forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirella-nou-jurnal-nou-inceput-11377.html)

myr3lush 20 apr 2010 21:33:50

Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput
 
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

andra_aly 20 apr 2010 21:37:43

Re: fara grasimi,paine,dulciuri si sare
 
Bine ai venit printre noi>:D< eu cu dieta ata am slabit pana acum. e adevarat, mai greu. dar macar e mai sigur asa. :D foarte bine ca bei 2 litri de apa.:) si ca nu papi dupa 6 seara. ai sa vezi ca daca o sa continui asa o sa fi o slabuta cat de curand. si sportul este foarte important;) incearca sa faci miscare macar de 3 ori pe saptamana:)
mult succes>:D<

mvthebest 20 apr 2010 21:41:49

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 158845)
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

Bine ai venit>:D<>:D<>:D<>:D<

Ai un plan bine pus la punct. E bine ca ai renuntat la unele alimente. Te va ajuta mult pentru ca iti schimb si stilul de viata ,nu ti vre-o dieta 2-3 saptamani iar dupa revi la proastele obiceiuri.
Felicitari pentru ca faci si sport si nu m-ai papi dupa h 6 >:D<>:D<>:D<

Cam pe toate acele prostioare ne-a ingrasat:( Din pacate sunt delicioase dar dauneaza siluetei.

Succes in continuare!!!>:D<>:D<>:D<

loryanaa 21 apr 2010 08:09:29

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 158845)
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

:))) asa am patit si eu cu mancarea din spania,,,mam ingrasat 5 kg,,,da lasa ca nu e nimic slabesti tu,,,succes!!

LicuriciColorat 21 apr 2010 15:32:15

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Buna si bine ai venit la noi in gasca>:D<,intr-o dieta mancarea sanatoasa+sport fac minuni,cu multa rabdare si perseverenta o sa reusim sa devenim slabute(eu inca ma educ in privinta asta,trebuie sa fiu echilibrata,sper sa reusesc),suntem aici pt a te sustine si a te ajuta cu o vorba buna,mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos:-*

myr3lush 21 apr 2010 18:34:54

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Multumesc !>:D<>:D<>:D<;;)
Succes la slabit ;)

andra_aly 21 apr 2010 19:22:54

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
ce mai faci mirelus?>:D< cum merge dieta?

Sibel H 21 apr 2010 19:57:16

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Bine ai venit!Mir3lush si eu tot,ieri m-am inregistrat...sant noua pe forum ca tine ...este ,bine ca ai un plan ..dupa care te ghidezi...eu m-am hotarat pentru dieta Atkins...iti doresc mult ,succes si sa ne ti la curent cu evolutia ta...o seara placuta sa ai...@};-

ianna 21 apr 2010 20:02:12

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Probabil ca schimbarea alimentatiei+"varsta"+aerului:))cam ce papi se depune in comparatie cu viata din tara. Am observat "fenomenul" asta cam la majoritatea pers care isi schimba locatia si le prieste noua viata;)

Tre sa te gandesti si sa "socotesti" atent ce papai inainte si ce papi acum. De ce acum ti s-a schimbat metabolismul;) Practica sport ...cat si cum poti de mult...fie el si doar mers mai alert sau dans in fata oglinzii;)

Pentru alimentatie vezi calculatorul caloric ...sa nu cazi sub 1200 kcal/zi ... ca intram in altfel de discutii:))...nu de slabit oricum:D

myr3lush 22 apr 2010 21:19:23

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
MUltumesc ! :*
Iti urez succes la slabit :)
Mi-ar placea sa imi fac si eu un jurnal sa scriu in fiecare zi ,dar momentan nu am timpul necesar :(
Astazi e joi ,nu imi vine sa cred ca de sambata nu am mai mancat deloc dulciuri (m-am certat rau cu ele ;)) ) si nici paine ...M-am tinut de dieta chiar daca toata lumea prin jurul meu mananca de toate de imi vine cateodata sa las si dieta si tot...Dar nu are rost,odata ce am inceput..pana nu slabesc cum vreau eu nu ma las :)

Va pup pe toate "Slabutzele" :*:*:*

myr3lush 22 apr 2010 21:20:28

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
:d mesajul de mai sus este pt Sibel H :*

myr3lush 22 apr 2010 21:52:44

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Of ,e a nu stiu cata oara cand scriu mesajul asta si nu apare :-/
Deci...Andra ,felicitari pt cele 5 kg pierdute :* succes in continuare ;)
Cat despre "dieta" mea..pai,tin sa spun ca de sambata pana azi nu am gresit deloc,am mancat ce trebuie..nu ma credeam in stare :),la partea cu sportul nu ma prea descurc ,fac niste exercitii pt picioare,abdomen,solduri etc.,cam vreo 30 min.,seara ...si urc si cobor aprox 40 de scari de 10 ori..Dar de sambata mi-am propus sa merg si ,eventual,sa si alerg putin ...cam vreo 2 ,3 ore ,doar in weekend ;)
Nu stiu daca am slabit vreun pic,ma cantaresc sambata sa vad...

Eu la pranz mananc in fiecare zi la fel (piept de pui fript si salata de varza alba)...pt ca nu mai stiu ce altceva :D
Stiti voi ceva bun fara sare si grasimi ? :*

Abia astept sa am mai mult timp sa stau pe forum-ul asta ,e super b-)!

myr3lush 22 apr 2010 22:54:58

jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Deci...cu ce sa incep?...Mi-am facut acest jurnal pt ca vreau sa scriu in fiecare zi (aproape) ce am mancat,ce am facut...
Eu sunt in Spania de 2 ani,la iubitul meu cu care sunt de 4 ani jumate (12.08.10 facem 5 :x)...Suntem aici cu familia lui si muncim la ...cules de fructe(portocale,mandarine,caise,struguri,depinde de sezon).Nu e o munca foarte frumoasa,e plictisitoare si mie una mi se pare si obositoare :(..Dar asta e...De cand am venit aici am inceput sa ma ingras ,pana in prezent cand de la 48 de kg am ajuns la 58 :((.Nu mi-a venit sa cred cand m-am urcat pe cantar si am vazut 58 ...TOate hainele imi vin aiurea acum ,nu imi mai place nimic,d-aia nici nu imi mai cumpar pana nu slabesc ;)
Am celulita (aveam si inainte,dar putina ) si vergeturi(d-astea nu aveam),ce mai ,rau de tot...Si pentru ca m-am saturat sa mi se spuna intruna ca sunt grasa ...si m-am saturat sa ma uit la altele slabe si cu abdomen plat ...M-AM DECIS CA E TIMPUL SA IMI SCHIMB MODUL DE A MANCA :)
Am inceput sa tin dieta de sambata trecuta...
Si de atunci mananc in fiecare zi la fel .
Astazi mama-soacra a facut salata beouf_(nu stiu cat de bine am scris),e mancarea mea preferata...si simteam ca mor daca nu iau si eu macar un pic ...Dar m-am abtinut..si nu am murit ;).Nu mai zic ca face fel si fel de prajituri si miroase prin toata casa=((,dar nu am ce face,mi-am propus sa slabesc si asta am de gand sa fac!Vointa e cea mai importanta intr-o dieta ;)
am incercat sa imi calculez caloriile dar;nu inteleg prea bine care e treaba _nu stiu exact cate grame de capsuni;de exemplu;mananc sau mai stiu eu ce__si unele alimente pe care le mananc eu aici nu le gasesc in lista!

Astazi nu am fost la munca ;pentru ca a plouat ;si nu m_am simtit asa __slabita _dar cand mergem la munca mi se face foame rau si ma simt __aiurea;nu am chef de nimic (of;a naibi tastatura;nu stiu ce are ;nu mai merg semnele bine;d_aia scriu asa :"> )
Ma bucur ca am gasit acest forum;parca acum cand vad ca atatea fete se lupta cu kg in plus ;am si mai multa vointa! :) sper ca paste vreo cateva luni sa pun si eu niste poze cu mine slabutza ;)

a inceput un film horror :x
pe maine :* pa;pa!>:D<>:D<>:D<

andra_aly 22 apr 2010 23:17:37

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine am venit in jurnalul tau mirelus>:D< ca deja ne-am "cunoscut":)
tare bine ai facut ca ti-ai facut un jurnal, asa o sa avem unde sa te certam sau sa te felicitam:P
povestea ta se aseamana cu a mea. si eu m-am ingrasat cand am venit aici:( nu stiu de ce are efectul acesta strainatatea;)) ca doar ma agit, lucrez.. etc. deci ar trebui sa ma consum, nu sa ma ingras.
la mine a fot si de vina faptul ca m-am lasat de sport :x asa brusc.
si uite asa s-au adunat kg:( si greu am reusit sa imi dau seama ca in fiecare an sunt tot mai rotunda:D
am tot incercat dieta, dar nimic.. pana am dat de slabute:x ele mi-au fost colege de suferinta de atunci:D ai sa vezi ca datorita fetelor o sa reusesti. te asteptam in fiecare zi, sau de cate ori o sa poti cu raportul>:D<
mult succes

mvthebest 22 apr 2010 23:48:41

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna Mirelush>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre noi. ;;) http://www.lovendal.net/wp52/wp-cont...dafir-rosu.jpg

ianna 23 apr 2010 07:49:23

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Mirelush sa mai intri in discutii si cu alte slabaute in jurnal ...sa ne incurajam una pe alta>:D<

Astept sa vad ce zice cantaru tau.

Iar pentru pranz... pestele nu-ti place?:D

myr3lush 23 apr 2010 17:50:24

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
nici eu nu imi dau seama care e treaba cu strainatatea asta ;))
...eu acum am venit de la munca #:-s
intru mai tarziu pe forum ;) :*

myr3lush 23 apr 2010 17:58:30

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 162012)
Buna Mirelush>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre noi. ;;) http://www.lovendal.net/wp52/wp-cont...dafir-rosu.jpg


Multumesc >:D<
Felicitari pt kg pierdute ;)
Succes in continuare !
>:D<

myr3lush 23 apr 2010 18:02:03

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
O sa intru si eu pe la celelalte slabutze >:D<
Ai slabit 32 kg?:-o
Bravo tie !!!!
Pastele,imi plac dar sunt facute din faina,nu????:-*

lovemyself 23 apr 2010 18:30:06

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine ai venit in gasca noastra>:D<

Te felicit pt noua atitudine fata de tine si fata de ceilalti..faptul ca te-ai hotara sa schimbi ceva in dieta ta,sua mai bine sa iti schimbi complet modul de viata nu te face decat o invingatoare..restul sunt doar pasii de facut..poate sunt mai multi sau mai putini,dar impreuna ne vom ajuta si vom depasi orice impediment ce vrea sa ne puna piedica in a duce o viata asa cum meritam!

Asa ca iti doresc din suflet spor mare si nu lasa ca tinta ta sa se indeparteze..cu pasi mici dar siguri vei reusi,sunt absolut convinsa:)

myr3lush 23 apr 2010 18:46:32

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de lovemyself (Post 163020)
Bine ai venit in gasca noastra>:D<

Te felicit pt noua atitudine fata de tine si fata de ceilalti..faptul ca te-ai hotara sa schimbi ceva in dieta ta,sua mai bine sa iti schimbi complet modul de viata nu te face decat o invingatoare..restul sunt doar pasii de facut..poate sunt mai multi sau mai putini,dar impreuna ne vom ajuta si vom depasi orice impediment ce vrea sa ne puna piedica in a duce o viata asa cum meritam!

Asa ca iti doresc din suflet spor mare si nu lasa ca tinta ta sa se indeparteze..cu pasi mici dar siguri vei reusi,sunt absolut convinsa:)


[Multumesc pt cuvintele frumoase si pt incurajari :X>:D<,chiar am nevoie :-*]

lovemyself 23 apr 2010 19:07:04

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 163044)
[Multumesc pt cuvintele frumoase si pt incurajari :X>:D<,chiar am nevoie :-*]


Cu cea mai mare placere..aici suntem asa ca intr-o familie..bine putin cam numeroasa;))
Ideea e ca trebuie sa nu ne pierdem sprenata in noi..si tine minte ca totul tine numai de noi;)

justbelieve 23 apr 2010 19:15:24

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine ai venit!
Sa stii ca ai mare noroc ca te-ai inregistrat aici,unde poti primi toate sfaturile necesare care te-ar putea ajuta pentru a slabi.
Mult noroc si la cat mai multe kg pierdute>:D<

ianna 23 apr 2010 21:53:53

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 162989)
O sa intru si eu pe la celelalte slabutze >:D<
Ai slabit 32 kg?:-o
Bravo tie !!!!
Pastele,imi plac dar sunt facute din faina,nu????:-*


peste tu...peste ...ala care innoata in apa:)) nu pastele...ca alea sunt fainoase si ingrasa:))

da da peste 30 de kg ...mandria mea:D:D

myr3lush 23 apr 2010 22:29:02

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
A sasea zi de regim...e bine pana acum ;;)
Astept ziua de maine sa ma cantaresc sa vad ,am slabit sau...nu?:-s
Eu nu ma vad mai slaba,decat un pic la burta,e mai mica un pic,normal daca nu mai mananc atat de mult ...
Astazi am mancat la fel ca in toate zilele...:)
Aseara nu am mai facut exercitii si nici asta-seara x-(,nu e bine asa...
Am cautat mai devreme niste retete pe aici si am gasit unele care chiar mi-au placut (supa de rosii,salalta de legume coapte cu ton,chiftele de dovlecei la cuptor) ;;)...yamii...deja mi s-a facut foame ...asa mi se intampla in fiecare seara,stau numai cu gandul la a doua zi ,cand voi putea sa mananc...adica mi-e foame rau!
...Am citit undeva ca masajul e important cand ti un regim ,asa ca il pun pe iubitul meu sa imi faca masaj in fiecare seara pe tot corpul (cu Body Milk Nutritivo de la Nivea)....daaaar,pt ca nu am facut exercitii aseara ,nici masaj nu am mai facut ...promit ca nu se mai intampla ;;)
Trebuie sa imi cumpar si ceva creme anticelulitice,alge ...vad eu,ma documentez :)
Cam atat pe ziua de azi :)
!!!MI-E FOAME!!!

lovemyself 23 apr 2010 22:36:09

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 163330)

Cam atat pe ziua de azi :)
!!!MI-E FOAME!!!


Incearca sa bei un ceai caldut,te linisteste..sau chiar o cana de lapte..si mai bun ca iti provoaca un somnic:)

Nb:*

myr3lush 23 apr 2010 22:53:01

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Ms de sfat >:D<
Asa o sa fac :)
:-*

myr3lush 23 apr 2010 23:54:12

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 163269)
peste tu...peste ...ala care innoata in apa:)) nu pastele...ca alea sunt fainoase si ingrasa:))

da da peste 30 de kg ...mandria mea:D:D



:)), acum am vazut ca scrie "peste"....imi place si pestele,nu foarte mult ,dar e bun intr-o dieta :)
Am cautat pe aici retete d-astea cu putine calorii si am gasit una "salata de legume coapte cu ton",o incerc maine :)
>:D<>:D<>:D<

myr3lush 24 apr 2010 23:18:18

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buuuun,s-a facut o saptamana de cand tin regim;;)
Astazi nici nu m-am trezit bine (la 11 si ceva) si m-am pus pe cantar sa vad,am slabit...sau nu?Mi-a aratat 56.5:x !!!
Intr-o saptamana am slabit un kg jumatate....
Deci se poate! :D
Sa incep cu ce am mancat:
la micul dejun :cereale(360 calorii) cu lapte (33 cal.)
la pranz mi-am facut salata de legume coapte cu ton (reteta luata de aici,de pe forum ;) ),nu am pus sare .
la cina am mancat un iaurt degresat,normal...si cateva boabe de struguri :)
intre mese am mancat mere!
si cam atat cu mancarea :)
Am baut 2 litri si ceva de apa(am sticla mea de apa pe care am grija sa o beau pana ma culc) si am facut si sport :timp de 15 minute(eu am vrut 30,dar nu mai putem) am urcat si coborat scari :D si dupa o mica pauza m-am apucat de abdomene si alte exercitii pt corp :) Si masaj am facut :D
Am zis eu ca ma duc sa alerg azi ...dar nu m-am tinut de cuvant :">
In schimb ,am fost la plaja :X:X:X
Ziua de azi a fost ok ;;)

lovemyself 25 apr 2010 08:46:52

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 164266)
Buuuun,s-a facut o saptamana de cand tin regim;;)
Astazi nici nu m-am trezit bine (la 11 si ceva) si m-am pus pe cantar sa vad,am slabit...sau nu?Mi-a aratat 56.5:x !!!
Intr-o saptamana am slabit un kg jumatate....
Deci se poate! :D
Sa incep cu ce am mancat:
la micul dejun :cereale(360 calorii) cu lapte (33 cal.)
la pranz mi-am facut salata de legume coapte cu ton (reteta luata de aici,de pe forum ;) ),nu am pus sare .
la cina am mancat un iaurt degresat,normal...si cateva boabe de struguri :)
intre mese am mancat mere!
si cam atat cu mancarea :)
Am baut 2 litri si ceva de apa(am sticla mea de apa pe care am grija sa o beau pana ma culc) si am facut si sport :timp de 15 minute(eu am vrut 30,dar nu mai putem) am urcat si coborat scari :D si dupa o mica pauza m-am apucat de abdomene si alte exercitii pt corp :) Si masaj am facut :D
Am zis eu ca ma duc sa alerg azi ...dar nu m-am tinut de cuvant :">
In schimb ,am fost la plaja :X:X:X
Ziua de azi a fost ok ;;)


<:-PBravoo!
Bineinteles ca se poate..mai ales daca depinde doar de tine:)
Tine-o tot asa;)
Duminica frumoasa:-*

Sibel H 25 apr 2010 08:58:53

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
....:)...Buna dimineata!...sa ai o zi plina de soare...si te felicit pentru kg.pirdute...si bine ai venit printre noi...>:D<

LicuriciColorat 25 apr 2010 20:14:14

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna Myrelush>:D<Bine ai venit la noi si felicitari pt kg date jos,wow e foarte bine 1,5kg intr-o sapt:x tot asa,important e sa papi sanatos+sport si hidratare,vad ca le faci pe toate,pt inceput e bine si 15min sport,in timp o sa cresti minutele.Sa ne auzim la cat mai multe kg date jos:-*

Sibel H 25 apr 2010 21:30:04

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
...:)....sa ai o noapte plina de vise frumoase...Noapte buna! ....>:D<.....vad ,ca meniul ti-a revenit la normal...cu sportul trebui sa iti programezi un program ...mai amplu...

ianna 26 apr 2010 05:39:31

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 163404)
:)), acum am vazut ca scrie "peste"....imi place si pestele,nu foarte mult ,dar e bun intr-o dieta :)
Am cautat pe aici retete d-astea cu putine calorii si am gasit una "salata de legume coapte cu ton",o incerc maine :)
>:D<>:D<>:D<


eh ai incercat retzeta? ti-a placut?

Sibel H 26 apr 2010 08:37:00

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
...:)...Buna dimineata!Myr3lush...ce mai faci..? ...Cum te descurci? ...iti doresc o zi frumoasa sa ai...>:D<

Sibel H 27 apr 2010 07:52:15

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
...:)..Buna dimineata!...sa ai o zi plina de soare....>:D< ce ai mai facut nou? ...cum iti merge....?

andra_aly 27 apr 2010 11:27:48

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Ce mai faci mirela? nu mai vi la povesti?>:D<
ce zice cantarul? se misca, sau ii dam una ?

myr3lush 27 apr 2010 18:15:17

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 165246)
eh ai incercat retzeta? ti-a placut?


da, am incercat-o ;;)
era si mai buna cu sare dar...asta e...dieta;)

myr3lush 27 apr 2010 18:18:28

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 166998)
Ce mai faci mirela? nu mai vi la povesti?>:D<
ce zice cantarul? se misca, sau ii dam una ?

se misca:D
imi pare rau ca nu pot sa intru mai des,dar am mai zis,nu am timp...si zilele astea cred ca duce leptopul la reparat _(plin de virusi)...si cateva zile fara net :(

acum ma apuc sa scriu in jurnal;)
>:D<>:D<>:D<

myr3lush 27 apr 2010 18:37:12

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Of,sunt dezamagita...de mine :(
Nu am mai facut nici exercitii,nici nu am mai urcat scarile...si de alergat nici vorba :((
Si am inceput si cu greselile :ieri am mancat o banana (ce buna a fost),chiar dac a am citit pe aici ca nu sunt bune intr-o dieta :-s si ....astazi la pranz am mancat salata buoef (putina ,vreo 50g,dar...am mancat,si avea maioneza)!!!treaba e ca nu am mai putut sa ma abtin,eram si singura acasa...:D
Astazi m-am cantarit iar,(curioasa din fire,doar sunt gemeni ;;) ) si cat credeti ca mi-a aratat cantarul????55 si un pic :-o .Nu mi-a venit sa cred prima oara ,am zis ca o fi luat-o razna asa ca am luat o punga de faina de 2 kg si am pus-o pe cantar ,arata bine ...Chiar am slabit eu atat intr-o saptamana si ...3 zile????Nu cred!Adica,nici nu e sanatos macar...Si app de sanatate,mie mi se pare ca mananc prea putin,nu stiu.La mic dejun inca mananc cereale Fitnes,nu am de gand sa le las,altele nu imi plac:-s,la pranz mananc suficient,dar la mine cina nu prea exista,mananc un mar sau alt fruct sau un iaurt...
Ieri la munca m-am simtit ca de obicei,fara nici un chef ...Ah,am o nelamurire:cand imi calculez caloriile cu ce sa inlocuiesc taiatul la portocale?;)) fac destul efort ,toata ziua dau din maini...ma urc prin copaci ...
Cam atat pe ziua de azi :D
>:D<>:D<>:D<
Multumesc celor care mai arunca cate un ochi pe aici :x


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:09:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO