forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirella-nou-jurnal-nou-inceput-11377.html)

LicuriciColorat 27 apr 2010 19:51:22

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 167520)
Of,sunt dezamagita...de mine :(
Nu am mai facut nici exercitii,nici nu am mai urcat scarile...si de alergat nici vorba :((
Si am inceput si cu greselile :ieri am mancat o banana (ce buna a fost),chiar dac a am citit pe aici ca nu sunt bune intr-o dieta :-s si ....astazi la pranz am mancat salata buoef (putina ,vreo 50g,dar...am mancat,si avea maioneza)!!!treaba e ca nu am mai putut sa ma abtin,eram si singura acasa...:D
Astazi m-am cantarit iar,(curioasa din fire,doar sunt gemeni ;;) ) si cat credeti ca mi-a aratat cantarul????55 si un pic :-o .Nu mi-a venit sa cred prima oara ,am zis ca o fi luat-o razna asa ca am luat o punga de faina de 2 kg si am pus-o pe cantar ,arata bine ...Chiar am slabit eu atat intr-o saptamana si ...3 zile????Nu cred!Adica,nici nu e sanatos macar...Si app de sanatate,mie mi se pare ca mananc prea putin,nu stiu.La mic dejun inca mananc cereale Fitnes,nu am de gand sa le las,altele nu imi plac:-s,la pranz mananc suficient,dar la mine cina nu prea exista,mananc un mar sau alt fruct sau un iaurt...
Ieri la munca m-am simtit ca de obicei,fara nici un chef ...Ah,am o nelamurire:cand imi calculez caloriile cu ce sa inlocuiesc taiatul la portocale?;)) fac destul efort ,toata ziua dau din maini...ma urc prin copaci ...
Cam atat pe ziua de azi :D
>:D<>:D<>:D<
Multumesc celor care mai arunca cate un ochi pe aici :x



Buna....poi da bananele nu sunt recomandate intr-o dieta,dar o zi nu-i mare bai....poi daca papi prea putin mai adauga ceva la micul dejun,iar cina incerca totusi so iei mai consistenta adica mai o salata,mai un piept de pui la gratar sau ceva care sa iti tina de foame sau un bol de supa.Si da e posibil sa slabesti atata,mai ales ca la inceput se duce apa apoi grasimea,unii oameni slabesc foarte repede alti mai greu,depinde.Dar in general primele kg sunt apa,mai ales daca ai renuntat la sare.Ai grija de tine>:D<

andra_aly 27 apr 2010 22:00:50

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Ei, te intelegem mire>:D< ma bucur ca dieta merge:) si cantarul se misca:D

mvthebest 28 apr 2010 22:16:01

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 167520)
Of,sunt dezamagita...de mine :(
Nu am mai facut nici exercitii,nici nu am mai urcat scarile...si de alergat nici vorba :((
Si am inceput si cu greselile :ieri am mancat o banana (ce buna a fost),chiar dac a am citit pe aici ca nu sunt bune intr-o dieta :-s si ....astazi la pranz am mancat salata buoef (putina ,vreo 50g,dar...am mancat,si avea maioneza)!!!treaba e ca nu am mai putut sa ma abtin,eram si singura acasa...:D
Astazi m-am cantarit iar,(curioasa din fire,doar sunt gemeni ;;) ) si cat credeti ca mi-a aratat cantarul????55 si un pic :-o .Nu mi-a venit sa cred prima oara ,am zis ca o fi luat-o razna asa ca am luat o punga de faina de 2 kg si am pus-o pe cantar ,arata bine ...Chiar am slabit eu atat intr-o saptamana si ...3 zile????Nu cred!Adica,nici nu e sanatos macar...Si app de sanatate,mie mi se pare ca mananc prea putin,nu stiu.La mic dejun inca mananc cereale Fitnes,nu am de gand sa le las,altele nu imi plac:-s,la pranz mananc suficient,dar la mine cina nu prea exista,mananc un mar sau alt fruct sau un iaurt...
Ieri la munca m-am simtit ca de obicei,fara nici un chef ...Ah,am o nelamurire:cand imi calculez caloriile cu ce sa inlocuiesc taiatul la portocale?;)) fac destul efort ,toata ziua dau din maini...ma urc prin copaci ...
Cam atat pe ziua de azi :D
>:D<>:D<>:D<
Multumesc celor care mai arunca cate un ochi pe aici :x

>:D<>:D<Felicitari....
Incerca sa inlocuiesti acele cereale. Nu sunt bune deloc. Iar banana ai voie dar nu zilnic.
Trebuie sa ai si cina.Nu poti sari peste. Marul este ca si gustare nu cina.
Daca sari peste cina ,se poate ca la 2noaptea sa te apuce foamea:-s.
Cam cate kcal papi pe zi?

myr3lush 29 apr 2010 21:31:09

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Pai,cam 1000 calorii....dupa cum am calculat eu :D

Sibel H 30 apr 2010 06:50:31

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
[*55*] ....Buna dimineata!...iti,doresc o zi senina....

LicuriciColorat 30 apr 2010 14:44:19

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna Myre>:D<
Ce mai faci?Toate bune:)?
Un weekend fain iti doresc

myr3lush 30 apr 2010 17:00:04

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 171424)
Buna Myre>:D<
Ce mai faci?Toate bune:)?
Un weekend fain iti doresc


Ce sa fac ,bine ...acm am venit de la munca#:-s#:-s#:-sce caldura a fost ...
Am incercat sa scriu aseara in jurnal dar s-a stins leptopul aproape cand terminasemx-(nu am mai intrat ...
Si eu iti doresc un weekend frumos si linistit >:D<

LicuriciColorat 30 apr 2010 18:28:37

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 171561)
Ce sa fac ,bine ...acm am venit de la munca#:-s#:-s#:-sce caldura a fost ...
Am incercat sa scriu aseara in jurnal dar s-a stins leptopul aproape cand terminasemx-(nu am mai intrat ...
Si eu iti doresc un weekend frumos si linistit >:D<

merci>:D<...si la noi o fost foarte cald.....a venit primavara cu caldura si soare puternic si la noi insfarsit>:D<

Sibel H 30 apr 2010 19:01:42

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
...>:D< ...Frumusete...iti ,doresc o seara placuta si te astept sa mai povestim ca fetele...Slabutele...:D ...(glumesc) ...dar,putem povesti....:-*

myr3lush 01 mai 2010 20:21:09

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bun,deci azi am facut o greseala...a BIG mistake:-o
A facut soacra-mea cornulete...moartea mea , si am mancat si eu ...4!!!
nu stiu ce a fost in capul meu!!!
ah,ba stiu :"ce ,nu o fi foc,nu am mai mancat nimic dulce de 2 saptamani"
:((
In 2 saptamani am slabit 3 kg,am 55 acum...dar cred ca de acum incolo o sa fie mai greu de slabit,nu?Si cine zicea ca e mai greu la inceputul unei diete????nu e deloc adevarat...e mult mai greu pe parcurs!Si mie nici nu m se pare ca am slabit ,doar la fatza se cunoaste,la corp app deloc,doar burta e un pic mai mica...blugii imi vin tot la fel de stransi!:(
Azi am mancat asa:la mic dejun cereale cu lapte,azi am mancat ALL-BRAN cu fructe si fibre...la pranz supa crema si la cina tot supa crema ...ha ,ce meniu :( si am mai mancat un mar si cateva boabe de struguri...
Mai incolo ma apuc de exercitii ;)
Oare daca dansez azi o jumatate de ora,scap de caloriile din cornulete?Sau o trebui sa alerg vreo 4 ore????:-s
Cam atat....>:D<

LicuriciColorat 01 mai 2010 21:56:06

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 172430)
Bun,deci azi am facut o greseala...a BIG mistake:-o
A facut soacra-mea cornulete...moartea mea , si am mancat si eu ...4!!!
nu stiu ce a fost in capul meu!!!
ah,ba stiu :"ce ,nu o fi foc,nu am mai mancat nimic dulce de 2 saptamani"
:((
In 2 saptamani am slabit 3 kg,am 55 acum...dar cred ca de acum incolo o sa fie mai greu de slabit,nu?Si cine zicea ca e mai greu la inceputul unei diete????nu e deloc adevarat...e mult mai greu pe parcurs!Si mie nici nu m se pare ca am slabit ,doar la fatza se cunoaste,la corp app deloc,doar burta e un pic mai mica...blugii imi vin tot la fel de stransi!:(
Azi am mancat asa:la mic dejun cereale cu lapte,azi am mancat ALL-BRAN cu fructe si fibre...la pranz supa crema si la cina tot supa crema ...ha ,ce meniu :( si am mai mancat un mar si cateva boabe de struguri...
Mai incolo ma apuc de exercitii ;)
Oare daca dansez azi o jumatate de ora,scap de caloriile din cornulete?Sau o trebui sa alerg vreo 4 ore????:-s
Cam atat....>:D<


Ehh acum asta e,toate avem scapari,eu azi n-am tinut mai deloc dieta,si nici sport n-am prea facut(dra nu-mi fac probleme,recuperez maine),cu siguranta daca ai dansat cornuletele nu se depun,stai linistita din cand in cand toate mai gustam ceva interzis,important e sa nu te pui sa manci jumate de tava ca atunci e bai,>:D<

andra_aly 03 mai 2010 10:28:25

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Hai myre nu mai fi suparata.uita-te putin la meniul meu de sambata si o sa te sperii:">
tu ai calcat putin stramb, eu mi-am rupt piciorul:)) dar am invatat ca trebuie sa trec peste, sa pap sanatos a 2a zi si sa nu ma mai gandesc pentru ca fapta e consumata.
imi zic: de azi mananc iarasi sanatos. si asa si fac:)
incearca si tu. nu te mai tresa poentru cornulete. 1 mai a trecut.:)
Nu te mai gandi cum sa scapi de ele, mai bine gandeste-te ca trebuie sa papi sanatos:)
si sport pe langa dieta ajuta foarte mult. nu numai cand calci stramb;)

Sibel H 03 mai 2010 14:52:42

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 172430)
Bun,deci azi am facut o greseala...a BIG mistake:-o
A facut soacra-mea cornulete...moartea mea , si am mancat si eu ...4!!!
nu stiu ce a fost in capul meu!!!
ah,ba stiu :"ce ,nu o fi foc,nu am mai mancat nimic dulce de 2 saptamani"
:((
In 2 saptamani am slabit 3 kg,am 55 acum...dar cred ca de acum incolo o sa fie mai greu de slabit,nu?Si cine zicea ca e mai greu la inceputul unei diete????nu e deloc adevarat...e mult mai greu pe parcurs!Si mie nici nu m se pare ca am slabit ,doar la fatza se cunoaste,la corp app deloc,doar burta e un pic mai mica...blugii imi vin tot la fel de stransi!:(
Azi am mancat asa:la mic dejun cereale cu lapte,azi am mancat ALL-BRAN cu fructe si fibre...la pranz supa crema si la cina tot supa crema ...ha ,ce meniu :( si am mai mancat un mar si cateva boabe de struguri...
Mai incolo ma apuc de exercitii ;)
Oare daca dansez azi o jumatate de ora,scap de caloriile din cornulete?Sau o trebui sa alerg vreo 4 ore????:-s
Cam atat....>:D<

...Hai ,scumpa nu mai fi asa ,suparata....s-a, intamplat ..si gata...azi, vei tine putina dieta mai drastica ca sa te recuperzi...si ai sa vezi totul o, sa fie super bine.... dansul este, super indiacat in eliminarea grasimi si in a-ti remodela un corp, frumos....:-*

myr3lush 03 mai 2010 18:35:19

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Multumesc fetelor pt incurajari >:D<
Astazi am fost la munca,dar nu am pierdut prea mult vremea pe acolo ca a inceput ploaia(si acum ploua)...in rest...a fost o zi normala...de dieta ,am mancat putin ...si nici nu imi e foame ;;)
Aseara am gasit cateva filmulete cu tae-bo cardio si am facut si eu exact ca alea de acolo :D
M-am simtit super dupa 40 min :)
Si astazi o sa fac tot la fel,dar un pic mai incolo,asa m-am obisnuit sa fac,numai seara :)
Cantarul tot atat arata...
Va :-* si va >:D< pe toate slabutele ! :x

andra_aly 03 mai 2010 19:34:30

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna myre. bravo ca te-ai pus pe treaba cu sportul;). ca tot ai zis de ploaie, cred ca vine si pe la mine. sa speram ca nu:(
Cat despre cantar, ai rabdare:) o sa isi revina el.

myr3lush 05 mai 2010 19:59:11

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
:-*Andra,tie iti pare rau cand ploua si la noi e tocmai invres,ne bucuram cand ploua pt ca nu muncim :D
OOOF,nu stiu ce a patin cantarul meu ,dar nu mai scade nici un gram =(( Ce se intampla???M-ai felicitat degeaba,Andra,nu m-am pus pe treaba cu sportul :">...de cand tin regimul asta cred ca doar jumatate din zile am facut sport si nici ala cine stie ce :(.Daca aveam cu cine poate imi era mai usor ,,,dar asa,vin obosita de la munca pe la 18 si ceva,imi fac dus ,fac curat,mancare,ma duc la magazin (asta nu in fiecare zi,dar aproape...),spal(la masina,dar trebuie sa le intind).Si dupa toate astea cateodata imi e chiar ...lene :( sa ma mai apuc si de exercitii,tae-bo,sa urc scari sau mai stiu eu ce :(
Nu stiu daca am mai spus,dar unde stau eu aici mai sunt inca vreo 10 persoane in aceeasi casa,e casa mare dar cand se apuca toate sa gateasca mi se face rau,nici nu imi mai vine sa ies afara din camera...Si la inceput ma incuraja si Robert,iuby meu ...dar acum vad ca lui i se pare amuzant,de exp.cand mananca ceva dulce vine in fata mea si incepe"vrei si tu?hmmm ce bun e..."x-(,nici masaj nu mai vrea sa imi faca,...si cand ma mai apuc sa fac si eu exercitii d-alea pe grupe de muschi sa il vedeti cum rade de mine,sau cand vin in camera rosie la fata si transpirata de la atata urcat si coborat scari x-(
De mancat ,mananc normal,nimic parajit,fara dulciuri,paine(aici am gresit,am mancat paine integrala ,in 2 saptamani 4 felii)etc....
Dar nu stiu care e treaba cu cartofii,astia sunt buni pt dieta?eu mananc cartofi fierti...:-s
Azi ,Md:cereale fitness cu lapte degresat,P:cartofi inabusiti cu piept de pui,fara sare si doar un pic de ulei de masline,C:tot ca la pranz,dar jumatate..Si intre mese am mancat 2 mere,2 iaurturi(43 kcal fiecare) si o parà ...E MULT???la inceput mancam mai putin,dar m-am gandit ca nu are rost sa mor de foame...Sau nu m-am gandit bine???
[voi ce trucuri folositi in diete?]
In fine,atat pe ziua de azi...:-*:-*:-*>:D<
Maine la munca....

LicuriciColorat 05 mai 2010 20:25:30

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 176817)
:-*Andra,tie iti pare rau cand ploua si la noi e tocmai invres,ne bucuram cand ploua pt ca nu muncim :D
OOOF,nu stiu ce a patin cantarul meu ,dar nu mai scade nici un gram =(( Ce se intampla???M-ai felicitat degeaba,Andra,nu m-am pus pe treaba cu sportul :">...de cand tin regimul asta cred ca doar jumatate din zile am facut sport si nici ala cine stie ce :(.Daca aveam cu cine poate imi era mai usor ,,,dar asa,vin obosita de la munca pe la 18 si ceva,imi fac dus ,fac curat,mancare,ma duc la magazin (asta nu in fiecare zi,dar aproape...),spal(la masina,dar trebuie sa le intind).Si dupa toate astea cateodata imi e chiar ...lene :( sa ma mai apuc si de exercitii,tae-bo,sa urc scari sau mai stiu eu ce :(
Nu stiu daca am mai spus,dar unde stau eu aici mai sunt inca vreo 10 persoane in aceeasi casa,e casa mare dar cand se apuca toate sa gateasca mi se face rau,nici nu imi mai vine sa ies afara din camera...Si la inceput ma incuraja si Robert,iuby meu ...dar acum vad ca lui i se pare amuzant,de exp.cand mananca ceva dulce vine in fata mea si incepe"vrei si tu?hmmm ce bun e..."x-(,nici masaj nu mai vrea sa imi faca,...si cand ma mai apuc sa fac si eu exercitii d-alea pe grupe de muschi sa il vedeti cum rade de mine,sau cand vin in camera rosie la fata si transpirata de la atata urcat si coborat scari x-(
De mancat ,mananc normal,nimic parajit,fara dulciuri,paine(aici am gresit,am mancat paine integrala ,in 2 saptamani 4 felii)etc....
Dar nu stiu care e treaba cu cartofii,astia sunt buni pt dieta?eu mananc cartofi fierti...:-s
Azi ,Md:cereale fitness cu lapte degresat,P:cartofi inabusiti cu piept de pui,fara sare si doar un pic de ulei de masline,C:tot ca la pranz,dar jumatate..Si intre mese am mancat 2 mere,2 iaurturi(43 kcal fiecare) si o parà ...E MULT???la inceput mancam mai putin,dar m-am gandit ca nu are rost sa mor de foame...Sau nu m-am gandit bine???
[voi ce trucuri folositi in diete?]
In fine,atat pe ziua de azi...:-*:-*:-*>:D<
Maine la munca....


hey Mirelush,nu te da batuta,nici la mine nu merge de minune,eu fac sport da am papat si lucruri interzise.In primul rand ar trebui sa-l bagi intr-o sedinta pe prietenul tau:cerei sa-ti respecte deciziile daca nu vrea sa te sustina,macar atata sa te respecte,faptul ca rade....e un gest urat zic eu...poate lui i se pare amuzant dar,nu e chiar deloc,incerca sa- explici ca te deranjeaza,comunicarea e totul.....apoi in diete de obicei trebuie evitatii carbohidratii:painea,orezul,cartoful,desi daca la tine da randament nu e nimic,sunt fete care tin regim si papa si cartof si nu-i bai.in legatura cu sportul ar trebui sa-l faci,caci el te ajuta foarte mult,stiu ca uneori e greu si n-ai chef da incerca sa faci un efort,macar o zi sa faci sport una nu si tot asa.ai grija de tine si nu la cat mai multe kg date jos>:D<

andra_aly 05 mai 2010 20:30:42

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna myre.>:D< lasa ca se misca el cantarul ca de nu vin si il scutur putin[*125*]
Daca ai respectat dieta nu ai de ce sa iti faci griji:) cu sportul, te inteleg. si eu inainte cand stateam acasa imi era mai usor. si cu dieta la fel. dar de cand am inceput munca, ajung acasa aproape la 7, pana fac dus pana pap pana mai fac altele... se face tarziu si nu mai am nici un chef si putere:(
si asa ciuda imi e pe minex-( dar acum astept momentul potrivit si trebuie sa ma apuc iar macar de 3 ori pe sapt ca asa nu se mai poate. o tot lungesc atat pe ultima suta de metri:( pai spune-i si tu la iubi at tau sa fie si el mai serios. sa nu te mai necajeasca ca tu esti la dieta:D si sa iti faca masajul ca tare bun este:)
ai dreptate nu trebuie sa te infometezi. eu zic sa incerci sa iti calculezi caloriile sa sti sigur cam cum sta treaba:) uite aici: Informatii nutritionale alimente
>:D<

Rosse 06 mai 2010 13:37:29

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Felicitari pt kg pierdute>:D<
Cu un singur lucru nu sunt deacord:"> nu e bine sa papi carnea cu cartofi impreuna uitate un pic pe aici
Combinare alimente - Slabute.ro ca pe viitor sa sti cum sa combini cat mai bine alimentele:D

Mult succes in continuare si nu uita sa continui sa faci sport pentru ca face adevarate miracole:x

myr3lush 06 mai 2010 18:57:52

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 176845)
Buna myre.>:D< lasa ca se misca el cantarul ca de nu vin si il scutur putin[*125*]
Daca ai respectat dieta nu ai de ce sa iti faci griji:) cu sportul, te inteleg. si eu inainte cand stateam acasa imi era mai usor. si cu dieta la fel. dar de cand am inceput munca, ajung acasa aproape la 7, pana fac dus pana pap pana mai fac altele... se face tarziu si nu mai am nici un chef si putere:(
si asa ciuda imi e pe minex-( dar acum astept momentul potrivit si trebuie sa ma apuc iar macar de 3 ori pe sapt ca asa nu se mai poate. o tot lungesc atat pe ultima suta de metri:( pai spune-i si tu la iubi at tau sa fie si el mai serios. sa nu te mai necajeasca ca tu esti la dieta:D si sa iti faca masajul ca tare bun este:)
ai dreptate nu trebuie sa te infometezi. eu zic sa incerci sa iti calculezi caloriile sa sti sigur cam cum sta treaba:) uite aici: Informatii nutritionale alimente
>:D<

Am incercat,Andra,cand imi calculez tot ce am mancat apare pana in 1000 de calorii,intr-o zi erau 800 si ceva...dar dupa,cand scriu si sportul pe care l-am facut apare ceva de genul 856kcal - 1700 :-/ Adica ,eu am mancat toata ziua de 800 kcal si am ars 1700????asta ce inseamna?ca e bine,nu?:-s:">
Azi iar m-am cantarit,tot asa...dar gata cu cantaritul k ma deprima rau cantarul ala...promit ca ma cantaresc tocmai de ziua mea (;;) e pe 1 iunie :) )
>:D<

myr3lush 06 mai 2010 19:03:15

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de Rosse (Post 177534)
Felicitari pt kg pierdute>:D<
Cu un singur lucru nu sunt deacord:"> nu e bine sa papi carnea cu cartofi impreuna uitate un pic pe aici
Combinare alimente - Slabute.ro ca pe viitor sa sti cum sa combini cat mai bine alimentele:D

Mult succes in continuare si nu uita sa continui sa faci sport pentru ca face adevarate miracole:x

Multumesc Rosse >:D<
Succes in continuare la slabit,sa ai un cantar zgarcit ;) (nu ca al meu)
M-am uitat la articolul acela despre combinarea alimentelor...si dupa ce ca nici carne cu cartofi nu e bine...nici cerealele cu laptele nu prea se inteleg =((
Nu uit de sport,numai la asta ma gandesc...dar vointa...bate-o vina :D
:-*:-*:x

LicuriciColorat 06 mai 2010 19:37:29

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 177944)
Am incercat,Andra,cand imi calculez tot ce am mancat apare pana in 1000 de calorii,intr-o zi erau 800 si ceva...dar dupa,cand scriu si sportul pe care l-am facut apare ceva de genul 856kcal - 1700 :-/ Adica ,eu am mancat toata ziua de 800 kcal si am ars 1700????asta ce inseamna?ca e bine,nu?:-s:">
Azi iar m-am cantarit,tot asa...dar gata cu cantaritul k ma deprima rau cantarul ala...promit ca ma cantaresc tocmai de ziua mea (;;) e pe 1 iunie :) )
>:D<


asteptam vesti de la tine,iti tin pumni sa iti arate in minus cu cateva kg>:D<

ianna 08 mai 2010 21:28:58

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 177944)
Am incercat,Andra,cand imi calculez tot ce am mancat apare pana in 1000 de calorii,intr-o zi erau 800 si ceva...dar dupa,cand scriu si sportul pe care l-am facut apare ceva de genul 856kcal - 1700 :-/ Adica ,eu am mancat toata ziua de 800 kcal si am ars 1700????asta ce inseamna?ca e bine,nu?:-s:">
Azi iar m-am cantarit,tot asa...dar gata cu cantaritul k ma deprima rau cantarul ala...promit ca ma cantaresc tocmai de ziua mea (;;) e pe 1 iunie :) )
>:D<

pai normal ca nu e bine...in primul rand 800 kcal papate sunt putine si in al doilea rand daca azi atata cu sportul trebuie sa papi mai mult ! Altfel nu dai randament la slabit:)

myr3lush 12 mai 2010 19:31:06

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
:"> Nu am mai intrat de mult pe aici...Dar am un motiv:am primit o chihuahua mica si frumoasa foc de care nu pot sa ma mai despart ;;) toata ziua ma joc cu ea :x
Despre dieta ce sa zic...imi faceam eu griji ca nu mai slabesc,dar am mai slabit(ziceam eu ca nu ma mai cantaresc,dar nu m-am putut abtine),ieri seara m-am cantarit si arata 53.5 :-o Nu imi vine sa cred ca am slabit eu 4 kg jumatate,si sincer zilele astea cat nu am mai scris aici am facut cateva greseli :">:o bucatica de ciocolata azi,ieri am mancat la pranz o felie de paine integrala cu salata de vinete,acum cateva zile am mancat si o bucatica de placinta cu mere ....:-s si sport din 6 zile am facut doar 2:(...Dar in fine,sunt fericita ca am slabit atat aproape intr-o luna ...ma simt mai bine,am fost si la plaja si e altfel cu burtica mai mica,aproape plata ;;) Chiar daca o sa mai gresesc,recunosc ...dar in general o sa ma tin de dieta mea :D
In meniu nu prea mai scriu pt ca eu in general mananc cam la fel in fiecare zi...
Cam atat ... aaah,inca ceva : saptamana urmatoare avem liber ,in sfarsit zile libere in care pot sa ma odihnesc si sa fac ce am chef :x:D

pup toate slabutele si toate "grasutele" ,slabute in devenire ;)>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

LicuriciColorat 12 mai 2010 19:39:43

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 185374)
:"> Nu am mai intrat de mult pe aici...Dar am un motiv:am primit o chihuahua mica si frumoasa foc de care nu pot sa ma mai despart ;;) toata ziua ma joc cu ea :x

Despre dieta ce sa zic...imi faceam eu griji ca nu mai slabesc,dar am mai slabit(ziceam eu ca nu ma mai cantaresc,dar nu m-am putut abtine),ieri seara m-am cantarit si arata 53.5 :-o Nu imi vine sa cred ca am slabit eu 4 kg jumatate,si sincer zilele astea cat nu am mai scris aici am facut cateva greseli :">:o bucatica de ciocolata azi,ieri am mancat la pranz o felie de paine integrala cu salata de vinete,acum cateva zile am mancat si o bucatica de placinta cu mere ....:-s si sport din 6 zile am facut doar 2:(...Dar in fine,sunt fericita ca am slabit atat aproape intr-o luna ...ma simt mai bine,am fost si la plaja si e altfel cu burtica mai mica,aproape plata ;;) Chiar daca o sa mai gresesc,recunosc ...dar in general o sa ma tin de dieta mea :D
In meniu nu prea mai scriu pt ca eu in general mananc cam la fel in fiecare zi...
Cam atat ... aaah,inca ceva : saptamana urmatoare avem liber ,in sfarsit zile libere in care pot sa ma odihnesc si sa fac ce am chef :x:D


pup toate slabutele si toate "grasutele" ,slabute in devenire ;)>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*


hey
felicitari
bravo ,ai dat jos foarte bine>:D<
tot asa sa ajungi unde vrei
ce fain:X ca ai liber
sa incerci sa faci si mai mult sport daca ai timp
vai ce dragutz:X sa-ti traiasca aia mica:-*
sa pui o poza cu ea
so vedem si noi>:D<

Sibel H 12 mai 2010 20:55:44

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 185374)
:"> Nu am mai intrat de mult pe aici...Dar am un motiv:am primit o chihuahua mica si frumoasa foc de care nu pot sa ma mai despart ;;) toata ziua ma joc cu ea :x

Despre dieta ce sa zic...imi faceam eu griji ca nu mai slabesc,dar am mai slabit(ziceam eu ca nu ma mai cantaresc,dar nu m-am putut abtine),ieri seara m-am cantarit si arata 53.5 :-o Nu imi vine sa cred ca am slabit eu 4 kg jumatate,si sincer zilele astea cat nu am mai scris aici am facut cateva greseli :">:o bucatica de ciocolata azi,ieri am mancat la pranz o felie de paine integrala cu salata de vinete,acum cateva zile am mancat si o bucatica de placinta cu mere ....:-s si sport din 6 zile am facut doar 2:(...Dar in fine,sunt fericita ca am slabit atat aproape intr-o luna ...ma simt mai bine,am fost si la plaja si e altfel cu burtica mai mica,aproape plata ;;) Chiar daca o sa mai gresesc,recunosc ...dar in general o sa ma tin de dieta mea :D
In meniu nu prea mai scriu pt ca eu in general mananc cam la fel in fiecare zi...
Cam atat ... aaah,inca ceva : saptamana urmatoare avem liber ,in sfarsit zile libere in care pot sa ma odihnesc si sa fac ce am chef :x:D


pup toate slabutele si toate "grasutele" ,slabute in devenire ;)>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

:D...ce, nume i-ai pus micutei?....sa-ti ,traiasca...si sa-ti fie alaturi mereu...felicitari!!!...pentru kg.pierdute deci se poate...mai ai putin si ai scapat de toate kg.....:-*..sa ao seara placuta in continuare....>:D<

myr3lush 13 mai 2010 20:22:26

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 185475)
:D...ce, nume i-ai pus micutei?....sa-ti ,traiasca...si sa-ti fie alaturi mereu...felicitari!!!...pentru kg.pierdute deci se poate...mai ai putin si ai scapat de toate kg.....:-*..sa ao seara placuta in continuare....>:D<

Nu i-am pus eu numele,tata-socru cum a vazut-o a strigat la ea Cuchi si asa i-a ramas numele :)
Iti doresc un sfarsit de saptamana linistit:-*>:D<
Succes in continuare la slabit ;)
kiss :*

myr3lush 13 mai 2010 20:33:23

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 185387)
hey
felicitari
bravo ,ai dat jos foarte bine>:D<
tot asa sa ajungi unde vrei
ce fain:X ca ai liber
sa incerci sa faci si mai mult sport daca ai timp
vai ce dragutz:X sa-ti traiasca aia mica:-*
sa pui o poza cu ea
so vedem si noi>:D<

Multumesc Licurici :*
Pai ,in primul rand la asta m-am gandit ...ca o sa am mai mult timp sa ma ocup de dieta si sport :) si sa stau si eu mai mult pe aici :)
Da,chiar am slabit , nu a fost greu deloc si nici nu o sa ma mai descurajez daca nu mai scade cantarul...odata si odata trebuie sa slabesc pt ca e o mare diferenta intre ce mancam inainte si ce mananc acum ,intre cat mancam inainte si cat mananc acum si inainte mancam la orice ora din noapte dar acum dupa 6 seara nici voba de mancare ;)
I-am facut deja poze :D,o sa le pun cand am timp :)
Te pup :*

Slabuta 14 mai 2010 17:49:27

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 186728)
Multumesc Licurici :*
Pai ,in primul rand la asta m-am gandit ...ca o sa am mai mult timp sa ma ocup de dieta si sport :) si sa stau si eu mai mult pe aici :)
Da,chiar am slabit , nu a fost greu deloc si nici nu o sa ma mai descurajez daca nu mai scade cantarul...odata si odata trebuie sa slabesc pt ca e o mare diferenta intre ce mancam inainte si ce mananc acum ,intre cat mancam inainte si cat mananc acum si inainte mancam la orice ora din noapte dar acum dupa 6 seara nici voba de mancare ;)
I-am facut deja poze :D,o sa le pun cand am timp :)
Te pup :*

Vrem poze, vrem poze!!! :D
Ai promis :P

ras_cristalin 17 mai 2010 11:23:28

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 167504)
se misca:D
imi pare rau ca nu pot sa intru mai des,dar am mai zis,nu am timp...si zilele astea cred ca duce leptopul la reparat _(plin de virusi)...si cateva zile fara net :(

acum ma apuc sa scriu in jurnal;)
>:D<>:D<>:D<

Buna, Mire :)
Ce mai faci?
Ai rezolvat cu laptopul? Dar lupta cu kg cum merge? :)
Spor si curaj ! :D

myr3lush 17 mai 2010 18:44:02

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 189879)

Buna, Mire :)
Ce mai faci?
Ai rezolvat cu laptopul? Dar lupta cu kg cum merge? :)
Spor si curaj ! :D


buna! :*
Din pacate,nu am rezolvat cu laptopul .... e 45 euro reparatia si momentan nu prea "este" bani...criza asta:( :-j
Lupta cu kg merge sa stii..;;) astazi am facut o luna de cand tin regim si am slabit 5 kg .......:x...mai trebuie sa slabesc inca atat,dar nu ma mai grabesc...ha,ar fi culmea sa mai slabesc si luna asta 5kg :D

te-m pupat :-*:-*:-*
Succes in continuare la slabit ;) >:D<

LicuriciColorat 17 mai 2010 18:53:21

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 190465)
buna! :*
Din pacate,nu am rezolvat cu laptopul .... e 45 euro reparatia si momentan nu prea "este" bani...criza asta:( :-j
Lupta cu kg merge sa stii..;;) astazi am facut o luna de cand tin regim si am slabit 5 kg .......:x...mai trebuie sa slabesc inca atat,dar nu ma mai grabesc...ha,ar fi culmea sa mai slabesc si luna asta 5kg :D

te-m pupat :-*:-*:-*
Succes in continuare la slabit ;) >:D<


may da ce bine ai dat jos
felicitari:x
esti o norocasa ca sor dus asa repede,bine ca si apa e la inceput cea care pleaca,dar e super:x

ianna 19 mai 2010 06:31:36

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 190465)
buna! :*
Din pacate,nu am rezolvat cu laptopul .... e 45 euro reparatia si momentan nu prea "este" bani...criza asta:( :-j
Lupta cu kg merge sa stii..;;) astazi am facut o luna de cand tin regim si am slabit 5 kg .......:x...mai trebuie sa slabesc inca atat,dar nu ma mai grabesc...ha,ar fi culmea sa mai slabesc si luna asta 5kg :D

te-m pupat :-*:-*:-*
Succes in continuare la slabit ;) >:D<

5 kg:-o:-o:-o felicitari !!!

LicuriciColorat 20 mai 2010 18:09:01

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Hello Mirelush>:D<
ce mai faci?
cum merge dieta?

myr3lush 20 mai 2010 23:09:29

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
multumesc ianna ,dap 5 kg :)
nu ar trebui sa ma bucur prea tare ...cine stie cand cedez si nu o sa mai tin dieta si pun kg la loc ...si altele pe deasupra...
licurici,dieta...merge ea asa,cu micile greseli...pfff,deci mie mi-e imposibil sa nu gresesc ,atatia oameni in jurul meu care mananca fel si fel de mancaruri,iar eu nu pot decat sa inghit in sec =((, si cateodata sa mai iau si eu cate o bucatica ...dintr-o prajitura,de exp...dar lasa,am vazut ca pot sa slabesc si asa...:D
acum nu stiu daca am mai slabit vreun pic,ma cantaresc de ziua mea ,peste o saptamana si ceva :)

si inca o data,imi pare rau ca nu pot sa stau mai mult pe aici ,sa comunic ,sa imi fac prietene mai multe,sa scriu in fiecare zi in jurnal si meniu...dar asta e,eu nu prea am timp d "navigat",momentan mama-soacra e in romania si am ramas eu sa gatesc,sa fac curat...iar iubitul meu si-a luat de curand un joc cu masini de nu mai pot sa il dau la o parte din fata laptopului x-(
in fine,va pup,o sa va anunt cand ajung la 50 :D:x;;)

pup toate slabutele :-*>:D<

skinny minny 21 mai 2010 04:57:37

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 195015)
multumesc ianna ,dap 5 kg :)
nu ar trebui sa ma bucur prea tare ...cine stie cand cedez si nu o sa mai tin dieta si pun kg la loc ...si altele pe deasupra...
licurici,dieta...merge ea asa,cu micile greseli...pfff,deci mie mi-e imposibil sa nu gresesc ,atatia oameni in jurul meu care mananca fel si fel de mancaruri,iar eu nu pot decat sa inghit in sec =((, si cateodata sa mai iau si eu cate o bucatica ...dintr-o prajitura,de exp...dar lasa,am vazut ca pot sa slabesc si asa...:D
acum nu stiu daca am mai slabit vreun pic,ma cantaresc de ziua mea ,peste o saptamana si ceva :)


Salut
Bravo pentru slabit!
Sa sti ca nici eu nu tineam si nu tin ceva strict...adica si io mai luam o bucatica de ceva daca imi era pofta si am slabit :D asa ca se poate si asa:)

Bafta in continuare

myr3lush 22 mai 2010 21:57:42

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de skinny minny (Post 195042)
Salut
Bravo pentru slabit!
Sa sti ca nici eu nu tineam si nu tin ceva strict...adica si io mai luam o bucatica de ceva daca imi era pofta si am slabit :D asa ca se poate si asa:)

Bafta in continuare


BUna,Minny >:D<
Felicitari si tie pt kg pierdute !
si tu tot 10 kg ai vrut sa slabesti :)
tie ti-au mai ramas 3 si mie mi-au mai ramas 4 ;)
da,se poate si asa normal...dar astazi de exp,am cam gresit ...un pic cam mult...de dimineata ,la micul dejun am mancat cereale cu lapte normal pt k nu mai aveam d-ala degresat in casa..:-s si la pranz nu am mancat nimic,pe la 4 asa am mancat 2 caise si pe la 7 seara mi-am dat seama k si cina am ratat-o asa ca daca tot ii facusem lui robert sa manance,(robert -iubitul meu) am ciugulit si eu putina salata de rosii si carne de porc prajita...si putina branza...:-o:-s mda,greseala fatala...dar nu e sfarsitul lumii :-j
te pup si succesc in continuare la slabit,Minny >:D<

Adella 26 mai 2010 19:06:03

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 197127)
BUna,Minny >:D<
Felicitari si tie pt kg pierdute !
si tu tot 10 kg ai vrut sa slabesti :)
tie ti-au mai ramas 3 si mie mi-au mai ramas 4 ;)
da,se poate si asa normal...dar astazi de exp,am cam gresit ...un pic cam mult...de dimineata ,la micul dejun am mancat cereale cu lapte normal pt k nu mai aveam d-ala degresat in casa..:-s si la pranz nu am mancat nimic,pe la 4 asa am mancat 2 caise si pe la 7 seara mi-am dat seama k si cina am ratat-o asa ca daca tot ii facusem lui robert sa manance,(robert -iubitul meu) am ciugulit si eu putina salata de rosii si carne de porc prajita...si putina branza...:-o:-s mda,greseala fatala...dar nu e sfarsitul lumii :-j
te pup si succesc in continuare la slabit,Minny >:D<

Buna Mirela;;),
Ma bucur ca usor usor ajungi la target ..insa te rog eu mult sa nu mai sari peste mese,iti faci rau foarte mult,ai mancat foarte putin ,sper ca a fost doar o zi exceptionala si nu e ceva frecvent:)
Mult succes dar ai grija cum iti croiesti drumul catre reusita ..sa nu te imbolnavesti:)
Te sfatuiesc sa mai cercetezi forumul si sa intelegi ca aici se promoveaza un slabit sanatos :)

myr3lush 28 mai 2010 16:53:19

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 201071)
Buna Mirela;;),
Ma bucur ca usor usor ajungi la target ..insa te rog eu mult sa nu mai sari peste mese,iti faci rau foarte mult,ai mancat foarte putin ,sper ca a fost doar o zi exceptionala si nu e ceva frecvent:)
Mult succes dar ai grija cum iti croiesti drumul catre reusita ..sa nu te imbolnavesti:)
Te sfatuiesc sa mai cercetezi forumul si sa intelegi ca aici se promoveaza un slabit sanatos :)


Buna ,Adella >:D<
Multumesc pt sfaturi :-*,crede-ma ziua aceea nu a fost una "normala",de obicei mananc si la pranz vreo 300-400 kcal si seara la 6 mananc vreo 200 asa :D
Eu am inceput in forta dieta si usor usor m-am cam lasat,nu ma mir,doar sunt zodia gemeni,asa fac mai mereu,incep ceva bine si pana la urma nu termin ce am inceput...:D:(
Inainte ma trezeam la 5,6 ,luam micul dejun,pe la 10 asa o gustare (de obicei un fruct),pranzul pe la 12,13 ...iar pana la 6 cand luam cina mai luam o gustare ceva...dar acum ma trezesc pe la 12 ,chiar mai tarziu cateodata,si atunci iau micul dejun ...dupa aceea mi se face foame pe la 15 sau 16 si va dati seama ca nu mai pot sa mananc la 18 ,...si asa as muri eu de foame pana pe la 2,3 noaptea cand ma culc :-s .Din cauza asta mananc si pe la 7 seara si pe la 8,eu stiu ,o fi bine? ma gandesc ca pana la 3 nopatea are timp mancarea sa se digere....:-/
>:D<>:D<>:D<

myr3lush 28 mai 2010 17:17:01

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187742)


Vrem poze, vrem poze!!! :D
Ai promis :P

Am pus poze ;;)


Deci,sunt fooooooarte dezamagita de mine ,sincer :( !!!
De cand am luat mini-vacanta asta ,eu in loc sa ma ocup mai mult de dieta ,nu fac mai nimic ...Sport nu am mai facut ,pfff,tuta mai sunt ,nu am pic de vointa...dar asta sunt eu ,ma apuc in forta de ceva si pana la urma renunt...Mda,pai ce sa spun....dieta mea "scartaie " rau de tot,am mancat si prajeli de vreo 2,3 ori,am mancat intr-o zi ciorba de perisoare,prajituri...cantarul nu a mai scazut deloc,ar fi culmea...am 51.5 de vreo saptamana ,cam asa ... Dar nu stiu cum sa procedez,fetelor,eu ma trezesc pe la 12,1 dupa amiaza si atunci iau micul dejun,pe urma mai mananc pe la 3 sau 4 si nu mi se mai face foame ,la 6 cand,ar trebui sa iau cina,eu nici nu ma gandesc la mancare...dar mi se face foame dupa si la inceput nu mai mancam ,dar simteam ca mor daca nu mananc ceva...Si de cateva zile incoace am mancat si pe la 8 seara! eu cred ca are timp mancarea sa se digere pana la 2,3 noaptea cand ma culc eu...sau?:-/:-s Vreau sa profit la maxim de vacanta asta pt ca nu stiu cand o sa mai fie alta,asa ca pierd noptile prin discoteci sau pur si simplu prin oras (am baut si sucuri o groaza in ultimul timp,d-alea light dar stiu ca nici alea nu sunt bune..)
Peste cateva zile e ziua mea ,schimb prefixul,fac 20 de ani.Wow,dar repede mai trece timpul asta,fir-ar el.. :(
In rest ,nu prea mai am nimic de zis,ma simt mult mai bine acum ,port maieuri cu incredere pt ca am abdomenul plat (cand stau dreapta doar :D) si bratele mai subtiri :) .La 58 de kg aratam ca rq ,nu ma simtem in largul meu in nimic in ce eram imbracata,aveam fata rotunda :D...
Cam asta a fost ...>:D<>:D<>:D<:-*:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:51:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO