forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Olguta! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-olguta-2166.html)

Olguta4ever 09 ian 2010 22:51:49

Jurnal Olguta!
 
Buna seara fetelor, am hotarit sa-mi creiez si eu un jurnal, ca am mare nevoie de incurajarile voasrte! De cind ma tin minte, intotdeauna am fost o slabuta, insa dupa ce am ramas insarcinata sau inceput schimbarile :((:((:(( tot corpul plin cu vergeturi si in jur de 15kg extra, pe care de azi incerc sa le dau jos. A trecut 1an si 5 luni de cind am nascut, au fost citeva incercari de a slabi, dar nu am avut suficienta vointa pina a merge la capat. Am tinut dieta Nicoletei Luciu 6 zile strict in care am slabit 4kg, dar pe care le-am pus la loc dublu. Astazi nu am mincat toata ziua nimic, insa seara mi-am gatit mincare la abor si ma gindesc ca am exagerat cu portiile, miine dimineata ma cintaresc sa vad cu cite kg exact trebuie sa lupt, caci in timpul sarbatorilor mi-am permis totul si imi era frica azi sa ma urc pe cintar :">:">:"> Am nevoie de voi ca sa nu cedez iar, caci singura nu am putere si ambitie, va rog sa-mi fiti alaturi si ma ma gidati si sfatuiti unde gresesc. Va multumesc anticipat!!!

lorycel 10 ian 2010 00:43:57

Re: Jurnal Olguta!
 
Suntem langa tine Olguta, nu conteaza de cate ori ai esuat important este sa nu renunti. Cu toti am stim k se poate, eu ma incurajez foarte mult cu povestile altora care au slabit sau cand imi vine sa mananc ceva interzis dau fuga la oglinda si imi trece pofta:D. Multa bafta!:)

puiu 10 ian 2010 09:18:31

Re: Jurnal Olguta!
 
Buna Olguta.Bine ai venit printre noi.Suntm aici ca sa ne sprijinim una pe alta.Tu ce dieta tii? faci ceva sport? si inca un lucru.......nu te infometa ca dupaia te ingrasi mai rau.......spor la cat mai multa kg jos

Olguta4ever 10 ian 2010 11:32:37

Re: Jurnal Olguta!
 
Multumesc fetelor >:D<>:D<>:D<, azi m-am cintarit, iarasi 69 kg :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( cint tineam dieta Nicoletei Luciu aveam 65kg, vara aceasta am ajuns la 63kg pe fon de nervi, iar acum dupa toate sarbatorile iar 69kg, DOAMNE sunt descurajata rau de tot!!! :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o :((:((:((:((:((:((:((:((

mvthebest 10 ian 2010 12:03:02

Re: Jurnal Olguta!
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 62327)
Multumesc fetelor >:D<>:D<>:D<, azi m-am cintarit, iarasi 69 kg :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( cint tineam dieta Nicoletei Luciu aveam 65kg, vara aceasta am ajuns la 63kg pe fon de nervi, iar acum dupa toate sarbatorile iar 69kg, DOAMNE sunt descurajata rau de tot!!! :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o :((:((:((:((:((:((:((:((

http://www.comenziflori.com/catalog/...0150%20lei.jpg

Stim toate cum e cand ne uitam la cantar si ne arata cu kg in plus..:( din pacate
Dar poate ca inseamna ca inca nu stim sa mancam adecvat,inseamna ca am trisat sau am mancat multe alimente interzise sau nu am mancat nimic si ne-am infometat...
Totul se rezolva in timp ,cu o alimentatie cat mai sanatoasa,desi toti/toate mai trisam pentru ca suntem oameni,dar cand trisam se spune sa compensam cu mult sport:)

Am citit ca ieri nu ai papa nimic toata ziua ,si seara ti-ai preparat pe aburi.. Este foarte rau ca nu ai papat nimic toata ziua,te-ai infometat,crezand poate ca azi cantarul iti va arata alte kg. Putem slabi intr-o zi 1-2 kg dar nesanatos si vor reveni inapoi + altele cadou:(,dupa cum ai obserbat cu dieta N.Luciu uite citeste aici: http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html

Si eu am avut zile foarte rele cand am spus GATA EU NU MAI POT,dar dupa m-am uitat in oglinda si am vazut cum stau slanele si pff mi-am revenit si mi-a revenit si vointa.. Chiar daca azi de ex papi mai mult ,gandeste pozitiv si kg nu se vor depune... E FOARTE GREU SA SLABIM DAR NU IMPOSIBIL....
Uitate la fetele slabe sau reviste ,siteuri sau la ce te motiveaza,si stai cu fruntea sus,stiu ca TU POTI SLABI

MULTA VOINTA ,RABDARE SI cat mai multe KG IN MINUS

pupici:*:*:*

Olguta4ever 10 ian 2010 14:20:09

Re: Jurnal Olguta!
 
Multumesc de incurajari, abia ma tin sa nu pling, mi-e atit de CIUDA pe mine, ca nu am miscat un deget ca sa fac ceva, sa lupt cu kg cind erau proaspete venite, le-am lasat sa se acomodeze si sa se acumuleze :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:( (:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((acum imi pare ca orice maninc se trasforma in kg de slanina, si stiu ca sunt la dieta, dar mi-e frica deja sa maninc , ca sa nu mai adog kg, de parca sunt bolnava, nustiu ce-i cu mine!!! Dimineata am mincat cred eu 150gr de hrisca, facuta la abori, fara pic de sare si putina salata 50g (din varza+ ceapa verde+ rosie+ ulei de masline) am baut deja 700ml de apa si 400 ml ceai verde, mi-am preparat o supa (piept de pui+ardei dulce+rosie+telina+morcov+ceapa verde+patrunjel+leustean) FARA PIC DE SARE, dar nu indraznesc sa ma duc sa maninc, sunt atit de obsedata de kg ca imi vine sa urlu!!!=((=((=((

mvthebest 10 ian 2010 15:23:41

Re: Jurnal Olguta!
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 62372)
Multumesc de incurajari, abia ma tin sa nu pling, mi-e atit de CIUDA pe mine, ca nu am miscat un deget ca sa fac ceva, sa lupt cu kg cind erau proaspete venite, le-am lasat sa se acomodeze si sa se acumuleze :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:( (:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((acum imi pare ca orice maninc se trasforma in kg de slanina, si stiu ca sunt la dieta, dar mi-e frica deja sa maninc , ca sa nu mai adog kg, de parca sunt bolnava, nustiu ce-i cu mine!!! Dimineata am mincat cred eu 150gr de hrisca, facuta la abori, fara pic de sare si putina salata 50g (din varza+ ceapa verde+ rosie+ ulei de masline) am baut deja 700ml de apa si 400 ml ceai verde, mi-am preparat o supa (piept de pui+ardei dulce+rosie+telina+morcov+ceapa verde+patrunjel+leustean) FARA PIC DE SARE, dar nu indraznesc sa ma duc sa maninc, sunt atit de obsedata de kg ca imi vine sa urlu!!!=((=((=((

Sper ca ai papat intr-un final supica ca este foarte buna si sanatoasa ,si iti tine si de foame pe o perioada.
Nu te mai gandi asa de mult ca esti la dieta,nu iti face bine stiu din experienta.. Eu inainte daca ma gandeam ca nu am voie aia sau aia sau cealalta parca numa acolo ma gandeam.. Si aveam impresia ca orice mananc se depune.
Trebuie sa FI PUTERNICA ,esti inca tanara si kg se duc mai usor decat la 40 de ani.. Acum e momentul sa faci ceva pentru tine,sanatatea ta si pentru aspectul fizic,ca atunci cand te privesti sa fi mandra...

Eu una iti zic sincer niciodata nu mi-a placut corpul meu, pentru ca am sunci,burta mare,celulita,vergeturi, pentru ca nu am fundul bombat,sani fermi,talie de invidiat ,picioare frumoase cu glezna mica..etc ,dar ma gandesc ca poate alte fele care sunt mai plinute ca mine ar fi vrut sa aibe kg mele...cum si eu imi doresc sa am kg altor fete :((:(( ..
Dar putin cate putin am inceput sa schimb la mine,si prima data trebuia ca eu sa ma accept asa si sa ma iubesc.. Si tot slabind si slabind si auzind admirati de la persoanele din jur,ca am slabit si arat mai bine, m-a facut sa am o motivatie foarte mare.. si sa imi doresc foarte mult sa ajung la silueta dorita..
Fix acum cateva zile mi-a spus iuby.. -Hmm iuby iti zic ceva da sa nu te superi de rog, Sa sti ca ti-ai format talie fata de inainte ,si arati f bine..
Pff cand am auzit ce mi-a crescut inima:)) de bucurie stiind ca apreciaza ,,chinul''meu
Si cand ma gandesc ca mai am si eu foarte mult de slabit,pff ,mai vre-o 5-7kg ..dar le vin eu de hac;))) am avut 70kg si tot am slabit...
Nu ne face pe noi mancarea,tebuie sa reusim..

Eu acum am inceput sa mananc multe grefe(imi plac foarte mult) si sa beau o cana de ceai verde zilnic...Am auzit ca ajuta mult ceaiul verde in curele de SB..

mvthebest 10 ian 2010 15:25:41

Re: Jurnal Olguta!
 
http://2.bp.blogspot.com/_P3ziZOQC1h...104200_136.jpg
Olguta, ti-am adus un ceai verde,delicios >:D< ,sper ca te simti mai bine...

Olguta4ever 10 ian 2010 15:43:30

Re: Jurnal Olguta!
 
mvthebest stii ca esti o dulceata??? Nu stiai??? Iti spun eu ca esti>:D<>:D<>:D< !!! Supa am mincato cu placere, e dulce si-mi place, iar cind am vazut cite calorii are, m-am linistit!:-* Iti multumesc de ceai, si eu beau mult ceai verde cu melisa, fara zahar sau indulcitor, ieri mama a cumparat un filtru de apa si beau si multa apa plata, dar sa vezi paradox, dimineata m-am cintarit si aveam 69kg, iar acum inainte a minca supita, m-am cintarit din nou, si surprize, surprize 70kg, ha-ha-ha, cred ca inebunesc deja, de atitea ginduri la kg, si universul imi raspunde :)):)):)) nustiu daca ai privit filmul "The Secret" e foarte interesant!!!>:D<>:D<>:D<

Olguta4ever 10 ian 2010 16:03:49

Re: Jurnal Olguta!
 
1 ataşament(e)
Acest ceai eu beau si-mi place mult!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:28:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO