forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Orube (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-orube-8758.html)

Orube 02 apr 2011 11:51:22

Jurnal Orube
 
Salutare slabutelor!!!:">
Acum am descoperit si eu site-ul si m-am gandit ca voi ma puteti ajuta in lupta mea cu kg;;)
Din clasele mici eu am inceput sa ma ingras...:(Si din pacate,nu am reusit sa dau kg in plus jos pana acum din cauza vointei.
Ma uit la alte fete si le compar cu mine...:-sSi nu e tocmai placut sa vezi ce diferenta e intre ele si mine:)Asa ca m-am gandit sa ma pun pe slabit.10 kg ar fi foarte bine sa dau jos:DSi as vrea sa le dau pana la vara.
Planul meu de "atac" este urmatorul:
Voi renunta la dulciuri,paine,prajeli,cartofi si voi incerca sa mananc in cantitati mici:)Imi place sa sar coarda:))numai ca mi-e lene...dar voi lasa lenea deoparte si ma apuc serios de treaba...1 ora pe zi macar...>:D<
:x:x:xVa voi scrie in fiecare zi ce mananc si cat sport am facut...cand mananc prea mult sau prea putin sa ma certati da?[*55*][*fund*]

roxy04 02 apr 2011 12:23:24

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 603293)
Salutare slabutelor!!!:">
Acum am descoperit si eu site-ul si m-am gandit ca voi ma puteti ajuta in lupta mea cu kg;;)
Din clasele mici eu am inceput sa ma ingras...:(Si din pacate,nu am reusit sa dau kg in plus jos pana acum din cauza vointei.
Ma uit la alte fete si le compar cu mine...:-sSi nu e tocmai placut sa vezi ce diferenta e intre ele si mine:)Asa ca m-am gandit sa ma pun pe slabit.10 kg ar fi foarte bine sa dau jos:DSi as vrea sa le dau pana la vara.
Planul meu de "atac" este urmatorul:
Voi renunta la dulciuri,paine,prajeli,cartofi si voi incerca sa mananc in cantitati mici:)Imi place sa sar coarda:))numai ca mi-e lene...dar voi lasa lenea deoparte si ma apuc serios de treaba...1 ora pe zi macar...>:D<
:x:x:xVa voi scrie in fiecare zi ce mananc si cat sport am facut...cand mananc prea mult sau prea putin sa ma certati da?[*55*][*fund*]

buna
felicitari ca te-ai hotarat sa iti faci un jurnal
daca tu te simti mai bine cu -10 atunci slabeste dar nu sunt cam putine 45kg? ce inaltime ai?
pune cateva poze cu tine sa vedem cum arati
si altceva succes iti spun>:D<

Orube 02 apr 2011 12:35:09

Re: Jurnal Orube
 
1.58 am inaltimea...
e prea mult 10 kg?:-/:-/:-/

Cassy 02 apr 2011 13:17:14

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 603359)
1.58 am inaltimea...
e prea mult 10 kg?:-/:-/:-/

10 kg nu e mult,dar 45kg sunt cam putine. cati ani ai?:-?

Sarita 02 apr 2011 13:30:17

Re: Jurnal Orube
 
Bine ai venit>:D<
Inainte de a te pune pe treaba citeste te rog articolul asta SLABESTE SI MENTINE-TE
Te rog!!!Eu nu l-am citi si am avut multe de pierdut:(

Orube 02 apr 2011 13:43:11

Re: Jurnal Orube
 
;;)Mersi...
L-am citit...eu nu am de gand sa ma infometez:-*vreau doar sa elimin dulciurile,prajelile si sucurile acidulate si sa fac mai mult sport...nu urmez diete drastice pt ca stiu ca atunci cand voi reveni la alimentatia normala o sa revina si kg date jos...poate si in plus.:xDeci stati calme ca nu am de gand sa ma infometez...;;);;);;)

Aaa si am 14 ani:D

Sarita 02 apr 2011 14:33:59

Re: Jurnal Orube
 
Ma bucur ca gandesti asa la 14 ani..dar te rog totusi sa iti calculezi caloriile sa nu scazi sub 1000, bn? Eu una nu simteam ca ma infometez cand mancam 700 si am avut surprize neplacute :(. Citeste-mi prima pag a jurnalului si te rog NU fa ca mine;)

Orube 02 apr 2011 16:26:26

Re: Jurnal Orube
 
Gata,am citit:D
:-oEu daca eram in locul tau imi zmulgeam parul din cap:)):)):)):))
Foarte bine ca mananci asa si faci sport:xAm sa iti iau exemplul:D;;)[*hug*]
Ce varsta ai?Ca nu scria la date despre tine si nici din jurnal nu am inteles[*rostogolire*]

Sarita 02 apr 2011 17:54:43

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 603656)
Gata,am citit:D
:-oEu daca eram in locul tau imi zmulgeam parul din cap:)):)):)):))
Foarte bine ca mananci asa si faci sport:xAm sa iti iau exemplul:D;;)[*hug*]
Ce varsta ai?Ca nu scria la date despre tine si nici din jurnal nu am inteles[*rostogolire*]

Buna!Am 16 ani, deci amandoua suntem micute;)

mvthebest 02 apr 2011 17:56:36

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 603470)
;;)Mersi...
L-am citit...eu nu am de gand sa ma infometez:-*vreau doar sa elimin dulciurile,prajelile si sucurile acidulate si sa fac mai mult sport...nu urmez diete drastice pt ca stiu ca atunci cand voi reveni la alimentatia normala o sa revina si kg date jos...poate si in plus.:xDeci stati calme ca nu am de gand sa ma infometez...;;);;);;)

Aaa si am 14 ani:D

Bazeaza-te mult pe sport...si sa raresti dulciurile si prajelile in rest mananca orice... esti inca micuta,corpul e in crestere...
Ce ai mancat astazi>:D<?

Orube 02 apr 2011 18:22:11

Re: Jurnal Orube
 
Imi era frica de intrebarea asta:)):)):))
Sincer,numai tampenii:D
Insa am facut sport[*mainilesus*]de maine nu voi mai exagera cu mancarea:D
[*jacuzzi*]Acum ma voi duce sa fac lipa-lipa si ma intorc la voi:D:D

Alexandra Andreea 03 apr 2011 12:45:15

Re: Jurnal Orube
 
Buna! >:D< Am poposit si eu in casutza ta! >:D<

Foarte bine ca vrei sa inlaturi prajelile si tot ce ai mai zis...nu sunt bune pentru nimeni, indiferent de varsta! ;)

Sa papi cat iti trebuie, deoarece esti in crestere, si nu e bine sa te infometezi! Dar daca ai putea sa faci niste schimbari de genul : nu mai consuma paine alba ci de secara, incearca sa eviti mezelurile, si daca iti place zaharul inlocuieste-l cu fructoza , ar fi perfect! >:D<

Sa ai o duminica minunata! >:D<
http://www.doctor.info.ro/images/pag..._lup_98807.jpg

Cu drag,
Ale' >:D<

Orube 03 apr 2011 13:26:13

Re: Jurnal Orube
 
Multumesc Ale;;);;)[*45*][*banda*]Si cu sport cred ca voi reusi!

Cassy 03 apr 2011 15:24:13

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 604749)
Multumesc Ale;;);;)[*45*][*banda*]Si cu sport cred ca voi reusi!

Ce sport ai de gand sa faci azi?;;) Sau ce ai facut pana la urma?:D

Orube 03 apr 2011 15:51:32

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 604862)


Ce sport ai de gand sa faci azi?;;) Sau ce ai facut pana la urma?:D





Am sarit coarda 20 minute si am facut 50 de abdomene...mai fac 20 min diseara si 50 de abdomene...[*23*]Saritul corzii ma extenueaza:))

Cassy 03 apr 2011 16:01:05

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 604885)
Am sarit coarda 20 minute si am facut 50 de abdomene...mai fac 20 min diseara si 50 de abdomene...[*23*]Saritul corzii ma extenueaza:))

E foarte bine sa sari coarda ! E un exercitiu cardio foarte bun pt dat jos kg in plus>:) . Felicitari:-* sa o tii tot asa !:>

Orube 03 apr 2011 16:05:20

Re: Jurnal Orube
 
Saru' mana:-*[*guma-mestecat*]

Orube 04 apr 2011 17:27:56

Re: Jurnal Orube
 
Am mancat foarte multe grasimi si ft putine calorii!
X(X(X(Sunt foarte nervoasa!

justbelieve 04 apr 2011 18:06:26

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 606538)
Am mancat foarte multe grasimi si ft putine calorii!
X(X(X(Sunt foarte nervoasa!

Spune-ne si noua meniul :)

Orube 07 mai 2011 18:52:19

Re: Jurnal Orube
 
Imi pare rau,nu am mai scris.Am tinut dieta pana de Paste cand am pus la loc cele 3 kg date jos.Si m-am lasat.
Dar,ma apuc iar,vin in forta cu un nou jurnal,hotarata sa slabesc ca sa pot purta fara griji costumul de baie.:x:x:x:x:x:x
De luni(9 aprilie) ma apuc.

Orube 07 mai 2011 22:47:42

Orube-reloaded
 
[*101*][*101*]Hey!Sunt eu,Orube!Stiti povestea mea?Daca nu v-o spun iar:
De cand eram in clasele mici,am inceput sa ma ingras:-sSi tot mai rau pana am ajuns o grasunica:(Mereu ma comparam cu celelalte fete si va dati seama ca eram dezamagita cand vedeam diferenta,care era mare.Acum,parca m-am mai inaltat si arat putin mai bine,dar tot bate la ochi.:-s
Acum deja am ajuns sa am probleme mintale:))ca altcumva nu pot sa le numesc.
Imi e frica sa ma uit in oglinda si sa ma urc pe cantar,deoarece imi e frica de ce vad=:)Mereu port haine largi si imi e frica sa merg la cumparaturi,sa vad marimea ACEEA pe eticheta blugilor.x-(x-(x-(
Acum m-am gandit sa schimb si eu ceva[*22*]deoarece vreau sa fiu frumoasa la plaja si sa nu mai trebuiasca sa imi acopar sunca(altcumva nu o pot numi) cu palaria si sa pot sa cumpar orice imbracaminte vreau eu!
[*73*]Ma apuc de luni,9 mai si va pun meniul zilnic aici.SA imi spuneti unde gresesc si ce trebuie sa schimb.[*130*]Pupicei!

pucca 08 mai 2011 12:02:50

Re: Jurnal Orube
 
Orube... ce s-a intamplat? Nu mai apari pe lista de membri la grup. M-am gandit ca a fost o greseala si ti-am mai trimis o invitatie :-s:-*:-*

Orube 28 iun 2011 13:33:09

Jurnal Orube:)In drumul catre greutatea de vis:.
 
Heeeeey!Sunt sigura ca ma stiti de pe aici,deoarece sunt inregistrata de mai mult timp,si am mai avut un jurnal,numai ca nu m-am tinut de treaba si nu am reusit sa dau jos:">.
Si pentru cei care nu ma stiu,va spun povestea:)): M-am ingrasat de pe la 9 ani din cauza faptului ca eram foarte slaba si am luat vitamine:))numai in extreme sunt eu.De la 20 kg am ajuns la 45kg,iar apoi urmand sa cresc la greutatea de acum: 55 kg:D
Si de atunci,nu am reusit sa le dau jos.Am 1.58 si nu prea da bine 55 kg:-s.Cantarul este dusmanul meu de moarte:-s.
Si vreau sa ajung la 45 kg,greutate normala(cred eu) pt varsta mea:13 ani.
In timpul scolii nu am reusit sa slabesc.Ba vedeam colegele cum mananca cipsuri sau dulciuri:(...si nu rezistam.Dar acum fiindca e vacanta,sper ca pot reusi cu ajutorul vostru:):):)

Orube 15 ian 2012 15:36:07

Jurnal Oana-I'm back!
 
Buna!Unele dintre voi ma stiti,altele nu.Am mai avut un jurnal,dar nu a mers atunci dieta,sa zic asa,iar de sarbatori am luat 2 kg.:(:(
Acum ma apuc iar,nu o sa tin dieta fiindca sunt mica,dar voi manca sanatos.Adica: fara dulciuri,sucuri,paine,prajeli,cartofi si paste:)Si nu mananc dupa 7.Pe saptamana nu o sa pot scrie ce am mancat fiindca am scoala,dar am sa scriu vineri sau sambata tot meniurile din cursul saptamanii.:-*:-*:-*
:x:x:x:xpeace!!

GiuliaD 15 ian 2012 15:38:04

Re: Jurnal Oana-I'm back!
 
Bine ai revenit!
Sper sa nu te supere intrebarea : cati ani ai?

Orube 15 ian 2012 15:50:29

Re: Jurnal Oana-I'm back!
 
14;;)
Nuuu...cum sa ma supere intrebarea!?

GiuliaD 15 ian 2012 15:55:53

Re: Jurnal Oana-I'm back!
 
Cand ai spus ca esti mica ma gandeam ca ia pana in 12 ani :D
Imi place "planul" tau. Iti doresc mult succes, sunt sigura ca o sa reusesti ! :*

Orube 15 ian 2012 16:00:00

Re: Jurnal Oana-I'm back!
 
Mersi mult!Sa ne tii si tu la curent cu ce faci.
Ei,nu sunt foarte mica,dar nu cred ca trebuie sa tin diete,mai exact nici nu pot sa tin o dieta:D.Bafta si tie Giulia.

GiuliaD 15 ian 2012 16:03:36

Re: Jurnal Oana-I'm back!
 
Cu placere. Imi place cum gandesti, eu la recomandarea medicului am tinut pe la 12 ani o dieta destul de restrictiva cu care am slabit de la 86 de kg dar cred ca mi-a facut si rau pentru ca am probleme cu stomacul:D
O sa va tin la curent in jurnalul meu, merci mult :* .. sa postezi si tu meniurile cand poti :D

Orube 15 ian 2012 16:48:14

Re: Jurnal Orube
 
Am o problema.Insemnarile din celalalt jurnal s-au transferat aici:( si nu stiu de ce.Poate o sa para ciudat.Descrierile sunt de la incercarile mele de a face al 2-lea jurnal,insa nu a mers..in fine...ma gasiti tot aici:-*:-*:-*:-*:-*

Jen 15 ian 2012 16:49:14

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 603359)
1.58 am inaltimea...
e prea mult 10 kg?:-/:-/:-/

De ce prea mult? Eu am 157 si am 45 de kilograme si inca mai am de unde da jos ... :)

Orube 15 ian 2012 16:52:43

Re: Jurnal Orube
 
Buna Jen! Pana la urma depinde si de conformatie.Poti sa ai 1.60 si 50 de kg si sa ai burtica,sau...>:D<Oricum,bine ai venit in casuta mea!
Acea insemnare e mai veche,oricum.Ne mai vedem:x

Alexik 15 ian 2012 16:57:17

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 901628)
Buna Jen! Pana la urma depinde si de conformatie.Poti sa ai 1.60 si 50 de kg si sa ai burtica,sau...>:D<Oricum,bine ai venit in casuta mea!
Acea insemnare e mai veche,oricum.Ne mai vedem:x

Buna.
Sa stii ca ff rar arati bine la 50 d kg avand doar 1.60(gen fara burta)..:Peu zic ca chestia asta cu 10 kg diferenta intre inaltime si greutate nu e adevarata
Eu vreau sa ajung sub 45 da nah:) intai sa ajung acolo si dupa scad mai mult:))

Jen 15 ian 2012 17:04:45

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 901628)
Buna Jen! Pana la urma depinde si de conformatie.Poti sa ai 1.60 si 50 de kg si sa ai burtica,sau...>:D<Oricum,bine ai venit in casuta mea!
Acea insemnare e mai veche,oricum.Ne mai vedem:x

Conteaza foarte mult constitutia : masa osoasa, masa musculara. Tu ce constitutie ai ?:)
Eu in vara am avut 2 de kilograme, si chiar si asa, mai aveam burta. Nu mare, insa mai aveam ceva acolo. :)

Orube 15 ian 2012 17:05:28

Re: Jurnal Orube
 
Buna Alexik! Si eu la fel:) Daca ajung la 45 si nu sunt multumita mai scad,dar cred ca o sa fie bine...nu vreau sa fiu nici schiloada.La mine doar burtica e problema,ca picioarele sunt subtiri:)Ma rog..Tu ce sport faci?Ca eu nu stiu ce sa fac.Stiu ca am facut o data tae-bo si m-a transpirat mult,dar as mai vrea ceva pe langa tae-bo.:)

Orube 15 ian 2012 17:06:50

Re: Jurnal Orube
 
Ce constitutie am?Sincer,nu stiu.Stiu ca am umerii lati,si picioarele subtiri.Am un "inceput" de mijlocel,dar...:))Chiar nu stiu.

Jen 15 ian 2012 17:17:07

Re: Jurnal Orube
 
Fix asa e si la mine, picioare subtiri, da am burta, nu am talie si a, bratele mai plinute...:)

Orube 15 ian 2012 17:21:18

Re: Jurnal Orube
 
http://www.frumusele.ro/poze/galerie...ei-tale-21.jpg
:)Poate trebuie sa mai astept ceva ani sa ma mai dezvolt,ca acum am cate putin din fiecare...:D

Orube 15 ian 2012 17:22:36

Re: Jurnal Orube
 
Jen,tu esti in poza?:D

Jen 15 ian 2012 17:25:14

Re: Jurnal Orube
 
Citat:

Anterior postat de Orube (Post 901649)
Jen,tu esti in poza?:D

:)) as vrea eu :)) am si eu ceva poze ... din vara, cand aratam si eu a om :-"


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:14:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO