forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Un jurnal numit speranta - Noa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-numit-speranta-noa-5564.html)

Noa 20 iul 2010 14:46:27

Un jurnal numit speranta - Noa
 
Bine v-am gasit!
De la inceput am sa va spun ca nu cred in coincidente.Sunt sigura ca tot ceea ce se intampla are un scop precis.
Exact in ziua in care incercam (pentru a cata oara?)sa incep din nou un regim,am gasit,absolut intamplator aceasta comunitate.Am simtit ca am gasit exact ce-mi lipsea ca sa reusesc.
E greu sa vorbesc despre mine. Am 35 de ani si 103 kg.Nu stiu si nici nu mai conteaza acum cum am ajuns la aceasta greutate imensa.La 24 de ani, cand m-am casatorit aveam 60 de kg.
Stiu doar ca nu mai pot continua asa pentru ca nu ma mai suport.Nu mai suport sa ma privesc in oglinda, sa ma vad in fotografii,sunt mai mereu deprimata pentru ca nu-mi gasesc haine, obosesc cand merg etc.
O sa-mi fie greu pentru ca sunt obisnuita sa mananc foarte mult.
Nu pot sa tin un regim anume, n-am atata vointa, dar am sa-mi fac propriul meu regim hipocaloric .
Sper doar sa pot vorbi si cu alte fete aflate in aceeasi situatie si poate scriind concret negru pe alb ce mananc, voi reusi sa am o evidenta si sa -mi pot indeplini visul de a ma vedea iar slaba. Am in dulap pastrata o pereche de blugi de acum 15 ani si cu ajutorul lui Dumnezeu si multa vointa sper sa reusesc intr-un final sa-i imbrac din nou.

amy0404 21 iul 2010 02:11:53

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Buna Noa si bine ai venit printre noi :)
Sunt multe fete aici care au reusit sa slabeasca foarte mult.
Incepe prin a iti face un plan pe zile in privinta alimentatiei, cu ce stii ca papi tu si e sanatos si incearca sa introduci, incet incet, efortul fizic in rutina zilnica.
Mult succes! >:D<

ianna 21 iul 2010 17:48:43

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Bine ai venit printre noi Noa

se poate slabi! totul este sa vrei intr-adevar!daca nu poti tine o dieta anume, tine dieta hipocalorica care o poti personaliza dupa plac.

In principiu

- papi cat mai putine grasimi, deloc dulciuri, zahar, paine(max 1-2 felii pe zi), sucuri, carbogazoase

- nu mai putin de 1300kcal/zi

- apa 2l...daca nu poti atata apa...aduga lamaie in apa...o sa fie mai "gustoasa"

- sport...macar mers mult pe jos pentru inceput


Succes

sashy 21 iul 2010 18:12:42

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Buna Noa!!!
Am foarte multa incredere ca vei reusi sa slabesti!
Nu stiu sa te sfatuiesc intr-un sens anume, decat multa miscare si un regim la alegerea ta, si uita-te in oglinda si fii fericita pentru fiecare kilogram sau jumatate de kilogram pe care il pierzi!
Mult succes!
Te-ai hotarat sa slabesti exact la varsta la care trebuie!
Acum si organismul inca te mai ajuta.
Peste 35 e mai greu cred
Cu rabdare si pasi mici iti doresc sa te indrepti spre realizare si sa fii o...slabutzaaaaaaaaa>:D<

Noa 22 iul 2010 09:27:12

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Multumesc pentru urarile de bun-venit!
Vad ca ma tin bine pe pozitii deocamdata.E clar ca sunt mult mai motivata acum, cand trebuie sa dau raportul aproape zilnic.
Azi dimineata m-am urcat pe cantar si arata 102.7.E un inceput!
Am scos painea complet,dulciurile si grasimile sub forma de prajeala.
N-am ore fixe de masa, mananc cand mi-e foame,deocamdata.
Sa va spun ce mananc:rosii cu branza rasa si sunca slaba sau 2 crenvursti,iaurt,ghiveci de legume si beau Cola zero zahar. E cea care ma ajuta sa-mi pacalesc pofta de dulce.Mai stau o saptamana-doua si vreau sa ma apuc si de sport.

ianna 22 iul 2010 16:12:41

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Citat:

Anterior postat de Noa (Post 263071)
Multumesc pentru urarile de bun-venit!
Vad ca ma tin bine pe pozitii deocamdata.E clar ca sunt mult mai motivata acum, cand trebuie sa dau raportul aproape zilnic.
Azi dimineata m-am urcat pe cantar si arata 102.7.E un inceput!
Am scos painea complet,dulciurile si grasimile sub forma de prajeala.
N-am ore fixe de masa, mananc cand mi-e foame,deocamdata.
Sa va spun ce mananc:rosii cu branza rasa si sunca slaba sau 2 crenvursti,iaurt,ghiveci de legume si beau Cola zero zahar. E cea care ma ajuta sa-mi pacalesc pofta de dulce.Mai stau o saptamana-doua si vreau sa ma apuc si de sport.

1. seteaza tickerul cum trebuie la kilograme

2. lasa cola si pacaleste pofta de dulce cu apa si lamaie sau retzete dietetice...vezi ca avem pe forum;)

3. crenvustii pot fi inlocuiti cu gratare de pui sau peste:D

Noa 22 iul 2010 23:06:15

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Nu inteleg un lucru. De ce nu e buna Cola zero zahar? N-are nicio calorie.:(

Noa 22 iul 2010 23:12:47

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Nu ma descurc deloc cu tickerul. Poate ma ajutati voi.

ras_cristalin 22 iul 2010 23:49:45

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Citat:

Anterior postat de Noa (Post 264248)
Nu inteleg un lucru. De ce nu e buna Cola zero zahar? N-are nicio calorie.:(

Sunt cateva motive :)
- are carbohidrati rai, indulcitori... care cand intra in sistemul tau, dau pofta de mancare.
- e plina de chimicale, strica dintii

Citat:

Anterior postat de Noa (Post 264256)
Nu ma descurc deloc cu tickerul. Poate ma ajutati voi.

http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...doua-3983.html
citeste aici :)

Noa 23 iul 2010 07:29:34

Re: Un jurnal numit speranta - Noa
 
Asta stiu, dar eu am fost dependenta de dulce (mancam zilnic) si nu pot brusc sa ma opresc.Ma ajuta foarte mult macar acum la inceput.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:09:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO