forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Oana (DoarEu) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-oana-doareu-8089.html)

DoarEu 08 feb 2011 22:24:25

Jurnal Oana (DoarEu)
 
Buna slabutelor >:D< am contul de mai mult timp, dar abia acum cateva zile am inceput sa postez, iar acum imi deschid si un jurnal...
Am 14 ani, 1.74 si vreo 63 de kg:-s stiu ca pe cantar par putine pt inaltimea mea, dar pe corpul meu se vad altfel :( colacei, chestii trestii :(
cu sportul o duc chiar binisor...fac basket 2-3 zile pe saptamana cate 2 ore-2 ore jumate...iar de luni pana miercuri merg o ora la sala la fitness si aerobic...+ ce mai fac pe acasa de plictiseala de pe net:)
in schimb, cu alimentatia ma cam chinui...adica asa in mare manac sanatos...nu prajit, nu sucuri carbogazoase, nu dulciuri (prea multe:">), nu paine alba, nu fainoase, nu fast-food. Dar nu pot mananca la ore fixe, pur si simplu nu pot...mananc cand mi se face foame...iar cu dulciurile...daca mi se face pofta gust..foooarte putin dar gust. si mama imi zicea ca..o patratica de ciocolata azi, una maine, 2 poimaine, si tot asa, ca deh, o sa mi se faca si mai pofta, si nu o sa pot niciodata sa renunt la dulciuri:)) dar incerc sa ma abtin...si cu sprijinul vostru sper sa reusesc>:D<
daca aveti alte sfaturi...sau intrebari...sau orice...le astept cu drag, multumesc>:D<

LicuriciColorat 08 feb 2011 22:36:19

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Buna si bine ai venit
felicitari pt sport si pt alimentatia sanatoasa
dulciurile ce sa zic,marea noastra problema
mama ta are dreptate si nu prea:)))
adica e posibil sa nu slabesti pt ca papi azi un pic maine un pic de dulce
papi 3 mese si 2 gustari pe zi?,nu neaparat la aceiasi ora,aporximativ
in acelasi timp trebuie sa ai peste 1000cal
cu dulciurile crezi ca ai putea sa te organizezi sa papi de exp doar o data pe saptamana ceva dulce?un pic de cioco,dulciuri facute de tine mai dietetic
chiar daca e cantitate mica dulcele stopeaza slabitul
cu sport si perseverenta sigur v'ei reusii
mult succes;)

DoarEu 08 feb 2011 23:02:08

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 516352)
Buna si bine ai venit
felicitari pt sport si pt alimentatia sanatoasa
dulciurile ce sa zic,marea noastra problema
mama ta are dreptate si nu prea:)))
adica e posibil sa nu slabesti pt ca papi azi un pic maine un pic de dulce
papi 3 mese si 2 gustari pe zi?,nu neaparat la aceiasi ora,aporximativ
in acelasi timp trebuie sa ai peste 1000cal
cu dulciurile crezi ca ai putea sa te organizezi sa papi de exp doar o data pe saptamana ceva dulce?un pic de cioco,dulciuri facute de tine mai dietetic
chiar daca e cantitate mica dulcele stopeaza slabitul
cu sport si perseverenta sigur v'ei reusii
mult succes;)

offf, stiu :-< dulciurile astea:))
mananc...dimineata, uneori cand vin de la scoala adica pe la 2 jumate, si pe la 5(si gustari intre mese)...uneori mai mananc si la 8 cand vin de la sala niste cartofi fierti sau o salata, e ok?
cu dulcele am sa iti urmez sfatul...iar in weekend imi voi face eu ceva dietetic...putin...doar asa de gust...multumesc>:D<

amy amy 09 feb 2011 14:19:43

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Am observat ca avem aproape aceeasi greutate si ....varsta :D:D:D .Ma bucur ca ai o alimentatie sanatoasa si , in ceea ce priveste dulciurile nici eu nu ma prea pot abtine ...Cate kg ti-ai propus sa slabesti pe luna? :D:D

:-*>:D<:D

DoarEu 09 feb 2011 14:50:23

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de amy amy (Post 517097)
Am observat ca avem aproape aceeasi greutate si ....varsta :D:D:D .Ma bucur ca ai o alimentatie sanatoasa si , in ceea ce priveste dulciurile nici eu nu ma prea pot abtine ...Cate kg ti-ai propus sa slabesti pe luna? :D:D

:-*>:D<:D

Da>:D<>:D< vom reusi noi sa invingem si dulciurile astea:)) nu ele pe noi:D
pai...cam in jur de 4-5...daca sunt 6 e perfect...ca sa nu fie nici prea multe sa slabesc dintr-o data:D
:-*

LicuriciColorat 09 feb 2011 14:54:52

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 516415)
offf, stiu :-< dulciurile astea:))
mananc...dimineata, uneori cand vin de la scoala adica pe la 2 jumate, si pe la 5(si gustari intre mese)...uneori mai mananc si la 8 cand vin de la sala niste cartofi fierti sau o salata, e ok?
cu dulcele am sa iti urmez sfatul...iar in weekend imi voi face eu ceva dietetic...putin...doar asa de gust...multumesc>:D<

stai ca nu inteleg
cum adica uneori?uneori ai 3 mese alteori 4?
eu zic asa,papa o data micul dejun dimio gustare la scoala,apoi cand vii de la scoala papi pranzul,apoi inca o gustare,si dupaia cina,trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari,sa faci in asa fel sa respecti zilnic asta si sa nu sari peste nici o masa
incerca ca la cina sa nu papi cartofi,la pranz da dar nu foarte des,la cina ceva salata,carnita cu legume,iaurt cu branza si sigur ai sa reusesti;)

DoarEu 09 feb 2011 15:24:21

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 517183)
stai ca nu inteleg
cum adica uneori?uneori ai 3 mese alteori 4?
eu zic asa,papa o data micul dejun dimio gustare la scoala,apoi cand vii de la scoala papi pranzul,apoi inca o gustare,si dupaia cina,trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari,sa faci in asa fel sa respecti zilnic asta si sa nu sari peste nici o masa
incerca ca la cina sa nu papi cartofi,la pranz da dar nu foarte des,la cina ceva salata,carnita cu legume,iaurt cu branza si sigur ai sa reusesti;)


nu m-am exprimat prea bine...daca nu mananc la 2 jumate, cand ajung acasa...mananc la 8 cand vin de la sala..3 mese, niciodata 4:D
multumesc mult pt sfaturi>:D<

LicuriciColorat 09 feb 2011 15:28:01

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517280)
nu m-am exprimat prea bine...daca nu mananc la 2 jumate, cand ajung acasa...mananc la 8 cand vin de la sala..3 mese, niciodata 4:D
multumesc mult pt sfaturi>:D<

cu placere
deci sa fie 3 mese si 2 gustari>:D<

mvthebest 09 feb 2011 16:29:03

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Ce ai papat ieri de ex? (+cantitatea)
Trebuie sa ai neaparat 3mese+2gustari. Sa nu sari peste nici o masa.
Si incearca sa le iei la aceasi h ca sa se obisnuiasca organismul asa.
Cam cate calorii papi pe zi?>:D<

DoarEu 09 feb 2011 16:37:51

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 517399)
Ce ai papat ieri de ex? (+cantitatea)
Trebuie sa ai neaparat 3mese+2gustari. Sa nu sari peste nici o masa.
Si incearca sa le iei la aceasi h ca sa se obisnuiasca organismul asa.
Cam cate calorii papi pe zi?>:D<

de ieri incepusem sa iau 3 mese si 2 gustari...dar nu la ore fixe...o sa incerc sa fac si asta>:D<
hm...niciodata nu am calculat caloriile...cred ca o sa incep sa fac si asta...eu mai mult ma uit la cantitate si la ce mananc:D pai ieri .. am mancat niste cereale dimineata...gustarea am luat-o la scoala (un mar), cand am ajuns acasa am mancat o farfurie de supa de pui, gustare un iaurt...iar seara piept de pui la gratar (nu prea mare) si putina salata:D + 1.5 l de apa, incerc sa ajung la 2l:D

justbelieve 09 feb 2011 16:41:51

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517403)
de ieri incepusem sa iau 3 mese si 2 gustari...dar nu la ore fixe...o sa incerc sa fac si asta>:D<
hm...niciodata nu am calculat caloriile...cred ca o sa incep sa fac si asta...eu mai mult ma uit la cantitate si la ce mananc:D pai ieri .. am mancat niste cereale dimineata...gustarea am luat-o la scoala (un mar), cand am ajuns acasa am mancat o farfurie de supa de pui, gustare un iaurt...iar seara piept de pui la gratar (nu prea mare) si putina salata:D + 1.5 l de apa, incerc sa ajung la 2l:D

Buna!>:D<
Ce fel de cereale mananci?:)

Eu te sfatuiesc sa incerci sa calculezi si caloriile,macar orientativ,ca nu cumva sa fii sub 1000 kcal.

mvthebest 09 feb 2011 16:42:15

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517403)
de ieri incepusem sa iau 3 mese si 2 gustari...dar nu la ore fixe...o sa incerc sa fac si asta>:D<
hm...niciodata nu am calculat caloriile...cred ca o sa incep sa fac si asta...eu mai mult ma uit la cantitate si la ce mananc:D pai ieri .. am mancat niste cereale dimineata...gustarea am luat-o la scoala (un mar), cand am ajuns acasa am mancat o farfurie de supa de pui, gustare un iaurt...iar seara piept de pui la gratar (nu prea mare) si putina salata:D + 1.5 l de apa, incerc sa ajung la 2l:D

Mananci fffff putin. Daca mananci putin nu inseamna ca ve-i si slabi. ci v-a interveni efectul yo-yo. Acum slabesti si dupa te ingrasi dublu.
Ce, cereale mananci?

dr jekil 09 feb 2011 21:37:45

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Personal cred ca la varsta ta nu ar trebui sa ti nici o dieta!Esti in crestere,pana la 18 ani nu e indicata nici o dieta!!Faci sport,nu mananci dulciuri sau prajeli..nu ai dc sa iti faci probleme!!La varsta ta esti in plina furtuna hormonala!!

DoarEu 09 feb 2011 21:57:45

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
pai

@ justbelieve si mvthebest mananc cereale Fitness...nu stiu exact cat sunt de bune pt ca nu mananc de mult timp...dar o prietena mai manca dimineata, fara sa tina regim...doar renuntand la unele alimente...si se observa o diferenta...nu chiar pe cantar..ci pe corp..si am zis sa incerc si eu..
mvthebest mie mi se pare ca mananc chiar mult...adica nu stiu...ma simt plina si nu imi e foame deloc. Dar o sa incep sa numar putin si caloriile ca sa nu fiu cumva sub 1000:D

@ dr jekil ... nu tin chiar dieta, adica eu nu as numi-o dieta...am eliminat doar alimentele rele...voi incerca sa fiu mai atenta la ce mananc ca sa nu fie prea putin...sunt constienta ca inca sunt in crestere si nu vreau sa fac niste alegeri pe care sa le regret mai tarziu:-s

si de aceea, multumesc mult pt sfaturi!!>:D<

Cassy 09 feb 2011 22:43:08

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517904)
pai

@ justbelieve si mvthebest mananc cereale Fitness...nu stiu exact cat sunt de bune pt ca nu mananc de mult timp...dar o prietena mai manca dimineata, fara sa tina regim...doar renuntand la unele alimente...si se observa o diferenta...nu chiar pe cantar..ci pe corp..si am zis sa incerc si eu..
mvthebest mie mi se pare ca mananc chiar mult...adica nu stiu...ma simt plina si nu imi e foame deloc. Dar o sa incep sa numar putin si caloriile ca sa nu fiu cumva sub 1000:D

@ dr jekil ... nu tin chiar dieta, adica eu nu as numi-o dieta...am eliminat doar alimentele rele...voi incerca sa fiu mai atenta la ce mananc ca sa nu fie prea putin...sunt constienta ca inca sunt in crestere si nu vreau sa fac niste alegeri pe care sa le regret mai tarziu:-s

si de aceea, multumesc mult pt sfaturi!!>:D<

Cerealele fitness au mult zahar. Mai bine le inlocuiesti cu musli cu fructe>:D< sunt dulci dar nu au zahar.
Sa iti calculezi caloriile::-*.

DoarEu 09 feb 2011 23:33:28

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 518005)


Cerealele fitness au mult zahar. Mai bine le inlocuiesti cu musli cu fructe>:D< sunt dulci dar nu au zahar.
Sa iti calculezi caloriile::-*.

Aha...o sa merg maine la maga sa vad ce gasesc:D
merci mult :-*>:D<

Cassy 09 feb 2011 23:47:23

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 518117)
Aha...o sa merg maine la maga sa vad ce gasesc:D
merci mult :-*>:D<

Cu placere>:D<
Ce inalta esti 8-> ce fain de tine ! Te poti face model:>

mvthebest 10 feb 2011 00:32:05

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517904)
pai

@ justbelieve si mvthebest mananc cereale Fitness...nu stiu exact cat sunt de bune pt ca nu mananc de mult timp...dar o prietena mai manca dimineata, fara sa tina regim...doar renuntand la unele alimente...si se observa o diferenta...nu chiar pe cantar..ci pe corp..si am zis sa incerc si eu..
mvthebest mie mi se pare ca mananc chiar mult...adica nu stiu...ma simt plina si nu imi e foame deloc. Dar o sa incep sa numar putin si caloriile ca sa nu fiu cumva sub 1000:D

@ dr jekil ... nu tin chiar dieta, adica eu nu as numi-o dieta...am eliminat doar alimentele rele...voi incerca sa fiu mai atenta la ce mananc ca sa nu fie prea putin...sunt constienta ca inca sunt in crestere si nu vreau sa fac niste alegeri pe care sa le regret mai tarziu:-s

si de aceea, multumesc mult pt sfaturi!!>:D<

Cerealele acelea sunt pline de zahar.
Poate ai obisnuit organismul sa mananci asa,tu nu iti dai seama dar pe el il infometezi. Mananci f putin,acum conteaza mult si cantitatea. Incearca macar o zi sa-ti calculezi caloriile ( si cu ajutorul cantarului de bucatarie,nu ochiometric)
Nu trebuie sa renunti la nimic,esti inca micuta. Tot ce ii in exces ingrasa,asa nimic nu ingrasa. Cel mai mult conteaza combinatia dintre alimente si sa mancam,nu sa infometam organismul.

DoarEu 10 feb 2011 15:06:47

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
@ Cassy multumesc:"> doar ca trebuie sa dau cateva kg bune jos:D...si oricum am vergeturi deci nu e prea posibil:))

@mvthebest , nu mai mananc cereale din alea, azi am mancat omleta cu o felie de paine integrala, niste salata si un ceai...la gustare am mancat 2 mere, iar acum la pranz voi manca din nou niste piept de pui la gratar cu salata...si voi pune in farfurie cat sa ma satur, fara sa depasesc nr de calorii...
mi-am estimat dieta cam la 1200 de calorii...acum sa vad cu tot cu pranz cate calorii o sa am ca sa vad ce sa mananc la gustare...si la ultima masa...

problema e ca nu prea stiu cum sa imi fixez mesele:( dimineata incerc sa ma trezesc mai devreme ca sa mananc ceva mai consistent, sa nu mai mananc pe fuga...pt ca am o maaaare problema cu trezitul, oricate ore as dormi:))...sunt la scoala de la 8:00 la 14:00 .. apoi plec la sala la 7..iar luni si joi cand am si basket ajung acasa pe la 23:00...azi am si pregatire de la 17:00 la 19:00...adica ultima masa trebuie sa o iau la 17:00...ca nu o sa mai am timp deseara...:(
la ce ore ma sfatuiti sa iau mesele?:-s

mvthebest 10 feb 2011 18:19:34

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 518763)
@ Cassy multumesc:"> doar ca trebuie sa dau cateva kg bune jos:D...si oricum am vergeturi deci nu e prea posibil:))

@mvthebest , nu mai mananc cereale din alea, azi am mancat omleta cu o felie de paine integrala, niste salata si un ceai...la gustare am mancat 2 mere, iar acum la pranz voi manca din nou niste piept de pui la gratar cu salata...si voi pune in farfurie cat sa ma satur, fara sa depasesc nr de calorii...
mi-am estimat dieta cam la 1200 de calorii...acum sa vad cu tot cu pranz cate calorii o sa am ca sa vad ce sa mananc la gustare...si la ultima masa...

problema e ca nu prea stiu cum sa imi fixez mesele:( dimineata incerc sa ma trezesc mai devreme ca sa mananc ceva mai consistent, sa nu mai mananc pe fuga...pt ca am o maaaare problema cu trezitul, oricate ore as dormi:))...sunt la scoala de la 8:00 la 14:00 .. apoi plec la sala la 7..iar luni si joi cand am si basket ajung acasa pe la 23:00...azi am si pregatire de la 17:00 la 19:00...adica ultima masa trebuie sa o iau la 17:00...ca nu o sa mai am timp deseara...:(
la ce ore ma sfatuiti sa iau mesele?:-s

Mesele ti se stabilesti si in functie de programul tau.
E bine ca ai renuntat la acele cereale.:).
Din cate spui nush daca mananci 1200kcal.
La cina ce ai mancat?

DoarEu 10 feb 2011 23:23:22

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 519141)


Mesele ti se stabilesti si in functie de programul tau.
E bine ca ai renuntat la acele cereale.:).
Din cate spui nush daca mananci 1200kcal.
La cina ce ai mancat?

"cina" am luat-o la ora 5 inainte sa plec...am mancat niste peste cu legume...inainte sa merg la basket(pe la 7) am avut putina senzatie de foame si mi-am cumparat de la farmacie un baton din ala Fibrobar, e ok?

mvthebest 13 feb 2011 17:24:35

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 519827)
"cina" am luat-o la ora 5 inainte sa plec...am mancat niste peste cu legume...inainte sa merg la basket(pe la 7) am avut putina senzatie de foame si mi-am cumparat de la farmacie un baton din ala Fibrobar, e ok?

Decat alte prostioare e bun acel baton. Mie de ex nu prea imi faceau bine acele batoane (dar si mancam in prostie).

DoarEu 13 feb 2011 19:00:51

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 523902)


Decat alte prostioare e bun acel baton. Mie de ex nu prea imi faceau bine acele batoane (dar si mancam in prostie).

un amic care e cu sala mi-a zis ca e destul de bun...am cautat si pe google si sunt multi care spun ca au avut dureri de stomac de la el...eu am avut doar de dinti, ca era cam tare:)) in rest nimic, mi se pare bun...In schimb, mancasem mai demult alt baton de genul de la farmacie, recomandat de o colega..nu mai stiu cum se chema..de la ala mi-a fost rau cateva zile...deci nu renunt la Fibrobar:D
multumesc de raspuns>:D<

DoarEu 24 feb 2011 23:06:27

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
nu am mai scris de mult aici..si as avea o intrebare:D am inteles ca fructoza e mai rea ca zaharul...e adevarat?:( sau e ok ca inlocuitor de zahar intr-o dieta?

LicuriciColorat 25 feb 2011 15:00:31

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 543529)
nu am mai scris de mult aici..si as avea o intrebare:D am inteles ca fructoza e mai rea ca zaharul...e adevarat?:( sau e ok ca inlocuitor de zahar intr-o dieta?


depinde
unii spun ca e rea altii ca e buna
eu zic ca e buna:) mai ales ca si diabeticii au voie sa o foloseasca:)
tine doar de tine sa vezi ce alegi;) poti incerca daca nu stevie sirop de la plafar:)

DoarEu 28 feb 2011 15:42:49

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 544494)
depinde
unii spun ca e rea altii ca e buna
eu zic ca e buna:) mai ales ca si diabeticii au voie sa o foloseasca:)
tine doar de tine sa vezi ce alegi;) poti incerca daca nu stevie sirop de la plafar:)

multumesc! >:D<
mai vedeam in batoane din astea fara zahar...fructoza...si de asta, mi-e frica sa nu ingrase mai tare decat zaharul:))

mvthebest 13 mar 2011 21:06:10

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 543529)
nu am mai scris de mult aici..si as avea o intrebare:D am inteles ca fructoza e mai rea ca zaharul...e adevarat?:( sau e ok ca inlocuitor de zahar intr-o dieta?

Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 548865)
multumesc! >:D<
mai vedeam in batoane din astea fara zahar...fructoza...si de asta, mi-e frica sa nu ingrase mai tare decat zaharul:))

Nu e mai rea ca zaharul...
Doar ca fructoza este un inlocuitor de zahar...deci cam tot pe aceasi unda sunt..
Defapt orice e in exces ingrasa...
Batoanele/ciocolata,etc chiar daca e cu zahar/fructoza/indulcitor trebuie sa le mancam mai rar..

coolbanana 14 mar 2011 21:41:13

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
heyy,

cum mai merge cu slabitul? ;;)>:D<

DoarEu 05 mai 2011 16:49:51

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de coolbanana (Post 570826)
heyy,

cum mai merge cu slabitul? ;;)>:D<

heeeey >:D< uite, merge bine:D nu e chiar usor, dar rezist...tickerul nu l-am mai actualizat pt ca nu m-am mai cantarit de mult...si nu o s-o fac prea curand ;)) in schimb, am scazut cu o marime si un pic la bluuugi, yaaay :x in rest sunt cam ocupata cu tezele, examenul, etc :))
de luni, adica de acum 3 zile, am renuntat cu totul la zahar, nu mananc nimic ce contine zahar ;)) la inceput mi-a fost foarte greu pt ca sunt cam pofticioasa, dar acum e super, nu ma mai tenteaza. Nu voi manca nici fructe pt 2 saptamani, pentru ca organismul sa ia energie direct din depozitul de grasime (nu stiu cat de ok e asta, am citit in ghidul de nutritie de la RevAbs). Dar mananc sanatos, salata, legume, carne slaba, oua, nuci si alune, lapte si iaurt degresat, supe de legume sau pui, carnea doar la gratar fara alte condimente, si mi-e destul de bine :D

voi ce mai faceti fetele, cum va mai merge? cum v-ati descurcat cu toate bunatatile de pasti? :-*

coolbanana 06 mai 2011 07:56:35

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Buuna!

Ma bucur f mult pentru tinee!!dah e nashpa cu examenele, eu am 10 examene in 2 sap dar ehh trece :)
Si eu am renuntat sa mai mannanc atat de multe dulciuri, si acum imi este muult mai usar sa spun nu la dulciuri.
sa imi spui si mie daca se vede cv cand nu mananci fructe ptr 2 sap :X
si mult spor la slabit!!

DoarEu 06 mai 2011 17:20:25

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de coolbanana (Post 645825)
Buuna!

Ma bucur f mult pentru tinee!!dah e nashpa cu examenele, eu am 10 examene in 2 sap dar ehh trece :)
Si eu am renuntat sa mai mannanc atat de multe dulciuri, si acum imi este muult mai usar sa spun nu la dulciuri.
sa imi spui si mie daca se vede cv cand nu mananci fructe ptr 2 sap :X
si mult spor la slabit!!

meeerciiii :x azi a luat mama fondante, si am cam trisaaat :"> + ca mi-era atat de pofta de-o inghetata :)) dar gata, nu se mai repeta...de acuma ma pun pe treaba.
Bafta multa la examene:D
o sa te anunt daca mai scad oleaca la marimi :)) spor si tie :-*

coolbanana 06 mai 2011 18:21:39

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
daa, eu cred ca nu trebuie sa elimini nimic din alimentatie, sa iti faci pofta din cand in cand, dar sa nu faci excess :))
bafta si tie la examene!! si la slabit:x

coolbanana 02 iul 2011 09:25:49

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Heyy! Ce mai faci? Cum mai merge?>:D<

Dyana321 02 iul 2011 10:08:19

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
eu nu iau cele 2 gustari.. :( vreo problema? :D

coolbanana 02 iul 2011 17:18:07

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de Dyana321 (Post 708114)
eu nu iau cele 2 gustari.. :( vreo problema? :D

Bunaa! Eu sic ca este mult mai bine daca mananci 2 gustari. Este cel mai bine sa mancam putin si des, la 2sau3 ore diferenta. Asa nu ai tendinta sa mananci mult la mese si nu tie se face foame Asa rerpede. La gustari poti manca fructe ptr ca nu este bine sa le mananci cu altceva.

DoarEu 03 aug 2011 13:12:50

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
Citat:

Anterior postat de coolbanana (Post 708070)
Heyy! Ce mai faci? Cum mai merge?>:D<

heey >:D< uite...sunt chiar ok :D adica zilele trecuta am trisat o gramadaaaa, nu stiu de ce, pur si simplu ca e vara si sunt nebuna dupa inghetata :">
dar vad ca nu e nici o diferenta, adica sa ma fi ingrasat sau asa...e chiar ok, deci yaay :))
de acum 2 zile am un gand asa de serios sa ma pun de slabit, sa evit pe cat posibil mancarurile ataaaat de gustoase dar interzise si vad ca inca n-am clacat:))
din cand in cand imi mai fac cate-o pofta si-mi fac shaorma dietetica...vaaaai mor :x e prea buna, mi s-a facut pofta :))
oricum, eu zic ca ma descurc bine :D

coolbanana 03 aug 2011 19:12:43

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
buna,
bravo, te felicitit!! uite, eu nu prea pot sa ma abtin si de cateva zile am mancat mult ca si cantitate, si nu imi e foame mananc, si atunci nu pot sa mai ma opresc, si sunt ci combinatii teribile (fructe, carbo, nuci :(()
deci te felicit ptr ambitie>:D<>:D<

DoarEu 04 aug 2011 13:29:17

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
ambitia ca ambitia...sper sa reusesc si sa-mi pun in practica planul :)) oricum multumesc muuult :-*
am reusit cateva zile fara dulciuri, yaaaay :D

coolbanana 06 aug 2011 16:44:30

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
BRAVO BRAVO BRAVO!! hehe, nush, inainte puteam si io sa ma abtin, sa nu mananc haotic, dar ce cv vreme, nush ce e cu mina =(( gata, trebuie sa fiu mai organizata cu mancarea, sa am grija, dar sa nu devin obsedata. acum cam 2-3 sap aveam 52.5 de kg, care este cam dif de telul meu, cel dintai (55 kg) acum zic sa ma mentin inter 54-53 de kg..

DoarEu 06 aug 2011 23:20:36

Re: Jurnal Oana (DoarEu)
 
felicitaaaari inca o data pentru kg pierdute!:x
la mentinere cred ca poti fi putin mai pemisiva :-? nu zic sa mananci multe dulciuri sau alimente interzise, ci doar cand ti-e pofta, sa gusti putin>:D< eu daca stiu ca nu am voie ceva, atunci mi se face mai tare pofta si ma simt groaznic toata ziua daca nu gust macar putin :D si cred ca organismul s-a cam obisnuit asa...
ai grija insa sa nu slabesti prea mult :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:10:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO