 cani /zi si am slabit 2 kg..pe alea nu le-am mai pus nici astazi inapoi. Imi aduc aminte ca dupa o sapt imi luasem blugii pe mine si nu-i mai puteam tine fara curea.:x:x:x

buburuza18 10 apr 2010 01:05:48

Re: Jurnal Lolita-lara
 
CIORBA A' LA LOLITA:x
INGREDIENTE :5 MORCOVEI,5 PASTARNACI,,1 GULIE,300 G MAZARE,1 IAURT MAI GRAS:D,CARNE TOCATA DE PUI, O CANITA DE OREZ,1 OU,MARAR ,PATRUNJEL..
MOD DE PREPARARE;
Se pune apa la fiert ,intre timp se prepara perisoarele : amestecam carnea tocata cu un ou,sare piper,punem orezul ,mestecam si facem mingiute.Asteptam sa clocoteasca apa si le putem pune.
Dupa aceea taiem legumele ,asteptam sa fiarba putin perisoarele si le bagam si pe ele:D
Cand ciorba e aproape gata amestecam iaurtul(gras:D) cu praf de usturoi,si 3 linguri de Knorr DeliKat (depinde cat de sarat va place voua).
Si gataaa ciorbita e gata!!!
Am facut-o eu aseara si am zis sa va dau si voua reteta pentru ca a iesit super delicios si as papa intruna dar NOO:D:D:Dma abtin...
Am auzit ca se slabeste mai usor cu ciorbite...:-/:-/
pupiciii slabutelor...:-*


buburuza18 10 apr 2010 01:17:30

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Duminica vreau sa incerc salata de fructe cu coniac .. reteta ''furata''' de la un prieten...


Liviutzza 10 apr 2010 01:37:27

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Citat:

Anterior postat de buburuza18 (Post 143593)
Duminica vreau sa incerc salata de fructe cu coniac .. reteta ''furata''' de la un prieten...


Multumim pentru reteta:D Trebuia sa o pui la retete de ciorbe:D Cand o mai faci,fa si o pozica si pune-o ca sa o poata vedea toate slabutele!In jurnal e mai greu de gasit:D>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:31:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO