forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Oana30 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-oana30-3375.html)

oana30 22 iun 2010 11:44:13

Re: Jurnal Oana30
 
ceva arde :))....defapt ard toata :)) cred ca e bine ca fac atata sport .....sapt. trecuta am facut 2 zile de sport mai intens(100 de min) si am scapat de un kg.,acum sapt. asta ma pun sa fac in fiecare zi ....;;) atunci cand fac sport ( teo-bo sau aerobic) imi calculez caloriile arse prin fiecare 10 min.:D 10 min = 100 de kcal arse, 50 de min = 500 de kcal arse, 100 de min = 1000 de kcal arse :) daca ard in fiecare zi 1000 de kcal ...slabesc 1 kg. pe sapt? sau mai mult?
AAAAAA!!! da....Am uitat sa zic ce am mancat azi :D tre sa dau raportul....:
dimineata : 200 de grame de dovleac unplut cu carne ( asta este ce am papat ieri seara ;;)..MI-A FOST FOAMMMEE AZIDIMINIEATA ....)
gustare ora 10 : o banana
pranzul: o salata :D cu rosii cu ardei ...... etc. si un ou ....si 2 crenvusti :)
cina : imediat bag pieptul de pui la cuptor :D:D;;);;)

Crysa 22 iun 2010 14:23:56

Re: Jurnal Oana30
 
Citat:

Anterior postat de oana30 (Post 228226)
ceva arde :))....defapt ard toata :)) cred ca e bine ca fac atata sport .....sapt. trecuta am facut 2 zile de sport mai intens(100 de min) si am scapat de un kg.,acum sapt. asta ma pun sa fac in fiecare zi ....;;) atunci cand fac sport ( teo-bo sau aerobic) imi calculez caloriile arse prin fiecare 10 min.:D 10 min = 100 de kcal arse, 50 de min = 500 de kcal arse, 100 de min = 1000 de kcal arse :) daca ard in fiecare zi 1000 de kcal ...slabesc 1 kg. pe sapt? sau mai mult?
AAAAAA!!! da....Am uitat sa zic ce am mancat azi :D tre sa dau raportul....:
dimineata : 200 de grame de dovleac unplut cu carne ( asta este ce am papat ieri seara ;;)..MI-A FOST FOAMMMEE AZIDIMINIEATA ....)
gustare ora 10 : o banana
pranzul: o salata :D cu rosii cu ardei ...... etc. si un ou ....si 2 crenvusti :)
cina : imediat bag pieptul de pui la cuptor :D:D;;);;)


oana,

cred avem aceasi problema ca a multora....slabesti...te ingrasi
la mine nu e nevoie de chiar atata sport(decat pt tonifiere), dar daca vreau sa slabesc mananc putin mai putin (sau imi pastrez ideea cu 3 mese.... de maine care da roade, pana acum nu am tinut cont de 3 mese de aceea am ajuns la 67kg)

de exemplu azi dimineata m-am cantarit si am avut 65kg, bine nu am slabit 2 kg dar oscilez intre 67-66kg (am scris in jurnal ce am mancat ieri -2 mese si nu mi-a fost foame deloc, eu sunt pofticioasa de felul meu deci nu ma abtineam de la nimic inainte)

sper sa ajungem toate la kilogramele dorita si sa ne obisnuim cu stilul de a manca....asta e cel mai greu la noi:)

andra_aly 22 iun 2010 15:08:01

Re: Jurnal Oana30
 
Buna oana.bravo! pai te cred si eu ca slabesti la cate calorii arzi:)
nu prea imi place ceva din meniu-crenvustii. dar cina suna bine:x

Alexandra Caty 10 iul 2010 12:38:27

Re: Jurnal Oana30
 
Buna Oana, >:D<nu mai zici nimic ????? cum mai merge cu slabitul?:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*Am o intrebare plasturile acealea te-au ajutat sa slabesti ?????????am vazut ca ai scapat de un 1kg folosindu-le.Mama mea a cumparat si nu a slabit.:D

ianna 14 iul 2010 16:01:55

Re: Jurnal Oana30
 
Ce faci Oana? ocupata cu sportul?


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:06:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO