forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nu-se-mai-aude-hu-hu-dulap-689.html)

ianna 30 iun 2009 15:06:02

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
huhu pai tuu doar la pulpe vrei sa dai jos:-odin macate mishu are dreptate:)nu se slabeste de unde dorim ..ba din contra unde esti predispusa sa te ingrasi si sa stochezi grasimi de acolo dai mai greu:-s

si eu tot cu pulpitzele am probleme ..indeosebi aripioarele - si lata in solduri:-s...eu mi-am propus sa fac liposuctie daca pana in februarie 24, 2010 nu ajung la kilogramele dorite si continui sa am bulanele care le am acum. Cei drept...daca nu ma insel la ani...prin vara lui 2005 reusisem sa scad mult la pulpitze cu 3 ori /sapt mers la fitness si facand printre altele si bicicleta min 1 ora, sauna (incepusem cu 3 minute ..iesem 3 minute ...pana ajunsesem sa rezist 35 min(am probleme cu inimioara eu si cam greu cu respiratzia)...pe toata perioada la fitness am avut celofan pe dedesubt ( nu mi-a fost rusine ca mai fosneam :)))...pilates faceam 10 min aproape in fiecare zi ...si ptr aripioare e un "exercitziu"...sa vad daca il pot explica cum trebuie, mi l-a zis si mie o tanti doctor.... in picioare, fara pantaloni pe tine, de "lovesti" de perete (auzi da sa nu iti faci vanatai!)- vezi sa fie cu vinarom dat peretele respectiv- de cel putzin 100 de ori de fiecare aripioara. Atentie nu da cu osul soldurilor, ideea e sa atingi un pic mai tare decat "mangaiat" aripioara sau pulpa superioara de perete.(sa vezi cum se turteste, bataile sa fie cat de cat regulate). Aceeasi miscare poate fi facuta in sezut cu picioarele intinse si te balansezi dintr-o parte in alta.

huhu 30 iun 2009 15:10:56

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
azi:
dimineata -o felie de pizza si o nectarina(nu mai aveam musli si mi-a fost pofta)= 300+ 63 calorii
la pranz- 250 ml supa + salata de ton cu ceapa, rosii si castraveti= 50+ 277 calorii
si doua cuburi de ciocolata neagra- 55 calorii
total-745 kcal
pentru cina imi mai raman 255 kcal..sa vad de unde le scot:)

huhu 30 iun 2009 15:18:39

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 13995)
huhu pai tuu doar la pulpe vrei sa dai jos:-odin macate mishu are dreptate:)nu se slabeste de unde dorim ..ba din contra unde esti predispusa sa te ingrasi si sa stochezi grasimi de acolo dai mai greu:-s

si eu tot cu pulpitzele am probleme ..indeosebi aripioarele - si lata in solduri:-s...eu mi-am propus sa fac liposuctie daca pana in februarie 24, 2010 nu ajung la kilogramele dorite si continui sa am bulanele care le am acum. Cei drept...daca nu ma insel la ani...prin vara lui 2005 reusisem sa scad mult la pulpitze cu 3 ori /sapt mers la fitness si facand printre altele si bicicleta min 1 ora, sauna (incepusem cu 3 minute ..iesem 3 minute ...pana ajunsesem sa rezist 35 min(am probleme cu inimioara eu si cam greu cu respiratzia)...pe toata perioada la fitness am avut celofan pe dedesubt ( nu mi-a fost rusine ca mai fosneam :)))...pilates faceam 10 min aproape in fiecare zi ...si ptr aripioare e un "exercitziu"...sa vad daca il pot explica cum trebuie, mi l-a zis si mie o tanti doctor.... in picioare, fara pantaloni pe tine, de "lovesti" de perete (auzi da sa nu iti faci vanatai!)- vezi sa fie cu vinarom dat peretele respectiv- de cel putzin 100 de ori de fiecare aripioara. Atentie nu da cu osul soldurilor, ideea e sa atingi un pic mai tare decat "mangaiat" aripioara sau pulpa superioara de perete.(sa vezi cum se turteste, bataile sa fie cat de cat regulate). Aceeasi miscare poate fi facuta in sezut cu picioarele intinse si te balansezi dintr-o parte in alta.

da, am citit azi pe net o gramada de articole care zic acelasi lucru- ca slabesti de peste tot si ca nu ai cum sa lucrezi numai la o zona...ideea e ca trebuie sa avem rabdare muuulta pana o sa ajungem sa ardem si din zonele alea incat sa fie vizibil.. pe mine ma enerveaza partea interioara a coapselor, acolo e urat. o sa continui cu exercitiile si cu mancatul corect pentru ca ma fac sa ma simt bine, si spre mai "rau" nu are cum sa mearga :)

mishutza 30 iun 2009 16:05:44

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Bravo de papica,sa nu te sperii de pui vreun kil la loc,mananca des si putin,ca il dai pe urma jos din nou.Uite ca iti caut indata si de crema minune.

huhu 30 iun 2009 16:32:34

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 14012)
Bravo de papica,sa nu te sperii de pui vreun kil la loc,mananca des si putin,ca il dai pe urma jos din nou.Uite ca iti caut indata si de crema minune.

ok:)
astept si crema minune:)

huhu 01 iul 2009 21:11:44

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
md- musli +lapte= 406kcal
pranz- pui cu broccoli in sos de lapte si gorgonzola cred ca are in jur de 300-400 kcal
cina- salata de fructe-150
doua cuburi de ciocolata neagra- 55

huhu 01 iul 2009 21:58:53

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
iupiii! primele mele 40 de minute continue de tae-bo
:P

huhu 02 iul 2009 09:44:00

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
ieri dimineata cantaream 66.6
azi dimineta 65.9

se intampla ca un cantar sa arate mai putin?

mishutza 02 iul 2009 11:31:53

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Adica nu iti vine sa crezi?E posibil,si mie au fost zile cand mi-a aratat cu cate 600 de grame mai putin.Dar era stomacul mai plin cu o zi inainte,de fapt intestinele,nu stomacul.Si pe urma a mers in continuare pe minus,nu a mai urcat,daca asta te sperie.
Deci felicitari

huhu 02 iul 2009 11:52:47

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 14173)
Adica nu iti vine sa crezi?E posibil,si mie au fost zile cand mi-a aratat cu cate 600 de grame mai putin.Dar era stomacul mai plin cu o zi inainte,de fapt intestinele,nu stomacul.Si pe urma a mers in continuare pe minus,nu a mai urcat,daca asta te sperie.
Deci felicitari

:)
da, de asta mi-era teama
deci multumesc!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:55:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO