forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal low carb (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-low-carb-2631.html)

madutza 10 feb 2010 23:15:37

Re: Jurnal low carb
 
felicitari laura si la multi ani inainte impreuna cu sotul :x...si la multe kg date jos:D:-*

Laura 10 feb 2010 23:16:25

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 84232)
felicitari laura si la multi ani inainte impreuna cu sotul :x...si la multe kg date jos:D:-*

Multumesc............;;)Si tie multa iubire si kg putine:)

madutza 10 feb 2010 23:16:49

Re: Jurnal low carb
 
2-4 sedinte pe saptamana, depinde de ce chef am ...oricum ...minim 2 sedinte...si eu abia astept vara ca parca acum nu mai merg cu asa tragere de inima la sala pe gerul asta ...as sta numai la caldurica:))

e ffff bine k facem sport...:X....


msi laura:*:*

lowcarb 10 feb 2010 23:17:28

Re: Jurnal low carb
 
Laura, atunci ai de la mine dezlegare , felicitari si multi inainte>:D<>:D<:-*
Maduta nu mai stiu exact cum era Scardsale, dar eu in general nu prea sunt de acord cu dietele, pentru ca de obicei mi se face pofta de exact altceva decat scrie ca trebuie mancat.Imi plac insa principiile la south beach pt ca am o lista variata de alimente din care pot alege ce vreau eu de -a lungul unei zile

lowcarb 10 feb 2010 23:18:53

Re: Jurnal low carb
 
da,vedem cum e 2 saptamani cu faza1 si putem alterna..oricum cand va veni sezonul fructelor, am de gand sa mai pacatuiesc si eu cu fructe:D, de ar fi asta singurul meu pacat.
oricum pana acum consider ca am 3 zile de dieta, chiar daca am mancat cam mult, nu sunt totusi de aruncat;;)

Liviutzza 10 feb 2010 23:19:28

Re: Jurnal low carb
 
Low carb,tu ce mananci intr-o zi de dieta?eu tin post acum..si sincer sunt peste cu,carbohidratii...chiar daca mananc numai legume,fructe:(

madutza 10 feb 2010 23:20:22

Re: Jurnal low carb
 
da, intr-adevar poate ar fi mai comoda faza 2 insa cred ca am slabi mai mult daca am imbina cu scarsdale:D .. uite aici Dieta Scarsdale - Slabute.ro . oricum...mai e timp sa ne decidem:x

madutza 10 feb 2010 23:22:13

Re: Jurnal low carb
 
da si eu am o saptamana si 2 zile...trb sa fie si 3 zile dar am papat azi aiurea de tot.... defapt eu ma abtin de la inceputul anului dar au tot fost evenimente in familie si am tot trisat ca nemancata:))....lowcarb cum te cheama ca mi-e aiurea sa iti zic lowcarb::)):D

lowcarb 10 feb 2010 23:22:48

Re: Jurnal low carb
 
buna Liviuta.Pai daca mananci fructe multe e normal sa fii peste cu carbohidratii.Apoi mai depinde si ce fel de legume mananci, poti manca legume cu indice glicemic mare si fara sa iti dai seama, iar sari cu carbo destul de mult.Eu ma axez foarte mult pe oua(omlete), carne de pui, peste, legume cu indice glicemic mic, alune, migdale, nuci, fistic-toate crude, iaurturi -nu neaparat degresate-dar totusi incerc sa nu consum foarte multe, uneori branza-incerc cat mai slaba posibil..sau macar in jur de 20% grasimi in cel mai rau caz..si9 bineinteles ca sa imi indulcesc viata incerc intr-o limita rezonabila(nu imi iese tot timpul)sa mananc dulciuri dietetice pe baza de cacao si fructoza, cum ar fi ciocolatelele de l sly diet.

lowcarb 10 feb 2010 23:24:01

Re: Jurnal low carb
 
Ioana:)):))
Eu la faza doi as incerca totusi sa bag doar fructele..fara orez,paine..astea fac cel mai rau intr-o dieta..
:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:50:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO