forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal low carb (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-low-carb-2631.html)

lowcarb 06 feb 2010 21:17:06

Jurnal low carb
 
Buna seara si bine v-am gasit.
Mi-am deschis acest jurnal cu scopul de a-mi monitoriza alimentatia si sportul.;;)

mvthebest 06 feb 2010 21:54:06

Re: Jurnal low carb
 
Bine ai venit printre noi>:D<
Eu ma numesc Mirabela tu?
Ce sport practici? Ti vre-o dieta anume? >:D<

lowcarb 06 feb 2010 22:26:32

Re: Jurnal low carb
 
Ma numesc Ioana, incantata de cunostinta.
As vrea sa tin ceva in care sa reduc mult carbohidratii, sa ii iau doar din legume cu indice glicemic mic.
In rest carne de pui/peste, lactate cat de putine pot si alea degresate.
Mai pe scurt as vrea un south beach, dar nu neaparat ca la carte.Vreau ceva pe termen lung.
Felicitari pentru kilogramele slabite.Ce ai tinut?

lowcarb 06 feb 2010 22:27:28

Re: Jurnal low carb
 
Iar ca sport, cat mai multe:aerobic, fitness, mers pe jos, cand da caldura poate ies la alergat/role.

Roxana 06 feb 2010 22:47:46

Re: Jurnal low carb
 
http://www.gustos.ro/forum/userpix/1...l_nostru_1.jpg

lowcarb 06 feb 2010 22:53:01

Re: Jurnal low carb
 
Multumesc de primire>:D<
Buna Roxana.Tu ce dieta tii?

mvthebest 06 feb 2010 23:00:38

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80720)
Ma numesc Ioana, incantata de cunostinta.
As vrea sa tin ceva in care sa reduc mult carbohidratii, sa ii iau doar din legume cu indice glicemic mic.
In rest carne de pui/peste, lactate cat de putine pot si alea degresate.
Mai pe scurt as vrea un south beach, dar nu neaparat ca la carte.Vreau ceva pe termen lung.
Felicitari pentru kilogramele slabite.Ce ai tinut?

Eu doar incerc sa pap sanatos.. Si fac sport :) pilates,aerobica,etc
Ma pun la somnic vb maine.. te pup:-*:-*

Roxana 06 feb 2010 23:06:52

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80747)
Multumesc de primire>:D<
Buna Roxana.Tu ce dieta tii?

Offf....am tinut anul trecut o dieta personala ...ceva simplu,am inlocuit dulciurile cu fructe si legume ,carnea prajita cu carnea preparata la cutor,fiarta sau gratar ,la paine renuntasem de tot (acum mananc in jur de 2-3 felii pe zi ),mancam 2 oua saptamanal si peste o data pe saptamana peste,lacatele erau mai degresate (optez pentru cele 1.5 grasimi ) si sincer iti spun am slabit 13 kg in 4 sau 5 luni si cu toate ca din iulie si pana acum am renuntat la dieta si am chiar am mancat tot felul de produse care ingrasa...am pus doar 5 kg ,ceea ce mie mi se pare super ,pentru ca toate dietele care le tineam inainte asa zisele diete minune nu faceau decat sa mi aduca cateva kg in plus dupa ce renuntam la ele.
Cu sportul ...nu prea sunt prietena,dar mergeam destul de mult pe jos...
PS : chiar daca am renuntat la dieta...prefer carnea preparata la cuptor sau gratar decat imbibata in ulei ,este mult mai gustoasa si mai dietetica :D ( in timpul dietei am descoperit acest lucru )
De luni o sa revin si eu la dieta aceasta,pentru ca sper sa mai scap de inca 10 kg pana in iunie :D si deasemenea ma gandesc serios sa fac macar de 3 ori pe saptamana sport acasa.
Tu ce plan ti ai propus?

lowcarb 06 feb 2010 23:18:45

Re: Jurnal low carb
 
Somn usor:-*
Pai eu nu prea as vrea sa imi mai propun limite si nu mai sunt deloc adepta la 5kg pe saptamana sau alte minuni.
As vrea totusi sa vad cum decurg lucrurile cu low carb-ul si cu sportul(fac zilnic sala).
Maine dimineata ma voi masura si cantari si apoi voi vedea ce se intampla pana de 1 martie.
Sper ca pana la vara sa arat cat de cat bine.:D
"Dieta" ta e foarte buna, practic e un mod de viata.Felicitari.

lowcarb 06 feb 2010 23:20:20

Re: Jurnal low carb
 
Necesarul meu caloric e cam 2300 se pare si pentru slabit 0.5/luna cam 1800, dar mi se pare mult.Oricum, nu vreau sa ma axez pe calorii, ci mai mult pe alimente sanatoase si sport.Cu apa stau foarte bine, beau lejer 2-3 l in afara de cafele/ceaiuri.

Roxana 06 feb 2010 23:24:50

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80769)
Somn usor:-*
Pai eu nu prea as vrea sa imi mai propun limite si nu mai sunt deloc adepta la 5kg pe saptamana sau alte minuni.
As vrea totusi sa vad cum decurg lucrurile cu low carb-ul si cu sportul(fac zilnic sala).
Maine dimineata ma voi masura si cantari si apoi voi vedea ce se intampla pana de 1 martie.
Sper ca pana la vara sa arat cat de cat bine.:D
"Dieta" ta e foarte buna, practic e un mod de viata.Felicitari.

Super ca poti face sala ,am vrut si eu sa fac sala,doar ca aici nu este ca in tara ,sa mi pot face abonament lunar ...sunt obligata sa mi fac pe minim 6 luni,si chiar daca nu ma duc o luna,doua sau mai mult...ei banii ii iau din contul bancar...si cum nu stiu daca ma pot tine de sala ,nu prea ma incumet sa dau 2 milioane lunar si eu sa nu ma duc ,asa ca am decis sa mi fac un program acasa ,cel putin pana vine caldura si pot iesi la alergat sau la plimbari lungi si dese :D

anqutz 06 feb 2010 23:25:58

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80720)
Ma numesc Ioana, incantata de cunostinta.
As vrea sa tin ceva in care sa reduc mult carbohidratii, sa ii iau doar din legume cu indice glicemic mic.
In rest carne de pui/peste, lactate cat de putine pot si alea degresate.
Mai pe scurt as vrea un south beach, dar nu neaparat ca la carte.Vreau ceva pe termen lung.
Felicitari pentru kilogramele slabite.Ce ai tinut?

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80722)
Iar ca sport, cat mai multe:aerobic, fitness, mers pe jos, cand da caldura poate ies la alergat/role.

Spor la treaba! Si eu tin South Beach si a avut rezultate fantastice. Doar ca l-am tinut ca la carte.

Felicitari pt sport. Vad ca ai aceleasi preferinte ca mine. Eu fac fitness, cardio si astept caldura sa ies pe role in Poli.

lowcarb 06 feb 2010 23:45:12

Re: Jurnal low carb
 
buna Anqutz.Cat timp ai tinut sout beach si cat ai slabit?

lowcarb 07 feb 2010 00:11:33

Re: Jurnal low carb
 
noapte buna! :-*:-*:-*

anqutz 07 feb 2010 00:18:46

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80778)
buna Anqutz.Cat timp ai tinut sout beach si cat ai slabit?

Pai nu stiu exact sa iti zic. Cred ca vreo o luna si jumatate in total. La inceput nu am trisat, dar acum, a 3-a oara cand ma apuc de faza 1 vac ca am inceput sa am episoare de care se inmultesc. :(

Am slabit 6,5 kg in total cu SB si 1,5 cu o dieta personalizata. Cred ca atunci cand am fost constiincioasa si am tinut prima data faza 1 am dat 3-4 kg in cam 3 sapt.

Roxana 07 feb 2010 00:23:54

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80780)
noapte buna! :-*:-*:-*

Noapte buna si vise placute !

lowcarb 07 feb 2010 06:42:50

Re: Jurnal low carb
 
buna dimineata slabutelor!>:D<:-*;;)

lowcarb 07 feb 2010 12:24:08

Re: Jurnal low carb
 
Anqutz jurnalul tau e foarte motivant pentru mine :D te admir foarte tare pentru ambitie>:D< mi-ai insuflat si mie ceva optimism

lowcarb 07 feb 2010 12:28:53

Re: Jurnal low carb
 
mi-am pus semnatura, oare s-a salvat>?

lowcarb 07 feb 2010 12:37:58

Re: Jurnal low carb
 
gata, mi-am pus rezultatele masurarii de dimineata:D

anqutz 07 feb 2010 15:50:42

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80942)
Anqutz jurnalul tau e foarte motivant pentru mine :D te admir foarte tare pentru ambitie>:D< mi-ai insuflat si mie ceva optimism

Ma bucur ca ti-a placut ce ai citit. >:D< Deocamdata sunt cu ambitia cam mediu, dar am facut o promisiune azinoapte in jurnal si ma tin de ea. Daca dieta e 5 zile da una ba, macar sportul merge bine.

Cum te-ai acomodat cu dieta, cu sportul? Iti place sincer ceea ce ai ales?

Slabuta 07 feb 2010 16:25:33

Re: Jurnal low carb
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=136

Supergirl 07 feb 2010 16:30:44

Re: Jurnal low carb
 
La multi ani lowcarb!:-*[*56*][*18*]

lowcarb 07 feb 2010 17:23:11

Re: Jurnal low carb
 
Multumesc mult feteloR!:x:D>:D<>:D<>:D<
Anqutz sunt cam dezamagita de mine, chiar nu sunt neserioasa, vroiam sa ma apuc de ziua mea, ma motiva pe mine ideea, habar nu am de ce exact acum, dar nu prea mi-a mers, avand musafiri si tot felul de bunatati..ce sa zic, sincer nici nu am mai vrut sa ma abtin, rusine sa imi fie.Maine in schimb nu mai am nici o scuza si nici o tentatie, sper!:D

alinamihaela 07 feb 2010 17:43:33

Re: Jurnal low carb
 
Bine ai venit printre noi :)! >:D<

anqutz 07 feb 2010 19:09:50

Re: Jurnal low carb
 
Nu stiam ca e ziua ta. :"> LA MULTI ANI!!! [*18*][*4*][*4*][*lamultiani*][*58*][*1*][*60*]

Nici nu e cazul sa tii cura de azi, dar de maine poti sa te apuci. Asa, ca o dorinta de a slabi ce ti-o realizezi dupa ziua ta. >:D<

lowcarb 07 feb 2010 19:58:55

Re: Jurnal low carb
 
dap, multumesc de urari.ma gandeam si eu ca daca e ziua mea devin mai responsabila:D

lowcarb 07 feb 2010 19:59:32

Re: Jurnal low carb
 
buna AlinaMihaela, bine te-am gasit!;;)

lowcarb 07 feb 2010 22:35:23

Re: Jurnal low carb
 
Tocmai mi-am scris si eu pe o foaie cateva birthday wishes..nu stiu cum sa le zic ;;)
Ma voi tine de ele si sunt sigura ca voi reusi.
Una din ele, foarte importanta pentru mine este slabitul.Vreau sa invat sa mananc sanatos, sa fac sport-asta chiar nu e o problema, sa ma hidratez corespunzator, sa nu mai mananc pe fond nervos, sa nu mai mananc seara, sa nu mai beau cafea multa, sa fumez din ce in ce mai putin si sa nu mai pun gura pe zahar si produse de patiserie(moartea mea).:D

anqutz 07 feb 2010 23:30:33

Re: Jurnal low carb
 
Bune ideile tale. Numai sa nu incepi brusc cu toate ci s-o iei treptat. :)

lowcarb 08 feb 2010 09:58:04

Re: Jurnal low carb
 
buna dimineata;;)>:D<

anqutz 08 feb 2010 10:00:21

Re: Jurnal low carb
 
Neata! Ce masori tu drept sold? Chiar sunt curioasa. Pt ca soldurile se considera unde ai scris tu fund. Nu de alta, dar am vazut mule fete scriind asa si nu inteleg unde va masurati. :-s

lowcarb 08 feb 2010 10:06:41

Re: Jurnal low carb
 
pai acolo unde sunt oasele alea :D fundul e peste fund si soldurile putin mai sus..nu asa e corect?!sau cum trebuie masurat?

lowcarb 08 feb 2010 10:07:12

Re: Jurnal low carb
 
"fundul e peste fund" am vorbit eu:)):))

anqutz 08 feb 2010 10:10:53

Re: Jurnal low carb
 
Cum ne luam masurile? - Slabute.ro

Solduri = fund, dar spus mai delicat. Da click si pe poze ca sa vezi unde se masoara. :)

lowcarb 08 feb 2010 10:12:51

Re: Jurnal low carb
 
AAAAAAA.da??nu stiam!Multumesc de link, si eu cred ca m-am luat dupa alte fete, pentru ca mereu vedeam sold si fund pus separat:D
off..chiar asa mare sunt:(

lowcarb 08 feb 2010 10:14:01

Re: Jurnal low carb
 
M-am suparat tare, trebuie neaparat sa ma tin serios de dieta

anqutz 08 feb 2010 10:15:54

Re: Jurnal low carb
 
Hai ca nu ai cine stie ce masuri. :P Ai probleme in general cu burtica, ca vad ca acolo ai cel mai multa grasime (din masurile tale). De ce te-ai suparat? :-/

lowcarb 08 feb 2010 10:18:35

Re: Jurnal low carb
 
M-am suparat pe mine ca am fundul mare:D:(:(

lowcarb 08 feb 2010 10:22:33

Re: Jurnal low carb
 
Burtica stiu de la ce mi se trage, in ultima vreme am mancat foarte multi carbo, zahar etc.O dau relativ usor daca ma tin serios de dieta si nu mananc seara, marea problema sunt picioarele si fundul, alea se duc cel mai greu:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:37:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO