forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal low carb (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-low-carb-2631.html)

lowcarb 06 feb 2010 21:17:06

Jurnal low carb
 
Buna seara si bine v-am gasit.
Mi-am deschis acest jurnal cu scopul de a-mi monitoriza alimentatia si sportul.;;)

mvthebest 06 feb 2010 21:54:06

Re: Jurnal low carb
 
Bine ai venit printre noi>:D<
Eu ma numesc Mirabela tu?
Ce sport practici? Ti vre-o dieta anume? >:D<

lowcarb 06 feb 2010 22:26:32

Re: Jurnal low carb
 
Ma numesc Ioana, incantata de cunostinta.
As vrea sa tin ceva in care sa reduc mult carbohidratii, sa ii iau doar din legume cu indice glicemic mic.
In rest carne de pui/peste, lactate cat de putine pot si alea degresate.
Mai pe scurt as vrea un south beach, dar nu neaparat ca la carte.Vreau ceva pe termen lung.
Felicitari pentru kilogramele slabite.Ce ai tinut?

lowcarb 06 feb 2010 22:27:28

Re: Jurnal low carb
 
Iar ca sport, cat mai multe:aerobic, fitness, mers pe jos, cand da caldura poate ies la alergat/role.

Roxana 06 feb 2010 22:47:46

Re: Jurnal low carb
 
http://www.gustos.ro/forum/userpix/1...l_nostru_1.jpg

lowcarb 06 feb 2010 22:53:01

Re: Jurnal low carb
 
Multumesc de primire>:D<
Buna Roxana.Tu ce dieta tii?

mvthebest 06 feb 2010 23:00:38

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80720)
Ma numesc Ioana, incantata de cunostinta.
As vrea sa tin ceva in care sa reduc mult carbohidratii, sa ii iau doar din legume cu indice glicemic mic.
In rest carne de pui/peste, lactate cat de putine pot si alea degresate.
Mai pe scurt as vrea un south beach, dar nu neaparat ca la carte.Vreau ceva pe termen lung.
Felicitari pentru kilogramele slabite.Ce ai tinut?

Eu doar incerc sa pap sanatos.. Si fac sport :) pilates,aerobica,etc
Ma pun la somnic vb maine.. te pup:-*:-*

Roxana 06 feb 2010 23:06:52

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 80747)
Multumesc de primire>:D<
Buna Roxana.Tu ce dieta tii?

Offf....am tinut anul trecut o dieta personala ...ceva simplu,am inlocuit dulciurile cu fructe si legume ,carnea prajita cu carnea preparata la cutor,fiarta sau gratar ,la paine renuntasem de tot (acum mananc in jur de 2-3 felii pe zi ),mancam 2 oua saptamanal si peste o data pe saptamana peste,lacatele erau mai degresate (optez pentru cele 1.5 grasimi ) si sincer iti spun am slabit 13 kg in 4 sau 5 luni si cu toate ca din iulie si pana acum am renuntat la dieta si am chiar am mancat tot felul de produse care ingrasa...am pus doar 5 kg ,ceea ce mie mi se pare super ,pentru ca toate dietele care le tineam inainte asa zisele diete minune nu faceau decat sa mi aduca cateva kg in plus dupa ce renuntam la ele.
Cu sportul ...nu prea sunt prietena,dar mergeam destul de mult pe jos...
PS : chiar daca am renuntat la dieta...prefer carnea preparata la cuptor sau gratar decat imbibata in ulei ,este mult mai gustoasa si mai dietetica :D ( in timpul dietei am descoperit acest lucru )
De luni o sa revin si eu la dieta aceasta,pentru ca sper sa mai scap de inca 10 kg pana in iunie :D si deasemenea ma gandesc serios sa fac macar de 3 ori pe saptamana sport acasa.
Tu ce plan ti ai propus?

lowcarb 06 feb 2010 23:18:45

Re: Jurnal low carb
 
Somn usor:-*
Pai eu nu prea as vrea sa imi mai propun limite si nu mai sunt deloc adepta la 5kg pe saptamana sau alte minuni.
As vrea totusi sa vad cum decurg lucrurile cu low carb-ul si cu sportul(fac zilnic sala).
Maine dimineata ma voi masura si cantari si apoi voi vedea ce se intampla pana de 1 martie.
Sper ca pana la vara sa arat cat de cat bine.:D
"Dieta" ta e foarte buna, practic e un mod de viata.Felicitari.

lowcarb 06 feb 2010 23:20:20

Re: Jurnal low carb
 
Necesarul meu caloric e cam 2300 se pare si pentru slabit 0.5/luna cam 1800, dar mi se pare mult.Oricum, nu vreau sa ma axez pe calorii, ci mai mult pe alimente sanatoase si sport.Cu apa stau foarte bine, beau lejer 2-3 l in afara de cafele/ceaiuri.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:30:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO