forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirik-11294.html)

alynutza_x 13 mai 2012 12:16:57

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1037417)
Nu prea am mai avut timp de stat la calc. Am renuntat cand am plecat la Paris si nici nu m-am mai ocupat.

Esti in Paris acum? :D Te-ai mutat acolo? Sau esti in vacanta?

Visul meu este sa ajung la Paris :) am facut si multa franceza in scoala si ma simt oarecum legata de Franta :)

happygirldiana 13 mai 2012 17:17:22

Re: Jurnal Mirik
 
Buna,Mirik!Felicitari,multe multe felicitari!Te admir pentru munca depusa, se pare ca si cu hipocalorica se poate slabi superb!Vreau sfaturi!Desi cartile Mihaelei Bilic le-am citit, am slabit o data pana la target si stiu cum se face, dar am nevoie de sfaturi, de vorbe, de cuvinte, pentru a-mi gasi din nou ambitia si vointa.......Ai avut un secret?Ai slabit foarte frumos, foarte bine!
Cum ai combatut poftele de dulce?Eu nu reusesc sa ies din intuneric...Vreau sa renunt la dulciuri si la tot ce e nociv, din nou, dar nu pot.Cu gandul spun ca nu e bine si ca nu trebuie sa fac asa si cu faptele fac tot pe dos....Nu stiu ce se intampla cu mine.Parca nu imi mai pasa, am renuntat de tot....

mirik 13 mai 2012 20:05:58

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza as vrea eu :)) .Am fost 2 zile la Paris. Am pus o poza >:D<

Diana nu am combatut pofta de dulce :) am mancat dar cu masura. Am avut si abateri, pentru unele mi-am facut mari procese de constiinta dar nu imi faceau deloc bine sentimentele de vinovatie.Cum zice si Mihaela Bilic suntem oameni si gresim. Important este sa o luam de la capat chiar daca greselile uneori se repeta si avem impresia ca am intrat intr-un cerc vicios.Eu dimineata ma trezesc hotarata sa mananc sanatos si daca pe parcurs apar pofte mi le satisfac cu masura.Daca se intampla sa "pacatuiesc" o iau de la capat si gata.
Eu de exemplu am avut probleme saptamana trecuta cu mancatul noaptea.Vreo 3-4 nopti m-am trezit si am luat 1-2 guri de x,y sau z si dimineata ma simteam foarte naspa :( pana am ajuns la concluzia ca nu este un capat de tara o scapare si apoi mi-a fost mult mai usor sa ma controlez.
Daca tot timpul iti spui ca nu este bine ceea ce faci o sa fie tentatia si mai mare, o sa te incarci cu sentimente de vinovatie absolut inutile care vor duce la "pacate" mai mari.
De cateva zile imi fac de cap cu inghetata la vafa :D . Zici ca sunt copil mic :)) abia astept sa ies cu piticul afara sa-mi iau inghetata :)) . Si imi da un sentiment de satisfacie incredibil.
Un "secret" care m-a ajutat mult la inceput a fost sa-mi fac meniul cu o zi inainte :) .

alynutza_x 14 mai 2012 11:02:22

Re: Jurnal Mirik
 
Vaaai Mira cat imi doresc si eu sa ajung la Paris :(( sper sa reusesc vreodata in viata asta :D banuiesc ca a fost super :D de acolo ai poze sa vedem si noi? :D

Cam ce faci tu...asta fac si eu...daca mi-e pofta tare gust si eu...si ciocolata si inghetata...ca doar cu astea pacatuiesc...atat...evit biscuiti, patiserie si alte nebunii din astea...:D
Mai am zile in care n-am mancare mai diet asa...sau fara grasimi deloc...si fac in asa fel sa mananc mai putin si sa nu depasesc caloriile pe care vreau sa le mananc in ziua respectiva :)
Singura mea frustrare in momentul de fata este faptul ca nu fac sport deloc si mi-e teama sa nu mi se lase pielea prea tare cand o sa slabesc mai mult... :(
Am probleme mari cu picioarele si o ruptura de muschi la spate care imi da dureri infioratoare de nu ma mai pot ridica din pat :( cumplit...si ma dispera asta...
Dar macar nu ma las de dieta...sau de fapt de mancat sanatos...ca nu vreau so privesc ca pe o dieta stricta :)

happygirldiana 14 mai 2012 11:05:45

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1038095)
Alynutza as vrea eu :)) .Am fost 2 zile la Paris. Am pus o poza >:D<

Diana nu am combatut pofta de dulce :) am mancat dar cu masura. Am avut si abateri, pentru unele mi-am facut mari procese de constiinta dar nu imi faceau deloc bine sentimentele de vinovatie.Cum zice si Mihaela Bilic suntem oameni si gresim. Important este sa o luam de la capat chiar daca greselile uneori se repeta si avem impresia ca am intrat intr-un cerc vicios.Eu dimineata ma trezesc hotarata sa mananc sanatos si daca pe parcurs apar pofte mi le satisfac cu masura.Daca se intampla sa "pacatuiesc" o iau de la capat si gata.
Eu de exemplu am avut probleme saptamana trecuta cu mancatul noaptea.Vreo 3-4 nopti m-am trezit si am luat 1-2 guri de x,y sau z si dimineata ma simteam foarte naspa :( pana am ajuns la concluzia ca nu este un capat de tara o scapare si apoi mi-a fost mult mai usor sa ma controlez.
Daca tot timpul iti spui ca nu este bine ceea ce faci o sa fie tentatia si mai mare, o sa te incarci cu sentimente de vinovatie absolut inutile care vor duce la "pacate" mai mari.
De cateva zile imi fac de cap cu inghetata la vafa :D . Zici ca sunt copil mic :)) abia astept sa ies cu piticul afara sa-mi iau inghetata :)) . Si imi da un sentiment de satisfacie incredibil.
Un "secret" care m-a ajutat mult la inceput a fost sa-mi fac meniul cu o zi inainte :) .

Eu am incercat si cu meniul inainte cu o zi, am incercat fel si fel de chestii.....Cum zici, parca sunt copil mic:))Trebuie mai multa ambitie si sa las prostiile deoparte!
Multumesc mult pentru raspuns:-*>:D<

alynutza_x 14 mai 2012 11:09:25

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1038590)


Eu am incercat si cu meniul inainte cu o zi, am incercat fel si fel de chestii.....Cum zici, parca sunt copil mic:))Trebuie mai multa ambitie si sa las prostiile deoparte!
Multumesc mult pentru raspuns:-*>:D<

Eu zic ca daca nu-ti cumperi tu prostioare...n-ai cum sa dai gres...trebuie sa te feresti de magazin daca n-ai decat neaparat nevoie...decat doar daca stai cu niste devoratori de dulciuri in casa...cum stau eu cu mama si iubitul meu care sunt nebuni cu dulciurile :)) si ma baga in boala :D da ma abtin cat pot de mult pentru ca stiu ca-mi face rau...si mai ales ca nu ma ajuta sa ajung unde mi-am propus :D

happygirldiana 14 mai 2012 11:12:26

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de alynutza_x (Post 1038594)

Eu zic ca daca nu-ti cumperi tu prostioare...n-ai cum sa dai gres...trebuie sa te feresti de magazin daca n-ai decat neaparat nevoie...decat doar daca stai cu niste devoratori de dulciuri in casa...cum stau eu cu mama si iubitul meu care sunt nebuni cu dulciurile :)) si ma baga in boala :D da ma abtin cat pot de mult pentru ca stiu ca-mi face rau...si mai ales ca nu ma ajuta sa ajung unde mi-am propus :D

Pai aia e,ca imi cumpar!Imi spun ca nu e bine, stiu ca nu e bine, dar tot fac ce nu trebuie...Ma rog, am dezvoltat destul problema in jurnalul meu, nu are rost sa poluez aerul si pe aici cu lipsa mea de ambitie...:D
Multumesc de sustinere:-*

happygirldiana 14 mai 2012 11:24:17

Re: Jurnal Mirik
 
Mira, intrebare: tu nu iti mai salvezi meniurile?:D Ma uit pe cele din lunile precedente, am nevoie de inspiratie:):D

mirik 14 mai 2012 16:02:41

Re: Jurnal Mirik
 
Nu le-am mai salvat din lipsa de timp.In plus m-am cam obisnuit sa le calculez din ochi.

In ultima perioada am mancat cam asa

Mic dejun: paine prajita cu magiun si lapte dulce/ paine prajita cu unt si magiun si ceai, omleta cu piept de pui afumat si rosii,castraveti, masline/ lapte cu fulgi de ovaz,stafide si nuci/lapte dulce cu baton de cereale

Pranz: mancare de fasole galbena cu pui/mancare de mazare cu pui/ciorbita de pui/ friptura cu salata/mamaliga cu branza si smantana

Cina: in general am mancat friptura cu salata(salata verde,rosie,castravete,ceapa verde,ridiche,ardei) sau salata bulgareasca / friptura cu salata de ardei copti

Gustari: 1-2 gurite din ce aveam pofta, biscuiti, baton cereale, inghetata la wafa :D

mirik 14 mai 2012 16:16:19

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza am pus 3 poze de la Paris.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:10:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO