forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihaela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela-11712.html)

mihaela01 07 iul 2012 21:32:11

Jurnal Mihaela
 
Buna fetelor >:D< . Numele meu este Mihaela (prefer sa imi spune-ti Myky:D ) , sunt din Bragadiru , jud. Ilfov. Am 17 ani:D (abia impliniti de curand) ,55 kg si 1.60 m :D sunt o fire sociabila , energica si poate umpic cam vorbareata:D. Cea mai mare dorinta a mea ar fi sa pot slabi macar 5 kg pana incep iar scoala:( in total as vrea sa slabesc cam 7 kg:D sper ca , cu ajutorul si suntinerea voastra voi reusi:*. Voi incepe de maine sa postez ce pap si cat min de sport fac:*

Adina14 07 iul 2012 22:30:38

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086492)
Buna fetelor >:D< . Numele meu este Mihaela (prefer sa imi spune-ti Myky:D ) , sunt din Bragadiru , jud. Ilfov. Am 17 ani:D (abia impliniti de curand) ,55 kg si 1.60 m :D sunt o fire sociabila , energica si poate umpic cam vorbareata:D. Cea mai mare dorinta a mea ar fi sa pot slabi macar 5 kg pana incep iar scoala:( in total as vrea sa slabesc cam 7 kg:D sper ca , cu ajutorul si suntinerea voastra voi reusi:*. Voi incepe de maine sa postez ce pap si cat min de sport fac:*

Buna, Myky >:D<
Ma bucur ca ti.ai facut jurnal.De.abia astept sa postezi de maine meniurile tale ;))
Iti urez mult succes in lupta cu kg in plus!

mihaela01 07 iul 2012 22:35:44

Re: Jurnal Mihaela
 
Multumesc si buna venit in jurnalul meu>:D< si eu abia astept:"> mi-am tras insanity:> maine dim fac tae bo (nu mi se pare asa greu) si sa vedem daca pot sa fac si insanity:-? ma gandesc sa fac ori full min la ambele ori 20 min tae bo si 40-45 insanity (cred ca atat are un filmulet, tae bo are 43 min cam asa) :D si sa vedem daca da ceva randament in 2 luni:-s plus ca eu in august sar putea sa plec la tara 2 sapt:-s si acolo o sa trb sa ma multumesc cu un stepper:)) dar fac eu pe ala 50 min pe zi ca sa recuperez [-(

Adina14 08 iul 2012 06:16:22

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086511)
Multumesc si buna venit in jurnalul meu>:D< si eu abia astept:"> mi-am tras insanity:> maine dim fac tae bo (nu mi se pare asa greu) si sa vedem daca pot sa fac si insanity:-? ma gandesc sa fac ori full min la ambele ori 20 min tae bo si 40-45 insanity (cred ca atat are un filmulet, tae bo are 43 min cam asa) :D si sa vedem daca da ceva randament in 2 luni:-s plus ca eu in august sar putea sa plec la tara 2 sapt:-s si acolo o sa trb sa ma multumesc cu un stepper:)) dar fac eu pe ala 50 min pe zi ca sa recuperez [-(

Neata!>:D<
Sincer, cred ca insanity te va obosi putin mai mult prima data :) Chiar daca ai mai facut sport inainte, daca incepi cu plyometric circuit ( 40min) , e ceva nou. Daca rezisti, bravo tie ;) Ai o zi de pauza pe saptamana de la sport, nu?

mihaela01 08 iul 2012 06:24:08

Re: Jurnal Mihaela
 
Buna dim:* am mai multe zile de pauza pe sapt:))) din cauza ca sunt lenesa:-" eu sincer as vrea sa fac pe fiecare zi sport:D fara sa am vreo zi de pauza [-( pai astazi o sa fac mai intai fit testul:-" maine incep cu plyometric circuit:D

Adina14 08 iul 2012 06:41:53

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086537)
Buna dim:* am mai multe zile de pauza pe sapt:))) din cauza ca sunt lenesa:-" eu sincer as vrea sa fac pe fiecare zi sport:D fara sa am vreo zi de pauza [-( pai astazi o sa fac mai intai fit testul:-" maine incep cu plyometric circuit:D

Da, si mie mi.ar placea sa reusesc asta. Dar nici excesul de sport nu e prea bun asa ca..sa ajugem noi sa avem doar o zi pe saptamana pauza si tot e foarte bine ;:)
Aaa ,ma gandeam ca poate nu.l faci dupa calendar.Mult succes :X >:D< Eu cred ca o sa iti placa.
Ce ai de gand sa papi astazi?

mihaela01 08 iul 2012 06:47:22

Re: Jurnal Mihaela
 
sincer si eu cred:"> adica defapt trb sa imi placa [-( nu am de ales:)) frumusetea cere sacrificii:"> pai am inceput dim cu un 3 in 1 si un mar verde ;;) (stiu ca 3 in 1 nu e bun si ca , mai bine as bea cafea cu lapte daca tot am pofta dar 3 in 1 se face mai usor:)), cand am ochii cat cepele nu mai stau eu sa fac cafea:)) pun doar apa de la dozator peste 3 in 1 si gta cafeluta:"> ) pe la 10 o sa pap iaurt de baut de la danone cu cativa fulgi de porumb:-? la pranz hmm:-? cartofi la abur sau o salata mica bulgareasca:-?? sau branza cu rosii:-? inca nu m-am hotarat:D

mihaela01 08 iul 2012 06:48:34

Re: Jurnal Mihaela
 
plus ca am o stare tampita:| ori fac caderi de calciu ori tensiunea scazuta e de vina:( ma simt ametita ptn si cu o stare de greata asa ptn X_X imi strica toata ziua starea asta:( ieri m-am simtit la fel dar am luat o pastila de calciu si imi mai trecuse:-s

Adina14 08 iul 2012 06:57:18

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086544)
sincer si eu cred:"> adica defapt trb sa imi placa [-( nu am de ales:)) frumusetea cere sacrificii:"> pai am inceput dim cu un 3 in 1 si un mar verde ;;) (stiu ca 3 in 1 nu e bun si ca , mai bine as bea cafea cu lapte daca tot am pofta dar 3 in 1 se face mai usor:)), cand am ochii cat cepele nu mai stau eu sa fac cafea:)) pun doar apa de la dozator peste 3 in 1 si gta cafeluta:"> ) pe la 10 o sa pap iaurt de baut de la danone cu cativa fulgi de porumb:-? la pranz hmm:-? cartofi la abur sau o salata mica bulgareasca:-?? sau branza cu rosii:-? inca nu m-am hotarat:D

Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086546)
plus ca am o stare tampita:| ori fac caderi de calciu ori tensiunea scazuta e de vina:( ma simt ametita ptn si cu o stare de greata asa ptn X_X imi strica toata ziua starea asta:( ieri m-am simtit la fel dar am luat o pastila de calciu si imi mai trecuse:-s

Pai nici nu ma mir ca nu te simti bine:P Fructele trebuie mancate la gustari si necombinate ( cu exceptia citricelor). Daca vrei sa le mananci la MD, macar fa.ti o salata mare de fructe dar ma rar. Ai mancat foarte putin astazi la MD :-S Trebuia sa.l papi si iaurtul ala macar. Desi nu ti.l recomand fiindca probabil are zahar...Mai bine iti cumperi tu cerealele integrale separat si iaurtul simplu, la fel iar apoi le combini ;)
Ai cantar de bucatarie?

mihaela01 08 iul 2012 07:01:02

Re: Jurnal Mihaela
 
pai iaurtul este simplu [-( este cel de la danone de baut:D si dim la 6 cand m-am trez imi era cam foame eu md il iau de obicei la 10:D de aceea la 10 o sa pap iar [-( asta a fost un fel de gustare nici eu nsh cum sa ii sp:)) nu am cantar de buc:-s dar mama este vanzatoare si are ochiul format bine cu gramajul:)) cum ea nu este acasa o sa ma duc la magazin sa cantaresc ce am nevoie:-?? (avem magazin in curte:D )

Adina14 08 iul 2012 07:15:44

Re: Jurnal Mihaela
 
Aaa, scuza.ma :D Ma gandeam la alt iaurt, mic dejun sanatos de la activia parca ii spune.
Pai nu conteaza; trebuia sa iei un MD in toata regula atunci cand te.ai trezit/ Fructele provoaca aciditate in stomac si s.ar putea sa iti fie si mai foame de la ele. La cat te trezesti de obicei?
Iti calculezi caloriile pe site? :-/
Scuze ca sunt atat de cicalitoare :"> Dar sunt ingrijorata fiindca trebuie sa papi bine :-w

mihaela01 08 iul 2012 07:21:05

Re: Jurnal Mihaela
 
M-am trez pe la 6:-? de obicei cand pleaca mama la lucru odata la 2 zile ma trez odata cu ea sau dupa cateva min dupa ce pleaca ea:-?? nsh dc:-??. Daca luam md acum de dim imi era foame mai tz:( asa il iau la 10 si porma pap de pranz pe la 2-3:o3 si asa dupa ce fac insanity pe la 10 jum, mai astp 30 min sa ma lin si porma zbor direct in piscina:)) sa ma racoresc :o3:)) mai ma balacesc si pe acolo 1-2-3-4 ore:-" mai stau si eu ptn la soare:"> sau citesc :d[*72*]

Adina14 08 iul 2012 07:24:14

Re: Jurnal Mihaela
 
Ok, daca asa te simti tu mai bine :)
Ce citesti? ;;)

mihaela01 08 iul 2012 07:28:26

Re: Jurnal Mihaela
 
micutele mincinoase:"> am toate cartile de la bravo si bravo girl:)) (toate citite:">) am citit si ''Amurg'' toata seria:">. Ce somn si ce fomica imi e:)) mai e ptn pana la 10 :-s sa vezi pe la 15-16 ce somn de frumusete o sa bag:)))

Adina14 08 iul 2012 07:32:14

Re: Jurnal Mihaela
 
Amurg mi.a placut si mie foarte mult; sunt cartile mele preferate.
Seria asta nu am citit.o :-? Nu mi.am mai cumparat de mult reviste.
Eu ti.am zis ca trebuia sa papi bine :-w Ce daca..luai un MD satios, o gustarica la 10, apoi la pranz iarasi mancai bine si la celelalte mese la fel :-?? Nu trebuie sa iti privezi corpul de mancare. Pune.te la somnic ;)) >:D<

mihaela01 08 iul 2012 07:35:12

Re: Jurnal Mihaela
 
ce mai frumoasa serie tot ''Vampirii sudului'' ramane 8-> ador cartiile alea 8-> si serialele facute dupa carti sunt bune:d dar pe alea nu le-am vazu deloc , s-a uitat iubitul la ele:))

Adina14 08 iul 2012 07:37:23

Re: Jurnal Mihaela
 
Aa o prietena de.a mea le.a citit si mereu ma bate la cap sa le iau si eu ;))

mihaela01 08 iul 2012 07:39:50

Re: Jurnal Mihaela
 
pai sunt superbe:-w merita sau daca ai rabdare uitate la serial:-?? si ala e frumos:*. Ai avut dreptate cu marul :-s parca imi sta in gat X_X , eh ajung si eu ca Alba ca zapada :> poate scriu astia si o poveste cu mine:> =))

Adina14 08 iul 2012 07:47:10

Re: Jurnal Mihaela
 
T.B.? :D Mi.ar face placere sa ma uit dar nu prea reusesc sa.mi fac timp. Nu am nici tv in camera iar pc.ul imi merge greu si nah..nu prea am rabdare sa astept sa se incarce. Asa am o groaza de seriale pe care as vrea sa le vad8->
Pai atunci ia gustarea acum:) Si mananci pranzul mai devreme; pe la 12-13. Bea apa. Sau culca.te :))

mihaela01 08 iul 2012 07:52:45

Re: Jurnal Mihaela
 
nee o sa ma culc pe la pranz:-s acum astp sa trez iubitu :"> mai rezist eu pana la 10 dar m-au luat toate caldurile:)))) eu una tin tv aprins ori pe kiss ori pe desene=)) sau ma mai uit din cand in cand la stiri sau la can can tv:-?? dar tot desenele mi se par mai simpatice:)) daca ai de unde sa imprumuti cartile de la t.b , imprumuta-le:) nu o sa iti para rau daca le citesti:D sunt superbe:*

Adina14 08 iul 2012 07:56:03

Re: Jurnal Mihaela
 
Hihi;)) Ce dragut :o3
Ok, o sa tin cont de asta :-? :)

mihaela01 08 iul 2012 07:59:37

Re: Jurnal Mihaela
 
:"> eu imi misc fundu afara la citit :-s revin pe la 10 jum:* pb si tie>:D< o sa trec neaparat si prin jurnalul tau astazi [-( pai ce doar tu sa fi ''cicalitoare''? te prind eu odata si odata cu vreo greseluta>:) oricum pana sa te prind eu cu vreuna ma prinzi tu cu 100:)))

Adina14 08 iul 2012 08:02:28

Re: Jurnal Mihaela
 
Mersi >:D< :-*
Hihi, te astept si pe acolo ;;) Da, da, ai sa vezi ca si eu o dau in bara destul de des :))

mihaela01 08 iul 2012 08:05:06

Re: Jurnal Mihaela
 
mai rau ca mine nu cred:)) eu si acum mai am un sfert dintr-o sticla de 500 ml de pepsy:))) am defapt o sticla de 2 l jum. in frigider :-" dar mi-am pus intr-o sticla de nestea ca sa nu beau asa mult suc [-( si am si o sticla tot la fel mica de nestea cu apa [-( sa nu ziceti porma ca nu beau apa [-( :)). Am fugit:* te pup!>:D<:*

Adina14 08 iul 2012 08:47:05

Re: Jurnal Mihaela
 
Asta.i nu.i bine :-w Dar macar ai incercat sa bei mai putin. Incetul cu incetul poate vei renunta de tot si suc :)
Ok, vorbim mai tarziu >:D<

mihaela01 08 iul 2012 09:04:43

Re: Jurnal Mihaela
 
am revenit:"> am si papat =p~

Crissu13 08 iul 2012 12:36:05

Re: Jurnal Mihaela
 
Buna Miha! Bine ai venit! >:D<

mihaela01 08 iul 2012 13:29:02

Re: Jurnal Mihaela
 
ms crissu>:D<:* si bun venit in jurnalul meu>:D<

mihaela01 08 iul 2012 13:32:46

Re: Jurnal Mihaela
 
fetelor eu am fugit sa imi pregatesc pranzul:"> m-am simtit destul de rau astazi:(, m-am culcat de rau ce imi era:| si cu parul ud ,[ca am fost sa fac o baie in piscina dupa ce am dat gres cu insanity:)), clar o sa fac tae bo pana prind rezistenta calumea] si acum mai am parul ud X_X si am dormit cam 2 ore jum poate chiar 3:-s

Adina14 08 iul 2012 16:58:42

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086724)
fetelor eu am fugit sa imi pregatesc pranzul:"> m-am simtit destul de rau astazi:(, m-am culcat de rau ce imi era:| si cu parul ud ,[ca am fost sa fac o baie in piscina dupa ce am dat gres cu insanity:)), clar o sa fac tae bo pana prind rezistenta calumea] si acum mai am parul ud X_X si am dormit cam 2 ore jum poate chiar 3:-s

Poate ai dormit atat si fiindca te.ai trezit mai devreme. Dar totusi, nu e bine sa te simti asa slabita.Esti sigura ca papi indeajuns? :-s

McFoxxi 08 iul 2012 19:01:09

Re: Jurnal Mihaela
 
Bună, am trecut şi eu pe la tine:),
Îţi doresc mult succes.>:D<

mihaela01 08 iul 2012 19:45:26

Re: Jurnal Mihaela
 
Buna >:D< bun venit:* Mersi la fel>:D<

mihaela01 08 iul 2012 19:46:56

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1086770)


Poate ai dormit atat si fiindca te.ai trezit mai devreme. Dar totusi, nu e bine sa te simti asa slabita.Esti sigura ca papi indeajuns? :-s

Tot ce se poate:-s nu stiu daca pap chiar suficient:-s ma apuc acum sa calculez kcal alimentelor pe care l-am papat astazi:">

McFoxxi 08 iul 2012 19:47:13

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086898)
Buna >:D< bun venit:* Mersi la fel>:D<

Îţi mulţumesc şi eu.:-*

mihaela01 08 iul 2012 20:28:32

Re: Jurnal Mihaela
 
Ziua 1:
g:3 in 1 verde+1 mar verde=105 kcal
md:lapte de baut danone+fulgi de porumb+seminte de in+fulgi de ovaz= 105 kcal
p:crtofi la abur cu salata de rosi=168 kcal
c: o felie de paine+o felie sunga prada+3 feliute mici de branza+jum. de rosie=159 kcal
g: 5-6 grisine lillo cu cereale integrale&miere=30 kcal
seminte negre fara sare= 80 kcal
3 lingurite inghetata= 30 kcal
1 ceasca de ceai verde= 1 kcal
250 ml pepsy=125 kcal
TOTAL:803 kcal
Activitati:1 ora inot si exercitii in apa:488 kcal
tae bo cardio-30 min= 284 kcal
Total calorii consumate: 772 kcal

mihaela01 08 iul 2012 20:29:18

Re: Jurnal Mihaela
 
off in sf am terminat de calculat X_X greu se mai calculeaza:(

happygirldiana 08 iul 2012 20:35:13

Re: Jurnal Mihaela
 
De ce nu folosesti calculatorul de calorii sa iti salvezi meniurile?E mai simplu:)Calorii îngerate, calorii consumate, sfaturi nutriţie - Calorii.Slabute.ro

mihaela01 08 iul 2012 20:38:51

Re: Jurnal Mihaela
 
hmm:-? ma cam ''bate'' forumul nu de alta:)). Dami voie sa iti urez buna seara si bun venit in jurnalul meu>:D<. Prefer sa le iau pe toate pe rand decat sa fol. calculatorul ala mi se pare greu defapt nu stiu sa il fol. Asa fol. varianta mai grea:-s

happygirldiana 08 iul 2012 20:40:47

Re: Jurnal Mihaela
 
Bine te-am gasit!Scuze, nici nu am salutat cand am intrat, nici nu te-am felicitat de casa noua. Nu sunt prea vorbareata azi...:D
Seara placuta!

McFoxxi 08 iul 2012 20:42:23

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1086937)
hmm:-? ma cam ''bate'' forumul nu de alta:)). Dami voie sa iti urez buna seara si bun venit in jurnalul meu>:D<. Prefer sa le iau pe toate pe rand decat sa fol. calculatorul ala mi se pare greu defapt nu stiu sa il fol. Asa fol. varianta mai grea:-s

După ce îl vei folosi de câteva ori, vei vedea că e foarte uşor:). Te pup.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:32:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO