forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nu-se-mai-aude-hu-hu-dulap-689.html)

mishutza 18 iun 2009 22:57:42

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Da,ar fi super cool,12 kg pe luna,si apoi 24 inapoi.Eu am patit-o,5 intr-o luna date jos,si 9 in urmatoarea luna inapoi,fara prea mari execese,dimpotiva,chiar mancam normal.De asta iti zic.
Faza cu cioco neagra e ca,in primul rand arde grasimea,si apoi fiind asa de multa cacao,nu mai au loc de prea mult zahar.Si arde mai ales grasimea viscerala.Vezi,de la ciocolara slabesc eu,hihih.Ce bine ar mai fi
Super dietetica oricum la numai 80 de calorii.Bine ai gasit-o.

huhu 19 iun 2009 22:09:15

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
buna seara,
azi iar zi nasoala... nu stiu ce-i in capul omului cu care stau!
de mancat am mancat asa:
dimineata-cereale
la pranz- doua cani de supa
cina- doua nectarine...dar cred c-o sa mai mananc vreo doua pana ma culc...abia m-am trezit si nu cred c-o sa adorm prea curand.
pe-aci lumea e bine, e slabuta si se tine de treaba? ia sa vedem..
va pup!

mishutza 20 iun 2009 05:29:05

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Si ciocolata,unde-i ciocolata?Spune tot.

huhu 20 iun 2009 20:46:15

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 12506)
Si ciocolata,unde-i ciocolata?Spune tot.

:) hih, ciocolata i-am dat-o aseara suparaciosului. am scapat de ea:)
numai ca azi am mancat o pizza (intreaga)...si din cate am gasit pe net, face cam 1000 de calorii :D
imi permit sa rad pt ca tocmai am terminat o "sedinta" de tae-bo a la mishutza :) n-am rezistat decat trei filmulete a cate 9 minute dar promit c-o sa mai fac pana ma culc
deci azi am mancat asa:
dimineata-cereale
la pranz -pizza si la cina 3 nectarine

mishutzi, oare cat exercise imi trebuie ca sa scap de pizza aia?:)
sunt super-tari exercitiile !aaaaaaa!
:P

huhu 20 iun 2009 20:51:28

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
hoooly mooly:)
acum am vazut ca e in calculatorul de calorii consumate si tae-bo-ul..imi trebuiesc 100 de minute
am fugit!

huhu 20 iun 2009 21:33:12

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
nu mai pooot:)
cred ca 50 de minute ajung pentru o prima data

mishutza 21 iun 2009 08:17:20

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Nu ca-i cool tae-bo-ul?Mie mi asa de drag,si asa de captivant mi se pare,mai ales la inceput,cand ma enervea fiecare miscare si nu imi reusea.Barbatul meu are zile cand nu face,dar sta pe scaun si da din cap pe ritm de numaratoare de la filmulet si incepe:mai ce ma enerveaza asta,ca imi vine sa fac si eu numai cat il aud.Acum am inceput sa am din nou febra musculara de la el,cred ca in sfarsit stiu fiecare miscare de la fat burner accelerator,si ma pot concentra pe pozitia picioarelor,asa ca am febra la picioare.
Super cat ai facut,dar daca vrei sa arzi ceva,fa-le in continuare,nu cu intreruperi,nu lasa inima sa revina la ritmul normal.Eu am inceput cu 20 de minute,ca atata puteam,si apoi am ajuns la 50.Acum pot face mai mult,de fapt am facut vreo 3 zile cate 80 de minute,dar am cam avut dureri de ficat,asa ca am sa ma opresc la 50.Nu vreau sa exagerez,destul ca nu prea am voie de sport,cica.
Si eu manc cate o pizza odata,chiar,de mult timp nu am mai facut chestia asta,ar cam fi timpul,:))
O duminica frumoasa iti doresc

huhu 21 iun 2009 08:53:11

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
:) da, e superenervant ca la inceput mi se miscau mainile total aiurea, fara nici o legatura cu ce faceau aia in filmulet...nu mai stiam cu ce mana sa "lovesc" si ce picior sa ridic , da e lots of fun!...mda, deocamdata nu rezist decat 3 filmulete, ca as mai fi facut dar la un momdat incepe sa ma intepe in partea dreapta si trebuie sa ma opresc..
daaa, sa papi pizza, aia de ieri a fost asa bunaa, cu spanac si rosii si un pic de usturoi si gorgonzola(la asta cred ca trebuia sa renunt) :D
o duminica frumoasa si tie si spor la taebo!

mishutza 21 iun 2009 19:43:34

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Eu o iubesc pe gorgonzola.Goala,sa ii simt gustul mai bine.Painea distruge totul.Sau,eventual cu struguri.Bestial
Ideea era alta:
Huhhuhuhu,stii ce mi-am dat eu tocmai comanda?
ihhihiihih
fimo,6 culori,si margelute,si accesori pt cerceluti,si chestiute multeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Sunt asa fericita,iti dai seama nu?Sa vezi ce depresii o sa am cand o sa le am in fata si nu o sa stiu ce sa fac cu ele,si o sa pland cand din mainile mele neindemanoase o sa iasa o fimo diforma si amestecata:))Nu conteaza,raman margelutele,pe alea nu le pot distruge.
Oricum,acum sunt tare fericita,o sa vad eu mai departe.Eu sunt optimista.Cand am facut primii trandafiri de tort,din pasta de zahar,am modelat vreo saptamana la ei,si abia apoi am facut tortu.Deci daca dispar,sa stii ca modelez fimo.
Nu vii la mine?sa imi arati?Ziceai ceva de Munster odata,bem o cafea?ihihih
Acuma fac o treaba josnica,adica ma dau pe langa tine.
Te pup si sper ca nu ai facut excese mari astazi,ca duminica trecuta.:D

huhu 21 iun 2009 20:58:25

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
:) mie nu prea-mi place branzica dar combinata cu ceva e suportabila, chiar buna :P
oh, fimo, ce frumos...pai daca stii deja sa modelezi trandafirasi si iti place sa migalesti la lucrusoare sigur iti vor iesi si cercelusii. eu din fimo am facut brose acum un an..dar mie imi plac chestiile mai copilaroase(monstruleti si creaturi dragute) iar acum nu mai fac din fimo, ci din fetru si shrinking plastic...shrinking plastic-ul mi se pare cel mai misto (imi permite sa si desenez pe el cu mai multa minutiozitate)

:) in august o sa ajung iar in munster, dar cu treaba:) am de proiectat o sculptura pentru un aeroport dar ar fi fun sa ne intalnim.
azi am facut exces de bucatareala ;)) am pus ochii pe o reteta de-a roxanei- pui cu ciuperci a cuptor .a iesit foarte bun, numai ca noi avem cuptor elecrtic si parca nu iese la fel de...nushcumsa-izic...gustos ca la un cuptor cu flacara..eh.. mai rau e ca nu am fructe pe seara asta si nu stiu ce sa pap ca cina...deja e tarzior..


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:07:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO