forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal plictisitor - otiliaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-plictisitor-otiliaa-5785.html)

pety 15 sep 2010 15:32:53

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
>:D<
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 328298)
pai :"> mai bine nu iti spun cum era ca poate te indeamna pasii spre cofetarie =))

pai erau rebuturi de tort pt nunta, numai forma nu era buna, in rest era proaspat si bun :) aluat cu cacao si nuca, frisca, niste visine, ft bun :x

si nu era gretos, de-aia nu m-am putut abtine :"> oricum, le-am mancat la doua mese diferite, macar atat :P

si am revenit cu fara dulce de azi, ca in weekendul trecut.... nu se pune ;))

Macar le-ai mancat la mese diferite,mda...te cred ca era bun...tortul de nunta e totdeauna buuun...stai linistita ca nu ma duc la cofetarie...nu de alta da,nu am bani:))nu a luat iubitel salariul:Dcand il ia,mai vedem ce cumpar>:D<

Livia89 15 sep 2010 18:04:26

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 329390)
eu astazi am mancat o salata de vinete super dietetica(vinete tocate cu o ceapa si putina sare:D)asa de bunuta era!cred ca de acum incolo la pranz o sa fiiu singura acasa,deci e super ca asa nu mai trebuie sa gatesc pt domnul meu...iar eu scap de tentatii[*69*]uraaaa...la cina veau sa mananc putina salata din rosii castravete si parca aveam si un ardei prin frigider...prostioare zero,dar din pacate si sportul tot la zero a ramas:">

heeeeellooooo :D

felicitari ca ai scapat de grija tentatiei de la pranz :P

acuma cum sa te facem noi sa reincepi cu sportul? :-? hm, hm, hmmmmmmmm :-?

ah, ce-ar fi sa incepi cu ceva usor si sa nici nu dureze decat vreo 10 minute? hai ca se poate ;) incerci? de exemplu sa faci doar cateva genoflexiuni in casa, sau niste exercitii la saltea? sau bicicleta, pai o neglijezi? :( se supara... :P

otiliaa 15 sep 2010 18:08:32

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 329748)
heeeeellooooo :D

felicitari ca ai scapat de grija tentatiei de la pranz :P

acuma cum sa te facem noi sa reincepi cu sportul? :-? hm, hm, hmmmmmmmm :-?

ah, ce-ar fi sa incepi cu ceva usor si sa nici nu dureze decat vreo 10 minute? hai ca se poate ;) incerci? de exemplu sa faci doar cateva genoflexiuni in casa, sau niste exercitii la saltea? sau bicicleta, pai o neglijezi? :( se supara... :P

salutare!ce faci? gata,gata...de maine ma scol impreuna cu al meu.asa sunt sigura ca nu adorm dupa 5 min.cand pleaca el plec si eu.pe bici?pai nu avrut sa reinoiasca contractul cu mine,ca nu plateam chiria....:))

Livia89 15 sep 2010 18:13:31

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 329755)
salutare!ce faci? gata,gata...de maine ma scol impreuna cu al meu.asa sunt sigura ca nu adorm dupa 5 min.cand pleaca el plec si eu.pe bici?pai nu avrut sa reinoiasca contractul cu mine,ca nu plateam chiria....:))

eh, pai ar trebui sa vorbesti si tu cu ea ;) ii spui ca sunteti cunostinte mai vechi si sa-ti dea chirie mai ieftina :))

doamne cum le personificam :)) eu acuma merg la alergat ca mi-era deja dor :x vorbim dupa :-*

otiliaa 15 sep 2010 18:17:21

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 329761)
eh, pai ar trebui sa vorbesti si tu cu ea ;) ii spui ca sunteti cunostinte mai vechi si sa-ti dea chirie mai ieftina :))

doamne cum le personificam :)) eu acuma merg la alergat ca mi-era deja dor :x vorbim dupa :-*

ok.alergare usoara...>:D<

otiliaa 16 sep 2010 13:33:09

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
salutare!parca si vremea e impotriva mea.cand m-am trezit si eu dimineata ca sa merg la "sportuletul"meu ploua afara si era asa intuneric:))...da lasa ca dupa mi-au iesit fulgii la facut curat:D.
pranzul meu a continut:salata dintr-un castravete,o rosie,cateva ridichi rosii,putine maline si cateva ciuperci,cu putintica sare si otet.
in seara asta nu stiu ce voi manca,sa vad de ce am pofta.abia azi mi-am dat seama ca de luni am mancat doar fructe si legume(in afara de micul dejun,lapte cu cafea solubile si o manuta de cereale).legumele la mesele principale si fructele ca gustre.ma simt super bine.>:D<

Livia89 16 sep 2010 20:51:53

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 330825)
salutare!parca si vremea e impotriva mea.cand m-am trezit si eu dimineata ca sa merg la "sportuletul"meu ploua afara si era asa intuneric:))...da lasa ca dupa mi-au iesit fulgii la facut curat:D.
pranzul meu a continut:salata dintr-un castravete,o rosie,cateva ridichi rosii,putine maline si cateva ciuperci,cu putintica sare si otet.
in seara asta nu stiu ce voi manca,sa vad de ce am pofta.abia azi mi-am dat seama ca de luni am mancat doar fructe si legume(in afara de micul dejun,lapte cu cafea solubile si o manuta de cereale).legumele la mesele principale si fructele ca gustre.ma simt super bine.>:D<

ooooooo, pai de-aia nu aveai tu chef de sport, daca mananci numai legume si fructe :))

ne dam seama ca nu am mancat ceva mai caloric doar cand organismul cere :D

legat de mesele tale, daca tie iti place sa mananci asa, e ok, doar sa mananci macar 1200 de calorii pe zi :)

si bv pt initiativa de a face miscare >:D< mai incerci si maine sa mergi la plimbare?

otiliaa 16 sep 2010 21:08:00

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 331415)
ooooooo, pai de-aia nu aveai tu chef de sport, daca mananci numai legume si fructe :))

ne dam seama ca nu am mancat ceva mai caloric doar cand organismul cere :D

legat de mesele tale, daca tie iti place sa mananci asa, e ok, doar sa mananci macar 1200 de calorii pe zi :)

si bv pt initiativa de a face miscare >:D< mai incerci si maine sa mergi la plimbare?

de incercat incerc sigur,dar am vazut vremea la tv si cred ca o sa ploua.oricum nu ma ridic din pat pana nu-mi spune iubi daca ploua sau nu.ca nu mai adorm dupa.
nu te preocupa ca nu stau eu flamanda:))

Livia89 16 sep 2010 21:47:15

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 331453)
de incercat incerc sigur,dar am vazut vremea la tv si cred ca o sa ploua.oricum nu ma ridic din pat pana nu-mi spune iubi daca ploua sau nu.ca nu mai adorm dupa.

pai incearca sa faci ceva prin casa, ti-am zis ;)

eu acuma nu ma simt in stare de nimic, am "musafirii" care-mi sug toata energia :-<

otiliaa 17 sep 2010 09:39:34

Re: Jurnal plictisitor - otiliaa
 
buna dimineata!ma simt f bine de dimineata(ei,nu am facut inca sport)m-am urcat pe cantar.surprizica:69kg.inca nu sunt sigura ca nu m-am"curatat"complet,daca reusesc o sa ma cantaresc si maine dimineata.
mi se intampla un lucru stranu mie.incerc sa beau apa mai mult dimineata,dupa pranz aproape deloc(si elimin aproape tot ce beau).faptul curios e ca,desi beau dimineata urinez toata noaptea.ce elimin noapte de unde vine?:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:26:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO