forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nu-se-mai-aude-hu-hu-dulap-689.html)

Slabuta 16 iun 2009 22:28:15

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 11269)
buna seara slabutelor!
sa notez si eu ce-am mancat azi:
dimineata cu cereale, pranz cu doua cani de supa si la cina o lipie mica cu sos de rosii si rucola(imi place sa-i zic pizza:) )
iar pe parcurs am mancat..ups..5 bucati de ananas
dimineata am facut genuflexiuni si abdomene(daca asa se numesc)
si pe seara o noua serie...chestia e ca de la genuflexiuni deja nu-mi mai pot controla calumea picioarele :) si ca sa cobor scarile e o adevarata aventura
pupuci!

Buna Huhu :)
Observ ca te-ai apucat de sport :) Bravo, toata lumea s-a apucat, numai eu nu stiu ce astept, o zi fac, dupa o saptamana nu fac:">

Intr-adevar, de la genoflexiuni iti tremura picioarele, asta pana te obisnuiesti. :) Dupa, nu va mai fi nici o problema. :)

Citat:

Anterior postat de huhu (Post 11499)
'na seara fete si jurnal,
azi mi-am cam facut de cap cu papatul...de obicei ni se intampla ca duminica sa nu mai avem nimic in frigider..nici macar cerealele...asa ca asta e ziua in care dam banii pe tooot ce ne pofteste inima, urmand ca lunea sa luam ce ne trebuie cu-adevarat..
asa ca azi de dimineata am mancat o omleta cu dovleac(lipsa de muesli), la pranz pui fiert cu legume saute, la desert o linie de ciocolata dietetica- adica 80 de calorii, si la cina doi covrigi cu o cana cu lapte.. am niste fructe in frigider pe care as vrea sa le devorez dar incerc sa ma abtin si in loc, sa mai fac niste exercitii...daca vreau ca maine dimineata cantarul sa-mi arate 68 de kg fix!
ah!si am vazut star trek primul-primul film, foarte tare!
okidoki, noapte buna va doresc :)

Dupa ce am citit prima fraza: ...."azi mi-am cam facut de cap cu papatul...de obicei ni se intampla ca duminica sa nu mai avem nimic in frigider..nici macar cerealele...asa ca asta e ziua in care dam banii pe tooot ce ne pofteste inima...", zic stai sa vezi ca vine furtuna... :)) dar am fost tare "dezamagita", glumesc :D , mai degraba placut surprinsa, nu mi s-a parut chiar asa de grav ce ai papat :)

L-ai vazut pe cel nou, aparut acum? Sau care? Eu pe asta nou l-am vazut in cinematograf, super tari efectele si realizarea, merita 10 :)

Citat:

Anterior postat de huhu (Post 11558)
nu stiu ce-i cu cantarul meu..da parca nici normal nu mi se pare..ma trezesc ma cantaresc, imi da o anumita valoare...si dupa ce fac o anuita trebusoara,he-hem, imi arata cu 300 de grame in plus....wtf!? deci habar n-am nici acuma cate kile am io de fapt..si daca il mut prin casa, aceeasi problema a oscilarii...no bineeee

Huhu, cantarul trebui sa il pui pe un loc drept, eu pot sa il plimb prin toata casa pe al meu, ca imi arata 10 valori... Eu mi-am gasit un loc drept, verific colturile sa nu se legene si ala mi-i locul. :)

Dar, nu exclud si problema la cantar...

Citat:

Anterior postat de huhu (Post 11582)
a! si mie imi plac castraveciorii murati, astia cum is, buni sau rai?

Nu sunt nici buni, nici rai, dar nu in exces :D

Citat:

Anterior postat de huhu (Post 11669)
buna dimineata Mishutza,
martea trecuta am cumparat cantarul si parea ok, il testasem cu o galeata de 10l plina cu apa...si ieri mi-a facut fazele alea... iar acum, cand m-am cantarit imi arata ca am 67.7, adica cu un kg mai putin dect martea trecuta. acum nu stiu daca sa ma mai bucur sau nu :) ma tot urc pe el si asta imi arata. cred c-o sa ma bucur un pic:)

Felicitari Huhu :) Uite ai slabit 1 kg si nu stii ce sa faci? :)) Esti ca mine, cand mai primesc cate o veste buna si nu reactinez deloc, fiind obisnuita numai cu vesti proaste :D

Deci, party... [*65*] La cat mai multe kg pierdute :)
Si ce experimente la cuptor ai facut? [*39*] fa-ne si noua pofta, ca Mishutza deja m-a innebunit cu albumul ei de prajituri, fa-mi si tu pofta. :D

huhu 16 iun 2009 22:41:36

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
buna seara slabutzica, bine-ai venit si pe la mine!
nuu:)) n-am facut nimic comestibil la cuptor, doar niste plastic :)
cu cantarul nu stiu ce-a fost alaltaieri...si da, l-am plimbat peste tot si de-aia m-am crizat, ca imi arata si 70 de kg...dar oare...poate eu chiar am 70 si poate locul ala din baie imi arata mai putin...faza e ca peste tot e drept(cred) in fine...cert e ca am pierdut din greutate, fie ca am 1 tona sau 68 de kg.
iuuui, ia uite ce aranjament a facut mishutza in baie!
l-am vazut si pe asta nou acum cateva zile si apoi am zis s-o iau de la inceputuri..care imi plac mai mult..imi aduc aminte de cand eram mica si ma jucam cu copiii de la bloc de-a nava spatiala...si umblam la contorul de energie al scarii( aka panou de control;)) )

mishutzo, dar frumusetea aia de pe perete e facuta cu sablon sau e manutza ta libera? arata foarte fain

mishutza 16 iun 2009 22:46:01

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Huhu,ala e tapet,tapet pe care eu il vroiam pe un perete intreg,darf barbatu s-a opus categoric.Are si el din cand in cand cate o dorinta in legatura cu a noastra casa,si i-o respect.Deci,e o fosta masa de tv,taiata in formele resective,si pe el lipit tapetul minunat cu aracet.Si gata.De eram eu asa de tare sa pictez asa ceva,acu........acu nush ce as fi facut:))

huhu 16 iun 2009 22:50:51

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 11776)
Huhu,ala e tapet,tapet pe care eu il vroiam pe un perete intreg,darf barbatu s-a opus categoric.Are si el din cand in cand cate o dorinta in legatura cu a noastra casa,si i-o respect.Deci,e o fosta masa de tv,taiata in formele resective,si pe el lipit tapetul minunat cu aracet.Si gata.De eram eu asa de tare sa pictez asa ceva,acu........acu nush ce as fi facut:))

:)
pai sa stii ca nu-i greu sa faci imbarligaturi dintr-alea, mie-mi place sa ma câcâi la ele, e relaxant

dar sa incerci sa faci chestiutze din fimo, e asa dragut procesul :)

mishutza 16 iun 2009 22:55:36

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
M a gandesc ca e dragut,dar cred ca rezultatul e mai dragut.
Mi-ar placea sa imi fac cercei,oricum nu ma pot opri din cumparat cercei,cred ca as fi tare mandra sa port facuti de mine..Asta in cazul in care s-ar putea.Ma uit sa vad unde gasesc fimo.

huhu 17 iun 2009 21:55:27

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
am gasit o animatie atat de dulce..tre s-o pun!

asa, azi am mancat cereale la micul dejun, pui fiert cu ciuperci la pranz si supica la cina...si doua nectarine pe parcurs

Mishutza, daca faci ceva din fimo sa nu ma uiti, si sa pui pozici :)

o seara/noapte frumoasa
pupuri

huhu 17 iun 2009 22:01:54

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
BORKED

*****!..am gresit
acuma oare?

huhu 17 iun 2009 22:02:38

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
whaaat my diiick?
deci asta e linkul :YouTube - Sweet Dreams by Kirsten Lepore

Slabuta 17 iun 2009 22:11:51

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Ti-am editat mesajul si a aparut. :)
Vezi aici http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...forum-731.html se explica cum se face adaugarea unui filmulet de pe youtube :)

mishutza 17 iun 2009 22:14:45

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Mititelul,cred ca e facut dupa reteta lu monti......


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:53:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO