forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal oana Marina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-oana-marina-8230.html)

mihaela2011 19 feb 2011 22:37:27

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de oana Marina (Post 534280)
stiu..dar eu m-am obisnuit si chiar cred ca am mancat mult astazi:|....iti multumesc mult pt sfat, asa o sa fac , am citit si eu p aici si am vazut cazuri urate:(..nu as vrea sa mi se intample:(

Exact asta spuneam eu,ca nu mi-e foame,ca am mancat prea mult ,etc,dar eu mancam 500-600 de calorii pe zi,abia acum ma lupt cu consecintele.Sper sa faci ce e mai bine pt tine,ca e groaznic ceea ce mi se intampla.

oana Marina 19 feb 2011 22:48:35

Re: Jurnal oana Marina
 
Sper sa nu patesc asa ceva... o sa mananc mai multicel:)))

mihaela2011 19 feb 2011 22:49:34

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de oana Marina (Post 534307)
Sper sa nu patesc asa ceva... o sa mananc mai multicel:)))

Mai multicel sa insemne minim 1200 de calorii,sa ai de unde scadea cand vei ajunge la platou;)

oana Marina 19 feb 2011 22:59:18

Re: Jurnal oana Marina
 
atunci trebuie sa pap mai putin decat mancam la dieta? k nu stiam asta:(

mihaela2011 19 feb 2011 23:06:45

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de oana Marina (Post 534321)
atunci trebuie sa pap mai putin decat mancam la dieta? k nu stiam asta:(

Azi ai zis ca ai mancat 500 si ceva de calorii,pana in 600,eu ti-am zis sa mananci macar 1200.

oana Marina 20 feb 2011 10:59:39

Re: Jurnal oana Marina
 
Neatza!!:*
eu am zis la etapata de mentinere dupa diete.. atundi trb sa papi mai putin decat mancai la dieta? sau cum, ca am mai citit dar nu am inteles cum este..

Roxii 20 feb 2011 11:10:22

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de oana Marina (Post 534624)
Neatza!!:*
eu am zis la etapata de mentinere dupa diete.. atundi trb sa papi mai putin decat mancai la dieta? sau cum, ca am mai citit dar nu am inteles cum este..

Buna!Platou inseamna acel moment in care pur si simplu stagnezi,acul cantarului nu se mai misca nici dak il bati desi tu mai ai de slabit un nr de kg.Atunci cand atingi pragul asta trebuie sa scazi 50-100 de calorii din cat mancai pana acum ca sa incepi sa slabesti iar.La asta se referea Mihaela.La mentinere va trebui sa urci iarasi nr de calorii cu 50-70 de calorii pe saptamana pana ajungi la un nr la care nu vei mai slabi ci doar te vei mentine.

mihaela2011 20 feb 2011 11:18:26

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 534640)

Buna!Platou inseamna acel moment in care pur si simplu stagnezi,acul cantarului nu se mai misca nici dak il bati desi tu mai ai de slabit un nr de kg.Atunci cand atingi pragul asta trebuie sa scazi 50-100 de calorii din cat mancai pana acum ca sa incepi sa slabesti iar.La asta se referea Mihaela.La mentinere va trebui sa urci iarasi nr de calorii cu 50-70 de calorii pe saptamana pana ajungi la un nr la care nu vei mai slabi ci doar te vei mentine.

Exact la asta ma refeream,nu stiam ce nu ai inteles,dar Roxi ti-a explicat exact asa cum trebuia:)

oana Marina 20 feb 2011 11:20:23

Re: Jurnal oana Marina
 
offf ce greu....buna roxi. Chiar ma uitam la pozele tale acum..:X doamne cum de ai reusit? in cat timp ai reusit? ms mult de ajutor. si mai am o problema. m-am trezit acum la 11 si ai mei fac gratar pt la 12 , si numai am cand sa pap MD.. unele fetee au zis k nu trebuie sa fac asa ceva, stiu si eu ca nu e bn , dar nu are rost sa pap acum si sa mai mananc si la 12 iar:|

Roxii 20 feb 2011 14:28:31

Re: Jurnal oana Marina
 
Citat:

Anterior postat de oana Marina (Post 534662)
offf ce greu....buna roxi. Chiar ma uitam la pozele tale acum..:X doamne cum de ai reusit? in cat timp ai reusit? ms mult de ajutor. si mai am o problema. m-am trezit acum la 11 si ai mei fac gratar pt la 12 , si numai am cand sa pap MD.. unele fetee au zis k nu trebuie sa fac asa ceva, stiu si eu ca nu e bn , dar nu are rost sa pap acum si sa mai mananc si la 12 iar:|

Buna Oana!Cu rabdare si ambitie am reusit.Mai greu este la inceput,apoi te obisnuiesti si nu va mai fi asa dificil.Sincera sa fiu,eu sunt cam puturoasa de fel,si ca si tie,mi s`a intamplat sa ma trezesc uneori mai tarziu.Eu n`am tinut cont k e trecut de ora MD`ului,pt mn MD este masa luata la maxim 1 ora de cand m`am trezit.Apoi iti planifici tu mesele in asa fel incat sa ai tot 3 mese+2 gustari.Apoi normal,va trebui sa mananci cina putin mai tarzior dar daca o iei cu 3-4 ore inainte de somn nu e nici o problema:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:35:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO