forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de mamica - Cora29 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mamica-cora29-4258.html)

ianna 21 iul 2010 15:03:59

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Citat:

Anterior postat de cora29 (Post 260261)
Am inceput Atkins de azi.:D
Deocamdata e bine, eu sunt o carnivora prin definitie, asa ca ma simt excelent...
Mai vedem peste cateva zile...:-&
O sa va tin la curent... :D


Succes>:D<

cora29 26 iul 2010 22:21:35

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
A trecut prima saptamana de Atkins...:D
Si dupa cum se vede si pe tickerul meu... functioneaza! #:-s
Am dat jos 1,4 kg care se vad si pe haine, asa ca sunt incantata.
Nu mi-a fost rau, n-am avut ameteli, crampe sau alte probleme de genul asta si am mancat pe saturate, asa ca nu am suferit de foame.
O sa continui cu a doua saptamana de inductie... si mai vedem...;)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

jolye79 27 iul 2010 22:37:36

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Bravo, felicitari! E foarte bine 1,4 kg!

ianna 28 iul 2010 14:33:43

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Citat:

Anterior postat de cora29 (Post 268508)
A trecut prima saptamana de Atkins...:D
Si dupa cum se vede si pe tickerul meu... functioneaza! #:-s
Am dat jos 1,4 kg care se vad si pe haine, asa ca sunt incantata.
Nu mi-a fost rau, n-am avut ameteli, crampe sau alte probleme de genul asta si am mancat pe saturate, asa ca nu am suferit de foame.
O sa continui cu a doua saptamana de inductie... si mai vedem...;)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari[*65*][*65*][*65*][*65*]

cora29 29 iul 2010 22:20:02

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Multumesc frumos!

>:D<>:D<>:D<

ianna 30 iul 2010 16:24:51

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Cred ca ma repet dar vreau sa fiu sigura ca cunosti dieta....

Cu Atkins daca vrei sa slabesti mai mult trebuie sa faci cat mai mult sport:)

cora29 12 aug 2010 18:42:07

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Buna, fetelor.
Stiu ca "am tras chiulul" cam mult de pe aici, dar am avut motive foarte serioase. Bunica mea a fost foarte bolnava si in cele din urma ne-a parasit.
Ca sa-i raspund Iannei, stiu ca e nevoie de mult sport, dar n-am prea apucat sa fac (recunosc:">). Trebuie sa spun ca eu nu m-am luat dupa diverse "variante" de Atkins existente, ci am citit cartea si respect principiile de acolo. Am doua probleme, insa, legate de regulile inductiei (si amandoua, din cauza noului meu sef):
- nu pot respecta intervalul de maxim 6 ore intre 2 mese, pentru ca mananc micul dejun la 7.15-7.30 si urmatoarea masa pe la 17.00-17.30, cand ajung acasa; la lucru nu am timp nici macar sa iau o gustare
- ajung atat de obosita, ca ultimul lucru la care ma gandesc e sa fac sport, desi stiu ca si asta e una din reguli.
Rezultatul a fost ca in saptamana 2 am mai dat jos 0,5kg, iar in saptamana 3 (prima saptamana de lucru cu programul asta haotic), am pus 400g la loc, desi am ramas pe inductie.
Adevarul e ca nici starea mea de spirit nu e cea mai buna acum, dar il am pe sotul meu care ma incurajeaza si imi spune sa nu ma dau batuta, ca vin ele si zile mai bune.
Cam atat, deocamdata...
Sper ca nu v-am deprimat de tot... promit ca voi fi mai vesela, cat de curand.
Va pup.:-*

liviams 18 aug 2010 13:43:55

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Buna Cora
Sunt noua pe acest forum si sunt inca in faza de "studiu".
Am si eu o fetita de 1 an si 3 luni si dupa nastere am ramas cu ceva kg in plus. Am mai dat jos intre timp, dar ar mai trebui sa slabesc vreo 10 kg. Am citit ce ai scris tu, dar lamureste-ma si pe mine ce e ''ww''.
O sa mai studiez putin retetele voastre si o sa ma apuc si eu de dat jos kg!!!

Slabuta 18 aug 2010 15:26:30

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
Citat:

Anterior postat de liviams (Post 293775)
Buna Cora
Sunt noua pe acest forum si sunt inca in faza de "studiu".
Am si eu o fetita de 1 an si 3 luni si dupa nastere am ramas cu ceva kg in plus. Am mai dat jos intre timp, dar ar mai trebui sa slabesc vreo 10 kg. Am citit ce ai scris tu, dar lamureste-ma si pe mine ce e ''ww''.
O sa mai studiez putin retetele voastre si o sa ma apuc si eu de dat jos kg!!!

Buna Livia :)

Sa-ti traiasca fetita, multa sanatate. :)
WW este Weight Watchers. :)

O dieta asemanatoare cu hipocalorica, doar ca se numara punctele mancarurilor ingerate si nu caloriile lor.
Weight Watchers - Slabute.ro Aici sunt mii de alimente si punctele lor.

Iar aici gasesti gasca slabutelor care urmeaza aceasta dieta: http://forum.slabute.ro/dieta-weight...ghlight=weight

cora29 24 aug 2010 00:32:03

Re: Jurnal de mamica - Cora29
 
A mai trecut o saptamana... uufffff! #:-s
Livia, sa-ti traiasca fetita! :-* Nu m-am grabit sa-ti raspund, pentru ca Slabuta a fost prompta, ca de obicei, si ti-a oferit informatiile :-/ pe care le voiai. Daca vrei parerea mea personala despre WW (Weight Watchers), eu am slabit bine cu dieta asta, mi s-a parut foarte echilibrata si m-am mentinut ani buni la greutatea atinsa (pana la sarcina).:D
Acum tin Atkins pentru ca am simtit nevoia de ceva mai "radical", un impuls mai violent x-(pentru metabolismul meu lenevit si pentru ca am avut ceva probleme legate de glicemie, pentru care o dieta hipoglucidica e chiar ce trebuia...
Am intrat in OWL (faza a doua) si continui sa pierd din kilograme... Per total ma simt foarte bine...:) am insa in continuare problemele pe care le-am mai spus...legate de programul de munca si de lipsa posibilitatii de a face sport...:-s Ma consolez cu gandul ca de la 1 septembrie schimb seful si sper ca toate se vor rezolva.;)
Cam atat deocamdata... Va pup...:-*:-*:-*
La cat mai putine kilograme! [*abdomene*]

[*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*][*sarut*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:31:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO