forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal low carb (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-low-carb-2631.html)

lowcarb 10 feb 2010 22:30:21

Re: Jurnal low carb
 
gata am vazut acum, ai 1.54 e ok asa:D, ma gandeam ca ai vreo 1.65 si acum ma luam de tine ca e prea putin:-o

madutza 10 feb 2010 22:43:07

Re: Jurnal low carb
 
eheee..as fi vrut eu sa fiu asa de inalta...:D

da...de maine scriem ce papam:x

eu maine dim vreau sa pap cascaval cu salata verde.un fel de sanvis:))....e ok cascavalul ? ca nu am nimic dietetic prin casa ca n-am avut timp de cump:D

madutza 10 feb 2010 22:48:18

Re: Jurnal low carb
 
hai ca ti-am vazut dimensiunile la semnatura si m-am masurat si eu...o sa le pun si eu imediat:D

lowcarb 10 feb 2010 22:53:00

Re: Jurnal low carb
 
ma mai masor maine dimineata o data sa vad daca a fost rau tare cu ce am papat in seara asta, desi nu ma simt plina si nici nu am senzatia aia de stomac care explodeaza, cred ca e din cauza ca nu am mancat ce mancam de obicei:dulciuri cu zahar, paine :Dtot e de bine.
cascavalul nu e chiar cea mai buna alegere, dar daca nu ai altceva..si daca e asociat cu salata nu cred ca e un capat de lume.
totusi nu ai niste oua sa iti faci o omleta?sau niste carne de pui/peste/vita..?

lowcarb 10 feb 2010 22:53:50

Re: Jurnal low carb
 
nu are rost sa te masori acum, nu are neaparat relevanta..masoara-te maine dimineata pe stomacul gol,la fel si cu cantaritul .chiar si inaltimea variaza seara, fata de diminetaa

madutza 10 feb 2010 22:58:16

Re: Jurnal low carb
 
Dimineata nu prea pot sa mananc oua....:(...singurele chestii pe care pot sa le pap dim ..permise in dieta sunt mezelurile si branzeturile..deci oua sau friptura la ora aia..... (7...) nu prea intra.

madutza 10 feb 2010 22:59:04

Re: Jurnal low carb
 
eu azi am mancat toata ziua numai dulce..cred ca dak ma urc maine pe cantar innebunesc...!:|.... sunt o inconstienta...:(

lowcarb 10 feb 2010 22:59:37

Re: Jurnal low carb
 
eh atunci e bun si asa, desi nu sunt prea bune mezelurile la dieta:(, dar avand in vedere ca aceasta dieta se bazeaza pe indicele glicemic, atunci sunt ok si astea:D

Laura 10 feb 2010 23:01:41

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 84150)
feteeeleeee si eu azi am papat aiurea raaaaau de tot si tocmai asta e motivul pt care ma apuc de sb...eu tineam rina..

si eu tot cam cat voi am de dat jos....:x... in echipa poate iese mult mai bn ....:D

ok......deci o noua echipa de SB?....super,.....e mai motivant asa....doar ca ne-am gasit cam prost :(.....duminicae zi de sarbatorit.......poate asa nu o sa facem mari greseli:)

madutza incearca dimineata iaurtul:)............branzeturile sunt permise, dar sa aiba grasime putina....cred ca maxim 21%............

lowcarb 10 feb 2010 23:01:58

Re: Jurnal low carb
 
pentru inceput, daca nu poti fara dulce, iti poti cumpara ciocolata cu fructoza, bomboane solano care sunt sugar free, iti poti face de asemenea deserturi south beach din urda cu putina cacao si indulcitor..sunt destule variante , dracul nu e chiar asa de negru..:>plus ca e foarte important sa mananci de 4-5 ori pe zi, ca sa iti controlezi astfel apetitul..nesimtind niciodata foamea, iti va fi mai usor sa iei decizii bune in ceea ce priveste mesele tale..primele zile vor fi mai grele, dupa nu vei mai simti nevoie foarte mare de dulciuri..;;)

lowcarb 10 feb 2010 23:03:53

Re: Jurnal low carb
 
eh duminica o fi n-o fi sarbatoare, ne descurcam noi.pentru asta exista dulciurile diet b-)
oricum e mult mai usor daca ne incurajam reciproc.voi incerca si eu o varianta cat de apropiata pot de south beach, desi sunt constienta ca uneori voi depasi numarul de alune/nuci..sau numarul de calorii luate din dulciuri..dar asta este, sper sa fiu cat mai aproape

lowcarb 10 feb 2010 23:05:37

Re: Jurnal low carb
 
Maduta greutatea ta de acum in conditiile in care ai mancat toata ziua numai dulciuri e total irelevanta, te vei descuraja daca te cantaresti..fa-o doar pe stomacul gol:D nu ca mine..macar bine ca imi arata in miinus:P oricum vreo 500 de grame sunt sigur in plus de la continut intestinal..deci pot spune ca as fi chiar sub 60..ceea ce e un lucru bun

madutza 10 feb 2010 23:07:38

Re: Jurnal low carb
 
da..cred ca v-am mai zis..am fost prietena cu dieta asta 1 luna anul trecut si dadusem jos in jur de 5 kg.... si papam aproape in fiecare zi milka diet...

laura, din pacate nici iaurt n-am in casa..eu am tinut o cu totul alta dieta..iar ai mei nu sunt amatori de branzeturi..asta e maine dimineata un pic de cascaval dar maine ma duc sa-mi fac provizii ...dupa...sala;;) . :D....

ei...lasa ce daca duminica sarbatorim...ne hranim cu iubire..ca doar asta sarbatorim nu ?? ... e..eu nu mai am cu cine sa ma iubesc deocamdata dar poate voi... :D btw, am un date sambata!! wish me luck:))..poate ma hranesc si eu cu iubire;;)..

poate usor , usor ne extindem gasca ... :x... sa slabim impreuna frumos . pup fetele:-*

madutza 10 feb 2010 23:09:14

Re: Jurnal low carb
 
ei dar nu m-am cantarit acum..si mi-e teama si in urmatoarele 2-3 zile s-o fac...desi n-am mai trisat decat azi ....zi blestemata!!:))

lowcarb 10 feb 2010 23:10:07

Re: Jurnal low carb
 
Milka diet nu contine zahar?:D
5 kilograme intr-o luna mi se pare foarte bine.
Ce ziceti ne bagam o luna?
Maduta bineinteles ca iti tinem pumnii la date..eu una o sa ma hranesc cu dragoste..:))nu stiu de unde..dar in fine:D tu ai tinut faza1 o luna de zile?

lowcarb 10 feb 2010 23:11:22

Re: Jurnal low carb
 
mai bine asa, eu nu am rezistat, dar ma voi cantari la 3 zile daca totusi nu rezist o saptamana, imi place sa vad totusi rezultate..ca sa raman motivata.
faci sala?e un lucru foarte bun.si eu fac si ma simt extraordinarb-)

madutza 10 feb 2010 23:12:39

Re: Jurnal low carb
 
milka diet are fructoza..sau avea anul trecut..n am mai consumat de atunci.

da ..am tinut o luna faza 1 insa n-as mai vrea sa mai tin 1 luna ..cred ca suficient ar fi 2 saptamani..... oricum ne decidem noi dupa astea 2 saptamani daca continuam faza 1 sau incepem faza 2...sau putem sa le alternam..2 sapt faza 1 , 2 sapt faza 2 si poate asa nu intram la fel de repede in faza de platou. ... :D

si da, fac aerobic:X

Laura 10 feb 2010 23:14:07

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84212)
Maduta greutatea ta de acum in conditiile in care ai mancat toata ziua numai dulciuri e total irelevanta, te vei descuraja daca te cantaresti..fa-o doar pe stomacul gol:D nu ca mine..macar bine ca imi arata in miinus:P oricum vreo 500 de grame sunt sigur in plus de la continut intestinal..deci pot spune ca as fi chiar sub 60..ceea ce e un lucru bun

.......cu siguranta o sa arate sub 60.....hmm deja schimbi prefixul.......felicitari de acum:D
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 84215)
da..cred ca v-am mai zis..am fost prietena cu dieta asta 1 luna anul trecut si dadusem jos in jur de 5 kg.... si papam aproape in fiecare zi milka diet...

laura, din pacate nici iaurt n-am in casa..eu am tinut o cu totul alta dieta..iar ai mei nu sunt amatori de branzeturi..asta e maine dimineata un pic de cascaval dar maine ma duc sa-mi fac provizii ...dupa...sala;;) . :D....

ei...lasa ce daca duminica sarbatorim...ne hranim cu iubire..ca doar asta sarbatorim nu ?? ... e..eu nu mai am cu cine sa ma iubesc deocamdata dar poate voi... :D btw, am un date sambata!! wish me luck:))..poate ma hranesc si eu cu iubire;;)..

poate usor , usor ne extindem gasca ... :x... sa slabim impreuna frumos . pup fetele:-*

oooooooooo :x:x:x:x Noroc mult si bafta.....poate acum cu iubirea si cupidon prin preajma o sa fie ceva
ne hranim cu iubire, dar si stomacul cere ceva:>......si vreau sa pregatesc si eu ceva bun....plus ca sambata sarbatorim 3 ani 8 luni de la nunta .......deci weekendul asta pentru mine e cam full bunatati:)

madutza 10 feb 2010 23:14:25

Re: Jurnal low carb
 
o alta varianta interesanta mi s-a parut ...faza 1 south beach...apoi regimul scarsdale ... care se potriveste perfect fazei 2 . :P

lowcarb 10 feb 2010 23:14:53

Re: Jurnal low carb
 
acum cred ca stiu la care milka te referi, o vazusem si eu de multe ori la raionul de produse dietetice.de cate ori pe saptamana faci aerobic?
eu fac si aerobic si fitness dar abia astept sa vina caldura si sa ies si la alergat, plimbari lungi, eventual role

madutza 10 feb 2010 23:15:37

Re: Jurnal low carb
 
felicitari laura si la multi ani inainte impreuna cu sotul :x...si la multe kg date jos:D:-*

Laura 10 feb 2010 23:16:25

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 84232)
felicitari laura si la multi ani inainte impreuna cu sotul :x...si la multe kg date jos:D:-*

Multumesc............;;)Si tie multa iubire si kg putine:)

madutza 10 feb 2010 23:16:49

Re: Jurnal low carb
 
2-4 sedinte pe saptamana, depinde de ce chef am ...oricum ...minim 2 sedinte...si eu abia astept vara ca parca acum nu mai merg cu asa tragere de inima la sala pe gerul asta ...as sta numai la caldurica:))

e ffff bine k facem sport...:X....


msi laura:*:*

lowcarb 10 feb 2010 23:17:28

Re: Jurnal low carb
 
Laura, atunci ai de la mine dezlegare , felicitari si multi inainte>:D<>:D<:-*
Maduta nu mai stiu exact cum era Scardsale, dar eu in general nu prea sunt de acord cu dietele, pentru ca de obicei mi se face pofta de exact altceva decat scrie ca trebuie mancat.Imi plac insa principiile la south beach pt ca am o lista variata de alimente din care pot alege ce vreau eu de -a lungul unei zile

lowcarb 10 feb 2010 23:18:53

Re: Jurnal low carb
 
da,vedem cum e 2 saptamani cu faza1 si putem alterna..oricum cand va veni sezonul fructelor, am de gand sa mai pacatuiesc si eu cu fructe:D, de ar fi asta singurul meu pacat.
oricum pana acum consider ca am 3 zile de dieta, chiar daca am mancat cam mult, nu sunt totusi de aruncat;;)

Liviutzza 10 feb 2010 23:19:28

Re: Jurnal low carb
 
Low carb,tu ce mananci intr-o zi de dieta?eu tin post acum..si sincer sunt peste cu,carbohidratii...chiar daca mananc numai legume,fructe:(

madutza 10 feb 2010 23:20:22

Re: Jurnal low carb
 
da, intr-adevar poate ar fi mai comoda faza 2 insa cred ca am slabi mai mult daca am imbina cu scarsdale:D .. uite aici Dieta Scarsdale - Slabute.ro . oricum...mai e timp sa ne decidem:x

madutza 10 feb 2010 23:22:13

Re: Jurnal low carb
 
da si eu am o saptamana si 2 zile...trb sa fie si 3 zile dar am papat azi aiurea de tot.... defapt eu ma abtin de la inceputul anului dar au tot fost evenimente in familie si am tot trisat ca nemancata:))....lowcarb cum te cheama ca mi-e aiurea sa iti zic lowcarb::)):D

lowcarb 10 feb 2010 23:22:48

Re: Jurnal low carb
 
buna Liviuta.Pai daca mananci fructe multe e normal sa fii peste cu carbohidratii.Apoi mai depinde si ce fel de legume mananci, poti manca legume cu indice glicemic mare si fara sa iti dai seama, iar sari cu carbo destul de mult.Eu ma axez foarte mult pe oua(omlete), carne de pui, peste, legume cu indice glicemic mic, alune, migdale, nuci, fistic-toate crude, iaurturi -nu neaparat degresate-dar totusi incerc sa nu consum foarte multe, uneori branza-incerc cat mai slaba posibil..sau macar in jur de 20% grasimi in cel mai rau caz..si9 bineinteles ca sa imi indulcesc viata incerc intr-o limita rezonabila(nu imi iese tot timpul)sa mananc dulciuri dietetice pe baza de cacao si fructoza, cum ar fi ciocolatelele de l sly diet.

lowcarb 10 feb 2010 23:24:01

Re: Jurnal low carb
 
Ioana:)):))
Eu la faza doi as incerca totusi sa bag doar fructele..fara orez,paine..astea fac cel mai rau intr-o dieta..
:(

madutza 10 feb 2010 23:25:53

Re: Jurnal low carb
 
mai e pana atunci.....

fetele eu ma culc ca maine la 6 jumate sunt in picioare.. :(..
va pup aveti grija de voi :x:-*somnic usor.

lowcarb 10 feb 2010 23:26:55

Re: Jurnal low carb
 
Noapte buna, ne auzim maine:-*

anqutz 11 feb 2010 10:53:13

Re: Jurnal low carb
 
Neataaa! >:D<

Citat:

Anterior postat de Laura (Post 83732)
De asta am si eu nevoie...o portie buna de sport ca si la mine e la pamant serotonina:P......o sa ma apuc si eu imediat de ceva sport;)
Si eu am avut zilele astea mari suparari si tendinte de a papa fainuri si zahar :P.......

E foarte bun eniul tau, si foarte bine cu apa, eu nu reusec sa beau nici 1 L la zi:(.......

Eu tin ca si tine o dieta cu putini Carbo, South Beach..........si pana acum a fost binisor, dar se putea si mai bine;)..........

Felicitari peentru sport:) m-ai inspirat si pe mine;)

Laurici, sport si sigur o sa te simti mai bine. Sunt sigura ca iti poti gasi jumatate de ora de 3 ori pe saptamana. ;) >:D<

Apa bea 8 pahare de 250 ml pe zi. Evetual bea unul o data, daca nu poti bea multa.

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 83840)
multumesc:D>:D<Hai, ca se poate.Eu consider ca trebuie sa o luam treptat.Primul pas e obisnuirea cu sportul si incercarile cu alimentatia sa vedem ce ni se potriveste, cum ne simtim de la diverse alimente, chiar daca o mai dam in bara, e important sa nu lasam sportul deloc.:D

Ai dreptate. Chiar daca o dam in barna, sportul trebuie sa fie intotdeauna prezent. Asa am reusit sa ma mentin si chiar sa si slabesc, desi am mancat prost.

Si ai dreptate si cu acomodarea. Si eu am inceput cu sportul si abia apoi am intrat in dieta.

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84135)
Nu trebuie sa mai mananc pe fond nervos si nici de plictiseala.

Cam greu de aplicat, din pacate. :( Dar trebuie sa ne gandim ca nu trebuie sa ne razbunam pe corpul nostru. :)

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84148)
>:D<multumesc.Adevarul ca zilele astea m-am simtit si deprimata si obosita si imi veneaa in fiecare moment sa las totul balta..

Ma bucur ca nu ai facut-o! >:D<

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84154)
:D bineinteles, ce ar fi sa scriem zilnic fiecare ce mancam si sa ne mai sfatuim , incurajam...;;)

Contati si pe mine, dar de luni. Eu imi fac meniul zilnic. Putem sa il postam in subiectul despre dieta South Beach.

Citat:

Anterior postat de madutza (Post 84182)
hai ca ti-am vazut dimensiunile la semnatura si m-am masurat si eu...o sa le pun si eu imediat:D

Ai masuri asemanatoare cu ale mele. :P

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84206)
iti poti face de asemenea deserturi south beach din urda cu putina cacao si indulcitor...

Eu as manca in cantitati industriale branza de vaci Exquisa light frecata cu cacao si cu putin indulcitor fara calorii. E dementiala.

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84222)
Milka diet nu contine zahar?:D

Nu contine zahar. Toate produsele "Diet" nu contin zahar ci inlocuitori. Daca scrie "Diet" pe el nu a vazut zaharul.

[
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 84228)
sambata sarbatorim 3 ani 8 luni de la nunta .......deci weekendul asta pentru mine e cam full bunatati:)

La multi ani!!! >:D< Si noi sarbatorim, dar nu stiu ce, :)) cred ca incepututl ultimului semestru de facultate.

Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 84240)
Low carb,tu ce mananci intr-o zi de dieta?eu tin post acum..si sincer sunt peste cu,carbohidratii...chiar daca mananc numai legume,fructe:(

Probabil ca mananci multe fructe. Orienteaza-te spre legume mai mult si legumele cu un continut mare de proteine.

lowcarb 11 feb 2010 11:20:39

Re: Jurnal low carb
 
neata Anquta:D
Exista subiect South Beach?Daca d,a voi posta si acolo.
Te asteptam si pe tine de luni>:D<Eu chiar dcaa am mancat ieri cam mult din punct de vedere cantitativ, consider ca azi sunt la a 4a zi de dieta.Am slabit 700 de grame, nu e mult, dar daca as tine-o tot asa si as slabi 1,5 pe saptamana as fi foarte multumitab-)

lowcarb 11 feb 2010 11:22:21

Re: Jurnal low carb
 
Acum sunt si mai motivata sa nu renunt, vazand ca am rezultate.Cred ca imi prinde bine sa ma cantaresc la 3 zile:))

lowcarb 11 feb 2010 11:23:49

Re: Jurnal low carb
 
tocmai am facut 15 minute la bicicleta de apartament, pe stomacul gol si acum imi iau micul dejun si cafeaua:D

anqutz 11 feb 2010 11:24:29

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84567)
neata Anquta:D
Exista subiect South Beach?Daca d,a voi posta si acolo.
Te asteptam si pe tine de luni>:D<Eu chiar dcaa am mancat ieri cam mult din punct de vedere cantitativ, consider ca azi sunt la a 4a zi de dieta.Am slabit 700 de grame, nu e mult, dar daca as tine-o tot asa si as slabi 1,5 pe saptamana as fi foarte multumitab-)

Da, exista un subiect. Stai sa il caut si iti dau link.

Felicitari pt cat ai slabit. Esti totusi constienta ca de acum in colo nu o sa mai slabesti la fel, nu?

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84568)
Acum sunt si mai motivata sa nu renunt, vazand ca am rezultate.Cred ca imi prinde bine sa ma cantaresc la 3 zile:))

Da, e bine sa te cantaresti asa. Eu as vrea s-o fac la saptamana, dar e mare curiozitatea. :))

lowcarb 11 feb 2010 11:30:37

Re: Jurnal low carb
 
nu conteaza, tot ce e in minus e bun:D

anqutz 11 feb 2010 11:45:01

Re: Jurnal low carb
 
Da, stiu ca e bun, iti ziceam doar ca sa nu te simti dezamagita.

Uite aici link catre threadul despre SB http://forum.slabute.ro/dieta-south-...-beach-70.html.

Eu am fost multumita de 1 cm slabit in total dupa o sapt cu putina cura, mult mancat aiurea.

Laura 11 feb 2010 13:19:19

Re: Jurnal low carb
 
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84567)
neata Anquta:D
Exista subiect South Beach?Daca d,a voi posta si acolo.
Te asteptam si pe tine de luni>:D<Eu chiar dcaa am mancat ieri cam mult din punct de vedere cantitativ, consider ca azi sunt la a 4a zi de dieta.Am slabit 700 de grame, nu e mult, dar daca as tine-o tot asa si as slabi 1,5 pe saptamana as fi foarte multumitab-)

Felicitari:)

Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84568)
Acum sunt si mai motivata sa nu renunt, vazand ca am rezultate.Cred ca imi prinde bine sa ma cantaresc la 3 zile:))

Cam asa fac si eu....greu rezist sa nu ma cantaresc inca si mai des:)
Citat:

Anterior postat de lowcarb (Post 84571)
tocmai am facut 15 minute la bicicleta de apartament, pe stomacul gol si acum imi iau micul dejun si cafeaua:D

Harnicuta foc........bravo, tine-o tot asa si sa vezi ce rezultate faine vei avea;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:12:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO